Apie skaitmeninimo aktualijas

Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) direktorės pavaduotoja Erika Buivydienė „7 meno dienoms“ pateikė komentarą apie skaitmeninimo aktualijas – skaitmeninimo naudą, skaitmeninių dokumentų sistemas Lietuvoje, LAB specialiųjų formatų leidybą, virtualią biblioteką „ELVIS“, projektą „MoBiLait“, kuriuo siekiama didinti informacijos prieinamumą skaitantiems kitaip, nuo savanorystės iki profesionalaus diktoriaus darbo ir kt.

Kaip teigia E. Buivydienė: „Lietuvos aklųjų biblioteka iš kitų skaitmeninimo veiklas vykdančių institucijų išsiskiria savo specifine misija – ši biblioteka siekia, kad skaityti galėtų visi“.

Galima pasidžiaugti, kad Lietuva neatsilieka nuo pasaulio valstybių, o kai kada ir lenkia, kadangi beveik 12 procentų (pasaulio mastu 7–15 proc.) visos šalies leidybinės produkcijos yra pritaikoma žmonėms, negalintiems skaityti įprasto teksto („Šiuo metu ELVIS prieinama daugiau kaip 12 tūkst. leidinių, per metus biblioteka parengia apie 430 specialaus formato leidinių kopijų“).

Visą komentarą kviečiame skaityti adresu https://www.7md.lt/tarp_disciplinu/2020-07-10/Apie-skaitmeninimo-aktualijas