Naujienos

Parodos LAB Tiflotyros skaitykloje

2018-03-16

Kviečiame užsukti į LAB Tiflotyros skaityklą, kur eksponuojami 3D spausdintuvu sukurti Šiaulių katedros, taip pat ir žinomų visuomenės veikėjų veidų maketai, pagaminti pagal projekto „Bibliotekos jaunimui“ savanoriškos veiklos Lietuvos aklųjų bibliotekoje baigiamąjį praktinį darbą. Maketai regos negalią turintiems žmonėms suteikia galimybę pažinti aplinką liečiant. Taip pat galėsite apžiūrėti dailininkės Taidos Balčiūnienės sukurtas iliustracijas akliems ir regintiems vaikams.

Plačiau

Kovo 11-oji – viena iš svarbiausių dienų Lietuvai

2018-03-16

Kovo 12 dieną Jonavos paslaugų punkte vyko literatūrinė-muzikinė popietė, skirta Kovo 11-ajai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Į jaukią, trispalve Lietuvos valstybės atributika šventiškai papuoštą Jonavos paslaugų punkto skaityklą rinkosi gausus būrys aklųjų ir silpnaregių muzikos ir poezijos gerbėjų. Šventinį renginį pradėjome giedodami „Tautišką giesmę“, kurią vedė ansamblio „Jonavėlė“ dainininkai.

LAB Kauno padalinio vyriausioji bibliotekininkė Irena Blaževičienė supažindino popietės dalyvius su Kovo 11-osios Akto atsiradimu, klausėmės Justino Marcinkevičiaus, Bernardo Brazdžionio eilių, dainų apie Tėvynę, gimtąją kalbą, džiaugėmės, kad niekas netrukdo kalbėti ir rašyti, skaityti ir dainuoti lietuviškai, kad gyvename laisvoje Tėvynėje.

Plačiau
Kalbininkas doc. dr. Aldonas Pupkis

Lietuvos aklųjų bibliotekoje – kalbininkas Aldonas Pupkis

2018-03-16

Vakar Lietuvos aklųjų bibliotekoje viešėjo kalbininkas Aldonas Pupkis. Kalbėjomės apie lietuvių kalbą per šimtą metų – ar mokame bendrinę kalbą, ar reikia jos mokytis, kam priklauso lietuvių kalba? Klausimų, kaip ir padėkos žodžių, netrūko. Ačiū mielam svečiui ir visiems susirinkusiesiems.

Plačiau

Literatūrinė popietė „Tartum šėlstančioj audroj“

2018-03-15

LAB Panevėžio padalinyje kovo 15 dieną tradicinę ketvirtadienio literatūrinę popietę skyrėme žymiam lietuvių rašytojui Vincui Mykolaičiui-Putinui. Šiemet sausio 6-ąją dieną – poeto, rašytojo 125-osios gimimo metinės. Lietuvių literatūros tyrinėtoja Viktorija Daujotytė rašo: „Vincas Mykolaitis-Putinas – vienas iš pamatinių XX a. lietuvių literatūros vardų. Ir XXI a. pradžioje tai nekelia abejonių.“ Rašytojo romanas „Altorių šešėly“ bibliotekų lentynose neužsiguli – jis nuolat skaitomas. Ir kai kalbame apie mėgstamiausias knygas, padariusias didžiausią įspūdį, dažnai nuskamba šios knygos pavadinimas.

Plačiau
Skaitymai knygyne

Skaitymai knygyne „eureka!“

2018-03-15

Vakar, kovo 14 d., grupelė regos negalią turinčių žmonių lankėsi nepaprastai jaukiame knygyne „eureka!“. Čia knygyno darbuotoja, rašytoja Jurga Tumasonytė ne tik pristatė naujausias knygas, bet ir papasakojo apie patį knygyną, čia vykstančius renginius, taip pat paskaitė šmaikščių, tikrai knygyno gyvenime įvykusių istorijų. Nuoširdžiai dėkojame šauniam „eurekos!“ kolektyvui!

Plačiau
Genutė Šlepikienė ir Nijolė Bielinskienė

Poezijos popietė Molėtuose

2018-03-15

Kovo 14 d. LAB Panevėžio padalinio vyriausioji bibliotekininkė Nijolė Bielinskienė Molėtų paslaugų punkte vedė poezijos popietę, kurios metu buvo pristatyta LASS Molėtų raj. filialo pirmininkės Genutės Šlepikienės kūryba. Ne vienam buvo netikėta, kad ponia Genutė rašo eiles, kadangi kukli autorė vengia apie tai pasakoti. Kaip pati sakė, rašyti pradėjusi prieš daugelį metų, paskui buvo pertrauka, o dabar vėl grįžusi prie kūrybos. Popietės metu G. Šlepikienė paskaitė pluoštelį naujausių eilių. Kūryba skelbta rajoninėje spaudoje, taip pat skelbiama ir naujausiame neregių literatų kūrybos almanache „Žodžio spalvos IV“. Prisiminti ir kiti neregiai kūrėjai. Savos kūrybos eiles skaitė Neįgaliųjų literatų būrelio narė Bronė Kličiuvienė.

Plačiau

Papje maše darbų paroda

2018-03-13

LAB Panevėžio padalinyje – papje maše technika sukurtų darbų paroda. Darbų autorė – Panevėžio rajono Žibartonių pagrindinės mokyklos 8 klasės moksleivė Brigita Narbutaitė.
Brigita mėgsta kurti įvairius rankdarbius: veria papuošalus iš karoliukų, gamina veltinio darbelius, neria, mezga, piešia. Jaunajai menininkei puikiai pavyko įvaldyti ir papje maše techniką. Ryškių spalvų, išraiškingų veidelių lėlės ir gyvūnėliai linksmai sutinka bibliotekos skaitytojus.
Kviečiame aplankyti parodą! Paroda veiks iki balandžio 27 dienos.

Plačiau