Peršokti į pagrindinį turinį

Kuo galime padėti

Informacinė atskirtis. Dėl nepritaikyto turinio regėjimo sutrikimus turinčiam žmogui sudėtinga ne tik suvokti kas vyksta pasaulyje, sužinoti reikalingą informaciją, mokytis, bet ir gauti reikaligą literatūrą suprantamais formatais.

  • Pagal poreikį pritaikome privalomąją mokyklinę ir šviečiamąją literatūrą, meniu, diplomus ir kitą informaciją specialiaisiais formatais (Brailio raštu, DAISY formatu, garsiniu formatu, BRF formatu);
  • Bibliotekoje suteikiame galimybę nemokamai naudotis kompiuteriais su instaliuota teksto skaitymo programine įranga, Brailio eilute ir teksto didintuvu.
  • Teikiame informaciją, kaip padėti regėjimo sutrikimus turinčiam žmogui skaityti, mokytis, ieškoti ir gauti informaciją.
  • Surandame Jums reikalingą informaciją aklumo tematika Lietuvos ir užsienio duomenų bazėse;
  • Informuojame interesantus apie technologines naujoves, padedančias regos sutrikimus turintiems žmonėms tapti kiek įmanoma savarankiškesniais.
  • Organizuojame mokymus leidėjams ir kitoms suinteresuotoms šalims, kaip tinkamai pritaikyti informaciją.
  • Konsultuojame apie Brailio rašto naudojimą spaudoje ir ant kitų įvairių paviršių.

Socialinė atskirtis yra ne tik neregių, bet ir kitų socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių problema. Siekdami mažinti atskirtį, plėtojame paslaugas, didinančias žmonių su regos negalia įtrauktį į visuomenės gyvenimą.

Žmonių su regėjimo negalia aptarnavimas. Dažnas dirbantis aptarnavimo srityje, susidūręs su regėjimo neįgaliuoju, nežino kaip tinkamai elgtis, vengia kontakto arba priešingai elgiasi kaip su mažu vaiku. Siekdami pagelbėti abiems pusėms, konsultuojame pavienius asmenis ir organizuojame mokymus grupėms, kaip atpažinti ir aptarnauti regėjimo sutrikimus turinčius asmenis. d.balcytyte@lbiblioteka.lt

Informacinis raštingumas. Šiuolaikinės skaitmeninės technologijos gali pagelbėti asmenims, turintiems įvairius regėjimo sutrikimus, gauti ir dalintis informacija jiems tinkamu būdu. Informacinis raštingumas svarbus ne tik šiuolaikiniam jaunimui, jis suteikia daug galimybių ir senjorams. Bibliotekos specialistai organizuoja grupinius ir individualius mokymus, neregiams irsilpnaregiams, norintiems išmokti ar tobulinti žinias.

  • Organizuojame skaitmeninio raštingumo mokymus, kaip sumaniai naudotis išmaniaisiais telefonais, įvairiomis programėlėmis, kompiuteriais, internetu, elektroninėmis paslaugomis ar socialiniais tinklais;
  • Organizuojame medijų ir informacinio raštingumo mokymus, kaip laisvai prieiti prie informacijos kanalų, kritiškai analizuoti gaunamą informaciją, kurti ir dalintis, suprasti ir žinoti žiniasklaidos paskirtį bei funkcijas, etiškai ir teisiškai teisingai naudotis rasta informacija).

 Aplinkų pritaikymas regos negalią turintiems žmonėms. Fizinės ir informacinės aplinkos pritaikymas neregiams ir silpnaregiams dažnai nereikalauja daug lėšų, tačiau suteikia komfortą ir galimybę jaustis pilnaverčiais.

  • Bibliotekos darbuotojai suteiks profesionalią konsultaciją ir reikiamą informaciją, susijusią su fizinės aplinkos pritaikymu regėjimo sutrikimus turintiems asmenims.
  • Bibliotekos IT skyriaus darbuotojai patars kaip pritaikyti Jūsų valdomą internetinę sveitanę, kad ji būtų patogi naudoti, lengvai perskaitoma, o neregiai ir silpnaregiai galėtų lengvai joje naviguoti.

Pagalbos priemonės neregiams ir silpnaregiams. Pagalbos priemonių įsigijimas dažnai kylantis klausimas ne tik regėjimo sutrikimą turinčiam žmogui, bet ir jo artimiesiems. Tai ne tik navigavimui ar skaitymui skirtos priemonės, bet ir įvairūs buityje gelbstintys prietaisai, kurių eilinėje parduotuėje įsigyti nepavyks.

  • Teikiame konsultacijas el. paštu ir telefonu, kur ir kokias pagalbos priemones įsigyti ir kaip jomis naudotis.
  • LAB darbuotoja Ugnė Žilytė savo www.youtube.com paskyroje rengia virtualius mokymus, skirtus susipažinti su šių priemonių naudojimu. Taip pat rengia ir praktinius mokymus bibliotekoje.

 

S.194

S.194

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"