Peršokti į pagrindinį turinį

Paskelbti tarptautinio taktilinių knygų konkurso rezultatai!

Paskelbti tarptautinio taktilinių knygų konkurso rezultatai!

Paskelbti 2021 m. „Typhlo and Tactus“ konkurso, kuris įvyko 2022 m. balandžio mėnesį Italijoje, rezultatai:

1-oji vieta skirta M. J. Duffy iš Jungtinės Karalystės knygai „Odd“ („Keista“).

2-osios vietos laimėtoja – knyga „You Choose“ („Tu renkiesi“), kurią sukūrė „Faversham“ socialinė siuvimo grupė (taip pat iš Jungtinės Karalystės).

3-iąją vietą komisija skyrė dviems knygoms: „The Red and the Blue“ („Raudona ir mėlyna“), kurios autorė Karolina Banaszkiewicz Badura iš Lenkijos, ir „Ausflug mit Langstock Lasse“ („Ekskursija su ilga lazda Lasse“), kurios autorės – Johanna Kofler ir Elena Braune iš Vokietijos.

Iš viso konkursui buvo pristatyta daugiau kaip šimtas knygų iš 24 valstybių, tarp jų – 5 knygos iš Lietuvos.

Kiekvienas žiuri komisijos narys atrinko jam labiausiai patikusią knygą. Šioms knygoms įteikti pagyrimo raštai:

Komisijos narys iš Belgijos atrinko suomių autorių Merjos Munukka ir Hannos Aho knygą „Satumetsän Aarre“ („Pasakų miško lobis“).

Komisijos nariui iš Jungtinės Karalystės labiausiai patiko čekės Michaelos Samalovos knyga „Ztracená náušnice“ („Pamesti auskarai”).

Komisijos narys iš Čekijos išrinko vokietės Almut Bürger knygą „Herr Wunderlich, der wundert sich“ („Pone Vunderlichai, jis nustebęs“).

Komisijos nariui iš Lenkijos labiausiai patiko Nyderlandų atstovės Marion Brillemans sukurta knyga „Fee en Pip“ („Fėja ir Pipas“).

Komisijos narys iš Prancūzijos atrinko iraniečių autorių sukurtą knygą „The Missing Piece Meets Big O“ („Trūkstama dalis susitinka su didžiąja O“), sukurtą pagal dailininko Shel Silver Stein to paties pavadinimo 1976 m. knygą.

Komisijos narys iš Italijos atrinko Belgijos atstovės Mounos Ayadi knygą „Une petite bille dans la tête“ („Mažas kamuoliukas galvoje“).

Komisijos narys iš Olandijos geriausiai įvertino prancūzės Lėjos Groussaud knygą „Coco et le petit colibri“ („Koko ir mažasis kolibriukas“).

Ir nors lietuvių autorių sukurtos knygelės šiemet prizų nelaimėjo, jos gaus kur kas daugiau, nei pagyrimo raštas – jos džiugins, ugdys ir augins nematančius Lietuvos vaikus.

Šaltinis: www.tactus.org

Parengė Audronė Gendvilienė

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"