Apklausėme daugiau nei 300 savo skaitytojų – štai svarbiausios jūsų žinutės

Dalinamės 2023 m. Lietuvos audiosensorinės bibliotekos (LAB) vartotojų pasitenkinimo paslaugomis tyrimo, vykdomo kas du metus, rezultatais. Stengiamės išgirsti įvairiausius skaitytojų poreikius, tad itin džiaugiamės, jog šiemet beveik 30 proc. respondentų sudarė mokyklinio amžiaus vaikai (atstovaujami tėvų) – sąlyginai nauji mūsų bibliotekos skaitytojai, dėl disleksijos (dažniausiai) ar kitų sutrikimų besirenkantys garsines knygas.

Atsakymai leido pasidžiaugti įdirbiu ir suteikė daug žinių, ką galime tobulinti ateityje:

• Kiekviena LAB paslaugų sritimi patenkinti net 9 iš 10 respondentų (arba daugiau!)

• Mūsų biblioteką kitiems rekomenduotų 97 proc. respondentų, o nerekomenduotų – 0

• Leidinių pasiūla susilaukė daugiausiai respondentų pastabų, ypač iš jaunųjų skaitytojų. Į kitų metų darbo kalendorius įsirašom: reikia daugiau knygų vaikams, periodinės ir mokyklinės literatūros bei platesnės žanrų ir temų įvairovės.

• Net pusė respondentų yra itin savarankiški: jie nurodė bibliotekos leidinius gaunantys tik per virtualią biblioteką ELVIS (elvislab.lt).

• ELVIS skaitytojai labiausiai nori tikslesnės ELVIS paieškos ir aiškesnės, patogesnės katalogavimo sistemos.

• Palyginus su kitais respondentais, jaunieji respondentai (arba jų tėvai) jaučiasi mažiau įtraukti: mažesnė dalis patenkinti gaunama informacija ar jaučia galintys daryti poveikį bibliotekos veikloms.

• Lyginant su 2021 m. apklausa, šešios iš septynių LAB veiklos sričių yra vertinamos aukščiau!

Visos šios įžvalgos padės mums geriau planuoti savo kitų metų veiklą. Stengsimės atsižvelgti į jūsų poreikius, todėl labai dėkojame visiems, dalyvavusiems apklausoje.

Išsamią tyrimo ataskaitą skaitykite čia: https://shorturl.at/fwHS2