Nauji garsiniai žurnalai

2017-12-13

Mieli skaitytojai, džiaugdamiesi norime jums pranešti, kad jau pasirodė 2-asis 2017 m. garsinio žurnalo „Aklieji pasaulyje“ numeris. Mes ir vėl jus supažindinsime su aklųjų aktualijomis, inovacijomis, įdomybėmis, papasakosime jums įkvepiančių istorijų. Sužinosite, ar aklųjų raštingumui gresia pavojus ir su kokiomis pinklėmis jie susiduria ieškodami darbo. Susipažinsite su akla slidininke Noemi Ristau, aklu tapytoju Sargyju’mi Mann’u, o regos reabilitacijos darbuotoja jums papasakos apie savo kasdienybę. Inovacijų skiltyje supažindinsime jus su specialiais sutrikusios regos kūdikiams skirtais reljefiniais kilimėliais, su regos sutrikimų turintiems žmonėms skirtomis „Amazon Echo“ funkcijomis, su dienos centru, pritaikytu akliems senjorams ir su orientavimosi paslauga akliesiems „Aira“. O įdomybių skiltyje papasakosime, kaip aklieji piešia, ir pateiksime patarimų ir gudrybių, kaip palengvinti gyvenimą virtuvėje. Taigi labai kviečiame jus skaityti naujausią garsinio žurnalo „Aklieji pasaulyje“ numerį.


Kodėl mums turėtų rūpėti Kanados kultūros politika? Atsakymo į šį klausimą 12-ame garsinio žurnalo „Kultūra. Literatūra“ numeryje bandysime ieškoti su UNESCO ekspertu Charles’iu Vallerand’u. Taip pat jūsų laukia pokalbis su Lietuvos kultūros atašė Vokietijoje Rita Valiukonyte, stiklo menininke Indre Stulgaite-Kriukiene ir Česlovo Milošo asmenine sekretore Renata Gorčynska. Be to, sužinosite, kodėl norvegai myli Oskarą Koršunovą. Kaip ir visada, turėsite galimybę paskaityti Juozo Baltušio dienoraščio puslapių, taip pat ir Marselio Prusto kūrinių, Vainiaus Bako, Algimanto Mikutos eilėraščių bei Liutauro Degėsio „Ne-Eilėraštį“.


12-ame garsinio žurnalo „Intelekto generatorius“ numeryje sužinosite apie britų kariuomenėje tarnaujančius lietuvius, apie su garsenybėmis susijusias žmogžudystes, apie padarinių kontrolę, kas yra logoterapinė rinkodara, kaip auginti mažuosius Zuckerbergus ir kaip garsus prekės ženklas „Calvin Klein“ tapo išsivadavimo simboliu.


12-ame garsinio žurnalo „Informacinė visuomenė“ numeryje jūsų laukia pokalbiai su Pasaulio ekonomikos forumo Davose įkūrėju Klausu Švabu ir su šiaurietiško visuomenės modelio tyrėju Larsu Tragardhu. Taip pat sužinosite, kodėl informacijos burbulai sukelia tokias siaubingas pasekmes tiek asmeniniame, tiek ir valstybės gyvenime, ir išsamiau susipažinsite su garsiai gimusia ir garsiai šaukiančia medija – „podcastu“.


12-ame garsinio žurnalo „Iš viso pasaulio“ numeryje jūsų laukia pokalbiai su filmo „Šventasis“ režisieriumi Andriumi Blaževičiumi, aktoriumi Audriumi Bružu, „Tele bim bam“ įkūrėja Neringa Čereškevičiene, čiuožėjais ant ledo Margarita Drobiazko ir Povilu Vanagu bei paplūdimio tinklinio žaidėjomis Ieva Dumbauskaite ir Monika Povilaityte. Taip sužinosite devynis dalykus, kuriuos daro geras vadovas ir kodėl prancūzai renkasi Lietuvą.


Ką daryti užpuolus karpoms? Kur pasisemti energijos? Kokia yra eterinių aliejų galia? Ką praneša pokyčiai veide? Ką gydo barsukų taukai? Ar kvėpavimas diafragma yra madingas, ar ir naudingas? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškokite 12-ame garsinio žurnalo „Sveikatos ABC“ numeryje. Čia taip pat jūsų laukia pokalbis su krūtų ligų gydytoju Sauliumi Bružu.


Ką veikia 260 „Žalgirio“ arenos šviestuvų? Kaip atrodys oro taksi? Kur yra įdomiausi pasaulyje automobilių muziejai? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus rasite 4-ame garsinio žurnalo „Vyro pasaulis“ numeryje. Čia taip pat jūsų laukia pokalbiai su dainininku Linu Adomaičiu, humoristu Justinu Jankevičiumi ir TV laidų vedėju, prodiuseriu Martynu Starkumi.


Garsiniai žurnalai internete:

galima paskaityti prisijungus prie ELVIS,

galima užsisakyti iš LAB elektroninio katalogo ir atėjus į biblioteką juos pasiskolinti.