Peršokti į pagrindinį turinį

Kaip galiu padėti Ukrainai?

Kaip galiu padėti Ukrainai?

Pagalbą galima suteikti įvairiais būdais – nuo moralinio palaikymo iki savanorystės ar finansinės paramos. Lietuvos žmonės neužsimerkia prieš kito nelaimę ir yra nusiteikę padėti visomis išgalėmis. Bet ar žinai, kur ir kaip galėtum prisidėti?
Išnarstėme informacinius kanalus ir surinkome tikrai nemenką patikimų paramos galimybių sąrašą:

Įstaigų ir organizacijų parama:

 • Vilniaus miesto savivaldybė padeda Ukrainai pati ir ragina tai daryti vilniečius. Šiame puslapyje rasite, kur galima kreiptis norint padėti ar ieškant pagalbos, bei kitą šiuo metu aktualią informaciją. Plačiau.

 • Nacionalinės NVO koalicijos klausimynas skirtas nevyriausybinėms organizacijoms, galinčioms suteikti socialinę, psichologinę pagalbą, švietimo, vertimo ir kitas paslaugas nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Plačiau.

 • Kauno miesto savivaldybės pagalba: registruoja visus, kurie norėtų padėti Ukrainos pabėgėliams, siūlydama apgyvendinimą, finansinę paramą ar prisidėdama kitais ištekliais. Kontaktai registracijai: Ukraina@kaunas.lt, +370 616 45772

 • Reikalinga verslo parama Kaune. Prisidėkite prie pagalbos besiginančiai Ukrainai medikamentais. Parama renkama Kauno miesto miestams-partneriams Ukrainoje – Luckui ir Lvivui. Taipogi, reikalinga pagalba daiktais Kulautuvoje įrengiamame centre. Nusprendus prisidėti, Jums reikėtų susisiekti business@kaunasin.lt ir nurodyti, kokią paramą ir jos kiekį galėtumėte skirti. Informacija apie esamą poreikį – nuolat atnaujinama. Plačiau.

Finansinė parama:

 • VšĮ „Mėlyna ir geltona“ – nevyriausybinė organizacija, nuo 2014 metų, remianti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas bei nuo karo nukentėjusius civilius.

Banko sąskaita: LT17 7300 0101 4089 4869
Bankas: Swedbank
Gavėjas: VšĮ Mėlyna ir geltona
Mokėjimo paskirtis: PARAMA

Taip pat galite tapti nuolatiniu rėmėju, nustatant kasmėnesinį rėmimą, aukoti kriptovaliutomis bei paskirti 1,2 proc. savo gyventojų pajamų mokesčio. Plačiau.

 • VšĮ „Stiprūs kartu“ renka lėšas paramai, kuri bus naudojama nuo karo bėgančių ukrainiečių apgyvendinimui organizuoti Lietuvoje. Plačiau.

Įmonės kodas: 305674792
Gavėjas: VšĮ „Stiprūs kartu“
Adresas: P. Vileišio g. 18A, Vilnius
Banko sąskaita: LT387044090101401806
Bankas: AB SEB bankas

 • Nevyriausybinės organizacijos Lietuvos Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas, Maltiečiai, „Maisto bankas“ ir „Gelbėkit vaikus“ renka lėšas nuo karo Ukrainoje besitraukiantiems ukrainiečiams. Paremkite skambindami ar siųsdami SMS numeriu 1485. Plačiau.

 • Parama Ukrainos vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis renkama „RUGUTE“ labdaros ir paramos fondo. Šiuo metu su onkologine liga kovojantiems Ukrainos vaikams trūksta tam tikrų medikamentų. Šiomis dienomis padedami Vilniaus vaikų onkohematologų ruošiama siunta į Ukrainą, Poltavos vaikų klinikinę ligoninę. Jei jaučiate, kad norite ir galite padėti rūpesčiu apgaubti mažuosius pacientus Ukrainoje, kviečiame paremti. Plačiau.

 • Nacionalinis vėžio institutas kviečia prisidėti prie vėžiu sergančių karo pabėgėlių gydymo Lietuvoje. Plačiau.

Paramos gavėjas: BĮ Nacionalinis vėžio institutas
Sąskaitos numeris: LT857044060006162336
Paskirtis: Parama Ukrainos piliečiams

 • Lietuvos keleivių vežimo asociacija atidarė atskirą sąskaitą, kurioje surinkti pinigai tiesiogiai pasieks pagalbą Ukrainai teikiančius vežėjus. Plačiau.

Rekvizitai piniginei paramai:
LIETUVOS KELEIVIŲ VEŽIMO ASOCIACIJA
Sodų g. 22, LT-03211 Vilnius
Įmonės kodas 304962891
AB SEB bankas
Sąskaitos Nr. LT04 7044 0901 0297 6534

 • LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga renka paramą Ukrainos karių šeimoms.

Paremkite skambindami arba siųsdami žinutę trumpuoju numeriu 1484 (auka – 2 Eur) arba lėšų pervedimu:
PayPal Sąskaita Nr. LT367300010002469222
Aukos paskirtis: Parama Ukrainos karių šeimoms
Kontaktinė informacija: parama@birutietes.lt, mob. +370 630 21 434. Plačiau.

Parama Ukrainai tiesiogiai:

Parama daiktais ir maistu:

 • Maisto bankas suteikia galimybę aukoti maisto produktus ir taip paremti ukrainiečius apsiperkant BARBORA. Jie atrinko šiuo metu labiausiai reikalingų maisto produktų sąrašus, iš kurių formuoja paketus ukrainiečių šeimoms. Plačiau.

Parama skiriant savo laiką:

 • Iniciatyva „Stiprūs kartu“ ieško žmonių, kurie galėtų laikinai suteikti pastogę bei galėtų pavėžėti pabėgėlius nuo pasienio. Registracija ir informacija.

 • Lietuvos Raudonasis Kryžius siekia, kad kiekvienas mūsų šalyje gebėtų suteikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui ar sau pačiam. Tam šiuo metu renkame savanorius, kurie jau yra šiek tiek susipažinę su šia veikla (pavyzdžiui, medicinos studentus ir kitus su sveikatos apsauga susijusius asmenis). Raudonasis Kryžius taip pat renka labdarą ir prisideda kitomis veiklomis. Savanorio anketa.

 • Caritui reikalinga pagalba dalinant įvairius daiktus, drabužius, maisto paketus ir pan., žmonių pavežėjime, pagalba verčiant svarbią informaciją bei padedant susikalbėti, rūšiuojant paramą ir pan. Kita galima pagalba, jeigu esi tam tikros srities specialistas, pavyzdžiui, slaugytojas, pedagogas, sporto treneris ir pan. Savanorio anketa.

 • Savanorystė Maltos ordino pagalbos tarnyboje. Prie šios organizacijos veiklos galima prisidėti: daiktais, maistu, apgyvendinimu Marijampolėje ir Alytuje, kita veikla. Savanoriauti ypač ieškomi šių profesijų atstovai: psichikos sveikatos darbuotojai, medicinos darbuotojai teikiantys pirmąją pagalbą, ukrainiečių kalbos vertėjai, teisininkai. Savanorio anketa.

 • Siūloma savanorystė ,,Maisto banke“. Reikalinga pagalba: dalinant paramą žmonėms, sandėlyje rūšiuojant maistą bei jo pervežimui, ruošiant maistą perdirbimo virtuvėje (Vilniuje), organizuojant renginius, veiklai biure, telkiant paramą. Registracija.

 • SAVA platforma komanda stebi didžiulį savanorių (ypatingai rusakalbių) poreikį. Mažesnėms organizacijoms ir pilietinėms iniciatyvoms padedančioms ukrainiečiams vis dar reikia savanorių, ypatingai su specialiaisiais įgūdžiais (vairuotojai, logistika, projektų valdymas). Kviečia visus – norinčius prisidėti prie organizacijų dirbančių su Ukrainiečių krize ir norinčius tiesiog savanoriauti, registruotis. Registracija čia.

 • Gelbėkit vaikus“ organizacija yra atsakinga už pagalbą vaikams ir nėščiosioms. Kviečiame registruotis norinčius prisidėti savanorišku darbu, vaikiškais drabužiais ir batais, žaidimo ir lavinimo priemonėmis. Organizacija ypatingai laukia savanorių psichologų, socialinių darbuotojų ir pedagogų, turinčių darbo su vaikais patirtį. Savanorio anketa.

 • K.I.N.A.S. „Panemunė“ kūrybos namuose Kaune, riša maskuojančiuosius tinklus Ukrainos gynėjams. Skubiai ieško savanorių. Reikia dirbti greitai, trūksta pagalbos rankų. Kamufliažinio maskuojančio tinklo gamyba nėra sudėtinga, tiek jaunam, tiek senam. Gali prisidėti įvairaus amžiaus ir patirties pagalbininkai: kas darbuotis prie maskuojančių audinių rišimo, kas karpyti audinius juostelėmis, o kas tiesiog darbinei dvasiai palaikyti. Laukiamos ir mamos su vaikučiais – mažieji galės drauge žaisti, kol mamos darbuosis. Visus apmoko, reikia tik noro, žirklių ir didelio žiogelio ("grafkės") arba vadinamojo įvėriko (jeigu turite). Plačiau.

 • Dalyvauk informacinio karo fronto kovose, kurias organizuoja Vilniaus miesto mero patarėjas Karolis Žukauskas. Siūloma kalbėtis su Rusijos gyventojais ir skleisti informaciją apie tikrąją padėtį Ukrainoje. Plačiau.

 • Surink Lietuvą komanda ieško ir renka informaciją apie Ukrainos verslą, meną ir kitus objektus Lietuvoje, kurie gali padėti atskleisti ukrainiečių kultūrą, gyvenimo būdą, sukurta indėlį Lietuvoje, atskleistų šios tautos istoriją, kuri jau ne vieną šimtmetį yra kuriama. Plačiau.

Parama dalyvaujant veiklose ir renginiuose:

 • Įsigijus paveikslą iš specialios Galerijos Paveikslai.lt kolekcijos, visi pinigai (atskaičius valstybei privalomą sumokėti mokestį), nukeliaus į nevyriausybinę organizaciją VŠĮ „Mėlyna ir Geltona“, kuri nuo 2014 metų remia Ukrainos ginkluotąsias pajėgas bei nuo karo nukentėjusius civilius. Kolekcijoje rasite įvairaus formato ir brangumo kūrinių, tarp kurių šalia jaunų talentų ir jau pripažintų Lietuvos dailininkų darbai. Plačiau.

 • Valdovų rūmuose – nemokami koncertai, kviečia aukoti Ukrainai padedančioms organizacijoms. Artimiausias dvi savaites Valdovų rūmai kviečia į aštuntąjį tarptautinį Marco Scacchi senosios muzikos festivalį. Matant Rusijos karinę invaziją į Ukrainą, šalį, kurioje Valdovų rūmų muziejus turi daug bičiulių, nuspręsta, kad festivalio koncertai bus nemokami. Plačiau.

Parama tiems kurie padeda:

 • Baldai1.lt jungiasi prie iniciatyvos padėti atvykstančioms ukrainiečių šeimoms į Lietuvą. Priimate pas save į namus? Pažįstate kas keliasi į jūsų kaimynystę? Turime baldų, kuriuos galime padovanoti atvykstantiems. Parašykite savo situaciją bei poreikį el. paštu parama@baldai1.lt su antrašte Parama UA. Plačiau.

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"