Piešimas ant šilko

2018-01-17

Sausio 16 d. LAB Šiaulių padalinyje vyko Bičiulių klubo užsiėmimas „Piešimas ant šilko“. Šis užsiėmimas tinka bet kokio amžiaus žmogui ir nereikalauja ypatingų sugebėjimų. Moterys su malonumu ant plonyčio audinio liejo spalvas ir pasinėrė į kūrybos procesą, kurio rezultatai sužavėjo kitas bičiules. Kūrybinių darbelių mylėtojos nusprendė pratęsti šį malonų, ramybę ir gyvenimo džiaugsmą suteikiantį užsiėmimą. Jos nekantriai lauks kito susitikimo.

Plačiau

Užgavėnių paroda „Kaukių išdaigos“

2018-01-17

LAB Šiaulių padalinyje iki vasario 19 d. eksponuojama Lietuvoje gerai žinomo tautodailininko, Užgavėnių kaukių drožėjo Sauliaus Tamulio darbų paroda „Kaukių išdaigos“. Autoriaus kaukės originalios, autentiškos, nepakartojamos. Svarbiausia surasti kiekvienos kaukės išraišką, veidą, kad ji būtų įdomi, sukeltų juoką. „Tai toks mano gyvenimo būdas, kai galiu save išreikšti, suteikti žmonėms nuotaiką“, – sako Saulius Tamulis. Šie žodžiai ir jo veikla rodo, kad mūsų, lietuvių tradicijos bus tęsiamos ir nepamirštamos.

Plačiau

Literatūrinis-muzikinis vakaras „Mes nugalėjome“

2018-01-16

Lietuva – gilios vagos arimuos,

Lietuva – vyturėliai laukuos.

Lietuva – mažas žemės kampeli,

Koks esi tu lietuviui brangus.

2018 metų sausio mėn. 15 dieną LAB Klaipėdos padalinyje įvyko literatūrinis-muzikinis vakaras Mes nugalėjome, skirtas kelioms datoms: 27-osioms Sausio 13-osios nakties įvykių metinėms atminti ir didvyriams, žuvusiems už Lietuvos laisvę, pagerbti bei sausio 15-ajai – Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 95-osioms metinėms – paminėti. Vakaro metu LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė kartu su dramos studijos „Meleta“ vadove Janina Moniene bei jos skaitove Alvyda Kazlauskiene priminė istorinius šio laikotarpio įvykius, skaitė Justino Marcinkevičiaus, Maironio ir kitų poetų eilių, o Klaipėdos aklųjų centro folkloro kolektyvas „Spingsulė“ (vadovė Sigita Mačernienė) atliko patriotiškų lietuvių liaudies dainų. Savo prisiminimais apie tragiškus Sausio 13-osios įvykius prie Parlamento rūmų dalijosi buvęs kariškis, dabar netekęs regos Kastytis Jurgelionis. Vakaro pabaigoje, šviečiant žvakių liepsnelėm, visi sustoję ir rankomis susikabinę sudainavo dainą „Lietuva“.

Apsakymų meistro jubiliejus

2018-01-15

Šiomis dienomis gražią gyvenimo sukaktį švenčia geras mūsų bibliotekos bičiulis ir aktyvus skaitytojas – Lionginas Ragėnas. Lietuvos aklųjų bibliotekos kolektyvas sveikina šį garbų žmogų, žinomą žurnalistą ir literatą, linki geros sveikatos, kūrybinio polėkio ir ilgų gyvenimo metų. Ta proga kviečiame plačiau susipažinti su Liongino Ragėno gyvenimu bei veikla ir aplankyti parodą „Apsakymų meistro jubiliejus“ Vilniuje, Skroblų g. 10, II aukšto skaitykloje. Paroda veiks sausio 15 – vasario 2 d.

Reljefinių iliustracijų paroda „Lino gyvenimas“

2018-01-15

Tęsiame reljefinių iliustracijų pristatymą visuomenei. LAB Tiflotyros padalinio patalpose Vilniuje (Skroblų g. 10 , I aukšte, 102 kabinete) 2018 m. sausio 15 – vasario 19 d. galite susipažinti su dailininkės Liucijos Rožės Navalinskienės sukurtais reljefiniais spalvinti skirtais piešiniais „Lino gyvenimas“. Rinkinyje yra 20 reljefinių iliustracijų, susipažindinančių su linų auginimu, apdirbimu, panaudojimu.

Akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ Klaipėdoje

2018-01-12

2018 metų sausio mėn. 12 dieną LAB Klaipėdos padalinys 8 valandą ryto, uždegdamas žvakutes ant lango, prisidėjo prie akcijos Atmintis gyva, nes liudija, skirtos Sausio 13-osios nakties įvykiams atminti ir už Lietuvos laisvę žuvusiems didvyriams pagerbti.

Rotušėje apdovanoti geriausi sportininkai

2018-01-12

LAB darbuotojas Justas Pažarauskas kartu su stipriausiais 2017 m. sportininkais buvo pagerbtas Vilniaus rotušėje. Didžiuojamės šauniu kolega ir jo sportiniais pasiekimais!