Peršokti į pagrindinį turinį

Susitikimai su skaitytojais padeda augti

Susitikimai su skaitytojais padeda augti

Mes žinome, kad norint atliepti jūsų, skaitytojų, poreikius, pokyčius privalu kurti kartu su jumis, atsižvelgiant į jūsų lūkesčius ir pageidavimus. Todėl jau kelerius metus iš eilės inicijuojame susitikimus su skaitytojais Vilniuje ir LAB padaliniuose.

Nors šie susitikimai jau tampa LAB tradicija, šiemet jautėme ypatingą poreikį kalbėtis: naujus metus pasitikome pakeitę bibliotekos pavadinimą ir su naujomis, bibliotekų įstatyme aiškiai apibrėžtomis funkcijomis. Norėjosi išsklaidyti skaitytojų baimes, nežinomybę ir atsakyti į neraminančius klausimus. Susitikimams Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Ukmergėje pasibaigus, galime tik pasidžiaugti, kad LAB identiteto pokyčius mūsų skaitytojai priėmė ramiai.

Kur kviečiame šiemet?

Diskusijos forma vykusiuose susitikimuose nemažai dėmesio skyrėme ir planuojamų veiklų pristatymui, kvietėme skaitytojus įsitraukti ir aktyviai dalyvauti. O šiemet tokių galimybių bus tikrai nemažai:

  • Ištikimiausi ELVIS gerbėjai turi galimybę prisijungti prie ELVIS autobuso komandos ir kartu keliauti po Lietuvos regionus bei pasakoti savo patirtis būsimiems ELVIS skaitytojams.

  • Startavus antrajam Sporto rėmimo fondo remiamam projektui, vėl kviesime dalyvauti renginiuose! Šį kartą daugiau dėmesio skirsime sveikai mitybai.

  • Neregių ir silpnaregių bendruomenę kviečiame dalyvauti skaitymo Brailio raštu konkurse.

Ir tai tik keletas veiklų, kuriose laukiame savo skaitytojų. Kaip ir kasmet, bibliotekoje ir padaliniuose vyks daugybė renginių, kuriuose verta apsilankyti.

Jūsų lūkesčiai virsta mūsų darbais

Skaitytojų įsitraukimo visada laukiame. Kad vyktų svarbūs ir naudingi pokyčiai, būtų užtikrinta ne tik leidinių kiekybė, bet ir kokybė, susitikimų su skaitytojais metu ne tik patys kalbame, bet ir girdime, ką sako mūsų vartotojai. Šiemet išgirdome nemažai norų ir pastabų, kurios padeda mums augti, todėl esame be galo dėkingi savo skaitytojams už aktyvumą ir atsakingumą. Ne kartą sakėme, kad jūsų žodžiai virsta mūsų darbais, todėl pasiūlymų laukiame ne tik per susitikimus, bet ir ištisus metus – rašykite info@labiblioteka.lt ir būsite išgirsti!

  • Išgirdome jūsų norą mokytis anglų kalbos – ieškome galimybių šį norą išpildyti.

  • Visuose miestuose skambėjo klausimas apie naujuosius grotuvėlius. Norime pabrėžti, kad šie grotuvėliai yra itin paprasti ir skirti pradedantiems garsinių knygų klausytojams. Jei vis dar smalsu – paprašykite bibliotekininko, tikrai leis grotuvėlį išbandyti. Jeigu jau naudojotės Victor Reader grotuvu, nesigundykite jį pakeisti naujuoju – jūsų įranga kur kas modernesnė ir funkcionalesnė!

  • Kaip įprasta, nė vienas susitikimas nepraėjo be skaitytojų komentarų dėl leidinių atrankos, įrašų kokybės ir diktorių balsų. Tas pats balsas vieniems patinka, kitiems – ne, o mes džiaugiamės, galėdami pasiūlyti ne tik leidinių, bet ir balsų įvairovę. Dar daugiau skirtingų balsų suteikia savanorystės programa, dėl kurios turime galimybę parengti daugiau prieinamų leidinių, o jūsų pastabos neatlygintinai dirbantiems savanoriams diktoriams padeda augti ir tobulėti.

Labai džiaugiamės, kad mūsų skaitytojai netyli matydami problemą, nes tai leidžia mums efektyviai tas problemas spręsti.

Kaip kalbėtis dar efektyviau?

  • Patikrinti 15 tūkst. leidinių mums būtų didelis iššūkis. Tad jei pastebite įrašų trūkumus, kreipkitės į bibliotekos specialistus ir nurodykite ne tik konkretų leidinį, bet ir skirsnį. Taip greičiau nustatysime ir pašalinsime trūkumą.

  • Jei pastebite klaidą Brailio rašto leidinyje – taip pat nurodykite knygos pavadinimą ir puslapį.

  • Leidinių atranka – vienas iš pagrindinių bibliotekos veiklos elementų. Garsinamų knygų sąrašus sudarome atsižvelgdami į knygų populiarumą, kokybę, apdovanojimus ir... jūsų pageidavimus. Jei norite, kad viena ar kita knyga būtų įgarsinta, suburkite grupelę bendraminčių – taip suprasime, kad knygos nori ne vienas, o visa grupė skaitytojų, ir ši knyga įkris į garsinamų leidinių sąrašus. Siūlyti knygas galite visais įmanomais kanalais: gyvo ar telefoninio pokalbio su bibliotekininku metu, Facebook grupėje „Garsinės ELVIS knygos“ ar el. paštu.

Tiflologinės ekspozicijos pristatymas

Šiais metais planuojame sukurti tiflologinės ekspozicijos, kuri ras vietą renovuotoje bibliotekoje Vilniuje, koncepciją. Todėl vieną susitikimo dalį kiekviename padalinyje skirdavome pokalbiams apie, skaitytojų, nuomone, nusipelniusias asmenybes ir jų indėlį ne tik neregių ir silpnaregių bendruomenei, bet ir Lietuvos visuomenės raidai. Dėkojame visiems, teikusiems pasiūlymus, ir džiaugiamės, kad pavyko surinkti nemenką sąrašą žmonių, kuriuos galėsime pakalbinti.

Dar labiau džiaugiamės tuo, kad kuriame ryšį, grįstą pasitikėjimu ir supratimu, o mūsų skaitytojai aktyviai prisideda prie bibliotekos darbo kokybės ir teigiamų pokyčių. Iki susitikimo kitais metais!

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"