Naujas vartotojų aptarnavimo modelis LAB Ukmergės padalinyje

2018-10-16

Minint Tarptautinę baltosios lazdelės dieną, 2018 m. spalio 15 d. Ukmergės kultūros centro mažojoje salėje įvyko Lietuvos aklųjų bibliotekos Ukmergės padalinio naujojo vartotojų aptarnavimo modelio (NaMo) pristatymas visuomenei ir aptarnaujamai bendruomenei.

Plačiau
Klaipėdos m. „Vitės“ progimnazijos moksleivių popietė „Ar tu žinai?“ LAB Klaipėdos padalinyje.

2018-10-16

2018 m. spalio mėn. 15 d. LAB Klaipėdos padalinyje viešėjo Klaipėdos miesto „Vitės“ progimnazijos „Klausučių“ grupės auklėtiniai su priešmokyklinio ugdymo mokytoja Živile Pirinauskiene. Popietės „Ar tu žinai?“ metu apie Tarptautinę baltosios lazdelės dieną, apie aklųjų rašto išradėją Luji Brailį, apie Lietuvos aklųjų bibliotekos istoriją, veiklą bei, kokias knygas turi biblioteka savo fonduose, kaip žmonės, turintys regos negalią, skaito, rašo, kokius darbus dirba, kaip leidžia laisvalaikį ir kokiomis buitį ir gyvenimą palengvinančiomis tiflopriemonėmis naudojasi, papasakojo LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė. Vaikai klausėsi garsinių knygų, vaikščiojo su baltąja lazdele, žaidė aklųjų stalo žaidimus, rideno golbolo kamuolį. Maloniai nustebino vaikų smalsumas. Neveltui aklųjų biblioteką aplankė „Klausučių“ grupės vaikai.

Filmo plakatas.

Filmo „Šuns tikslas“ kino seansai

2018-10-15

Lietuvos aklųjų biblioteka, bendradarbiaudama su UAB „Acme Film“ ir Vilniaus universiteto Kauno fakultetu, pristato regos negalią turintiems asmenims pritaikytą filmą „Šuns tikslas“.

Filmas bus rodomas dubliuotas lietuviškai ir pritaikytas neregiams – su garsiniu vaizdavimu.

Renginio metu.

Popietė Juozapui Kairiui atminti

2018-10-15

Spalio 11 d. Lietuvos aklųjų bibliotekoje vyko renginys, skirtas kompozitoriaus, gero Lietuvos aklųjų bibliotekos ir visos neregių bendruomenės bičiulio Juozapo Kairio gimimo 80-mečiui paminėti. Į popietę susirinko žmonės, kurių širdyje dar daug gražių prisiminimų. Kalbėjo draugai, klasiokai, bendražygiai. Buvo taip gera, kad vienu metu pasirodė, jog ir pats Juozapas yra su mumis ir tuoj tuoj nugriaudės jo juokas. Vladas Bagdonas, buvęs Juozapo Kairio mokinys, choro „Vilnius“ vadovas, ir kamerinė choro grupė atliko keletą dainų, kurioms muziką sukūrė Juozapas Kairys.

Parodos eksponatas.

Paroda „Reljefiškai iliustruotai knygai – 60 metų“

2018-10-12

Prieš 60 metų, 1958 m. spalio mėnesį, buvo išspausdintas pirmasis Lietuvoje elementorius „Saulutė“, skirtas aklųjų mokyklos 1–2 klasei. Vadovėlių akliesiems redakcija prie Valstybinės pedagoginės literatūros leidyklos jį parengė pagal A. Čiplio ir S. Pupeikio reginčiųjų raštu išleistą elementorių „Saulutė“. Vadovėlis aklųjų raštu išspausdintas 50 egz. tiražu, naudojant inžinieriaus J. Boreikos sukonstruotą mašiną.

Viktorinos metu.

Viktorina „Lietuvių rašytojai“

2018-10-12

Spalio 11 dieną LAB Panevėžio padalinyje vyko literatūrinė viktorina „Lietuvių rašytojai“. Bibliotekininkės Danguolės Paliulienės paruošti klausimai priminė lietuvių literatūros klasikų kūrybą, jų gyvenimo faktus. Renginio dalyviai ne tik atsakinėjo į klausimus, bet ir išsakė mintis, nuomonę apie viktorinoje minimus kūrinius, diskutavo apie šių dienų ir praėjusių laikų aktualijas, apie žmogaus likimą ir stiprybę. Ne vienas viktorinos dalyvis panoro perskaityti gerokai pamirštą ar dar neskaitytą knygą. Visiems smagu, kad atsakyti buvo visi klausimai. „Mūsų žinios rodo, kad biblioteka gerai atlieka savo švietėjišką funkciją“, – sakė šypsodamasis skaitytojas Juozas. O mes, bibliotekininkės, džiaugiamės, kad mūsų skaitytojai – tikri knygos bičiuliai.

Plačiau
Tarptautinės baltosios lazdelės dienos plakatas.

Renginiai Tarptautinei baltosios lazdelės dienai

2018-10-11

Šiai dienai skirti renginiai Lietuvos aklųjų bibliotekoje vyksta jau visa savaitė.