„cODiNG“ finalinis konkursas LAB centre Vilniuje

2018-10-22

Renginio metu.

LAB š. m. spalio 19 d. prisijungė prie tarptautinės iniciatyvos „EU Code week“, kurios tikslas yra skatinti žmones domėtis ir mokytis programavimo, populiarinti šią veiklą visoje Europoje. LAB surengė finalinį respublikinį robotikos programavimo konkursą, kuris buvo organizuojamas pagal Lietuvos kultūros tarybos bei Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamą projektą „cODiNG – Objektinio Dinaminio programavimo pagrindų mokymai regos Negalią turinčiai asmenų Grupei“.

Konkurse pasiskirstę į 5 komandas dalyvavo 13 regos negalią turinčių jaunuolių, kurie grupėse varžėsi tarpusavyje. Po intensyvaus darbo ir diskusijų, padedami savanorių, komandos dalyviai sukūrė puikiai veikiančius robotukus! 1-ąją ir 2-ąją vietas surinkusios vienodą skaičių balų pasidalino „Išmanusis eismas“ su robotuku „Išmanusis šviesoforas“ ir komanda „Piratai“ su savo sukurtu robotuku „Kliūčių vengėjas“. 3-ioji vieta atiteko „Žvilgsnio“ komandai ir jų robotukui „System voice“. Visi dalyviai buvo apdovanoti suvenyriniais puodeliais, 1–3 vietos komandų laimėtojai galėjo džiaugtis puikiais MP3 grotuvais. Dėkojame dalyviams už jų aktyvumą ir džiaugiamės puikiais rezultatais.

Taip pat dalyviai turėjo galimybę išgirsti informacinių technologijų srityje dirbančių asmenų patirtis bei pastebėjimus apie karjeros galimybes. Regos negalią turintis ir IT specialistu LAB dirbantis Justas Pažarauskas savo pasakojimais motyvavo konkurso dalyvius siekti užsibrėžtų tikslų neatsižvelgiant į negalias.

Dėkojame robotikos programavimo konkurso dalyviams už puikią nuotaiką ir pasiektus rezultatus!