Peršokti į pagrindinį turinį

Spalio mėnesį išleidome

Spalio mėnesį išleidome

Dalinamės spalio mėnesį įgarsintų knygų sąrašu:

1. Barack Obama „Pažadėtoji žemė“

Jaudinančiame ir labai lauktame pirmame prezidento memuarų tome Obama kviečia skaitytojus į kvapą gniaužiančią kelionę, pradedant jo ankstyvaisiais politiniais siekiais ir baigiant esmine pergale pirminiuose rinkimuose Ajovoje, atskleidusia tikrąją paprastų piliečių aktyvumo įtaką lemtingam 2008 m. lapkričio 4 d. vakarui, kai jis buvo išrinktas 44-uoju Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu ir tapo pirmuoju afroamerikiečiu, užėmusiu šį aukščiausią šalies politinį postą.

2. Nathalie Prince, Christophe Prince, Yann Damezin „Štai taip Nyčė kalbėjo“

Kaip nusimesti sunkią naštą? Kaip išsikovoti laisvę? Kaip tapti tuo, kas esi? Ši istorija – vaizduotę užburiantis apmąstymas apie džiaugsmą ir drąsą, gėrį ir blogį, laisvę ir savęs įveikimą. Frydricho Nyčės knygos „Štai taip Zaratustra kalbėjo“ įkvėptame pasakojime pagrindinis veikėjas Nyčė leidžiasi į kelionę per miestus ir kaimus, ieškodamas, kam perduoti ilgų apmąstymų vaisius. Kelyje sutinka bjauriausią iš žmonių, susikauna su prievolės slibinu TUTURI ir patiria, ką reiškia tapti savimi save prarandant.

3. Marion Muller-Colard „Profesorius Froidas kalbasi su žuvimis“

Tai bandymas atpasakoti jaunojo profesoriaus Zigmundo Froido pirmąjį susitikimą su didžiąja psichoanalizės įžvalga, kad žmogus nėra pats sau pažinus. Už kiekvieno sprendimo, įžvalgos, emocijos, judesio slepiasi Oidipo kompleksas, sena vaikystės nuostaba, mirties polėkis.

Knygos autorius Marion Muller-Colard'as perteikia šią mintį per menamą profesoriaus Froido susitikimą su depresija sergančia žuvimi, kuri savo noru užkimba ant žvejojančio profesoriaus kabliuko. Profesorius, vedinas smalsumo, leidžiasi į gelmes išgirsti žuvies istoriją ir suprasti, kodėl ji veržiasi atsidurti ant jo pietų stalo. Galiausiai žuvis ir profesorius susitinka profesoriaus gyvenimo gale pasidalinti dar viena įžvalga.

4. Stephen Hawking Trumpi atsakymai į sudėtingus klausimus“

Visame pasaulyje žinomas kosmologas ir svarbios knygos „Trumpa laiko istorija“ autorius palieka mums savo paskutines mintis apie svarbiausius klausimus, su kuriais susiduria žmonija. Ar žmonija išliks? Ar turėtume kolonizuoti kosmosą? Ar Dievas egzistuoja? Tai tik keletas klausimų, kuriuos nagrinėja Hawkingas šioje plataus užmojo, aistringai argumentuotoje paskutinėje knygoje, kurią mums paliko vienas didžiausių protų istorijoje.

5. Eglė Markevičiūtė „Lietuva 2120“

Knygoje žvelgiama į valstybę po šimto metų. Lietuva taps Europos Sąjungos pensionatu ar stipria naujos Hanzos sąjungos nare? Rusijos provincija ar naujojo Beniliukso dalimi? Ar žodis „valstybė“ vis dar reikš tą patį? Pristatę po keturis utopinius ir distopinius scenarijus, knygos autoriai neria į pokalbius su žmonėmis, šiandien kuriančiais Lietuvą: beveik pusšimtyje interviu su politikais, menininkais, mokslininkais, verslininkais ir visuomenininkais svarstoma, kokia Lietuva bus 2120-aisiais. Ar tai, kas mus neramina ir džiugina šiandien, bus aktualu ir po šimtmečio? Ši knyga – tai laiko kapsulė, vaizduotės pratimas ir minties eksperimentas, kviečiantis aptarti netikėčiausius valstybės raidos scenarijus ir apie ateitį kalbėti jau dabar.

6. Zigmas Vitkus „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“

Tai gyvai parašyta, šmaikščiai iliustruota ir istoriškai tiksli knyga vaikams (ir suaugusiems!) apie Lietuvos valdovus. Knygoje pristatomos 28 valdovų biografijos – nuo Lietuvos karaliaus Mindaugo iki paskutiniojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio. Jos aprėpia net 560 Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės metų! Valdovai – kariaujantys ir susitaikantys, mylintys ir nekenčiantys, pasipūtę ir nuolaidūs. Visi jie, nuo įprastai vadinamų „didžiaisiais“ iki mums mažai žinomų, turi daug ką papasakoti apie savo vaikystę, tėvus, mokslus, meilę ir atėjimą į valdžią.

Knygoje išryškinami kiekvieno jų valdymo bruožai ir reikšmė Lietuvos istorijai, daug dėmesio skiriama ir valdovų charakteriui, mintims, planams – apie visa tai jie pasakojasi patys! Kiekvieno valdovo pasakojimą lydi istoriko komentaras – kritiškas valdovo veiklos apibendrinimas.

7. Artūras Tereškinas, Adomas Danusevičius „Bjaurūs jausmai“

Kaip viešumoje dalijamės bjauriais jausmais – gėda, neviltimi, liūdesiu, melancholija, pykčiu, pagieža, neapykanta? Kaip jie įsiskverbia į mūsų odą ir kaip su jais susitvarkome? Ką reiškia patirti skirtingus jausmus tikintis, kad jų keliamas triukšmas padės išgirsti mūsų gyvenimus? Tai naujas žvilgsnis į emocinę viešojo gyvenimo ekonomiką Lietuvoje.

8. L. Faden-Babin, J. Rachmanskis, L. Calfapietra „Kierkegoras ir undinė“

Jūros gelmėse gyvena karalaitė undinė, kuriai, iš pažiūros, nieko netrūksta. Apsupta prabangos, tėvų meilės ir besiruošdama svajonių vestuvių puotai, karalaitė vis nerimsta. Ją kamuoja slogus kaip tamsiausi vandenys nerimas. Ši istorija – tai kelionė nepaaiškinamo liūdesio jūra, kurios metu skaitytojai kartu su pagrindine knygos heroje kviečiami užduoti bene sudėtingiausią klausimą iš visų: kaip būti tuo, kuo nori būti? O svarbiausia, kaip pažinti, prisijaukinti ir įveikti giliausią nerimą dėl to, kas esame ir kuo turime tapti.

9. Jean Paul Mongin „Dieviškojo Sokrato mirtis“

Žaismingo, bet gilaus teksto pagalba atpasakojama Sokrato gyvenimo istorija: Sokratas klaidžioja po Atėnų gatves ragindamas kitus žmones mąstyti, nepasiduoti godumui ir pinigų troškimui, ieškoti tiesos ir išminties. Už tokį elgesį atėniečiai Sokratą nuteisia mirties bausme. Sokratas nepasiduoda mirties baimei, paskutinėmis savo gyvenimo valandomis nepaliauja ieškoti išminties bandydamas suprasti mirties prasmę.

10. L. Faden-Babin, J. Rachmanskis, L. Calfapietra „Įsimylėjęs Sokratas“

Platono dialogo „Puota“ pagrindu parašytame pasakojime į diskusijų šventę susirenka iškiliausi Atėnų vyrai: poetai, oratoriai, politikai ir, žinoma, šelmiškasis filosofas Sokratas. Šviesiausi senovės Graikijos protai svarsto seną kaip pasaulis klausimą – kas yra meilė? Išminties ir vaizdingų mitų prisodrintose kalbose meilė pasirodo daugybe pavidalų, tačiau kol draugijoje puotauja ir Sokratas, galime būti tikri, jog pavyks užčiuopti bent kraštelį tiesos apie meilę – kūnišką ir dvasinę, švelnią ir aistringą, laikiną ir amžiną...

11. Jean Paul Mongin „Piktasis pono Dekarto genijus“

Jis nuolat klausinėja savęs: ar šie daiktai tikri? Ar mano pojūčiai manęs neapgauna? Kaip žinoti, kad tai ką jaučiu, yra tikra? Ar kartais nesapnuoju? Kas yra tikrovė? Dekartas toliau samprotauja, kad nors ir žmonių juslės kartais būna apgaulingos, bet galvodamas žmogus galvoja pats ir dėl to jis iš tikrųjų egzistuoja: „mąstau, vadinasi, esu“.

12. D. Epstein „Žmogaus ribos. Kodėl universalai triumfuoja specializuotame pasaulyje“

Žurnalistas David Epstein parašė dvi itin gerai įvertintas ir „The New York Times“ bestseleriais tapusias knygas. Populiariosios psichologijos žanro kūrinys „Žmogaus ribos. Kodėl universalai triumfuoja specializuotame pasaulyje“ – viena jų. Šią knygą aptarinėjo visa Amerika! Provokuojantis tekstas pasakoja apie patį tiesiausią kelią į profesinę sėkmę.

13. Kamal Ravikant „Mylėk save taip, tarsi nuo to priklausytų tavo gyvenimas“

Savipagalbos leidinys skirtas kiekvienam patiriančiam nerimą, išgyvenančiam sunkius laikus ar tiesiog ieškančiam laimės gyvenime.

14. Anuschka Rees „Tobulas garderobas: praktiški patarimai, kaip be vargo susikurti asmeninį stilių ir svajonių garderobą“

Egzistuoja tiek daug stiliaus ir drabužių pasirinkimų, jog sukurti vientisą garderobą iš patogių ir pasitikėjimo savimi jausmą teikiančių drabužių bei aksesuarų – nelengva. Knygoje „Tobulas garderobas“ stiliaus tinklaraštininkė Anuschka Rees pristato strategiją, kaip išgryninti ir išreikšti asmeninį stilių, susikurti tobulą garderobą ir išmokti derinti daiktus tarpusavyje bei sumaniai apsipirkti.

15. Roger Eatwell, Matthew Goodwin „Nacionalpopulizmas: maištas prieš liberaliąją demokratiją“

Tai išsami studija, kurią parašė du svarbiausi nacionalpopulizmo ir fašizmo tyrinėjimo ekspertai Roger Eatwell bei Matthew Goodwin. Ši filosofinio, publicistinio žanro knyga – žvilgsnis į įvairių šalių partijų raidą per pastaruosius 20 metų.

16. B. Bryson „Kūnas: vadovas po žmogaus organizmą“

Autorius supažindina mus su mūsų kūnu bei jame vykstančiais procesais. Kol skaitome šį tekstą, milijardai įvairių veiksnių vyksta mūsų viduje. Autorius sudėtingus dalykus aiškina labai paprastai ir su lengvu humoro jausmu. Knygos idėja yra tiesiog pabandyti suprasti tą nepaprastą mechanizmą – žmogų.

17. Petras Ruseckas „Lietuva Didžiajame kare“

1883-ais metais gimęs Petras Ruseckas buvo Lietuvos knygnešys, visuomenininkas, Nepriklausomybės kovų dalyvis, vienas iš Lietuvos rašytojų ir žurnalistų sąjungos steigėjų. Autorius parašė devynias istorines knygas. „Lietuva Didžiajame kare“ – atsiminimai apie Pirmąjį pasaulinį karą, kuriuose aprašomi pasakojimai apie vokiečių okupaciją 1915-1918 metais.

18. Sue Cottrell „Pasikalbėkime apie mikčiojimą? Vadovas draugams, artimiesiems, specialistams“

Susipažinkite su Hariu – berniuku, kuris mikčioja. Haris kviečia skaitytojus sužinoti, kas yra mikčiojimas, koks mikčiojimo poveikis kasdieniam gyvenimui ir kaip jis pats jaučiasi mikčiodamas. Tai knyga apie mikčiojimą vaikams nuo 7 metų, tėveliams, draugams, mokytojams ir kalbos specialistams, puikus atspirties taškas diskusijoms namuose ir mokykloje.

19. S. Kierkegaard „Nerimo sąvoka. Paprastas psichologinis samprotavimas apie gimtosios nuodėmės dogmatinę problemą“

„Nerimo sąvoka“ yra chaotiškiausias, giliausias ir sudėtingiausias S. Kierkegaardo kūrinys, kurio centrinė ašis – psichologinė žmogaus studija, apimanti įvairias priartėjimo prie nuodėmės galimybes ir priartėjimus lydinčią dvilypę nerimo būseną. Knygoje analizuojama nerimo sąvoka paliečia įvairius žmogaus būties aspektus: nekaltumą, nežinojimą, jausmingumą, seksualumą, kaltę, nerimą dėl nuodėmės, demoniškumą, rimtumą.

Akivaizdu, kad „Nerimo sąvokos“ turinys reikalauja kantrybės. Būtų per drąsu teigti, kad galimas vienas „Nerimo sąvokos“ skaitymo būdas. Pagrindinę S. Kierkegaardo mintį sunku atrasti ir įsisavinti, lengva pamesti, o dar lengviau atkartoti klišines citatas – „Nerimo sąvokoje“ jų pilna.

20. S. Biddulph „Kaip auginti berniukus XXI amžiuje“

Berniukai taps vyrais. Tačiau kokiais? Jei norite, kad jūsų sūnus užaugtų nuoširdus, geras, stiprus ir kupinas gyvenimo džiaugsmo, veikti turite pradėti dabar. Nesvarbu, auginate kūdikį, vos pradėjusį vaikščioti mažylį, mokyklinuką ar paauglį – šioje knygoje yra visa reikalinga informacija. Čia rasite naujausius mokslinių tyrimų duomenis, sužinosite, kaip brendimo laikotarpį galima paversti pozityviu gyvenimo etapu, ir perskaitysite galybę praktinių patarimų.

21. Vilma Mažeikienė „Kai augti sunku“

„Vaikystėje ir paauglystėje norėjau vieno – būti tėvų mylima, pastebėta, pripažinta, gerbiama. Bet šeimoje, kurioje augau, negalėjau to gauti – tėtis nuolat girtavo, o mama daug dirbo. Ji visad būdavo pikta ir pavargusi nuo savo rūpesčių. Mums, vaikams, jai neužteko nei laiko, nei dvasinių, fizinių jėgų. Savo namuose jaučiausi niekam neįdomi ir nereikalinga ir nesupratau – kodėl? už ką? Taigi rašiau šią knygą žinodama iš asmeninės patirties, kaip jaučiasi vaikas ir paauglys, kurio nuomonės tėvai nepaiso ir negerbia, ant kurio nuolat šaukiama, kuris baudžiamas už menkiausią prasižengimą ir dėl visų šeimoje kylančių suaugusiųjų konfliktų bei nesėkmių kaltina save, jausdamasis nusivylęs, sutrikęs, bejėgis. Dėl to vaikui kyla įvairių psichologinių problemų. Mylėkit. Mylėkit dabar, kol vaikas šalia, kol jis laukia“, – teigia knygos „Kai augti sunku“ autorė V. Mažeikienė.

22. Bruno Le Coutre „Mano miestas Klaipėda. 1900-1939 metai. Atsiminimai“

Knygoje skelbiami į lietuvių kalbą išversti klaipėdiečio Bruno le Coutre (1889–1972) atsiminimai apie Klaipėdą: uostą, gatves, priemiesčius ir juose virusį gyvenimą 1900–1939 m., gyvai pristatomos įvairių sluoksnių miestiečių pramogos ir rūpesčiai. Skaitytojui atveriama ne tik to laikotarpio vaizdų panorama, bet ir skonių, kvapų, garsų gama. Autoriaus sugavo paskutinius XIX šimtmečio kasdienybės atšvaitus ir aprašė sparčiai modernėjantį XX a. pr. klaipėdiečio pasaulį. Greta atsiminimų proza skelbiamos juos papildančios eilės.

23. Salys Šemerys „Apie vėjus burėse, galvoje ir kišenėje“

Poeto, pedagogo ir buriuotojo Salio Šemerio (1889–1981) atsiminimų knyga – tai tarpukariu garsaus, bet vėliau pamiršto veikėjo, „Keturių vėjų“ literatūrinio sąjūdžio dalyvio gyvenimo ir biografijos puslapiai.

24. Paulius Jurkevičius „Paskui, kai užgeso Koliziejus“

2020 metų kovo 10-osios vakarą Romos amžinumo simbolis Koliziejus sutvisko Lietuvos vėliavos spalvomis. O paskui užgeso, ir Italija nuniro į pandemijos epicentro gelmes.

Bet prieš tai buvo siautulinga: autorius įsuka skaitytoją į žavų degustacinių vakarienių Lietuvos restoranuose ritmą, į tūkstančių Vilniaus knygų mugėje greta plakančių širdžių, gyvenimo džiaugsmo ir malonumų atmosferą. Šis romanas – tai lyg ir „Dieviškosios komedijos“ maršrutas, tik priešinga kryptimi – iš nevaržomos laisvės rojaus į nerimo kupiną skaistyklą antroje knygos dalyje. Pasakojimo ritmas lėtėja, Romoje tvenkiasi tragiškos ateities nuojauta. Ir pagaliau štai pandemijos epicentro pragaras – trečia knygos dalis.

Tačiau tai nėra knyga apie virusą. Tai savito, elegantiško stiliaus pasakojimas apie pandemijos kasdienybę, psichologinę įtampą, sustojusį laiką, kone absoliučioje tyloje skendintį Vakarų civilizacijos lopšį – Romą. Nerimo akimirkas keičia švelni ironija, autorius meistriškai panardina skaitytoją į žurnalistinio darbo procesą, tarsi siūlydamas drauge kurti tekstą.

25. V. Michalovskis „Pirmasis pasaulinis. Istorijos įdomybės“

Šioje knygoje karas aprašomas šiek tiek kitaip, nei įprasta rašyti apie karus. Ji apie tai, ko daugelis nežinojo ir galbūt net neįsivaizdavo. Sužinosite, kodėl Sankt Peterburgas tapo Petrogra­du, o britų karališkoji šeima pasirinko vadintis Vindzorais, kaip veikė juodoji propaganda ir šnipai, kodėl griebtasi cheminio karo ir kaip ko­vos veiksmai persikėlė po žeme. Rasite įdomių faktų apie rūsčias bausmes tikriems ir tariamiems dezertyrams, sunkų sanitarų darbą, apdovanotus gyvūnus, vasaros laiko įvedimą, futbolininkų batalionus. Apie baisias tranšėjų ligas ir suklestėjusią prostituciją, alkoholizmą ir narkomaniją, skerdynes bei pogromus, „žydų klausimą“, šalmų evoliuciją, apie kare gimusius mitus, kovą su žiurkėmis, vaikus ir pa­auglius fronte, apie baltą plunksną – bailumo simbolį, apie vokiečių pa­ramą bolševikams ir daugelį kitų dalykų. Knygoje skiriama dėmesio ir Lietuvai.

26. Rory Sutherland „Alchemija: stulbinama iracionalių idėjų galia“

Trisdešimt metų reklamos versle besisukantis Rory Sutherland dekoduoja žmogaus elgseną, atskleidžia pažangiausius mokslinius tyrimus ir pasakoja neįtikėtinai smagias istorijas iš savo darbo patirties. Jis bendradarbiavo su tokiomis gigantėmis, kaip „AmEx“, „Microsoft“ ir kitomis. Netradicinis požiūris įrodo, kad sėkmę prognozuoti vien statistikos lentelėmis, tai yra protu ir skaičiavimais, sunku. Reikia pasitelkti alchemiją – meną, padėsiantį atrasti iracionalios idėjos galią. Knyga skirta visiems, kurie nori suprasti, kaip veikia žmogaus protas.

27. Tamim Ansary „Vakardienos atsiradimas: 50 000 metų istorija – civilizacijos, kultūros, konfliktai ir religijos“

Tamim Ansary – amerikiečių-afganų kilmės rašytojas, aštuonių knygų apie Rytų ir Vakarų tarpusavio sąveikas autorius. Naujausias jo veikalas – tai pasakojimas apie pasaulį kaip apie visumą, kurioje nebėra vieno aiškiai išreikšto centro – nuo mažų pažeidžiamų grupių iki visos planetos kaip milžiniško avilio. Tai globali žmonijos istorija.

28. Arvydas Anušauskas „Raudonasis teroras“

Pasakojimas apie skaudų Lietuvos istorijos tarpsnį, kurio metu mūsų šalis patyrė Sovietų Sąjungos terorą, palikusį neištrinamus randus ir kainavusį daugybę lietuvių gyvybių. Istorinė knyga parašyta remiantis gausiais Lietuvos ir Rusijos archyvų dokumentais, tyrimais, mokslinėmis studijomis, taip pat įvairiais liudytojų pasakojimais. Aprašomi įvykiai apima penktąjį ir šeštąjį dvidešimtojo amžiaus dešimtmečius.

29. Charles Spence „Gastrofizika. Naujas mokslas apie valgymą“

Eksperimentinės psichologijos profesorius Charles Spence teigia, kad valgymo malonumas dažniausiai slypi galvoje, o ne burnoje. Rašytojas supažindina su nauja mokslo šaka, apjungiančia gastronomiją, psichologiją, neuromokslus ir dizainą. Šioje knygoje kalbama apie priežastis, dėl kurių norime valgyti daugiau arba prarandame apetitą, ilgam įsimename skonį arba jis kaipmat išgaruoja iš galvos. Ar kada pagalvojote, kodėl valgydami dviese suvartojame 35 proc. daugiau maisto, o trise net 75 proc. daugiau? Kaip paaiškinti faktą, kad stiprią kavą mėgstantys žmonės daugiau jos geria esant ryškiam apšvietimui ir kodėl pasaulyje toks nepopuliarus žalios spalvos kečupas? Atsakymas – gastrofizika – nauja pojūčius nagrinėjanti mokslo sritis, kurios pradininkas yra Oksfordo universiteto profesorius Charles Spence.

30. Nick Caruso, Dani Rabaiotti „Ar jie perdžia?“

Šunys perdžia. Katės perdžia. Arkliai perdžia (kaip reikiant). O kaip gyvatės? Vorai? Aštuonkojai? Šimpanzės? Gepardai? O dinozaurai? Perskaitę šį vadovą apie savo mylimiausių (ir galbūt dar nematytų) gyvūnų leidžiamas dujas mažieji skaitytojai sužinos, kuriems gyvūnams pučia vidurius, kurių bezdalai smirda labiausiai, kurie perdžia daugiausia... ir apskritai, iš kur visi tie smirdalai atsiranda. Ir net – kuri gyvūnų rūšis turi slaptą perdimo kodą! Galbūt tai linksmiausias jūsų iki šiol skaitytas leidinys!

31. Fernand Braudel „Civilizacijų gramatika“

1987 metais pirmą kartą pasirodžiusi istoriko Fernand Braudel knyga „Civilizacijų gramatika“ buvo parašyta kaip įvadas į istorijos dėstymą vidurinėje mokykloje. Prancūzas Fernand Braudel yra vienas įtakingiausių dvidešimto amžiaus istorikų, taip pat vienas iš struktūralizmo pradininkų, „Analų“ mokyklos atstovas.

Fernand Broudel savo knygoje apžvelgia po visą pasaulį išsibarsčiusias civilizacijas: vakarų, tolimųjų rytų, pietryčių Azijos ir kitas. Autorius nesilaiko istorinių įvykių chronologijos. Jo kūrinys – išsami analizė, padedanti perprasti civilizacijų atsiradimo ir vystymosi visumą.

32. Kastytis Zubovas „42 istorijos apie visatą, žvaigždes, gyvybę ir dar šį tą“

Tinklaraščio „Konstanta 42“ autorius, astrofizikos mokslų daktaras Kastytis Zubovas pristato knygą, kuri sudomins ne tik astrofizikos gerbėjus, bet plačiąją visuomenę. Knygą sudaro keturiasdešimt dvi istorijos, kuriose skaitytojai sužinos pačias įvairiausias įdomybes iš kosmoso pasaulio. Autorius pasakoja, kur yra Paukščių tako centras; kaip atsiranda žvaigždės ir kaip jos miršta, taip pat kaip įmanoma jas pasverti; kaip mokslininkams sekasi ieškoti gyvybės kosmose; ar patogu kosmonautams gyventi kosminėse stotyse. Skaitytojai sužinos, iš kur atsirado Visata bei galaktikos, autorius išsklaidys tamsiosios materijos paslaptį, pasidalins Visatos ateities perspektyvomis.

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"