Naujas vartotojų aptarnavimo modelis LAB Ukmergės padalinyje

2018-10-16

Minint Tarptautinę baltosios lazdelės dieną, 2018 m. spalio 15 d. Ukmergės kultūros centro mažojoje salėje įvyko Lietuvos aklųjų bibliotekos Ukmergės padalinio naujojo vartotojų aptarnavimo modelio (NaMo) pristatymas visuomenei ir aptarnaujamai bendruomenei.

Plačiau
Tarptautinės baltosios lazdelės dienos plakatas.

Renginiai Tarptautinei baltosios lazdelės dienai

2018-10-11

Šiai dienai skirti renginiai Lietuvos aklųjų bibliotekoje vyksta jau visa savaitė.

Plačiau

Vartotojų pasitenkinimo LAB teikiamomis paslaugomis tyrimas

2018-10-11

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2017 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. ĮV-675 „Dėl kultūros įstaigų vartotojų pasitenkinimo teikiamomis paslaugomis tyrimo metodikos patvirtinimo", Lietuvos aklųjų bibliotekos centre Vilniuje ir penkiuose padaliniuose (Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Ukmergėje) buvo vykdytas LAB vartotojų pasitenkinimo įstaigos teikiamomis paslaugomis tyrimas. Tyrime dalyvavo 355 respondentai. Tyrimo tikslas – nustatyti esamą LAB vartotojų pasitenkinimą įstaigos teikiamomis paslaugomis. Kviečiame susipažinti su tyrimo ataskaita.

Plačiau
LAB renginių LASS dienose „Susitikimai“ metu.

Lietuvos aklųjų biblioteka – Baltosios lazdelės dienai skirtuose LASS „Susitikimuose“ Anykščiuose

2018-10-11

Spalio 10 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) „Pasakojimų dėžutės“ komanda dalyvavo Anykščiuose vykusiose Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) dienose „Susitikimai“. Šis renginių ciklas yra skirtas artėjančiai Tarptautinei baltosios lazdelės dienai – spalio 15 d.

Plačiau
Renginių metu.

Intensyvi LAB komandos komandiruotė. LASS „Susitikimai“ Skuode ir Klaipėdos knygų mugė

2018-10-08

Spalio 3-4 dienomis Lietuvos aklųjų bibliotekos „Pasakojimų dėžutės“ komanda dalyvavo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos dienose „Susitikimai“ Skuode ir Skuodo rajone. Skuodo, Ylakių, Mosėdžio vaikų darželiuose ir mokyklose demonstravome pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus sukurtus mini spektakliukus su liečiamaisiais veikėjais. Kartu su mažaisiais žiūrovais vartėme taktilines knygeles ir bandėme užsimerkę atpažinti iškiliąsias iliustracijas. Susipažinę su jų ypatumais, patys bandėme kurti liečiamąsias aplikacijas įvairiomis temomis – „Ruduo“, „Gėlės ir šypsenos mokytojui“ ir kitomis.

Vienas iš LASS „Susitikimų“ programos renginių – „(Ne)regėti susitikimai“ su Kristijonu Bartoševičiumi. Formatas – vienos valandos trukmės „Facebook“ vaizdo transliacija. Viename iš šių susitikimų kartu su Brailio rašto ekspertu Vytautu Gendvilu ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro abiturientu Pauliumi Lėveriu teko dalyvauti ir LAB direktorei Rasai Januševičienei. Su Ylakių gimnazijos devintokais kalbėjomės apie regos negalią turinčių žmonių skaitymo priemones, ypatumus, galimybes, įpročius.

Plačiau
Brailio raštu rašomas Konstitucijos egzaminas.

Konstitucijos egzaminas Lietuvos aklųjų bibliotekoje

2018-10-04

Š. m. spalio 4 d. 12 val. jau trečią kartą Lietuvos aklųjų bibliotekos skaitytojai turėjo galimybę pasitikrinti savo Konstitucijos žinias ir sudalyvauti Konstitucijos egzamine. Šiemet egzamine dalyvavo 13 regos sutrikimų turinčių LAB skaitytojų. Aklieji ir silpnaregiai atsakymus į egzamino klausimus rašė Brailio raštu. Geriausiai į egzamino klausimus atsakė Justas Pažarauskas. Sveikiname nugalėtoją ir dėkojame dalyvavusiems!

Plačiau