Peršokti į pagrindinį turinį

Pirmasis projekto „Garsiniai leidiniai buria bendruomenes“ renginys Adakave

Pirmasis projekto „Garsiniai leidiniai buria bendruomenes“ renginys Adakave

Balandžio 22 d. Tauragės rajono Adakavo socialinių paslaugų namuose (ASPN) vyko pirmasis Lietuvos aklųjų bibliotekos vykdomo ir Lietuvos kultūros tarybos finansuojamo projekto „Garsiniai leidiniai buria bendruomenes: specialiosios bibliotekos, socialines paslaugas teikiančių įstaigų ir vietos gyventojų bendradarbiavimo modelis“ renginys.

Į jaukius bendruomenės namus susirinko gausus būrys žmonių. Projekto vadovė Janina Vileikienė pristatė numatomo projekto veiklas. O jų tikrai daug: ASPN darbuotojams ir bendruomenės nariams pristatyti virtualią biblioteką ELVIS, pasidalyti savo patirtimi, kaip organizuoti garsinius skaitymus, kaip į juos įtraukti savanorius bendruomenės narius ir įgyvendinti savanorystės programą „Skaito kaimynas“. Numatyta organizuoti aštuonis garsinius skaitymus. Tikimasi, kad draugiškos bendruomenės nariai įsitrauks į šią veiklą ir pajus bendrystės jausmą.  

Dar vienas projekto uždavinys – suteikti žinių apie informacinės aplinkos prieinamumą. Nuo kiekvieno iš mūsų sąžiningo ir atidaus elgesio priklauso, kokioje aplinkoje mes gyvename ir kaip jaučiasi visi bendruomenės nariai. Dar vienas labai svarbus ir, manytume, jungiantis visus gyventojus uždavinys – išleisti kuriančių, gebančių raiškiai ar tarmiškai pasakoti žmonių kompaktinę plokštelę. Gyvas, raiškus žodis, gimtos tarmės skambesys sužadina teigiamas emocijas, pakelia nuotaiką ir praskaidrina daugelio žmonių gyvenimą. 

Didžiulį džiaugsmą visiems renginio dalyviams suteikė garsus muzikantas, kraštotyrininkas, Tauragės rajono garbės pilietis Albinas Batavičius. Jis ne tik bandonija grojo, bet ir pasakojo apie kitus liaudiškus instrumentus: dambrelį, ožragį, sekminių ragelį, triūbas, kankles. Kad ne taip paprasta liaudiškais instrumentais groti, galėjo įsitikinti ir renginio dalyviai. Ne visiems pasisekė išgauti garsus, bet smagiai šoko ir kartu dainavo tikrai visi.

Dėkojame ASPN direktorei Kristinai Anulienei, Laimai Paulauskienei, bibliotekininkei Reginai Vingienei už šiltą priėmimą ir puikią nuotaiką, už sukviestą bendruomenę. Dėkojame visiems į renginį atvykusiems žmonėms. Iki kitų susitikimų!

Renginio akimirkos

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"