Fotomenininko iš Helsinkio apsilankymas

2016-05-04

Š.m. gegužės 2 d. LAB Kauno filiale dirbo fotomeninkas is Suomijos Henrik Duncker. Henrik Duncker (g. 1963) - fotomenininkas, gyvenantis ir dirbantis Helsinkyje. Jis yra ironiškosios socialinės kritikos fotografijoje pradininkas. 1993 m. Meno ir dizaino universitete Helsinkyje įgijo magistro laipsnį. Studijų metais Henrikas Duncker pasisėmė žinių iš tokių žymių menininkų kaip: Martin Parr, Sakari Sunila, Timo Kelaranta ir tapo vienu iš ironiškosios socialinės kritikos fotografijoje, pradininkų. Tais pačiais metais, pradėjo dalyvauti tarptautinėse parodose, o dalis jo darbų saugomi ir eksponuojami „Kiasma" šiuolaikinio meno muziejuje Helsinkyje.

Henrik Duncker į Kauną atvyko KAUNAS PHOTO festivalio kvietimu. Čia fotomenininkas atliks tarptautinio projekto – „Flaneur: naujieji urbanistiniai naratyvai" meninę rezidenciją, kurios metu dvi savaites kurs fotografijų seriją apie Savanorių prospektą - vieną dinamiškiausių ir kontrastingiausių Kauno gatvių. O kaip žinia, Lietuvos aklųjų bibliotekos filialas yra įsikūręs Savanorių prospekte. Užėjęs menininkas buvo maloniai sutiktas, aprodyta biblioteka, garsines bei Brailio rašto knygos. Susidomėjęs fotomenininkas panoro padaryti keletą knygų nuotraukų. Sutartą dieną, susinešęs reikiamą įrangą kelias valandas dirbo bibliotekoje.

Gražiai atsisveikinę, sutarėme, kad autorius atsiųs nuotraukas darytas bibliotekoje.

Su menininku anglų kalba bendravo Eglė Latvėnaitė.

tekstas ir nuotraukos E. Latvėnaitė