„Skaitymo pievelės“ renginys neįgaliųjų vasaros stovykloje

2018-07-27

Renginio metu.

Vakar LAB komanda lankėsi Klaipėdos rajono „Gribžės“ poilsinėje, kur įsikūrusi neįgaliųjų, turinčių įvairių negalių, vasaros stovykla. Čia vyko „Skaitymo pievelės“ renginys, organizuotas kartu su Klaipėdos apskrities viešąja Ievos Simonaitytės biblioteka. Kadangi dienos ypač karštos, buvome sunerimę, ar stovyklautojai norės įsijungti į mūsų siūlomus skaitymus ir kūrybines dirbtuves. Juk vasara, atostogos, tingu...

Tačiau dideliam ir džiugiam mūsų nustebimui visi labai geranoriškai ir aktyviai įsijungė. Ir ne tik įsijungė: pasiskirstę į tris grupes, sukūrė puikius plakatus pievos, kiemo ir sodo temomis.

Turėjome dar vieną progą pasidžiaugti, kad esame taip šiltai sutinkami ir mūsų pasiūlytos veiklos visų taip entuziastingai priimamos. Sužavėjo neregių įsijungimas į kūrybą. Loreta Taluntytė, neregė, ką tik tapusi muzikos pedagoge, sakė, kad ši mūsų pasiūlyta technika kurti liečiamas iliustracijas jai yra nuostabus atradimas, kadangi leidžia laisvai popieriuje išguldyti tai, ką ji įsivaizduoja. Ji kūrė tiesiog nuostabias gėles.

Visi pasidžiaugėme puikia praleista popiete, širdingai padėkojome vieni kitiems ir atsimojavome iki naujų susitikimų.

Šios vasaros „Skaitymo pievelių“ renginiai mūsų bibliotekai labai reikšmingi, nes suteikia progų susipažinti su įvairias negalias turinčiais žmonėmis ir patikrinti, ar mūsų siūlomos veiklos jiems patrauklios. Turiu pripažinti, kad rezultatai pralenkia visus mūsų lūkesčius.

„Skaitymo pievelės“ renginiai organizuojami pagal projektą „Vasara su knyga“, kurį jau trečius metus įgyvendina AVBA ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Projektu siekiama skatinti visuomenę, jautrias socialines grupes domėtis literatūra, skaitymu.

Dalia Balčytytė