Prie kompiuterio dirbančio žmogaus rankos.

Lietuvos aklųjų biblioteka skelbia konkursą garsinių žurnalų sudarytojo-redaktoriaus pareigoms užimti

2018-11-20

Valstybės biudžetinė įstaiga Lietuvos aklųjų biblioteka (toliau – LAB), įm. k. 190758323, įsikūrusi Skroblų g. 10, Vilniuje, skelbia konkursą garsinių žurnalų sudarytojo-redaktoriaus pareigoms užimti.

Plačiau

Sėkmingai įgyvendintas projektas „Išgirsk kiną: filmas su garsiniu vaizdavimu, skirtas regos negalią turintiems asmenims ir visuomenei“

2018-11-13

2018 m. sėkmingai įgyvendintas Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamas projektas „IŠGIRSK KINĄ: filmas su garsniu vaizdavimu, skirtas regos negalią turintiems asmenims ir visuomenei“.

Naujas vartotojų aptarnavimo modelis LAB Ukmergės padalinyje

2018-10-16

Minint Tarptautinę baltosios lazdelės dieną, 2018 m. spalio 15 d. Ukmergės kultūros centro mažojoje salėje įvyko Lietuvos aklųjų bibliotekos Ukmergės padalinio naujojo vartotojų aptarnavimo modelio (NaMo) pristatymas visuomenei ir aptarnaujamai bendruomenei.

Plačiau

Vartotojų pasitenkinimo LAB teikiamomis paslaugomis tyrimas

2018-10-11

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2017 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. ĮV-675 „Dėl kultūros įstaigų vartotojų pasitenkinimo teikiamomis paslaugomis tyrimo metodikos patvirtinimo", Lietuvos aklųjų bibliotekos centre Vilniuje ir penkiuose padaliniuose (Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Ukmergėje) buvo vykdytas LAB vartotojų pasitenkinimo įstaigos teikiamomis paslaugomis tyrimas. Tyrime dalyvavo 355 respondentai. Tyrimo tikslas – nustatyti esamą LAB vartotojų pasitenkinimą įstaigos teikiamomis paslaugomis. Kviečiame susipažinti su tyrimo ataskaita.

Plačiau
Vieno iš projekto renginių metu.

Įgyvendintas projektas „Negalią turinčių skaitytojų socialinės ir informacinės įtraukties didinimas“

2018-07-03

2018 m. vasario 1 d. – 2018 m. rugpjūčio 1 d. vykdyto projekto „Negalią turinčių skaitytojų socialinės ir informacinės įtraukties didinimas“ tikslas buvo gerinti garsinių leidinių turinio kokybę, efektyviau pritaikant jį regos ar kitą negalią, dėl kurios negali skaityti teksto įprastu formatu, turintiems asmenims bei didinant tokių asmenų skaitytojų bendruomenės aktyvumą.

Su Jubiliejumi, Lietuva!

2018-02-19

Lietuvos aklųjų biblioteka sveikina su atkurtos Lietuvos šimtmečiu! Kovose dėl Lietuvos Nepriklausomybės regos netekęs karys savanoris Pranas Daunys pradėjo organizuotą mūsų šalies aklųjų veiklą – kad jo likimo broliai galėtų išmokti alternatyvaus rašto, amato, dalyvauti bendruomenės ir visuomenės gyvenime. Tarpukario Lietuvos Respublikoje daug dėmesio regos negalią turintiems žmonėms skyrė visuomenė ir savanoriai. Džiaugiamės, kad praėjus dešimtmečiams ir mūsų šaliai vėl atgavus Nepriklausomybę, Lietuvoje regos ir kitą negalią turintiems žmonėms, negalintiems skaityti įprastinių leidinių, kuriamos ir teikiamos profesionalios paslaugos, atitinkančios pasaulinį kokybės lygį, o greta to – prie informacijos prieinamumo didinimo noriai prisideda savanoriai, visuomenė, o inovatyvi ir prasminga Lietuvos aklųjų bibliotekos veikla sulaukia paramos. Su visų mūsų švente! Su jubiliejumi, Lietuva!

„Pasakojimų dėžutės“ seminaras-diskusija Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje

2017-09-28

2017 m. rugsėjo 27 d. LAB „Pasakojimų dėžutės“ seminaras-diskusija surengtas Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje. LAB seminaras sudomino net 50 šios bibliotekos ir Kauno regiono viešųjų bibliotekų darbuotojų.