Nauji garsiniai žurnalai

2018-08-02

Mieli mūsų skaitytojai, labai džiaugiamės, galėdami jums pristatyti 1-ąjį 2018 metų garsinio žurnalo „Aklieji pasaulyje“ numerį. Kaip tiflopedagogai yra rengiami Latvijoje? Ar akliesiems svarbi daiktų spalva? Koks yra stereotipinis akliems vaikams būdingas elgesys? Ką apie aklų vaikų mokymą mano jų mokytojai? Kaip akliems vaikams ir jaunuoliams pristatyti spalvas? Kaip sutrikusios regos vaikui pritaikyti namus? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškokite šiame numeryje. Taip pat įvairūs aklieji papasakos apie skrydį virš Lamanšo, skrydį oro balionu, pilvo šokių ir šokių sustojus kvadratu pamokas. Be to, sužinosite šešiolikmetės išrastą būdą mobiliuoju telefonu diagnozuoti degeneracinę akių ligą. Kviečiame skaityti!

7–8 garsinio žurnalo „Kultūra. Literatūra“ numeryje jūsų laukia pokalbiai su docente, literatūrologe ir vertėja Evelina Gužauskyte, rašytoja Gabija Grušaite, poete Neringa Abrutyte. Be to, Andrius Ropolas svarstys humaniškąją blogos architektūros pusę, Vidas Poškus kalbės apie laisvę mene ir gyvenime, o Jovita Saulėnienė pasakos apie žaliuosius skverus ir aikštes senojoje Klaipėdoje. Taip pat šiame numeryje publikuojame šių metų „Poezijos pavasario“ svečių poeziją, Gintauto Dabrišiaus, Zitos Mažeikaitės, Gretos Ambrazaitės eilėraščius, Liutauro Degėsio romano fragmentą.

Kokia Lietuvą po šimto metų mato žurnalistas Aurelijus Katkevičius? Kodėl Singapūrą galima laikyti pačiu išmaniausiu pasaulio miestu? Kiek kainuoja gyvybė? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškokite 7-ame garsinio žurnalo „Intelekto generatorius“ numeryje. Čia taip pat jūsų laukia pokalbiai apie Sąjūdį su Vytautu Landsbergiu, Andriumi Kubiliumi ir Algirdu Saudargu. Be to, prisiminsime partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą ir iš arčiau susipažinsime su mokslo premijas pelniusiu Lietuvos biochemiku Virginijumi Šikšniu.

7-ame garsinio žurnalo „Informacinė visuomenė“ numeryje aiškinsimės, kokius ginklus naudoja Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kodėl kombainininkas yra nykstanti profesija ir ar dronai šiuolaikiniame kariniame konflikte yra efektyvūs. Taip pat jūsų laukia pokalbiai su žurnalistu ir politikos analitiku Konstantinu von Eggertu, su „Aviva“ vyriausiuoju analitiku Patricku Arberiu ir su Masačusetso technologijų instituto ekonomistu Johnu van Reenenu.

7–8 garsinio žurnalo „Iš viso pasaulio“ numeryje jūsų laukia pokalbiai su Paryžiuje leidyklą įkūrusia buvusios Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorės Jadvygos Kuolienės anūke Barte Kuolyte, gestų kalbos vertėju Artūru Kartanovičiumi, šachmatų didmeistre Viktorija Čmilyte-Nielsen, atlikėju Justinu Jaručiu, partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksute Ramanauskaite-Skokauskiene ir jos vyru Norbertu Skokausku. Taip pat turėsite galimybę paskaityti pasakojimų apie legendinį krepšininką Modestą Paulauską, teisės profesorių Mykolą Romerį, Šventąjį Kazimierą ir korporacijos „Microsoft“ įkūrėją Bilą Geitsą. Šiame numeryje įvairūs garsūs žmonės diskutuos, kokia yra ilgaamžių santykių paslaptis. Be to, pateiksime praktinių patarimų ketinantiems atostogauti, pakviesime paragauti Abiejų Tautų Respublikos patiekalų ir supažindinsime su Jungtinių Amerikos valstijų mitais ir realybe.

Ką valgyti, kad senatvėje neblogėtų rega? Kokie pavojai ir nemalonumai mūsų tyko gamtoje? Kodėl dreba rankos ir kaip tą drebulį gydyti? Kaip be vaistų susitvarkyti kraujospūdį? Ar popietės miegas – naudingas malonumas? Kodėl joga vienus pavergia, o kitus atstumia? Kodėl organizmui svarbi rūgščių ir šarmų pusiausvyra? Kaip atsikratyti pagurklio? Kaip išsivaduoti nuo kelio sąnario skausmo be vaistų ir operacijos? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškokite 7–8 garsinio žurnalo „Sveikatos ABC“ numeryje. Čia taip pat jūsų laukia pokalbis su Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentu Simonu Dailide ir jo sužadėtine Aiste Baliunyte bei vilklige sergančios dainininkės Toni Braxton pasakojimas apie šią ligą.

Kokioje srityje „Toyota“ laimi prieš „Tesla“? Koks yra pats prabangiausias visureigis? Ar skraidys pilotai kariauti? Kas yra paprasčiau: raketa ir automobilis? Kiek kavos puodelių per dieną yra tinkama norma mūsų sveikatai? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus rasite 3-ame garsinio žurnalo „Vyro pasaulis“ numeryje. Taip pat čia jūsų laukia pokalbiai su kalnų bėgiku Gediminu Girniumi, aktoriumi Andriumi Bialobžeskiu ir krepšininkais Darjušu ir Kšištofu Lavrinovičiais.

Kodėl Lietuvai nereikia latviško švietimo reformos varianto? Kas nulemia užburiančias kristalų spalvas? Ką reikia daryti, jeigu norite būti kūrybingas? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškokite 8-ame garsinio žurnalo „Intelekto generatorius“ numeryje. Taip pat mes jums papasakosime apie pasaulį pakeitusius eksperimentus, genetinę revoliuciją ir įdomų mezoamerikiečių žaidimą kamuoliu.

8-ame garsinio žurnalo „Informacinė visuomenė“ numeryje aptarsime, kodėl Jungtinės Amerikos Valstijos yra būtinos Lietuvos saugumui, kokie yra trys pagrindiniai Donaldo Trumpo galvos skausmai, kodėl populiarėja nacionalinės valstybės, kodėl iš Lietuvos išeina tarptautinė finansinių paslaugų grupė „Barclays“, koks dar vienas Lietuvos miestelis ruošiasi investicijoms ir kas yra garsiausias Rusijos aferistas. Kviečiame skaityti!

Garsiniai žurnalai internete:

galima paskaityti prisijungus prie ELVIS,

galima užsisakyti iš LAB elektroninio katalogo ir atėjus į biblioteką juos pasiskolinti.