„Šviesos“ šventė Lietuvos aklųjų bibliotekoje

2014-12-16

Liečiamųjų knygelių konkurso dalyviai su tėveliais ir mokytojais

Gruodžio 13 d., šeštadienį, Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje klegėjo vaikai. Šis renginys – padėka mažiesiems kūrėjams už knygeles su iškiliomis iliustracijomis. Žurnalas vaikams „Vakaro žvaigždelė“ paskelbė konkursą sukurti liečiamąją knygelę. Pagal LAB muziejininkės Audronės Gendvilienės konsultacijas parengta instrukcija, žingsnis po žingsnio padedanti įsisavinti žinias apie tokios knygelės gamybą. Vaikai kartu su auklėtojomis ir mokytojomis pagamino 12 knygelių, kurios buvo perduotos bibliotekai.

Konkurse dalyvavo ir į šventę atvyko mažieji knygelių autoriai iš Vilniaus lopšelio-darželio „Obelėlė“, Vilniaus Senamiesčio vidurinės mokyklos, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro (LASUC); taip pat Kauno lopšelio-darželio „Žemyna“ ir Kaišiadorių lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ auklėtiniai bei Tauragės M. Mažvydo progimnazijos 3a klasės mokiniai.

Kokia gi šventė be muzikos? Šią spragą mums padėjo užpildyti Nemenčinės muzikos mokyklos mokinės (mokytojos: Sonata Kudžmienė, Julijana Danielienė ir Jūratė Danielienė), „Vakaro žvaigždelės“ vyr. redaktorės Daiva Bauerienė ir jos dukros Gintarė ir Ieva. Turėjome galimybę klausytis gitara, smuiku, pianinu ir okulėle atliekamų kūrinių ir jaunųjų atlikėjų balsų. Visi dalyviai buvo apdovanoti žurnalo „Vakaro žvaigždelė“ prizais, po renginio Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojai pravedė ekskursiją ir supažindino su bibliotekos paslaugomis, neregių buitį palengvinančiais įrankiais, liečiamųjų knygelių kolekcija. Mėnesinio žurnalo neregiams vyr. redaktorius Vytautas Gendvilas smalsiausius mokė rašyti Brailio rašto mašinėle.

Džiugu, kad pačiu tamsiausiu metų laiku galime kalbėti apie šviesą, ne tik apie tą, kalendorinę, kuri jau gan greitai kils į kovą prieš tamsą, bet ir apie tą, kuri suteikia žinių, skatina mąstyti, kurti ir dalintis...

Tekstas Justinos Gagarinos

Nuotraukos Monikos Parėdnytės