Peršokti į pagrindinį turinį

Paskaita „Lietuvos šimtmečio asmenybės: Antanas ir Sofija Smetonos dviejų mokslininkų akimis“ Kaune 14 val.

2019 m. lapkričio 11 d. 14:00 val.
Lietuvos audiosensorinė biblioteka Kauno padalinys Savanorių pr. 204a

Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno padalinyje lapkričio 11 d. 14 val. vyks Trečiojo amžiaus universiteto Baltosios lazdelės fakulteto paskaita – „Lietuvos šimtmečio asmenybės: Antanas ir Sofija Smetonos“ dviejų mokslininkų akimis.

„Lietuvos šimtmečio asmenybės: Antanas ir Sofija Smetonos".

Renginio dalyviai – Seimo narys, teisininkas dr. Stasys Šedbaras ir Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune darbuotoja, istorikė dr. Ingrida Jakubavičienė. Renginį moderuos rašytoja Loreta Jastramskienė.

Apie pirmąjį ir paskutinįjį tarpukario Nepriklausomos Lietuvos prezidentą Antaną Smetoną ir jo žmoną Sofiją kalbės atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Konstitucinio Teismo teisėjas, buvęs vidaus reikalų ministras, teisininkas, parlamentaras dr. Stasys Šedbaras ir Smetonų gyvenimo ir veiklos ekspertė, istorikė dr. Ingrida Jakubavičienė. Mokslininkė yra parašiusi ir išleidusi knygas „Seserys: Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė“, „Duetas: Antanas ir Sofija Smetonos“ ir „Prezidento sargyboje: leitenanto Povilo Skardžiaus istorija“.

Dviejų mokslininkų susitikimas su paskaitos dalyviais – puiki proga sužinoti tai, apie ką iki šiol visuomenėje netyla diskusijos. Prelegentai atsakys į visus renginio dalyvių klausimus, nes daug savo gyvenimo valandų skyrė Lietuvos istorijos ir jos asmenybių pažinimui.

R.98

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"