Peršokti į pagrindinį turinį

Mokymai vartotojams ir specialistams

Mokymai vartotojams


Kompiuterinio raštingumo mokymai (tik Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje):

  • naudojimosi kompiuteriu ir JAWS pradmenys;
  • interneto naršyklės pradmenys ir ELVIS;
  • individualūs kompiuterinio raštingumo mokymai.

Daugiau informacijos:

Mokymai specialistams

Kompetencijų ugdymo programa

Bibliotekos paslaugos turintiems skaitymo sutrikimų: pažinti, priimti, pritaikyti

Kultūros paslaugos yra skirtos plačiai visuomenei ir stengiamasi, kad informacija apie jas pasiektų kuo daugiau žmonių. Tačiau mūsų visuomenę sudaro įvairius gebėjimus ir galimybes turintys žmonės ir tinkamai pateikta informacija pasiekia ne visus. Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 16–19 proc. mokyklinio amžiaus vaikų susiduria su mokymosi sutrikimais, kuriems esant dažnai pasireiškia skaitymo sutrikimai, tame tarpe (net iki 10 proc.) – su disleksija.

Tad programos tikslas – skatinti lygias galimybes ir visapusišką žmonių su negalia įtraukimą į viešųjų bibliotekų teikiamas paslaugas, padedant mokymų dalyviams geriau suprasti prieinamumo reikšmę kultūroje ir švietime bei Bibliotekų prieinamumo manifesto gaires, kuriomis remiantis plėtojamos bibliotekų paslaugos žmonėms su negalia.

Programos metu:

  1. Supažindinsime su terminais apie negalią ir įtraukties paradigma bei pateiksime rekomendacijas kaip korektiškai kalbėti apie negalias
  2. Supažindinsime su edukacijos „Žmogus su negalia irgi gali“ grįžtamojo ryšio tyrimo rezultatais
  3. Panagrinėsime skaitymo sunkumų priežastis ir pasekmes
  4. Remdamiesi tarptautinėmis patirtimis pristatysime rekomendacijas, ką biblioteka galėtų pasiūlyti žmonėms, turintiems skaitymo sutrikimų, remiantis tyrimų duomenimis ir gairėmis
  5. Supažindinsime su metodais, kaip pristatyti ir kalbėti apie negalią su vaikais pademonstruodami praktinį įgyvendinimą – pristatydami edukaciją „Apie disleksiją paprastai“.

Programos trukmė:

4 akademinės valandos

Tikslinė auditorija:

Viešųjų ir mokyklų bibliotekų darbuotojai, dirbantys su vartotojais.

Maksimalus dalyvių skaičius: 40

 

Kompetencijų ugdymo programa

Studijų prieinamumas skaitymo ir regos sutrikimų turintiems studentams

Šios mokymų programos tikslas – didinti akademinės bendruomenės supratimą apie asmenų, negalinčių skaityti įprasto spausdinto teksto, poreikius ir padėti pagerinti paslaugų prieinamumą šiems studentams. Šios negalios ir sutrikimai (silpnaregystė, neregystė, disleksija) yra dažniausiai nematomos ir dėl to sunkiai identifikuojamos, jei studentai patys savo sutrikimų neatskleidžia. Mokymų metu įgytos žinios ir praktiniai patarimai padės aukštųjų mokyklų administracijai ir dėstytojams pažinti ir padėti studentui, kuris dėl negalios ar sutrikimo negali skaityti įprastai. Aukštosios mokyklos žinios ir atvirumas įvairioms negalioms ar sutrikimams padės ir patiems studentams išsakyti savo interesus ir poreikius studijų kokybei gerinti (self-advocacy).

Programos metu:

  1. Supažindinsime, kaip aukštąsias mokyklas paversti draugiškomis bei atviromis studentams ir dėstytojams, turintiems įvairių individualių skaitymo poreikių.
  2. Pateiksime rekomendacijas dėl fizinės aplinkos, informacijos ir paslaugų prieinamumo užtikrinimo, aktualias ne tik regos ar skaitymo sutrikimų turintiesiems, bet ir visai aukštosios mokyklos bendruomenei.
  3. Pristatysime bendravimo su žmonėmis, turinčiais regos ar skaitymo sutrikimų, kultūrą. Paanalizuosime sudėtingas situacijas bendraujant su žmogumi su negalia.
  4. Supažindinsime su informacijos pateikimo ir mokymo medžiagos pritaikymo žmonėms, negalintiems skaityti įprasto teksto, principais.

Programos trukmė:

4 akademinės valandos

Tikslinė auditorija:

Aukštųjų mokyklų dėstytojai ir administracijos darbuotojai

Maksimalus dalyvių skaičius: 30 gyvai (online neribotas)

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"