Lietuvos aklųjų biblioteka sėkmingai įgyvendino projektą „Grožinės ir periodinės literatūros prieinamumo didinimas akliesiems ir silpnaregiams (II dalis)“

2017-11-20

2017 m. Lietuvos aklųjų biblioteka vykdė projektą „Grožinės ir periodinės literatūros prieinamumo didinimas akliesiems ir silpnaregiams (II dalis)“. Projekto tikslas buvo padidinti aukštos kultūrinės ir meninės vertės grožinės literatūros prieinamumą asmenims, turintiems regos ar kitą negalią, dėl kurios negali skaityti leidinių įprastu formatu. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Plačiau

Kviečiame į susitikimą su dainininke Bjelle

2017-11-17

Lapkričio 23 d. 15 val. Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje svečiuosis kompozitorė, dainų autorė ir dainininkė, radijo laidų vedėja Raminta Naujanytė-Bjelle. Tikriausiai daugelis puikiai atsimena 2011 m. televizijos projekte „Lietuvos talentai“ visus sužavėjusią jos ir grupės „Peru“ atliktą dainą „Brolužis“. Dabar Bjelle daug koncertuoja, kuria dainas, dalyvauja įvairiuose vaikų edukaciniuose projektuose, o sekmadieniais jos balsą galima išgirsti radijo laidoje apie lietuvišką muziką. Taigi vėsaus rudens popietę kviečiame jus visus į šiltą susitikimą, šiltai pabendrauti ir pasiklausyti šiltos gyvos muzikos.

Plačiau

Lietuvos aklųjų bibliotekos skaitykloje – ledas, rogės ir arbata...

2017-11-13

Lapkričio 13 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos skaitytojams buvo šalta, žvarbu ir jie rogėmis čiuožinėjo ledu. Tik neišsigąskite, Vilniuje, šalia Skroblų gatvės dešimto namo, staigiai neprisnigo ir plikledžio neatsirado. Tačiau vyko ne ką įdomesni dalykai. Kaip ir daugelyje Lietuvos bibliotekų, taip ir pas mus vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitės skaitymai.

Plačiau

„Labas rytas, Lietuva“ – apie LAB garsinius leidinius ir savanorystę

2017-11-09

2017 m. lapkričio 9 d. LRT televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“ parodytas Lietuvos aklųjų bibliotekoje filmuotas reportažas apie garsinių leidinių akliesiems ir silpnaregiams leidybą, profesionalių ir savanorių diktorių darbą, garsinių žurnalų sudarymą. Kaip gimsta garsiniai leidiniai, laidos žiūrovai galėjo sužinoti iš LAB darbuotojų Alisos Žarkovos, Jorio Kazlausko, diktoriaus Alberto Aužbikavičiaus pasakojimų.
Visi kartu mes – diktoriai, savanoriai ir bibliotekininkai – stengiamės, kad regos ir kitą negalią turintys žmonės turėtų galimybę skaityti kuo daugiau ir kuo įvairesnių leidinių.
Plačiau

Robotikos programavimo pagrindų mokymai Vilniuje

2017-11-07

LAB tęsia robotikos programavimo pradmenų mokymų asmenims, turintiems regos negalią, ciklą. Lapkričio 6 d. mokymai vyko Vilniuje.

Plačiau

Ypatingas „Pasakojimų dėžutės“ pasirodymas

2017-11-06

2017 m. lapkričio 6 d. LAB projekto „Pasakojimų dėžutė“ komanda svečiavosi Vilniaus specialiajame lopšelyje-darželyje „Čiauškutis“, kuriame ugdomi autizmo spektro sutrikimų turintys vaikai. Iš viso jų daželyje – gerokai per šimtą.

Plačiau