Renginio metu.

„Skaitymo pievelė“ Antavilių pensionate II

2018-06-21

Birželio 21 d., per pačią saulėgrįžą, Antavilių pensionate vyko dar vieni išplėstiniai garsiniai skaitymai. Šįkart Janina Vileikienė pasakojo apie Joninių papročius, aiškino, kas yra kupolės, pasakojo apie raganų puotą ant Rambyno kalno, patarė, kaip reikia ieškoti paparčio žiedo, minė mįsles ir sakė visokius burtus. „Versmės“ folkloro ansamblio dainininkai kartu su pensionato gyventojais dainavo Joninių dainas, šoko liaudiškus šokius. Renginys buvo be galo smagus ir malonus.

Garsinių skaitymų metu.

„Skaitymo pievelė“ Zelvos poilsiavietėje

2018-06-21

Birželio 20 d. prie Zelvos ežero poilsiaujantiems LAB vartotojams buvo surengti išplėstiniai garsiniai skaitymai. Visi kartu labai smagiai skaitėme prancūzų rašytojos R. Giordano kasdienes problemas padedantį spręsti romaną „Diena, kai liūtai ims ėsti salotas“. Daugeliui buvo gana gerai pažįstamos pagrindinių veikėjų nagrinėjamos problemos, tad labai natūraliai pradėjome kalbėti apie mūsų pačių kasdienybę ir iškylančius sunkumus. Nieko keisto, kad vienas iš vartotojų pasakė ir pagrindinę romane nuskambėjusią mintį „Nė vieno žmogaus negalima pakeisti prieš jo paties valią“.

Plačiau
Egidija Grubliauskytė ginasi baigiamąjį darbą.

Vilniaus dizaino kolegijoje apgintas novatoriškas baigiamasis darbas

2018-06-20

Vilniaus dizaino kolegijos studentė Egidija Grubliauskytė birželio 18 d. sėkmingai apgynė baigiamąjį darbą „Tiflografinis eilėraščių spalvinimo leidinys akliesiems ir silpnaregiams“. Vadovas – Pijus Burakas, recenzentė Audronė Gendvilienė. Šis baigiamasis darbas sudarytas iš 30 eilėraščių, prie kiekvieno eilėraščio yra po iliustraciją. Jos yra reljefinės, todėl, pasak autorės, perskaitęs eilėraštį Brailio raštu arba stambiu šriftu, (priklauso nuo to, kiek skaitytojas mato), jis panorės iliustraciją nuspalvinti. Eilėraščius studentė pasirinko iš neregių kūrybos konkurso laureatės Vilijos Dumbliauskienės knygos „Akimirkų vitražai“ (LAB, 2016).

Plačiau
Susitikimas su teisininku Giedriumi Stoškumi.

Susitikimas su teisininku Giedriumi Stoškumi

2018-06-20

Skaitytojų pageidavimu birželio 19 d. LAB Šiaulių padalinyje surengtas susitikimas su neregiu teisininku Giedriumi Stoškumi. Pagrindinė susitikimo tema – neįgaliesiems svarbios socialinės apsaugos naujienos. Skaitytojai buvo pasiruošę ir daug asmeninių klausimų, į kuriuos mielai atsakinėjo gerbiamas Giedrius Stoškus. Užsitęsęs susitikimas dalyviams suteikė daug naudingos ir išsamios informacijos. Skaitytojų  vardu dėkojame teisininkui už malonų bendravimą.

Rodomas spektaklis.

LAB „Pasakojimų dėžutė“ – Klaipėdos regos ugdymo centro vasaros stovykloje

2018-06-20

Birželio 19 d. LAB su edukacine programa lankėsi Klaipėdos regos ugdymo centro vasaros stovykloje. Gamtos apsuptyje stovyklaujantiems vaikams parodyti 4 „Pasakojimų dėžutės“ spektakliai (2 iš jų nauji), po kurių vaikai dalyvavo naujose LAB kūrybinėse dirbtuvėse „Vasaros gėlių pieva“.

Plačiau

LAB pranešimas tarptautinėje LIDA 2018 konferencijoje sulaukė didelio pasisekimo

2018-06-18

2018 m. birželio 13-15 dienomis Zadaro universitete vyko tradicinė, kas dveji metai vykstanti tarptautinė konferencija LIDA (Libraries in Digital Age – Skaitmeninio amžiaus bibliotekos). Šių metų konferencijos tema – „Socialinis teisingumas ir bendruomenės įtraukimo ir informavimo institucijos: prieinamumas, įvairovė ir įtrauktis“. Plenariniuose pranešimuose (dr. Nicole A.Cooke, JAV, ir prof. Toni Samek, Kanada) akcentuotos socialinės lygybės, nediskriminavimo temos ir bibliotekų vaidmenys kuriant ir teikiant paslaugas visiems, o taip pat gana netikėta pačių bibliotekininkų socialinio nesaugumo problema.

Parodos eksponatai.

Reljefinių darbų parodos „Baltiški simboliai“ atidarymas LAB Klaipėdos padalinyje

2018-06-15

2018 m. birželio mėn. 14 dieną LAB Klaipėdos padalinyje įvyko Klaipėdos m. Adomo Brako dailės mokyklos mokinių taktilinių (liečiamųjų) kūrybinių darbų parodos „Baltiški simboliai“ atidarymas. Šioje parodoje jaunieji menininkai su mokytojomis Rima Baukaite ir Ugne Nagrockaite kūrė reljefinius paveikslus, vaizduojančius baltiškus simbolius – saulę, žvaigždę, žaltį ir kitus. Kūriniai sukurti edukacinio projekto „Jausti – vadinasi, matyti 2018“ metu, kurio pagrindinis tikslas – per kūrybą prisiliesti prie neregio pasaulio. Dailės mokytojos pasakojo, jog kūrybinis procesas vyko labai rimtai – vaikai kūrinius kūrė netgi užsimerkę, liesdami juos pirštais. O vaikai minėjo, kad kurti šiuos darbus buvo labai įdomus procesas. Ši paroda skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.