Peršokti į pagrindinį turinį

Rugsėjo mėnesį išleidome

Rugsėjo mėnesį išleidome

Dalinamės rugsėjo mėnesį specialiaisiais formatais išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!

MP3

1. Kim Liggett. Skaistybės metai

Garnerio grafystę gaubia prietarai ir baimė. Čia nuo seno tikima, kad merginos, sulaukusios šešiolikos, įgauna magiškų galių, galinčių išvaryti vyrus iš proto ir sugriauti kruopščiai saugomą visuomenės tvarką. Todėl taryba kasmet paliepia surinkti visas šešiolikmetes, įpinti joms į plaukus po raudoną kaspiną ir išsiųsti į tolimą salą dvylikai mėnesių – skaistybės metams. Viskas tam, kad merginos atsikratytų jų kūnus ėdančios magijos ir pasiruoštų tapti tinkamomis žmonomis bei motinomis, geromis bendruomenės narėmis.
Tik dar nėra buvę taip, kad visos merginos sugrįžtų namo gyvos ir sveikos...
Tiernė Džeims, maištinga, sumani ir laisvės trokštanti mergina, ruošiasi savajam išbandymui. Apie skaistybės metus uždrausta kalbėti viešai, tad viskas, ką ji žino, tėra paslapčiomis nugirstos vyrų kalbos ir vilties nesuteikiantis grįžusiųjų vaizdas: viena netekusi ausies, kita šlubčiojanti, trečia – taip ir nepasiekusi namų, sučiupta pakeliui į stovyklą merginų tykančių brakonierių. Tiernė žino, kad lengva nebus, tačiau ji pasiryžusi išgyventi skaistybės metus bet kokia kaina. Net jei didžiausiomis priešėmis taps tos, kuriomis norėtųsi pasitikėti labiausiai.

https://elvislab.lt/leidiniai/14942

2. Laima Kota. Kambarys

Latvių autorės Laimos Kota romanas „Kambarys“ priklauso leidyklos „Aukso žuvys“ projektui „Keliautojai laiku“. Ši kelionė netolima – tik trisdešimt metų atgal į vieną latvišką komunalinį daugiabutį. Romane aprašytos situacijos daugeliui bus pažįstamos tiesiogiai arba iš tėvų pasakojimų.
Komunalinis butas – gyvas organizmas, o tai, kas vyksta jo viduje, primena absurdo komedijos, tragedijos ar net trilerio žanrą. Gyvenimas pamėtėja tokių siužetų, kad juos belieka užrašyti. Rašytoja rėmėsi savo pačios patirtimi, autentiškais pasakojimais bei atsiminimais. Toli ieškoti jų nereikia, daugelis vyresnių žmonių gali paliudyti, koks taiklus yra „Kambarys“.
Komunalinis butas turi aštuonis kambarius ir bendrą virtuvę. Gyvenimas čia verda. Tarybų valdžia netikėtai sušvelnėjo ir pro pirštus ėmė žiūrėti į savo piliečių norą gyventi geriau – perestroika. Pradėjo kurtis pogrindiniai versliukai, šių dienų akimis sunkiai suvokiami. Tai džinsų – kiekvieno tikro tarybinio piliečio svajonės – padirbinėjimas. Paveikslų kopijų piešimas. Pinigų klastojimas. Telefoninio sekso paslaugos. Ir viskas viename bute. O kur dar nuolatiniai nesutarimai, kurių neįmanoma išvengti gyvenant tokioje aplinkoje?

https://elvislab.lt/leidiniai/14937

3. Denis Johnson. Jėzaus sūnus

„Jėzaus sūnus“ – tarpusavyje susijusių apsakymų rinkinys, atveriantis pašėlusį, dažnai tylaus tragizmo persmelktą nuo narkotikų ir alkoholio priklausomų veikėjų pasaulį. Tai transcendencijos, absurdo ir sielvarto kupinos istorijos apie haliucinacijas ir triumfus, apie klystkelius ir gyvenimo kelio paieškas. Visa tai pasakoja jaunas, tik pravarde įvardijamas vyras, kurio kvaišalų užtemdytą protą sykiu kartais keistai praskaidrina alkoholis ir heroinas. Kasdienės patirtys – avarija apsvaigus, varinių laidų plėšimas iš nebaigto statyti namo, bandymai susirasti ir išlaikyti normalų darbą ligoninėje ar senelių namuose – jį suveda su vis naujais žmonėmis, tokiais pat pakrikusiais, atstumtais kaip ir jis – nusidėjėliais, nepritapėliais, pasmerktaisiais, klaidžiojančiais žmogiškumo paribiais. Tačiau šios šiuolaikiškas alegorijas primenančios istorijos, pasakojančios apie niūrius, tuštokus gyvenimus, ilgainiui įgauna šviesos ir skaidrumo, o jų pasakotojas po truputį ima atrasti savo kelią.

https://elvislab.lt/leidiniai/14935

4. Skaitinių valandėlė. Tauragės krašto žmonių kūryba, pasakojimai ir legendos

Tekstai skaitomi pietų žemaičių raseiniškių tarme. Leidinyje skamba bandonininko Albino Batavičiaus atliekamų kūrinių ištraukos.

https://elvislab.lt/leidiniai/14923

5. Nuala Ellwood. Mano sesers kaulai

Trileris pasakoja apie Keitę, kuri yra įsitikinusi – kažkas Hern Bėjuje slepia šiurpią paslaptį ir ji bet kokia kaina privalo išgelbėti vaiką.
Į apsnūdusį Anglijos žvejų miestelį Hern Bėjų tvarkyti paveldėjimo reikalų atvyksta Keitė. Talentinga karo žurnalistė jaučiasi visai sugniuždyta – jos motina mirė, sesuo kenčia nuo alkoholizmo, tik vienintelis sesers vyras Polas palaiko šeimos ryšius. Sirijoje išgyventas karo siaubas moterį kankina naktiniais košmarais, nuolat galvoje girdimais balsais ir haliucinacijomis.
Vis dėlto kai vieną naktį apleistame motinos namo sode Keitė išvysta mažą berniuką, ji nė akimirką nesuabejoja, kad jis – tikras. Nors kaimynai ir policininkai tvirtina, jog tai tik įrodymas, kad moteris kraustosi iš proto, Keitė yra įsitikinusi – kažkas Hern Bėjuje slepia šiurpią paslaptį ir ji bet kokia kaina privalo išgelbėti vaiką.

https://elvislab.lt/leidiniai/14922

6. Kevin Brooks. Lukas

Tai pasakojimas apie jaunuolį, kitokį, svetimą, nepritampantį gana uždaroje Heilo salos bendruomenėje. Knyga parašyta tarsi vienu atsikvėpimu, jos pasakotoja, vienišo airio rašytojo dukra Keitė, tartum išverkė tai, kas susikaupė ant širdies vieną skaudžią ir tragišką vasarą. Saloje pasirodė berniukas, vardu Lukas. Jo niekas nepažįsta, nežino, iš kur jis atklydo, jis niekam netrukdo, daro gerus darbus, bet visi salos gyventojai instinktyviai ima jo nekęsti, ypač niekšingo salos gražuolėlio Džeimio šutvė, nes Lukas jų nebijo. Gražios sielos Keitė mato jame artimą draugą, ji viena jį supranta. „Žmonėms nepatinka, – sako jai Lukas, – kai jie nežino, kas tu toks. (...) Jiems geriau pabaisa, kurią jie pažįsta, negu paslaptis, kurios nesupranta“. Saloje ima dėtis šiurpūs dalykai, ir minia, virtusi žvėrimi, dėl visko apkaltina Luką...

https://elvislab.lt/leidiniai/14921

7. William Harry McRaven. Kaip pasiklosi, taip išsimiegosi

 „Jei kiekvieną rytą pasiklosi lovą, būsi įvykdęs pirmąją dienos užduotį. Tai suteiks nedidelį pasididžiavimo jausmą ir paskatins imtis kitos užduoties, tada dar vienos ir dar vienos. Baigiantis dienai, ši viena įvykdyta užduotis virs daugybe atliktų darbų. Pasiklojus lovą, taip pat sustiprėja suvokimas, kad gyvenime svarbūs maži dalykai. Jei negali gerai atlikti smulkių užduočių, niekada gerai neatliksi ir labai svarbių.“ (iš admirolo McRaveno kalbos, pasakytos Teksaso universiteto diplomų teikimo ceremonijoje)

„Šią knygą turėtų perskaityti kiekvienas Amerikos lyderis. „Kaip pasiklosi, taip išsimiegosi“ – tai knyga, kuri įkvėps jūsų vaikus ir anūkus išnaudoti visą savo potencialą. Tai knyga, kuri turėtų būti aptarinėjama vadovų komandose, norint paskatinti siekti bendrų tikslų. Svarbiausia – tai knyga, kurią skaitysite su ašaromis akyse.“ (Wall Street Journal)

https://elvislab.lt/leidiniai/14920

8. Saulius Vasiliauskas. Dabar aš ramiai papietausiu

 „Dabar aš ramiai papietausiu“ – debiutinis Sauliaus Vasiliausko trumposios prozos rinkinys, išleistas laimėjus „Pirmosios knygos“ konkursą. Autoriaus pasakojimai šiek tiek autobiografiniai, įkvėpti atidžių kasdienybės stebėjimų, lengvai ironiški ir atviri.
Miniatiūros, esė ir kitos formos kviečia panerti į veikėjo gyvenimo nuotrupas, įvairius dialogus, pamąstymus, išgyvenimus bei patyrimus. Autorius sako, kad ši knyga bus artima jaunimui, kuris dar ieško savęs, išgyvena neramias mintis, stresą, nuovargį, jaučiasi įkliuvęs į užburtą ratą, tačiau tiki, kad ateis akimirka ir viskas taps paprasčiau. Taip pat rašytojas tikisi, kad istorijose šį tą artimo ras ir literatūros gurmanai.
Iš pirmo žvilgsnio tekstai paprasti ir daugeliui skaitytojų sukels šypseną, primins juos pačius ir pažįstamas situacijas. Rašytojas nevengia švelniai pasijuokti iš tam tikrų dalykų, pavyzdžiui, interviu, kuriuos rengia nepasiruošę žurnalistai. Kasdien matomi reiškiniai primena, kad gyvenimą reikia gyventi ir tą daryti ne paviršutiniškai, o iš esmės – klausyti, stebėti, patirti.
Kartais šiek tiek ironiški, kartais labai nuoširdūs, kartais stebėtinai paprasti pasakojimai ir netikėti jų siužetai palies kiekvieną, ieškantį įkvėpimo mažuose dalykuose.

https://elvislab.lt/leidiniai/14919

9. Jonathan Smith. Vasara vasarį

Iš Karališkosios akademijos prezidento pareigų besitraukiantis garsus dailininkas seras Alfredas Maningsas per 1949 metų kasmetinį pokylį griežtai užsipuola modernizmą. Tulžinga jo kalba ne tik palieka išsižiojusią rinktinę auditoriją, bet ir eilinius žmones priverčia prilipti prie radijo imtuvų. Tačiau arši tirada virsta nerišliu vapėjimu, kai jam išsprūsta vienos moters vardas – vardas, kurio visais būdais vengė, – ir mintys nuklysta į ypatingą vietą ir ypatingus laikus.
A. Maningso kalba grąžina kapitoną Gilbertą Evansą į vėjuotąją Lamorną šimtmečio pradžioje. Prikelia didžiulės meilės ir bejėgiškumo jausmus, kai pati gražiausia pasaulio moteris, verta genialiojo Botičelio teptuko, atiteko garsiakalbiam, energingajam Maningsui. Mylimoji Florens, kurios skaudinti nenorėdamas Evansas patraukė kariauti į Nigeriją...

https://elvislab.lt/leidiniai/14912

10. Anne Enright. Užžėlęs kelias

Šį romaną „The Guardian“ įtraukė į geriausių amžiaus knygų šimtuką, 2015-aisiais jis tapo geriausia Airijos metų knyga ir buvo įtrauktas į Costa Novel apdovanojimų galutinį sąrašą, o 2016-aisiais nominuotas Baileys Women‘s Prize for Fiction.
Romano veiksmas vyksta mažame Airijos miestelyje Atlanto pakrantėje. Tai nepaprastai jaudinantis kūrinys apie žūtbūtines šeimos pastangas atgaivinti prarastą bendrumą, sukurti naujus, kitokius nei ligi šiol santykius.

https://elvislab.lt/leidiniai/14911

11. Curzio Malaparte. Oda

Curzio Malaparte („atsidūręs blogojoje pusėje“ – it. mala parte, tikr. Kurt Erich Suckert, 1898–1957) – italų rašytojas, poetas, karys, karo korespondentas. Vienas ryškiausių XX a. italų ir pasaulinės literatūros autorių. Antrojo pasaulinio karo metais Malaparte apkeliavo daugelį Europos šalių ir regėjo karo siaubą iš arti, savo knygose gilinosi į masinio smurto padarinius žmogaus psichikai ir visuomenei. Jo kūrybą galima įvardyti kaip savitą tikrovės ir fikcijos mišinį žvelgiant iš malapartiškos perspektyvos (o jo žvilgsnis dokumentinis ir drauge satyrinis, neretai netgi ciniškas). Milanas Kundera pavadino „Odą“ vienu pamatinių XX a. Europos romanų: „Savo žodžiais Malapartė giliai sužeidžia save ir kitus, romane kalba kenčiantis žmogus. Ne angažuotas rašytojas, o poetas.“
„Oda“ įvairiopai siejasi su Albert’o Camus „Maru“ ir Josè Saramago „Aklumu“. Tai tikroviška, kraupi Antrojo pasaulinio karo apokalipsės kronika, virstanti žmonijos egzistencijos alegorija. 1943-iųjų ruduo. Į Neapolį įžengia Sąjungininkai. Taip ilgai laukta laisvė, regis, turėtų prikelti bado ir skurdo nukamuotą miestą, tačiau žmonės priversti suvokti skaudžią tiesą – neapoliečiai tėra pralaimėtojai, ir su jais bus elgiamasi kaip su pralaimėtojais. Euforija ir iliuzijos išsisklaido, miestą apima moralinė epidemija. Nyksta etinės ribos ir žmogiškumas, miesto gyventojai ima rūpintis vien fiziniu išlikimu, ta „šlykščia oda“. Į šį visuotinį nuopuolio siautulį įsitraukia ir gamta, grasinanti pabaigti naikinti tai, ko neįveikė karas. Karo ir gamtos stichijų siautulyje apnuoginama pirmykštė žmogaus prigimtis, ją valdančios baimės ir instinktai. Autorius negaili kritikos nei savo tėvynainiams, nei Sąjungininkams, nei fanatikams ir prisitaikėliams, nei „rytdienos didvyriams“, nei sau, nei krikščioniškajai moralei ir europietiškajam išpuikimui, atvedusiam prie masinių aukų kapų ir naikinimo stovyklų.

https://elvislab.lt/leidiniai/14910

12. Romualdas Drakšas. Hunų priešai

376 metai. Tamsūs debesys aptraukė dangų virš Kernavės. Jos valdovas, rikis Gerimantas, neseniai sugebėjęs suvienyti visas giminingas gentis, žuvo mūšyje su įsiveržusia hunų orda. Žuvo ir jo įpėdinis, vyriausiasis sūnus Skomantas. Kas padės apginti Kernavę nuo prie jos artėjančių hunų? Iš kur ateis netikėta pagalba ar tokia pat netikėta žinia apie išdavystę ir derybas su priešu?

https://elvislab.lt/leidiniai/14909

13. Ferdinand von Schirach. Kava ir cigaretės

Pati asmeniškiausia ir, ko gero, subtiliausia F. von Schiracho knyga. Vos 48 skyriai, o juose telpa visas gyvenimo kaleidoskopas. Prisimindamas ryškiausius savo gyvenimo epizodus, sutiktus žmones, neeilines bylas ir pažerdamas neįtikėtinų paradoksų, rašytojas kelia klausimą: ką reiškia būti žmogumi? Atvirai pasakoja apie vaikystę ir jaunystę, apie tokius kūrėjus kaip Imrė Kertészas, Larsas Gustafssonas, Michaelis Hanekė, taip pat – apie senelį reichsgauleiterį Baldurą von Schirachą, nuteistą dėl nusikaltimų žmoniškumui. Gilindamasis į nusikaltimo ir kaltės, žmogaus prigimties, orumo klausimus, autorius verčia susimąstyti apie istorijos procesus ir teisingumą, kartais žiaurų, kartais trapų, o kartais tokį priklausomą nuo likimo užgaidų. Jis neteisia ir nepateikia atsakymų – palieka skaitytojui pačiam pasidaryti išvadas.

https://elvislab.lt/leidiniai/14904

14. Chris Bohjalian. Smėlio pilies mergaitės

Elžbieta Endikot turi Maunt Holioko koledžo diplomą ir yra išklausiusi trumpus slaugių kursus. Ji yra savanorė, į Alepą, Siriją, atvykusi 1915 metais kaip Bostone įsikūrusios organizacijos „Armėnijos draugai“ atstovė. Čia Elžbieta susidraugauja su Armenu, jaunu armėnų inžinieriumi, gedinčiu mirusios žmonos ir dukrelės. Išvykęs iš Alepo ir pietuose prisidėjęs prie britų kariuomenės, Armenas ima rašyti Elžbietai laiškus ir netrukus suvokia įsimylėjęs šią turtingą jauną amerikietę, taip besiskiriančią nuo jo velionės žmonos.

Romane susipažįstame ir su šių laikų rašytoja Lora Petrosian, gyvenančia Niujorko priemiestyje. Lora niekuomet nesusimąstė apie savo armėnišką kilmę, nors senelių namus švelniai vadindavo „osmanų kampeliu“. Vieną dieną ji sulaukia draugės skambučio – ši tvirtina laikraštyje mačiusi Loros močiutės nuotrauką, pristatančią parodą Bostono muziejuje. Lora ryžtasi atskleisti šeimos istoriją, slepiančią meilę, praradimus ir skausmingą nuo ištisų kartų nuslėptą paslaptį.

https://elvislab.lt/leidiniai/14903

15. John Alec Baker. Sakalas keleivis

Ši intensyvi ir tuo pačiu metu poetiška knyga – apie visa apimančią obsesiją, meditatyvų pasišventimą tyrinėjamam objektui ir mėginimą peržengti ribą tarp žmogaus ir gyvūno. Joje nėra saldžių, romantizuotų gamtos aprašymų – čia alsuoja vien tik atviras ir žiaurus plėšriųjų paukščių pasaulis, į kurį bando įsilieti stebintysis. Bet ar tai įmanoma?
Tai unikalus, hipnotizuojantis ir kultiniu tapęs pasakojimas apie dangų pjaustančius sakalus. Jos autorius, savamokslis ornitologas J. A. Bakeris (1926–1987), praleido ištisą dešimtmetį sekiodamas šiuos plėšrius paukščius. 1967-aisias pasirodžiusi keista, tamsi ir poetiška knyga „The Peregrine“ tuojau pat sulaukė didelio susidomėjimo: ją skaitė anaiptol ne vien gamtos entuziastai, bet ir visi vertinantys ekscentrišką literatūrą. Knyga tebežavi menininkus ir paprastus skaitytojus, o kino režisierius Weneris Herzogas sako, jog ją privalo perskaityti visi kino kūrėjai.

https://elvislab.lt/leidiniai/14902

16. Audrius Skačkauskas. Neleisk angelui nukristi nuo peties 3

Ši knyga, kaip ir dvi pirmosios, įkvėpta mažų ir didelių kasdienybės stebuklų. Atvirai ir nuoširdžiai savo istoriją šįkart pasakoja ne tik pats Audrius, bet ir jo mylima žmona Aušra. „Mes neturime gyvenimo taisyklių ir receptų, – rašo ji. – Gyvename taip, kaip jaučiame, kaip mums išeina. Klausome savo širdies. Išmokome būti atviri, nebebijome dalintis jausmais virtualiame ir realiame gyvenime. Priimame visas malonias ir nemalonias gyvenimo dovanas.“

https://elvislab.lt/leidiniai/14900

17. Natalija Krasnova. 1000 ir 1 diena be sekso: baltoji knyga

Ši knyga – apie JUS. Apie kasdien mane apipilančias klausimais, į kuriuos atsakau kiekvienai asmeniškai, – mergaites, merginas, moteris, močiutes (ir net apie vyrus!). Šioje knygoje tūno visi jūsų moteriški ir žmogiški bauguliai: vienatvės baimė, senatvės baimė, mirties baimė, baimė, kad niekada nebūsite gera mama ir kad niekada neišmoksite taisyklingai nubrėžti akių apvado linijos... Knygoje sužinosite, kaip liautis virkauti „aš kenčiu, nes manęs niekas nesupranta“ ir imti mąstyti „manęs niekas nesupranta, tačiau dėl to pernelyg nesijaudinu“, o vėliau suvokti „nesuprantate manęs – jūsų bėdos֧.
Jeigu manote, kad esate „kažkokia nei šiokia, nei tokia“, nestabili ir ligota moterytė, kuriai metas į psichiatrinę ligoninę, būtinai perskaitykite kitų moterų istorijas, kurias atskleisiu šioje knygoje. Perskaičiusios susimąstysite: „Galbūt vertėtų statyti ne psichiatrines ligonines, o nepriekaištingos psichinės sveikatos centrus, kuriuose galėtų gyventi sveikieji, kol likusieji ramiai klajotų laisvėje.“
Jeigu esate vyras, pradėsite stipriau vertinti savo normalią (tuo įsitikinsite perskaitę laiškus) moterį, nes sužinosite, kokios keistos veikėjos sukiojasi aplink. Pasidalinsiu linksmiausiais, populiariausiais, įdomiausiais klausimais, kuriuos man užduodate socialiniuose tinkluose, gatvėje ar po mano pasirodymų laidoje.
Šioje knygoje išsamiai paaiškinsiu, kas būtent bus gerai ir kam konkrečiai bus gerai. Kartais, kad viskas būtų gerai, teks patirti ir ką nors blogo. Toks gyvenimas.

https://elvislab.lt/leidiniai/14895

18. Natalija Krasnova. 1000 ir 1 naktis be sekso: juodoji knyga

„Juodoji“ N. Krasnovos knyga pasižymi jau atpažįstamu lengvu ir komišku stiliumi, kuris (neapsigaukite!) neša svarbią ir gilią žinutę: visos jūsų baimės yra labai žmogiškos, o problemos – išsprendžiamos.

Per kelintą pasimatymą atsiduoti?
Kas sekse yra normalu?
Kaip atskirti princą ant žirgo nuo kumečio ant kuino?
Kuo skiriasi moterų ir vyrų neištikimybė?
Kaip suprasti, kad vyrui į tave nusispjauti?
Visa tai yra knygos autorei skaitytojų ir gerbėjų užduoti nakties klausimai – žinant, kad kas jau kas, bet Natalija turės išminties ir šmaikštumo į juos atsakyti nevyniodama į vatą. Originalumas, puikus humoro jausmas ir atvirumas – vizitinės visų Natalijos Krasnovos knygų kortelės.

https://elvislab.lt/leidiniai/14896

19. Oscar Brenifier. Didžiųjų filosofinių priešybių knyga

Apie priešybes sužinome nuo pat mažumės. Būdami vos kelerių metų suprantame, kad idėjos gali būti priešingos ir suvokiamos viena per kitą: aukštas yra žemo priešybė, šaltis – karščio, o tamsa – šviesos. Paaugus, mūsų mąstymas tampa subtilesnis – galime suprasti abstraktesnes sąvokas, subtilesnes idėjas. Tačiau mąstymui ir toliau būtinos priešybės. Nes didžiosios universalios priešybės sudaro mūsų sielą, jomis mąstome. Juk negalime suprasti sielos, jos nepriešpriešindami kūnui, begalybės – baigtybei, būties – regimybei? Priešybės yra būtinos mūsų mąstymui.
Šioje knygoje aprašoma dvylika priešybių porų. Pirmiausia atskleidžiama tai, kuo jos yra priešingos, tada jos susiejamos klausimu ir pateikiama išvada, kodėl vienai priešybei reikia kitos.

https://elvislab.lt/leidiniai/14894

20. Pasakojimai apie Vilnių ir vilniečius IV

Ketvirtoji serijos „Pasakojimai apie Vilnių ir vilniečius“ knyga pagal aprėpiamas temas marga kaip genys, bet visos jos apie XIX–XX a. vilniečių gyvenimą. Šįkart knygos autorių akiratin pateko Vilniaus priemiesčiai. Skaitytojas knygoje ras naujų žinių apie Šnipiškių arba Kalvarijų turgaus atsiradimą, apie plytines, veikusias minėtajame priemiestyje XIX a., ir plytų gamybos ypatumus. O į Užupį nukels žiupsnelis atsiminimų apie vaiko akimis stebėtą Polocko gatvės gyvenimą prieš Antrąjį pasaulinį karą. Mažųjų vilniečių švietimo temą tęsia pasakojimas apie pradines miesto mokyklas XIX a. pirmoje pusėje, atskleidžiama, kokios jos buvo, ko ir kaip jose mokyta. Kaip vilnietės dalyvavo 1863–1864 m. sukilime, ką patyrė tardomos ir kalinamos? Kiek automobilių važinėjo Vilniaus gatvėmis XX a. pradžioje ir kas buvo pirmoji auka, žuvusi per automobilių sukeltą avariją? Kaip tuo pačiu metu sukčiai apgaudinėjo vilniečius, beje, taip pat naudodamiesi mokslo ir technikos pasiekimais? Kokioje socialinėje ir moralinėje pragarmėje gyveno ilgalaikių bedarbių šeimos ir jose augę vaikai? Kaip pasikeitė Vilniaus gyventojai ir tautinė jų sudėtis po Antrojo pasaulinio karo? Kodėl lietuviai nenoriai kėlėsi į Vilnių?

https://elvislab.lt/leidiniai/14893

21. Sadhguru Džagis Vasudevas. Vidinė inžinerija

„Vidinė inžinerija“ – ne religija, ne filosofija ir ne dogma. Tai gerovės siekimo technologija. „Jums net nereikia ja tikėti, tiesiog išmokite naudotis. Vienintelis sprendimas dorotis su žmoniją ištinkančiomis negerovėmis – keisti save. Savitransformacija reiškia nepalikti nieko sena, pakeisti pasaulio suvokimo ir patyrimo dimensiją. Jūs neabejotinai pasieksite puikių rezultatų, kad ir kas esate“, – Sadhguru.
Vienas iš 50-ties įtakingiausių žmonių Indijoje, savo įžvalgiomis, aistringomis, įtaigiomis ir šmaikščiomis kalbomis pelnęs iškilaus mąstytojo ir kalbėtojo reputaciją, išminčius ir mokytojas Sadhguru knygoje „Vidinė inžinerija“ siūlo Vakarų skaitytojams išbandytą kelią į gerovę. Joje rasite galingus klasikinės jogos mokslo instrumentus, kurie kiekvienam padės keisti savo gyvenimą, jo suvokimą ir tapti savo džiaugsmo architektu.

https://elvislab.lt/leidiniai/14890

22. Laurynas Katkus. Nakvynė Berlyne

Vaikinas pamilsta bendrakursę, kuri labiau nei žmonėmis domisi paukščiais. Į Berlyną atvykęs menininkas negali atsikratyti įspūdžio, kad jį stebi šeimininko palikta matrioška. Nuo audrų, bangų ir technomuzikos ritmų Kuršių neriją ištinka neregėti dalykai. Tame pačiame pastate šalia prašmatnių influencerio apartamentų kali būrys vyrų. Už ką jie čia pakliuvo ir kodėl nebando išeiti į laisvę?
Laurynas Katkus po beveik dešimtmetį trukusios pauzės sugrįžta su nauja prozos knyga. Atgaivindamas apysakos žanrą, keturiose rinkinio istorijose rašytojas pasakoja apie dabartinę Lietuvą, apie Kovo 11-osios kartos siekius, pasirinkimus ir patirtis. Atidaus, neretai ironiško žvilgsnio į mūsų gyvenimą netrikdo, – priešingai, jį tik paryškina, – mitiniai elementai ir fantastinė atmosfera.
M. Martinaičio žodžiais tariant, rašytojui knieti „išmėginti kalbą visu pločiu“. Naujos šnektos, žargonas ir slengas vykusiai sintetinami ir jungiami su literatūrine kalba.

https://elvislab.lt/leidiniai/14889

23. Santa Montefiore. Paskutinė vasaros šventė

Mylima ir ypač populiari autorė Santa Montefiorė pateikia skaitytojams naują, kupiną humoro ir jausmų romaną „Paskutinė vasaros šventė“. Romano „Greisės gundymas“ veikėja Flepė čia tampa pagrindine. Ji dar charizmatiškesnė nei anksčiau.
Pietinėje Anglijos pakrantėje įsikūręs Darnlis – ištaigingas dvaras su plačiai nusidriekusiais sodais. Tų namų šeimininkai – puikioji Flepė Skot But ir jos vyras Kenetas, buvęs verslininkas, dabar visą savo laiką leidžiantis nuosavuose golfo laukuose. Kad ir įžengusi į septintą dešimtį, Flepė vis dar traukia akį savo išvaizda, o jos gyvenimas panašus į nesibaigiančią pasaką.
Kai į dvarą už kelių mylių atsikrausto pora, neabejotinai turtingesnė už juos, pasiduoti nelinkusi Flepė imasi parodyti atvykėliams, kas miestelyje svarbiausias. Bet ji tikrai nesitiki, kad mėgindama padaryti įspūdį pati paklius į naujojo kaimyno Čarlzo tinklus ir jį įsimylės. Tas nuostabus ir jau seniai pamirštas jausmas aplanko visiškai netikėtai, tad kartais ji visai nebesivaldo – o tai neprasprūsta aplinkiniams pro akis. Ar ji pasirengusi paaukoti viską, ko taip atkakliai siekė visą gyvenimą?

https://elvislab.lt/leidiniai/14888

24. Greta Dirmauskaitė. Pažeme

Knyga skiriama stebėtojams – tai galimybė virsti balandžiu ir nardant tarp miesto pastatų stebėti svetimus gyvenimus, susivejančius ir išsivejančius tarsi siūlų kamuolys. Jų lietimosi taškas – kartais lengvas stuktelėjimas petimi prasilenkiant gatvėje, netikėtai sutiktas atidus žvilgsnis ar nugirstas iš pažiūros nereikšmingas žodis. Kaip visa tai paveikia tolimesnes susikirtusių gyvenimų trajektorijas?

https://elvislab.lt/leidiniai/14887

25. Dominic O'Meara. Plotinas

Šis „Philosophica“ tomas – įvadų į Plotino filosofiją diptichas. Pirmoji jo dalis – vieno iš geriausių platonizmo tradicijos žinovų, ilgamečio Fribourgo universiteto profesoriaus Dominico O'Mearos „Įvadas į Plotino Eneadas“.
D. O’Meara Plotino mintis analizuoja filosofiškai įžvalgiai ir istoriškai tiksliai, žingsnis po žingsnio vesdamas skaitytoją Plotino mąstymo keliais. Tai puiki galimybė atrasti Plotino filosofiją arba atnaujinti jos pažinti.
Antroji tomo dalis – Plotino mokinio ir jo raštų leidėjo Porfirijo parašytas „Plotino gyvenimas“, sumanytas kaip įvadas į jo parengtą tritomį Plotino kūrinių leidimą. Tai autentiškas artimiausio Plotino rato žmogaus liudijimas apie istorines ir dvasines jo gyvenimo aplinkybes.
„Philosophica“ – didžiųjų filosofijos tekstų ir jų studijų serija, kurią rengia įvairioms akademinėms Lietuvos ir užsienio institucijoms priklausantys klasikinės filosofijos specialistai.

https://elvislab.lt/leidiniai/14886

26. Chigozie Obioma. Mažumų orkestras

Umuahijos miestas, Nigerija. Jaunas paukščių augintojas Činonsas, vėlų vakarą važiuodamas greitkeliu, pamato moterį, ketinančią šokti nuo tilto į upę. Pasibaisėjęs savižudišku sumanymu, iš savo automobilio atneša du turguje pirktus paukščius ir meta į šėlstantį vandenį, norėdamas parodyti, kokia baisi žūtis moters laukia.
Tą keistą vakarą ant tilto tarp Činonso ir nepažįstamosios – Ndali – užsimezga lemtingas ryšys, jie pamilsta vienas kitą. Tačiau Ndali yra iš turtingos šeimos ir tėvai prieštarauja dukters sąjungai su Činonsu, nes šis nemokytas ir kur kas žemesnės padėties. Tad vyras parduoda viską, ką turi, kad įstotų į universitetą Kipre. Visgi Činonso viltims nelemta išsipildyti. Tūždamas ant pasaulio, kuris toliau stumia jį į nuošalę, Činonsas vis labiau tolsta nuo savo svajonės, nuo Ndali ir šalies, kurią vadina gimtine.
Šis romanas, apimantis ilgą laikotarpį, kuriame žemiškoji tikrovė susipynusi su kosmine mitų erdve, – tarsi šiuolaikinė Homero „Odisėjos“ variacija. Stilizuodamas mitų pasakojimus ir ibų tautos literatūrinę tradiciją, Chigozie Obioma audžia širdį veriantį epą apie žmogaus ryžtą ir lemtį.

https://elvislab.lt/leidiniai/14885

27. Evan Osnos. Joe Biden

Prezidentas Josephas R. Bidenas neretai vadinamas ir laimingiausiu, ir nelaimingiausiu žmogumi. Per penkiasdešimt nuoseklios politinės karjeros metų jam pavyko pasiekti aukščiausią tašką – Baltuosius rūmus, tačiau jo gyvenimas paženklintas ir itin skaudžių asmeninių praradimų bei nusivylimų.
Tiesa, kalbant apie J. Bideno gyvenimą, svarbu ne tik kvapą gniaužiančios dramos, tačiau taip pat ir itin retai aukščiausiuose politikų sluoksniuose pasitaikantis ryžtas kovoti su savo trūkumais, klaidomis, sugebėjimas atremti likimo kirčius. Kaip teigia pats Bidenas: „Nesėkmės žmogaus gyvenime neišvengiamos, tačiau pasiduoti – neatleistina.“ Patirti išbandymai išugdė nuoširdžią Bideno empatiją tiems žmonėms, kurie susiduria su sunkumais, – tai labai svarbi savybė, nes jam tenka imtis atsakomybės amerikiečiams itin sudėtingu laikotarpiu.
Knygoje atskleista ilga ir turininga Bideno politinė karjera Senate, laikotarpis, kai jis buvo Obamos viceprezidentas, itin sudėtingas laikotarpis po 2016 m., kai buvo nukonkuruotas Hillary Clinton, taip pat apsisprendimas mesti iššūkį Donaldui Trumpui, senatorės Kamalos Harris, kaip svarbiausios politinės bendražygės, pasirinkimas ir pirmieji iššūkiai aukščiausiose pareigose.
Knyga paremta išsamiais pokalbiais su pačiu Josephu Bidenu, taip pat joje rasite daugiau nei šimto jį pažįstančių žmonių, įskaitant buvusį prezidentą Baracką Obamą, kitų įtakingų JAV politikų, aktyvistų, politinių oponentų ir šeimos narių atsiliepimų.

https://elvislab.lt/leidiniai/14884

28. Jaume Cabré. Sudegę ugnyje

Sunki vaikystė Ismaelio neparklupdo – baigęs mokslus įsidarbina kalbos ir literatūros mokytoju vidurinėje mokykloje. Gana nuobodų gyvenimą aukštyn kojomis apverčia du atsitiktiniai susitikimai: su moterimi, kuri vaikystėje buvo jo kaimynė ir su kuria dabar bando užmegzti intymų ryšį, ir su pažįstamu vyriškiu, kuris įtraukia jį į kraupų nuotykį. Ismaelio laukia sunki užduotis – jis turi prisiminti, kas įvyko, kad suprastų, kodėl pateko į tokią košmarišką situaciją.

https://elvislab.lt/leidiniai/14883

29. Susanna Kubelka. Pilis yra – ieškom princo!

Gražuolei Anetei nelabai sekasi su vyrais. Tik prabėgus penkeriems metams Anetė pagaliau suprato, koks nenaudėlis yra jos žaliaakis meilužis Danielis: sugebėjo išvilioti ją, turtingą įpėdinę, iš senovinės pilies į Londoną, iškaulyti iš jos bemaž visą turtą ir paleisti jį vėjais. Jos dėdė Eduardas meiliai priima giminaitę paklydėlę atgal į pilį. Bet dėdei netrūksta ir savų rūpesčių, nes išlaikyti tokią prašmatnią viduramžių pilį kainuoja daugiau pinigų, negu jis turi.
Sklinda gandai, kad po 1948 metų revoliucijos pilyje buvo paslėptas Vengrijos karalių lobis, be to, rasta ir tą liudijančių laiškų. Dėdė slapčiomis jo ieško, o jo kaimynas ir amžinas priešas Leopoldas rezga intrigas. Iš Londono grįžusi Anetė vėl sutinka Leopoldo sūnų Valterį, su kuriuo žaidė, kai abu buvo vaikai...

https://elvislab.lt/leidiniai/14881

30. Paolo Cognetti. Vilko laimė

Nutraukęs senus santykius ir norėdamas viską pradėti iš naujo, rašytojas Faustas glaudžiasi nuo vaikystės pažįstamuose kalnuose – įsidarbina virėju vienintelėje mažutėlio miestelio užeigoje, kurioje lankosi tik kalnuose dirbantys žmonės, o sezono metu – dar ir slidininkai.
Kalnuose ramybę radęs Faustas ilgainiui ima megzti ryšius ir su žmonėmis: su užeigos savininke Babete, taip pat kadaise pabėgusia iš miesto, su kalniečiu Santorsu, pažįstančiu kiekvieną kalnų lopinėlį, su užeigos padavėja Silvija, atvykusia čionai ieškoti savęs, kad paskui galėtų pažinti visą pasaulį. Į kalnus grįžta ir šimtmetį nesirodę vilkai, regis, irgi ieškodami savo laimės.
Žiemą gamindamas slidinėjimo trasoje dirbantiems kalniečiams, o vasarą – medkirčiams, Faustas vėl pajunta džiaugsmą, kokį teikia rūpinimasis kitais. Jis nežino, ar yra tokia vieta, kurioje galima rasti laimę, tačiau jaučiasi esąs kaip tik ten, kur jam ir lemta būti.

https://elvislab.lt/leidiniai/14878

31. Susanna Kubelka. Pagaliau per keturiasdešimt

Autorė įrodo, kad nėra ko baimintis dėl amžiaus. Labai žaviai, išmintingai ir trupučiuką pasišaipydama pati iš savęs rašytoja atskleidžia įvairaus amžiaus moterų stiprybes ir pranašumus tokiose skirtingose srityse kaip darbas ir meilė, visuomenė ir auklėjimas, lytinis gyvenimas ir saviraiška.

https://elvislab.lt/leidiniai/14876

32. Nova Lee Maier. Brangioji mama

Helena ištekėjusi už išvaizdaus sėkmės lydimo restoranų savininko Vernerio. Su trimis paaugliais vaikais jiedu gyvena nuostabiame name atokaus kvartalo pakraštyje. Nors galėtų būti tik mama ir žmona, Helena mėgsta pooperacinės palatos slaugės darbą.
Aštuoniolikmetį Ralfą iš proto varo tėvų pamokslai, jo mintys sukasi apie automobilį, draugus ir kaip prasimanyti pinigų. Tad smulkiam niekšeliui Brajanui nesunku įkalbėti jį griebtis nusikalstamo plano: apiplėšti turtuolių namus. Vieną vakarą, palikęs Ralfą sargyboje, Brajanas dingsta už Helenos ir Vernerio namų durų. Tačiau atgal pro jas taip ir neišeina...
Tą lemtingą vakarą įsisuka įtampos ir siaubo kupinas scenarijus, verčiantis veikėjus priimti drastiškus sprendimus. Mes visi manome žinantys savo ribas. Bet kaip toli eitume, šeimai atsidūrus pavojuje?

https://elvislab.lt/leidiniai/14873

33. Julianne MacLean. Tarp susipynusių vynuogienojų

Fiona moka saugoti paslaptis. Net nuo ją užauginusio tėvo. Ji vienintelė žino apie savo mirusios mamos romaną Toskanoje prieš trisdešimtį metų. Ir niekam neketina apie jį pasakoti. Bet vieną rytą advokatė telefonu jai praneša sukrečiančią žinią: tikrasis jos tėvas mirė, palikęs didelį palikimą.
Italijoje Fiona susitinka su velionio tėvo šeima, pasibaisėjusia naujiena apie dar vieną dukrą ir neketinančia lengvai atsižadėti palikimo. Nauja lemtis Fioną baugina ir traukia, ji stengiasi išsiaiškinti visą tiesą apie tą mamai lemtingą vasarą Italijoje ir niekada nepažintą tėvą.
Knyga „Tarp susipynusių vynuogienojų“ atveria romantišką Toskanos pasaulį, masina skoniais ir kvapais, įtraukia į kvapą gniaužiančią meilės, pasiaukojimo ir drąsos, o svarbiausia – tikros šeimos paieškų kelionę.

https://elvislab.lt/leidiniai/14867

34. Christina Lamb. Mūsų kūnai – jų karo laukas

Apie seksualinę prievartą žinoma nuo seniausių laikų, tai – kaip karas, tačiau šio nusikaltimo galima išvengti. Net jei ir pasaulis tai paliudija, dar nereiškia, jog prievarta niekada nepasikartos, tačiau tada bent jau niekas negalės pasakyti, kad nieko nežinojo.
Tai pirmasis žinomos karo žurnalistės ir knygų autorės Christinos Lamb bandymas atkreipti dėmesį į prievartavimų ir seksualinio smurto mastus šiuolaikinėse konfliktų zonose, kur ji dirba jau apie trisdešimt metų.
Knygoje „Mūsų kūnai – jų karo laukas“ autorė atiduoda balsą konfliktų zonose gyvenančioms moterims, parodydama, kaip šiandienos kare armija ir teroristai naudoja prievartą kaip ginklą, siekdami pažeminti, išnaudoti ir vykdyti etninius valymus. Lamb atskleidžia neįtikėtinas didvyriškumo ir pasipriešinimo istorijas nuo Pietryčių Azijos, kur japonai per Antrąjį pasaulinį karą ėmė į vergiją „paguodos moteris“, iki Ruandos, kur buvo išprievartauta maždaug ketvirtis milijono moterų, ir šių dienų jazidų moterų bei vaikų, kurie prieš Islamo valstybei paimant juos į vergiją tapo masinių savo šeimų žudynių liudininkais.

https://elvislab.lt/leidiniai/14866

35. Dailius Dargis. Kamuoliniai prie bausmės linijos

Rašytojas Dailius Dargis daugiau nei po metų pristato naujausią paskutinės ir vienos žiauriausių šių laikų gaujų Lietuvoje – Kamuolinių gyvenimo istoriją. Rašytojo teigimu, ši nusikaltėlių šutvė, vadovaujama Giedriaus Janonio-Kamuolio ir Tomo Gaidankos-Ilgo, gali būti drąsiai laikoma grėsme nacionaliniam šalies saugumui ir tik pareigūnų pastangomis Lietuvai pavyko išvengti milžiniškų kruvinų nusikaltimų, kuriuos būtų galima palyginti su Meksikos ar Kolumbijos narkomafijos kartelių veikla.
„Tai žvėrys, itin skrupulingai saugoję savo privatų gyvenimą, gaujos hierarchiją ir veiklos mastą. Įdėjus ypač daug pastangų, po kruopštaus informacijos rinkimo ir šaltinių ieškojimo, galiausiai pavyko prisikasti prie arčiausiai gaujos lyderių ir eilinių smogikų buvusių asmenų, kurie net ir dabar drebėdami pasakoja apie išgyvenimus, patirtus susidūrus su jais“, – sako D. Dargis.

https://elvislab.lt/leidiniai/14865

Vaikams

36. Madlena Szeliga. Siaubas

Kas būtų, jei braškės galėtų jausti? Ar sudvejotumėt mesdami jas į trintuvą? Ar tikrai etiška skusti bulves? Ar sąžinė jums priekaištauja dėl supjaustytų kopūstų galvų? Tai knyga-pokštas, perliukas su išskirtinėmis Emilios Dziubak iliustracijomis. Knyga sukurta ne tam, kad išgąsdintų (na, gal tik truputėlį!), o kad lavintume vaizduotę ir žaismingai pažvelgtume į kasdienybę. Rasime čia mums gerai pažįstamų vaisių, taip pat ir egzotiškų. Rasime daržovių ir žolynų. Ir visus jų kankinimo būdus. Atsiverti šią knygą ir lieki su atsakomybės našta.

https://elvislab.lt/leidiniai/14934

37. Leonardas Gutauskas. Kur nakvoja vėjai

Poezijos rinktinė.

https://elvislab.lt/leidiniai/14933

38. Joanne Kathleen Rowling. Bardo Bidlio istorijos

„Bardo Bidlio istorijas“ sudaro penkios labai skirtingos pasakos, senovėje sukurtos burtininkų vaikams. Jose rasite visko: ir juoko, ir baisumo, ir išminties.

https://elvislab.lt/leidiniai/14918

39. Kate DiCamillo. Pasaka apie Desperą

Tai pasaka apie mažytį peliuką su neįprastai didelėmis ausimis, kuris pats nulemia savo likimą. Tai pasaka apie gražią šviesiaplaukę princesę, kuri dažnai juokiasi ir nušviečia viską aplinkui. Tai pasaka apie tarnaitę, kuri svajoja apie gražų, prabangų gyvenimą. Tai pasaka apie neįmanomą meilę, drąsą ir senamadį riteriškumą. Ir, skaitytojau, tai pasaka apie išdavystę, siaubingą išdavystę. Tai pasaka apie Desperą.

https://elvislab.lt/leidiniai/14899

40. Janina Degutytė. Nepalik manęs

Žinomos lietuvių rašytojos pasakojimai apie gyvulėlius.

https://elvislab.lt/leidiniai/14898

41. Otfried Preussler. Herbė su didele skrybėle

„Na ir graži dienelė! Pernelyg graži bruknių marmeladui virti...“ – nusprendė linksmasis nykštukas Herbė ir metęs visus darbus išsiruošė pasivaikščioti po Septynmylę girią.

https://elvislab.lt/leidiniai/14897

42. Otfried Preussler. Plėšikas Hocenplocas ištrūksta į laisvę

Kaspariukas, Zepukas ir vyresnysis vachmistras Dimpfelmozeris priblokšti: plėšikas Hocenplocas pabėgo iš gaisrinės, pagrobė močiutę ir dar reikalauja išpirkos.

https://elvislab.lt/leidiniai/14882

43. Sigitas Poškus. Vieną kartą

Sigitas Poškus (g. 1957) – vienas savičiausių ir įdomiausių šiuolaikinių vaikų rašytojų. Jo kuriamas pasaulis kartais keistas, neįtikėtinas, bet visada šviesus ir jaukus – mažam ir dideliam. Į šią rinktinę sudėtos žaismingai ir meniškai parašytos istorijos, žadinančios vaizduotę, skatinančios įsižiūrėti į šalia esančių „mažųjų padarėlių“ pasaulį. Autorius tartum žaidžia žodžių reikšmėmis ir sąskambiais, sąmojingai ir šmaikščiai supindamas lietuvių tautosakos, pasaulio literatūros, šių dienų, ypač pamarios krašto, realijų nuotrupas. Mažiesiems knygos veikėjams – vabalėliams, musėms, žiurkėnams, žvirbliams, varnoms, jūros žuvims – nutinka įvairiausių smagių nuotykių: jie keliauja, filosofuoja, rašo poeziją ir netgi rezga intrigas.

https://elvislab.lt/leidiniai/14877

44. Klausė žvirblis čiulbuonėlis

Ši knygelė skirta visiems, mėgstantiems žaisti, šėlti ir išdykauti! Joje rasite pačius populiariausius lietuvių liaudies žaidimus, kuriuos taip linksma žaisti darželyje, mokykloje, namie ar kieme. Tai puiki pagalbininkė tėveliams, auklėtojams ir mokytojams rengiant įvairias vaikų šventes, gimtadienius. Tad išsiskaičiuokim, stokim ratelin ir leiskimės į nuostabų lietuvių liaudies žaidimų pasaulį!

https://elvislab.lt/leidiniai/14875

45. Annet Huizing. Kaip aš netyčia parašiau knygą

Trylikametė Katinka svajoja rašyti knygas. Šimtai istorijų knibžda jos galvoje, tačiau kaip jas paversti įdomiu pasakojimu? Laimė, Katinkos kaimynė – garsi rašytoja, ir ji negaili patarimų. Tačiau ir Lidvinė išgyvena ne pačius geriausius laikus, juk net ir patyrusiems rašytojams kartais ima nesisekti... Pamažu mergaitę ir rašytoją sujungia ypatinga draugystė. Katinka, vadovaudamasi kūrėjos patarimais, pradeda rašyti. Apie įsimylėjusį tėvą, jo naująją draugę Dirkję ir apie motiną, kuri mirė, kai Katinkai buvo treji. Mergaitė tik dabar supranta, kaip jos ilgisi. Ji išmoksta įžvelgti, kas slepiasi už jos sukurtų veikėjų. Ir taip netyčia parašo KNYGĄ.

https://elvislab.lt/leidiniai/14874

46. Otfried Preussler. Smuklė „Plėšiko lindynė miške“

Plėšikiškiausias iš visų plėšikų – pats Hocenplocas – tikina, kad šįkart jis tikrai pasitaisė ir grįžo į doros kelią. Meluoja! O gal ne? Bet ką gi veiks plėšikas, jei neplėšikaus?

https://elvislab.lt/leidiniai/14872

47. Eduardas Mieželaitis. Dainos dienoraštis

„Prieik arčiau. Aš turiu aukso šukas. Ir noriu sušukuoti tavo aukso plaukus“. Poema mokyklinio amžiaus vaikams.

https://elvislab.lt/leidiniai/14871

48. Pranas Mašiotas. Morkos

https://elvislab.lt/leidiniai/14870

49. Leonardas Sauka. Šepetys repetys

https://elvislab.lt/leidiniai/14869

EPUB formatu

50. Skaitmeninės knygos visiems: prieinamos skaitmeninės leidybos ekosistema (įtraukios leidybos gairės)

Šis dokumentas skirtas naudoti kaip lanksčiai pritaikomas vadovas, apžvelgiantis įvairius aspektus, susijusius su visais knygos vertės grandinės dalyviais: turinio kūrėjais, kaupėjais ir skaitmeniniais platintojais, internetiniais knygynais bei platformomis, skaitymo sprendimų kūrėjais ir organizacijomis, tvarkančiomis knygas spaudos kataloguose. Nurodoma, kokį vaidmenį kiekvienas dalyvis galėtų turėti prieinamo turinio ekosistemoje, pabrėžiami svarbiausi svarstytini elementai ir nurodomos tarptautinių standartų specifikacijos arba gairės prieinamumo srityje.

https://elvislab.lt/leidiniai/14932

BRF formatu

51. Italo Calvino. Markovaldas

Markovaldas – impulsyvus, nepraktiškas, melancholiškas svajoklis, didmiesčio fabriko darbuotojas, didelės šeimos, kuriai dažnai tenka kęsti alkį, tėvas. Regis, jis vienintelis visame mieste pastebi mažus gamtos stebuklus, kurie be paliovos patenka į jo akiratį, užgoždami blankią kasdienybę, nuolat apsunkinamą skolų, skurdo ir pilkumos. Klaidžiojantį po miestą ir ieškantį besimainančių metų laikų ženklų Markovaldą vis ištinka koks netikėtas nuotykis: tai jis sugautomis vapsvomis ima gydyti kaimynus, tai nuseka paskui benamę katę iki dangoraižių supamos, visų miesto kačių buveine tapusios lūšnos ar, norėdamas palaistyti augalą, mopedu lekia per miestą, bandydamas pasivyti lietų. Nors Markovaldo avantiūros ne visuomet baigiasi taip, kaip jam norėtųsi, o trokštama gamtos idilė dažnai neatitinka lūkesčių, jis išlieka donkichotiškai tvirtas, čapliniškai nepalaužiamas, naiviai tikintis, kad kitas jo projektas pagaliau bus sėkmingas.

https://elvislab.lt/leidiniai/14917

52. Kayte Nunn. Gėlių kolekcininko duktė

Kayte Nunn gimė Singapūre, augo Jungtinėje Karalystėje ir JAV, dabar gyvena Australijoje. Karjerą pradėjo leidybos srityje, tačiau vėliau atsidavė savo tikrajai aistrai – knygų rašymui. „Gėlių kolekcininko duktė“ – du skirtingus laikotarpius apimantis istorinis romanas, nukeliantis į XIX a. ir šių dienų Angliją, Čilę bei Australiją.

https://elvislab.lt/leidiniai/14916

Brailio raštu

53. Inga Gaile. Gražiosios. 3 kn.

Veiksmas prasideda XX a. penktajame dešimtmetyje (įvykiai Ravensbriuko koncentracijos stovykloje, žmogaus egzistencija totalitarizmo sąlygomis), moterų Golgotos keliai tęsiasi iki mūsų amžiaus pradžios. Poetiškas, fragmentuotas metaforiškas tekstas persipina su buitiškais ir atvirais personažų vidiniais monologais. Tai romanas, atskleidžiantis karo laikų paliktą trauminę moterų patirtį. Romane pavaizduoti įvykiai – patvirtinti dokumentiniais faktais, tačiau visi veikėjai yra sąlygiški, išgalvoti.

Žurnalai

Mūsų žodis, 2022, Nr. 9

https://elvislab.lt/leidiniai/14936

Savaitė, 2022, Nr. 35, 36, 37, 38, 39 PDF ir MP3

Žmonės. Legendos, 2022, Nr. 4

https://elvislab.lt/leidiniai/14868

IQ, 2022, Nr. 8

https://elvislab.lt/leidiniai/14864

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"