„Skaitymo pievelė“ Vingio parke

2018-07-11

Renginio metu.

Šią vasarą LAB su savo skaitytojais kalbasi apie knygas „Skaitymo pievelėse“. Jau ir ankstesniais metais garsiniai skaitymai vykdavo atvirose erdvėse, tačiau šiemet skaitymų koncepciją išplėtojome ir dabar juose daugiau įdomios kontekstinės informacijos ir interaktyvumo.

LAB yra Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos (AVBA) biblioteka, tad su „Skaitymo pievelėmis“ aktyviai įsitraukiame ir į asociacijos vasaros veiklas. Bendradarbiaujant su apskričių viešosiomis bibliotekomis, LAB) „Skaitymo pievelės“ ir tapo mobilios – persikelia ir į kitus miestus, ir lanksčios – programa pritaikoma įvairaus amžiaus, įvairią negalią turintiems (arba ir jos neturintiems) žmonėms, papildoma atitinkančiais auditorijų amžių ir interesus edukaciniais užsiėmimais.
Kaip visada, LAB turi planų ir sumanymų ateičiai, tad sugalvojome juos išbandyti „Skaitymo pievelėje“ Vilniaus Vingio parke kartu su skaitytojais, LAB Skaitmeninių paslaugų ir leidybos bei Vartotojų aptarnavimo centrų darbuotojais. LAB Vartotojų aptarnavimo centro vadovė Janina Vileikienė skaitymams parinko Tommi Kinnunen knygą „Šviesa tavo akyse“ – sudėtingą istoriją apie visuomenės toleranciją, apie iš mažos Suomijos salos kilusios neregės mergaitės adaptavimąsi aklųjų mokykloje, jos pasaulėžiūros formavimąsi. Janinos parinktos ištraukos visiems – ne tik panašią patirtį turėjusiems – sukėlė daug prisiminimų, norą jais pasidalinti, padiskutuoti. Net prasidėjus lietui, diskusijos tęsėsi ir niekas neskubėjo bėgti nuo jo pasislėpti.
Kaip visada, testuojant išryškėjo tobulintinos sritys ir kilo naujų idėjų. Dėkojame visiems dalyvavusiems ir linkime, kad LAB „Vasaros su knyga“ suvenyrai padėtų kuo greičiau iš sėklyčių užauginti džiuginančius augalėlius.

Rasa Januševičienė

Nuotraukos Giedrės Bučytės-Karpovič