Peršokti į pagrindinį turinį

Filmo su garsiniu vaizdavimu ,,Velnio nuotaka“ peržiūra

2024 m. vasario 20 d. 15:00 val.
Lietuvos audiosensorinė biblioteka Kauno padalinys Savanorių pr. 204a

Nėra nieko geriau už jaukias filmų popietes su lietuviško kino klasika!
Vasario 20 d. 15 val. LAB Kaune (Savanorių 204A) tavęs laukia filmo su garsiniu vaizdavimu ,,Velnio nuotaka“ peržiūra!

Tai pirmasis, režisieriaus Arūno Žebriūno ir scenaristo Sigito Gedos miuziklas Kazio Borutos romano ,,Baltaragio malūnas" motyvais.

Pagrindinius vaidmenis atlieka Jurga Mainelytė, Regimantas Adomaitis Gediminas Girdvainis, Regina Varnaitė it kt.

Garsinį vaizdavimą filmui parengė Laura Garbonytė ir dr. Laura Niedzviegienė, įskaitė diktorius Saulius Bagaliūnas.

Kartą Rojuje, Aukščiausiajam prisnūdus nuo saldžių choralų, kyla vietinio pobūdžio maištas. Naudodamiesi proga angelai ima puotauti, šokti, viskas rieda link orgijos. Atsipeikėjęs Aukščiausiasis rūsčiais žaibais išsvaido nepaklusniuosius. Vienas jų – Pinčiukas, -- degraduotas į velniukus, pliumpteli tiesiai į senyvo malūnininko Baltaragio kūdrą. Žmogus ir nelabasis sudaro sandėrį: malūno sparnai suksis net be vėjo, į namus ateis geista Marcelė, bet tai, ko dabar Baltaragis dar neturi, priklausys jam, mikliajam Pinčiukui. Marcelė gimdydama miršta, jos duktė Jurga išauga gražuole, pamilsta... visai ne Pinčiuką, o šaunų berną Girdvainį, irgi mylintį ją, bet savo obuolmušius arklius – ko gero, dar labiau. Negalintis egzistuoti be intrigų velniūkštis susitaria su arkliavagiu Raupiu, kad tuos arklius pavogtų. Baltaragis gudrauja taip pat, už velnio išleisdamas ne dukrą, o prigyventoją senmergę Uršulę. Bet Girdvainio ir Jurgos meilės jau niekas nebegrąžins, paskutiniame optimistiniame kadre regi greičiau tai, kas tik galėjo būti.

Už filmą ,,Velnio nuotaka“ su garsiniu vaizdavimu esame dėkingi Lietuvos kino centrui!

Lietuvos audiosensorinė biblioteka aptarnauja žmones, negalinčius skaityti įprastai dėl regos, disleksijos ar kitų būklių, bei konsultuoja informacijos prieinamumo temomis.

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"