Peršokti į pagrindinį turinį

Tarptautinis seminaras „Marakešo sutartis: pradėkime“

2019 m. rugsėjo 26 d. 09:30 val.
Lietuvos audiosensorinė biblioteka Skroblų g. 10 Vilnius

Š. m. rugsėjo 26–27 d. Lietuvos aklųjų bibliotekoje (Skroblų g. 10, Vilnius) vyks tarptautinis praktinis seminaras „Marakešo sutartis: pradėkime“. Tai interaktyvus praktinis seminaras bibliotekininkams, autorių teisių specialistams, leidėjams apie tai, kaip įgyvendinti Marakešo sutarties nuostatas aprūpinant informacija žmones, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto. Seminaro teminis laukas apima Rytų, Centrinės Europos ir Baltijos šalių, kurios yra ratifikavusios Marakešo sutartį ir jos nuostatas jau integravo į nacionalinius teisės aktus ar šiuo metu tai atlieka, kontekstą. Į seminarą atvyks dalyviai iš Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos, taip pat Suomijos, Kanados, Didžiosios Britanijos ir JAV.

Seminaro metu ypatingas dėmesys skiriamas tarpvalstybiniam keitimuisi specialiųjų formatų leidiniais, kad bibliotekos galėtų visapusiškai naudotis naujomis Sutartyje nustatytomis teisėmis tobulinant teikiamas paslaugas ir didinat leidinių, prieinamų šių bibliotekų vartotojams, skaičių. Seminaras svarbus ir tuo, kad jame taikomi metodai sudarys pagrindą kuriamam mokymų moduliui būsimiems seminarams kitose šalyse ir regionuose.

Seminarą organizuoja EIFL (Elektroninė informacija bibliotekoms) kartu su partneriais: Lietuvos aklųjų biblioteka, IFLA (Bibliotekų, teikiančių paslaugas žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto, sekcija) bei Toronto universitetu.

Po seminaro Lietuvos aklųjų biblioteka numato dalintis informacija ir metodinėmis rekomendacijomis su kitomis Lietuvos bibliotekomis apie tai, kaip pagal Marakešo sutartį teikti paslaugas tiems bibliotekų vartotojams, kurie negali skaityti įprasto spausdinto teksto.

Renginio programa

 

R.86

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"