Peršokti į pagrindinį turinį

Lapkričio mėnesį išleidome

Lapkričio mėnesį išleidome

Dalinamės lapkričio mėnesį įgarsintų knygų sąrašu:

1. Barack Obama „Pažadėtoji žemė“

Nepaprastai įtaigus ir itin asmeniškas pasakojimas apie kuriamą istoriją – iš lūpų prezidento, įkvėpusio mus tikėti demokratijos galia. Barackas Obama prisimena neįtikėtiną gyvenimo odisėją, kurią pradėjo kaip savo tapatybės ieškantis jaunuolis, o baigė būdamas laisvojo pasaulio lyderis, ir negailėdamas įspūdingų, asmeniškų detalių aprašo išeitus praktinės politikos mokslus ir labiausiai įsimintinas savo pirmosios istorinės prezidento kadencijos, sutapusios su dramatiškų pokyčių ir sumaišties laikotarpiu, akimirkas. Obama vedasi skaitytojus į Ovalinį kabinetą ir Baltųjų rūmų Situacijų kambarį, kviečia kartu keliauti į Maskvą, Kairą, Pekiną ir kitas vietoves visame pasaulyje.

2. Manuel Vilas „Ordesa“

Tai gili ir prikaustanti meilės, praradimo ir atminties istorija. Protagonistas – vidutinio amžiaus rašytojas, paniręs į netektis, silpnybes ir apmąstymus. Jo mintys vis grįžta į vaikystę, prisiminimus apie tėvus, jų mirtį, gyvenimo skaudulius. Pasakotojas šokinėja tarp praeities ir dabarties, jo tonas – nuo rimto ir niūraus iki kandaus. Autoriaus prisiminimai dažnai nuklysta į Ordesą – vietovę kalnuose, kur jis lankėsi vaikystėje.

3. Alfonsas Eidintas „Valstybės atkūrimo istorijos“

Kaip lietuvių politikai, Pirmojo pasaulinio karo metu susispietę apie Lietuvos Tarybą, gyveno kasdienybėje, kuo jie maitinosi karo metu, kas buvo jų draugai ir su kuo pykosi, kaip veikė okupacijos sąlygomis? Svarbu prisiminti ir tuos neretai dabar jau pamirštus žmones, kurių drąsūs poelgiai ar žingsniai svariai prisidėjo prie Lietuvos valstybės pripažinimo konstravimo.

4. Loreta Vaicekauskienė (sudarytoja) „Lietuvių kalbos idealai: kaip keitėsi geriausios kalbos idėja“

„Sveiki, idealistai, šiandien čiupinėsim jūsų idealus“, – sako knygos autoriai ir aiškinasi, kokie kalbos idealai dirbtiniai, o kokie – tikri ir gyvi. Kaip mes iš tiesų norim kalbėti: lietuviškai ar vilnietiškai? Ar telefoniniams sukčiams verta prabilti tarmiškai? Ar valdžios žmonėms televizijoj greit galėsim sakyti „tu“? Kokia vieta labiausiai įsitempia kalbant oficialiai? Į šiuos ir daug kitų klausimų autoriai atsakymų ieško su užsidegimu ir remdamiesi moksliniais duomenimis.

5. Kęstutis Kirtiklis „Tarp vertės ir poveikio: apie tikrą ir tariamą humanitarinių mokslų krizę ir jos įveikos būdus“

Dviejų autoritetų nepripažįstančių filosofų Kęsto Kirtiklio (VU) bei Aldžio Gedučio (KU) monografija „Tarp vertės ir poveikio“ išsamiai nagrinėja krizėje atsidūrusius humanitarinius mokslus. Šiandienos humanitarinių mokslų įvaizdis yra siejamas su dvasios mokslais, praeities tyrinėjimais, tačiau jų teikiama nauda individui bei kolektyvinei dimensijai sumenksta dėl prastų darbo sąlygų, didelio darbo krūvio, neadekvataus atlyginimo. Teisinimosi režimu veikiantys humanitarai retai pastebi tai, kad pati jų bendruomenė yra susiskaldžiusi, išsibarsčiusi, be orientyro ir nekritiškai įtikėjusi savo tyrimų verte.

6. Pierre Manent „Miesto metamorfozės“

Europa šiandien bando surasti naują politinę formą. P. Manent ją vadina „žmonijos imperija“, o jos tapatumo pagrindą – „žmogaus religija“. Gyvename naujos utopijos – žmonijos be politinių, tautinių ir religinių pasidalijimų – laikais. Iki to nueitas ilgas politinės kaitos kelias – nuo senovės graikų miesto, imperijos, Bažnyčios ir galiausiai modernios tautinės valstybės. Pateikdamas įspūdingą Vakarų civilizacijos politinių formų ir kartu politinės minties raidos istoriją, autorius perspėja apie naujos europiečių protus užvaldžiusios politinės utopijos pavojus.

7. Bronislovas Genzelis „Lietuvos kultūros istorija“

Tai pirmas bandymas aprėpti Lietuvos kultūros raidą nuo jos ištakų iki mūsų dienų. Metodologinis principas, kurį pasirinko autorius, – ne chronologinis, o probleminis. Remdamasis gausia empirine medžiaga, senaisiais rašto paminklais, archeologinių ir etnografinių tyrinėjimų duomenimis, autorius apmąsto Lietuvos kultūros egzistavimo sąlygas, ją formavusius veiksnius, jos raidą ir transformacijas. Pagrindinė problemos ašis, ant kurios autorius veria visas kitas problemas, – Lietuvos kultūros ir lietuvių kultūros sampratų skirtis. Autorius skiria ir aptaria tris kultūros raidos tarpsnius: etnotautinį (pagoniškąjį), integracinį (orientacija į krikščioniškąją kultūrą) ir savasties suvokimo ir tapsmo (atgimimo).

8. Algis Mickūnas „Kūrybos komunikacija“

Knygoje pateikiamos Algio Mickūno paskaitos drauge su Tomo Kačerausko diskusijomis. Šis dviejų filosofijos profesorių dialogas – nelyginant prasmių sumuštinis: pokštai ir anekdotai, dzenbudistinės patirtys, fenomenologiniai svarstymai, tarpkultūriniai palyginimai, pasaulio prakalbinimai ir poetiniai įvardijimai. Visa tai veda veikiau praktiniais nei teoriniais kūrybos komunikacijos takais. Šioje atverstoje knygoje – daugybė A. Mickūno kelionių po tolimiausius pasaulio kraštus detalių. Tai neįprastas vadovėlis – jame nėra mokyklinių tiesų, bet apstu klausimų apie mūsų buvimą pasaulyje.

9. Umberto Galimberti „Kodėl? 100 filosofijos istorijų smalsiems vaikams“

Istorijos budriems ir maištingiems skaitytojams, kurie nėra patenkinti paruoštais atsakymais ir nori galvoti savo galva. Knygos autorius – garsus šių laikų filosofas. Paprastai jis rašo knygas suaugusiems skaitytojams, tačiau šį kartą atsisuka į jaunesnę auditoriją, nestokojančią žingeidumo. Knyga rekomenduojama vaikams nuo 8 metų amžiaus.

10. David Sinclair „Gyvenimo trukmė: kodėl senstame ir kodėl tai neprivaloma“

Jau tūkstantmečius žmonija svajoja apie jaunystės eliksyrą, kuris galėtų jei ne sustabdyti, tai bent ženkliai sulėtinti senatvę. Ar tai įmanoma? Šiandien žmonės gyvena gerokai ilgiau nei mūsų protėviai, tačiau visi be išimties senstame. Kodėl? Knygos autorius David A. Sinclair kviečia skaitytojus pasivaikščioti po laboratorijas ir sužinoti, ką modernus mokslas išsiaiškino apie senėjimo procesą ir kokias paslaptis atskleidžia naujausi gyvų organizmų tyrimai.

11. Titas Lukrecijus Karas „Apie daiktų prigimtį“

Tai, kad ši knyga išliko iki mūsų dienų – tikras stebuklas. Vienintelis eiliuotas antikos kūrinys filosofijos tema šiandien laikomas šedevru, tūkstantmečiais pranokusiu savo laiką. Tai – „ateistų biblija“, pirmoji pasaulyje mokslo populiarinimo knyga, netikėtų įžvalgų ir susimąstyti priverčiančių idėjų rinkinys, dar vadinamas pirmuoju materialistine pasaulėžiūra ir ateizmo filosofija paremtu kūriniu pasaulyje.

12. Steve Biddulph „Kaip auginti berniukus XXI amžiuje“

Statistika berniukams negailestinga. Pavojus mirti paauglystėje triskart didesnis nei mergaitėms, o tikimybė atsidurti kalėjime net devynis kartus aukštesnė. Galime tai nurašyti berniukų aktyvumui ar laikyti tai smulkmena, tačiau akivaizdu – mergaitės ir berniukai skiriasi. Suprasdami, kuo pastarieji ypatingi, skirdami jiems ypatingą dėmesį ir mokėdami tinkamai juos mylėti, užauginsime stiprius ir savimi pasitikinčius visuomenės narius.

13. Abir Mukherjee „Dūmai ir pelenai“

Kalkuta, 1921 metai. Semas Vindemas kenčia nuo persekiojančių prisiminimų apie Didįjį karą ir kovoja su rimta priklausomybe nuo opijaus. Tai problema, kurios jis nebegali ignoruoti. Iškviestas tirti kraupios žmogžudystės Semas gerokai apstulbsta. Išdarkytos aukos vaizdas jam jau pažįstamas. Skendėdamas narkotinių medžiagų migloje detektyvas praėjusią naktį užklupo lavoną su lygiai tokiais pačiais ritualiniais sužalojimais. Regis, Kalkutoje siautėja išprotėjęs žudikas. Semas, padedamas sąžiningo seržanto Banerdžio, turi išspręsti vieną po kitos pasipylusias žmogžudystes, o tuo pačiu paslaptyje išlaikyti savo asmeninius, nerimstančius demonus, galinčius kainuoti karjerą.

14. Gintarė Adomaitytė (sudarytoja Janina Vileikienė) „Skaitinių valandėlė. Tekstai apie augalus, maumus...“

Į leidinį sugulė 15 užburiančių pasakojimų ne tik apie augalus, grybus, pasakų būtybes, bet ir šiek tiek apie save... Papildyta gamtos garsais, paukščių balsais, liaudiškomis melodijomis.

15. Rytas Šalna „Žingsniai. Istorijos vadovėlis 6 klasei“ 1 dalis (DAISY formatu)

Atnaujintame vadovėlyje „Žingsniai“ nagrinėjami svarbiausi Europos istorijos epizodai nuo priešistorės iki šių laikų. Greta naujų 2008 m. istorijos programos reikalavimus atitinkančių temų pateikiama projektinės veiklos pasiūlymų „Gyvoji istorija“. Kiekvieną skyrių pradės informatyvus, atskirą istorijos epochą pristatantis įvadas. Moksleivių motyvacijai skatinti skirti atvartai „Istorija iš arčiau“. Pasikartoti išeitą skyriaus medžiagą bus galima iš „Skyriaus santraukoje“ surašytų tezių. Mokytojams parengti kontrolinį, o mokiniams pasitikrinti žinias padės užduočių blokai „Ar išmokai?“. Vadovėlio temų metodinis aparatas gerokai patobulintas. Klausimai įvairiapusiškesni, susieti su iliustracijomis ir rašytiniais šaltiniais.

16. Antanas Apynis „Matematikos pagrindai“ (DAISY formatu)

Vadovėlyje išdėstyti svarbiausių matematikos šakų – matematinės analizės, tiesinės algebros, analizinės geometrijos, tikimybių teorijos ir matematinės statistikos – pagrindai, reikalingi įvairiose studijų programose. Šis vadovėlis ypač naudingas turėtų būti studijuojantiems ekonomiką, vadybą ir verslą, nes yra pateikta daug matematinių sąvokų ekonominių interpretacijų ir matematikos taikymo ekonomikoje pavyzdžių.

17. Robert L. Dilenschneider „Sprendimai, pakeitę pasaulį. Pasaulį pakeitusių žmonių patarimai“

Komunikacijos ir lyderystės guru Robert L. Dilenschneider savo knygoje „Sprendimai, pakeitę pasaulį“ rėžia paprastą tiesą – jūsų ateitis priklauso nuo jūsų sprendimų. Tai įkvepianti knyga, kurioje pasakojama, kaip reikėtų patobulinti savo elgesį tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime bei tapti puikiu lyderiu. Žmones vienija tai, kad visi mes gyvename chaose bei turime begalybę pasirinkimų įvairiose srityse. Tačiau sprendimus kiekvienas priima skirtingai, ir šis pasirinkimas gali nulemti ne tik mūsų ateitį, bet ir padaryti įtaką kitų žmonių gyvenimams.

18. Robert Thomas „Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti“

Daugumai kyla klausimas, kaip maisto gaminimo būdas, kosmetika, elektromagnetinė spinduliuotė ar aplinkos tarša atsiliepia sveikatai. Kembridžo profesorius Robert Thomas visus knygos teiginius pagrindžia publikuotais moksliniais tyrimais, savo ir dar 23 knygos bendraautorių daugiamete patirtimi gydant onkologines ligas. Šioje knygoje rasite daugiau naudingos informacijos nei metus laiko naršydami internete. Tačiau knyga nėra lengvai skaitoma. Paprastų patarimų apie vėžį pilnas internetas. Skaitytojai įsitikins, kad mus supanti aplinka, mityba ir fizinis kūnas yra nuolat veikiami cheminių ir fizikinių procesų, o juos perprasti prireiks proto mankštos.

19. Andy Shepherd „Berniukas, kuris gyveno su drakonais“

Tomo namuose gyvena ne šuo, ne žiurkėnas ir net ne tarantulas. Jo augintinis yra... drakonas Blyksnis! Keisčiausia, kad drakonas išsirito iš vaisiaus, kurį Tomas parsinešė iš senelio sodo. Kas galėjo pagalvoti, kad taip atsitiks? Niekas! Tačiau tai dar ne viskas! Tas keistas medis senelio sode turėjo ir daugiau vaisių... Tad dabar drakonus augina ir Tomo draugai: Tedas, Ketė ir Kajus. O kai augini drakoną, turi tikėtis staigmenų ir... rūpesčių!

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"