Startuoja tarptautinis taktilinių knygų konkursas!

Startuoja šešioliktas tarptautinis taktilinių knygų konkursas „Typhlo & Tactus“, kurio finalas vyks 2024 m. spalio 6–8 dienomis Liubline (Lenkija)! Savo sukurtą taktilinę (liečiamąją) knygą atsiųsk į Lietuvos audiosensorinę biblioteką (LAB) iki 2024 m. rugpjūčio 1 dienos.

Norėdami dalyvauti konkurse:

• Susipažinkite su konkurso taisyklėmis

• Sukurkite taktilinę knygą, prieinamą regos negalią turintiems vaikams iki 12 metų (patarimai taktilinės knygos rengimui)
  • Užpildykite registracijos formą, atspausdinkite ir pridėkite prie knygos (jeigu teiksite daugiau nei vieną knygą, prie kiekvienos knygos turi būti pridėta atskira registracijos forma):

1. Šią, jeigu adaptuojate jau išleistą knygą

2. Šią, jeigu patys kursite knygą įskaitant jos turinį.

• Jeigu norite, kad pasibaigus konkursui jūsų knyga džiugintų, ugdytų ir augintų nematančius Lietuvos vaikus, pildydami registracijos formą, knygos grąžinimo adreso vietoje nurodykite bibliotekos adresą – Vilnius, Skroblų g. 10, LT-03142.

• Atsiųskite knygą į Lietuvos audiosensorinę biblioteką (LAB) iki 2024 m. rugpjūčio 1 dienos. LAB yra konkurso rengėjų partnerė, organizuojanti knygų atrankos procesą Lietuvoje.

Kompetetinga LAB vertinimo komisija iš gautų taktilinių knygų atrinks penkias finalininkes ir išsiųs į baigiamąjį konkurso etapą Liubline. Komisija atsižvelgs į iliustracijų, teksto, įrišimo kokybę, spalvų kontrastą, stilių, knygos tinkamumą tiražuoti ir galiausiai formato patogumą skaityti.

Tokia knygų atranka vienu metu vyks visose 24 konkurse dalyvaujančiose šalyse.

Liubline tarptautinę vertinimo komisiją sudarys atstovai iš 8 šalių – šio konkurso steigėjų. Komisija posėdžiaus dvi dienas, kol nuspręs, kuriems darbams skirti 1-ą, 2-ą ir 3-ią vietas. Papildomai bus išrinktos dar 8 knygos, vadinamos „mėgstamiausiomis“ arba „favoritėmis“ (kiekvieno komisijos nario po vieną)!