Nauji garsiniai žurnalai

2018-09-02

Mieli mūsų skaitytojai, labai džiaugiamės, galėdami jums pristatyti 1-ąjį 2018 metų garsinio žurnalo „Aklieji pasaulyje“ numerį. Kaip tiflopedagogai yra rengiami Latvijoje? Ar akliesiems svarbi daiktų spalva? Koks yra stereotipinis akliems vaikams būdingas elgesys? Ką apie aklų vaikų mokymą mano jų mokytojai? Kaip akliems vaikams ir jaunuoliams pristatyti spalvas? Kaip sutrikusios regos vaikui pritaikyti namus? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškokite šiame numeryje. Taip pat įvairūs aklieji papasakos apie skrydį virš Lamanšo, skrydį oro balionu, pilvo šokių ir šokių sustojus kvadratu pamokas. Be to, sužinosite šešiolikmetės išrastą būdą mobiliuoju telefonu diagnozuoti degeneracinę akių ligą. Kviečiame skaityti!

9-ame garsinio žurnalo „Kultūra. Literatūra“ numeryje papasakosime apie antrąją dainų šventę ir lietuvišką animaciją. Taip pat jūsų laukia pokalbiai su architekte Gražina Janulyte-Bernotiene, rašytoju Aliumi Balbieriumi ir pokalbis apie kultūros politiką su ekonomistu Gitanu Nausėda. Literatūrologė Donata Mitaitė pasakos apie Kazio Bradūno ir Eugenijaus Matuzevičiaus laiškus per Atlantą. Taip pat turėsite galimybę paskaityti Vlado Braziūno, Dainiaus Dirgėlos eilėraščių, Ivano Turgenevo apsakymą ir Amerikos vyrų poezijos.

4-ame garsinio žurnalo „Vyro pasaulis“ numeryje papasakosime vieno skrydžio ir vienos valties istoriją. „Vyro sveikatos“ rubrikoje kalbėsime apie vienišumą ir traumas sporte, o „Vyro stiliaus“ rubrikoje pasakosime apie verslo aprangos kodą, inkustravimą, kaip apsirengusius vyrus nori matyti moterys, ir apie sporto drabužius. Taip pat jūsų laukia pokalbiai su šiuolaikinės konditerijos kūrėju Ali Gadžijevu, Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiuoju treneriu Edgaru Jankausku ir Vaidilos teatro vadovu Gediminu Jankumi.

9-ame garsinio žurnalo „Intelekto generatorius“ numeryje jūsų laukia rimtas pasakojimas apie (ne)patyčias ir kitus juokelius, pasakojimai apie valstybės rūmus Kaune ir LDK dvaro pareigūnus. Taip pat prisiminsime 1993 m. Lietuvoje įvykusį popiežiaus Jono Pauliaus II vizitą, sužinosime, kas dvokia siaubingai dėl to visi yra patenkinti, o Marius Ščavinskas svarstys apie aukštojo mokslo simuliakrą.

9-ame garsinio žurnalo „Informacinė visuomenė“ numeryje jūsų laukia pokalbiai su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi ir su kibernetinio saugumo bendrovės „Sophos“ atstovu Sascha Pfeifferiu. Taip pat šiame žurnale svarstysime apie moterų ir vyrų nelygybę darbo rinkoje ir bandysime atsakyti į klausimą, kada pavysime Estiją?

Kuris šokis yra geriausias? Į šį klausimą 9-ame garsinio žurnalo „Iš viso pasaulio“ numeryje bandys atsakyti įvairūs žymūs Lietuvos žmonės. Taip pat šiame numeryje jūsų laukia pokalbiai su aktore Nele Savičenko, pantomimos meistru Modriu Tenisonu, žurnaliste Rasa Jusionyte ir pianistu Vytautu Straižiu. O Andrius Kleiva papasakos apie drovųjį milžiną – Japoniją.

Ar viską žinome apie vitaminus? Kodėl kelių sąnariai pažeidžiami labiausiai? Ką turime žinoti apie nugaros skausmus? Ką daryti, kad kraujas tekėtų širdies link? Ką daryti, kad kojos būtų lengvos kaip plunksnelės? Ką daryti pastebėjus iššokusius pėdų kauliukus? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškokite 9-ame garsinio žurnalo „Sveikatos ABC“ numeryje. Taip pat jūsų laukia pokalbiai su gydytoja onkologe Elona Juozaityte ir retos formos encefalitą išgyvenusia Gabriele.

Garsiniai žurnalai internete:

galima paskaityti prisijungus prie ELVIS,

galima užsisakyti iš LAB elektroninio katalogo ir atėjus į biblioteką juos pasiskolinti.