Peršokti į pagrindinį turinį

LAB Klaipėda

Šiame albume pateikiamos LAB Klaipėdoje vykusių renginių nuotraukos
 2023.09.04. „ŠVIESKI, ŽVAKELE!“ 
 Taip šviesiai...
2023.09.04. „ŠVIESKI, ŽVAKELE!“
Taip šviesiai pasitinka Lietuvos audiosensorinė biblioteka Klaipėdoje (Šviesos g. 3), kviesdama visus į bibliotekos bičiulių - BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuolių ir darbuotojų molio ir žvakių liejimo darbelių parodą.
Idėją lipdyti molines žvakides padiktavo Lakštučių g. padalinyje liejamos žvakės. Drauge Panevėžio g. ir Lakštučių g. padalinių lankytojai lipdė mažas molines žvakides. „Darbas reikalavo daug kruopštumo. Į žvakides įdėjome pačių lietas žvakutes ir surengėme šią parodą. Savo tikslą su meile įgyvendinome ir maloniai kviečiame bibliotekos lankytojus pasidžiaugti mūsų darbo rezultatais,“ - taip šiltai ir nuoširdžiai kviečia centro jaunuoliai, kuriems padėjo mokytojos: Lakštučių g. padalinys/žvakių veikla - Ilona Mačiulienė, Vaida Banienė ir molio veikla Vida Gedrimė bei Panevėžio g. padalinys - Margarita Aušrienė, Dalia Dargienė ir Loreta Tamašauskienė.
Nuotraukoje - centro lankytojai ir darbuotojos prie savo parodos.
 2023 m. rugpjūčio 18 dieną Lietuvos audiosensorinėje bibliotekoje Klaipėdoje...
2023 m. rugpjūčio 18 dieną Lietuvos audiosensorinėje bibliotekoje Klaipėdoje į renginį „Vasaros poezijos šventė“ rinkosi gausus būrys poezijos ir muzikos mylėtojų iš įvairių Žemaitijos miestų - Plungės, Rietavo, Palangos, Mažeikių, Kretingos, Skuodo, Klaipėdos miesto ir rajono.
„Kaip būtų gerai, kad bibliotekos sienas būtų galima pastumti, tada visi sutilptumėme...“ - garsiai pasvajojo renginio vedėja, bibliotekos bičiulė, nuostabi aktorė doc. Virginija Kochanskytė, kuri kvietė kiekvieną literatą pristatyti savo kūrybą atskirai, o renginį pagyvino skaitydama žymių Lietuvos poetų eiles.
Literatūrinės popietės sumanytoja - Lietuvos plačiajai ir intelektualiajai visuomenei gerai žinoma medikė ir poetė, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos (LNRS) pirmininkė Dalia Milukaitė Buragienė pristatė savo naujausią kūrybos knygelę ir pakvietė visus rašančius publikuoti savo eiles, atskleisti savo kūrybos paslaptis skaitytojams, juk „... žodžių, surašytų į knygą, laiko bangos nenuplaus...“.
Poeziją keitė muzika ir dainos, kurias atliko moterų vokalinis ansamblis „Vakaro žaros“ (vadovės Janina Zem - Janina Žemaičiūnienė ir Nastazija Kaupienė).
Šilta ir jauki popietė, kuri tęsėsi beveik tris valandas, įkvėpė naujoms mintims ir susitikimams. Taigi, iki svajingo ir spalvoto rudens! Širdingai dėkojame: Virginija Kochanskytė, Dalia Milukaitė Buragienė, “Vakaro žaros” ansamblio atlikėjoms ir vadovėms Janinai Žemaičiūnienei ir Nastazijai Kaupienei, poetėms Adelei Daukantienei, Irena Stražinskaitė-Glinskienė, Almai Vilnienei, Daivai Rudelytei, Genovaitei Česnauskienei, Bronislavai Bulauskienei, Svetlana Purtokiene, Gerda Jankevičiūtė, Sauliui Grinkevičiui, Gema Povė, Romaldai Bridikienei, Irenai Grabienei, Danute Blėkienė, Aleksandrai Zikaraitei Navakauskienei, Nijolei Puzanauskienei, Stasiui Ereminui, Danielei Broel, Albinai Kudžmaitei (Vėjų Motinai), Vidui Vilčinskui, Stefanijai Šaltienei ir visiems renginio dalyviams, mylintiems muziką ir poeziją.
Nuotraukoje - šventės dalyviai
 2023-07-20  
 Judėjimas + tinkama mityba = mažiau cholesterolio...

2023-07-20 

Judėjimas + tinkama mityba = mažiau cholesterolio
Liepos 20 d. į Lietuvos audiosensorinę biblioteką Klaipėdoje sugužėjo nemažas būrys sveikos gyvensenos žinių ištroškusių smalsuolių. „Pradėk vasarą įkvėpdamas sveikatos!“ - tokiu šūkiu ir pasitikome visus. Profesionalai - dietistė Ugnė Radzevičienė ir treneris Dainius Vyšniauskas papasakojo, kaip efektyviai mažinti cholesterolį, kaip pakeisti gyvenimo būdą, kad savijauta ženkliai pagerėtų! Juk tiek nedaug reikia: šiek tiek laiko savo sveikatai, ir tavo kūnas tau padėkos!
Šis renginys – tai LAB vykdomo projekto „Nematau, bet judu! Neregiams pritaikyta sporto informacija visus motyvuoja gyventi sveikiau“ (SRF-KT-2022-1-0109) veikla. Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Daugiau apie projektą: https://labiblioteka.lt/.../sporto-remimo-fondo.../584
Nuotraukoje - renginio akimirkų koliažas
 KVIEČIAME Į AUGALŲ FLORISTINIŲ KOMPOZICIJŲ PARODĄ!  , KURIĄ KŪRĖ...
KVIEČIAME Į AUGALŲ FLORISTINIŲ KOMPOZICIJŲ PARODĄ!????, KURIĄ KŪRĖ BIBLIOTEKOS BIČIULIAI - „KLAIPĖDOS LAKŠTUTĖ“ JAUNUOLIAI IR DARBUOTOJAI????
Akivaizdu, kad augalai yra neatskiriama mūsų gyvenimo dalis, jie lydi žmogų visą gyvenimą. Pastaruoju laikotarpiu vis ekonomiškiau, madingiau bei tvariau yra mūsų kasdieniniame gyvenime panaudoti turėtas žaliavas bei kitas priemones, juos perdirbant, panaudojant naujus metodus, savo išmonę ir fantaziją.
Floristikos veikloje visą pavasarį socialinių paslaugų gavėjai (Panevėžio g. 2) kūrė iš augalų bei kitų floristinių medžiagų kompozicijas jų pačių padarytuose iš antrinių žaliavų vazonėliuose. Dienos centro jaunuoliai savo darbu prisiliečia prie gamtos grožio jo nesugadindami ir tą grožį dovanodami žmogui.
Kūrybinių darbelių paroda Lietuvos audiosensorinėje bibliotekoje Klaipėdos padalinyje (Šviesos g.3) lankytojai turės galimybę žavėtis nuo birželio 29 d. iki rūgpjūčio 1 d.
Parodos kūrėjai: Arūnas A., Aivarina A., Nikolaj L., Jurgita B., Karolis M., Zarine M., Benas J., Ernestas M., Jurgita J., Silvija S., Augustas B., Tadas A., Vaida D., Kristina K., Jovita L., Audra G., Rita R., Justina R., Ina K., Rasa G., Gintaras Z..
Nuotraukoje - parodos autoriai
 2023-05-24 Klaipėdos rajono Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro...

2023-05-24 Klaipėdos rajono Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro „Spalviukų“ grupės ugdytiniai svečiuose Lietuvos audiosensorinėje bibliotekoje Klaipėdoje

Nuotraukoje - renginio dalyviai

 2023-05-24 DUOday diena LAB Klaipėdos padalinyje. 
 
 
 
 NĮ...

2023-05-24 DUOday diena LAB Klaipėdos padalinyje.

NĮ „Klaipėdos lakštutė“ straipsnis: 
????Saulėtą bei šiltą gegužės 24 dieną jaunuoliai (Panevėžio g. 2) lydimi darbuotojų vyko į Lietuvos audiosensorinę biblioteką, Klaipėdos padalinį (Šviesos g.). Bibliotekoje dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Pasimatuok profesiją“. Užsiėmimo metu bibliotekos darbuotoja Daiva supažindino dienos centro paslaugų gavėjus su Brailio rašto skaitymu bei rašymu. Sužinojome, kad Brailio raštas buvo sukurtas Lui Brailio 1829 metais Paryžiaus aklųjų institute, o nuo 1878 m. Brailio raštas priimtas visame pasaulyje. Tačiau Lietuvoje Prano Daunio sukurta lietuviška Brailio abėcėle buvo mokomi nuo 1928 m. pradėjusio veikti Kauno aklųjų instituto mokiniai.
????LAB bibliotekos svečios Albina ir Vitalija pasidalino savo patirtimi su mūsų centro bendruomenės nariais. Papasakojo, kaip su regėjimo negalia, joms puikiai sekasi gyventi pilnavertį įdomų gyvenimą – naudotis išmaniąja įranga, skaityti knygas Brailio rašto pagalba, įsigyti universitetinį išsilavinimą, dainuoti, groti fortepijonu, kurti eiles ir t.t.. Likome labai sužavėti šiuo mus visus įkvepiančiu pasakojimu. Susitikimo kulminacijoje Vitalija (Respublikinio Brailio rašto konkurso čempionė) parašė mums linkėjimus Brailio raštu, kurį turėjome visi kartu iššifruoti, sugrįžę į įstaigą.
???? Labai džiaugiamės vertingu ir šiltu bendradarbiavimu su LAB bibliotekos Klaipėdos padaliniu.

Nuotraukoje - renginio dalyviai su Vitalija Petkute

 Lietuvos audiosensorinė biblioteka Klaipėdoje (Šviesos g. 3) kviečia...
Lietuvos audiosensorinė biblioteka Klaipėdoje (Šviesos g. 3) kviečia aplankyti gerų bibliotekos bičiulių - BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“- keramikos papuošalų parodą „Keramikos žaismas papuošaluose“. Apie parodos idėją centro jaunuoliai ir darbuotojai atsiliepia taip: „Idėją lipdyti molinius papuošalus ir kurti kombinuotus papuošalus, derinant molines detales su akmenėliais ir karoliukais brandinome seniai. Pagaliau atėjo laikas ir mūsų kruopštaus darbo dėka gimė visa unikalių papuošalų kolekcija.“ Parengti parodą padėjo įstaigos darbuotojos Margarita Aušrienė ir Dalia Dargienė.
Maloniai kviečiame pasidžiaugti jaunuolių darbais! Paroda bus eksponuojama iki rugsėjo 1 dienos.
Nuotraukoje - parodos autoriai
 2023 m. gegužės 4 d. Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Klaipėdos...
2023 m. gegužės 4 d. Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Klaipėdos padalinyje vyko renginys „KELIO IEŠKOJIMŲ KRYŽIAŽODIS“, skirtas paminėti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Dalyvavo Klaipėdos universiteto SHMF lietuvių filologijos ir teatrologijos II kurso studentės: Gerda Banaitytė, Evelina Dargytė, Brigita Griškutė, Egidija Jokubauskaitė, Greta Jokubauskaitė, Aistė Saunoriūtė, kurios skaitė ištraukas iš Gintaro Grajausko romano ,,Erezija“ bei Vytauto Mačernio poeziją.
Studentes ruošė KU scenos kalbos dėstytoja doc. Virginija Kochanskytė ir režisierė dr. Jūratė Grigaitienė.
Dėkojame už prasmingą renginį! Kol lietuvių kalba gyva, gyvuos ir Lietuva!
Už nuotraukas ir pagalbą dėkingi Ernestui Polteriui.
Nuotraukoje - renginio viešnios: KU studentės su aktore V. Kochanskyte ir LAB Klaipėdos padalinio vyr. bibliotekininkeD. Žiemeliene
 Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Klaipėdos padalinyje (Šviesos g....
Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) eksponuojama pedagogės ir menininkės Danutės Valužienės personalinė paroda „Matau širdimi“.
Šiuo metu autorė dirba Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininke. Rašo eilėraščius. 2001 metais išleido eilėraščių knygelę vaikams „Vaikystės pievų žiedeliai“. Poezija spausdinama Poezijos ir kitų menų mylėtojų asociacijos „Branduma“ almanache. Yra „Brandumos“ narė. Rašo pasakas. Mėgstamas užsiėmimas - popieriaus karpymas. Tautodailininkų sąjungos nare tapo 2007 m. Organizavo personalines parodas, dalyvavo kolektyvinėse parodose. Kuria reljefinius paveikslus, kuriuose jungiasi popieriaus karpymas, lipdymas, klijavimas ir tapyba. Paskutiniu metu lieja akrilu ant drobės ir dekoruoja velykinius margučius.
Paroda veiks iki liepos 1 d. Kviečiame aplankyti!
Nuotraukoje - autorė prie savo parodos
  Pjero Rudi pjesės „Omletas su garstyčiomis“ garsinis...

Pjero Rudi pjesės „Omletas su garstyčiomis“ garsinis skaitymas. Balandžio 25 d.  Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3, Klaipėda) vyko Pjero Rudi pjesės „Omletas su garstyčiomis“ garsinis skaitymas. Pjesę vertė Kęstutis Žilinskas. Pjesę skaitė Klaipėdos dramos teatro aktoriai: Alina Mikitavičiūtė ir Vidas Jakimauskas.

Nuotraukoje - Klaipėdos dramos teatro aktoriai Alina Mikitavičiūtė ir Vidas Jakimauskas.

  Pjero Rudi pjesės „Omletas su garstyčiomis“ garsinis...

Pjero Rudi pjesės „Omletas su garstyčiomis“ garsinis skaitymas. Balandžio 25 d.  Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3, Klaipėda) vyko Pjero Rudi pjesės „Omletas su garstyčiomis“ garsinis skaitymas. Pjesę vertė Kęstutis Žilinskas. Pjesę skaitė Klaipėdos dramos teatro aktoriai: Alina Mikitavičiūtė ir Vidas Jakimauskas.

Nuotraukoje renginio akimirka

 

 2023 m. balandžio mėn. 18 dieną Lietuvos audiosensorinės bibliotekos...

2023 m. balandžio mėn. 18 dieną Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Klaipėdos padalinyje įvyko kasmetinis Brailio raštu skaitančiųjų konkursas. Skaitovus vertino Klaipėdos Regos ugdymo centro tiflopedagogė Danutė Marcelė Balčiūnienė. Dėkojame ir sveikiname visus konkurso dalyvius bei nugalėtoją Ramintą Stankevičiūtę, už tai, kad puoselėja ir nepamiršta aklųjų rašto! Linkime sėkmės visiems skaitovams nacionaliniame Brailio raštu skaitančiųjų konkurse, kuris vyks gegužės 5 dieną Vilniuje.

 
 
 
 
  2023.03.29 Dalinamės  straipsniu: 
  Klaipėdos...

2023.03.29 Dalinamės straipsniu:

Klaipėdos Lakštutė  Žaidimas „Pasakų herojai”

Kovo 29 d. Lakštučių g. padalinyje svečiavosi LAB vyr. bibliotekininkė Daiva ir kartu su įstaigos psichologe Deimante vedė smagų žaidimą „Pasakų herojai” sąmoningumo didinimo mėnesiui „Be patyčių” paminėti. Dalyviai buvo suskirstyti į komandas ir išridenę kauliuką turėjo paeiti atitinkamą langelių skaičių. O po kiekvienu langeliu slėpėsi skirtingas pasakų herojus, kurį reikėjo atspėti ir visai komandai atsiminti jo istoriją ir patirtį apie atstūmimą, nedraugiškumą ir patyčias. Taip pat reikėjo atsakyti į su patyčiomis susijusius klausimus. Žaidimo eigoje supratome, kad net patys įžymiausi veikėjai patyrė patyčias ir atstūmimą, o tai įveikti jiems padėjo mylintys ir palaikantys draugai. Taip pat kalbėjome, jog supykus svarbu susilaikyti nuo piktų žodžių, geriau nueiti į šoną, pasikalbėti su kuo nors, giliai pakvėpuoti ar paskaičiuoti iki 5 arba 10. Šis žaidimas įkvėpė mus vienas kitą palaikyti, padrąsinti ir būti draugiškiems.
Nuotaukoje - renginio akimirka
 
 
 
 
  Klaipėdos Lakštutė  
 
  Kovo 27 d. Panevėžio gatvės...
????Kovo 27 d. Panevėžio gatvės „Lakštučių“ padalinys išdidžiai žygiavo į biblioterapijos užsiėmimą Klaipėdos audiosensorinėje bibliotekoje. Kadangi kovo mėnuo yra skirtas atkreipti dėmesį į sopulius visuomenėje dėl patiriamų patyčių , užsiėmimas taip pat buvo šia tema. ????Biblioterapijos vedėja Daiva Žemelienė labai išraiškingai skaitė mums „Akmenuko istoriją“; tikime, kad šis pasakojimas pasėjo išminties ir supratingumo grūdą kiekvieno dalyvio širdyje – nesmerkti, neskubėti išspjauti pikto žodžio, neskaudinti kito. Po istorijos skaitymo, iš rankų į rankas leidome mėlynąjį „džiaugsmo ir gražių linkėjimų“ kamuolį, išsakėme vieni kitiems palaikančius žodžius, komplimentus bei padėkas. Tai labai stiprinanti ir nuotaiką gerinanti praktika! Dėkojame Daivai už svetingumą, švelnų ir magišką balso tembrą bei bendradarbiavimą. Grįšime!!!☺️
Nuotraukoje - biblioterapinio užsiėmimo dalyviai su Daiva Ž.
 2023 m. kovo mėn. 23 d. Klaipėdos Regos ugdymo centro...

2023 m. kovo mėn. 23 d. Klaipėdos Regos ugdymo centro „Pelėdžiukų“ ir „Ežiukų“ grupių vaikučiai žaidė nuotaikingą ir spalvingą žaidimą „Kas slepiasi knygų lentynose“. Pažinti vaikiškos literatūros personažus ir atsakyti į klausimus jiems padėjo Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Klaipėdoje darbuotoja Daiva Ž.

Nuotraukoje - edukacijos dalyviai su Daiva Ž.

 
 2023-03-15 BĮ NC „Klaipėdos lakštutė“ straipsnis:...
2023-03-15 BĮ NC „Klaipėdos lakštutė“ straipsnis:
Biblioterapijos užsiėmimas akcijai "Be patyčių" paminėti (Lakštučių g.)
Kovo 15 d. saulėtą popietę pas mus svečiavosi mūsų laukiama LAB vyr. bibliotekininkė Daiva ir kartu su įstaigos psichologe Deimante pravedė biblioterapijos užsiėmimą. Jo metu Daiva skaitė istoriją apie Bitutę Zimbutę, kuri buvo kitokia, nei kitos bitės - jos dryželiai buvo ne skersai kūnelio, o išilgai. Dėl to ji susidūrė su atstūmimu ir patyčiomis. Tačiau gavusi palaikymą, nustojo bijoti ir drąsiai išstojo prieš tą, kuris tyčiojosi iš jos ir iš kitų veikėjų. Ši istorija pamokė mus, kad jei esame kitokie - vadinasi esame išskirtiniai ir dėl to turime ne baksnoti vienas į kitą pirštais ir juoktis, o draugauti ir džiaugtis vienas kito unikalumu. Labai svarbu padrąsinti vienas kitą ir palaikyti. Ir taip palaikysime tarpusavio draugystę bei šiltą ir jaukią mūsų centro atmosferą.
Nuotraukoje - renginio akimirka iš aukštai
 2023-03-06. Knoisis, kute, undarokas, trepas, kašikas, šėputė,...

2023-03-06.
Knoisis, kute, undarokas, trepas, kašikas, šėputė, stuba, kuparas, unčiakiai, sliobe, ceverykai, pylke, ciongs, koskelė, kūlis, leika, šnobelis, ragažė, zopė.... Ir dar daug gražių tarmiškų žodžių liete liejosi susitikime „Pažinkime tarmes“ su Klaipėdos socialinių paslaugų centro „Danė“ senjorais. Renginį, skirtą paminėti Lietuvių kalbos dieną, vedė Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Klaipėdoje darbuotoja Daiva Žiemelienė.
Dėkojame Klaipėdos SPC „Danė“ darbuotojams ir lankytojams už ilgametę bendrystę ir draugystę.

Nuotraukoje: LAB Klaipėdos padalinio darbuotoja Daiva Ž. susirinkusiems senjorams pasakoja apie Lietuvos tarmes.

 2023-03-01. Lietuvos audiosensorinė biblioteka Klaipėdos padalinys...

2023-03-01. Lietuvos audiosensorinė biblioteka Klaipėdos padalinys Šviesos g. 3

Metus pradėti susitikimu su skaitytojais jau tampa LAB tradicija. Šie metai – ne išimtis!
Esame pasirengę išgirsti visus ELVIS ir LAB skaitytojus, pasidalinti praėjusių metų darbais ir papasakoti apie tai, ką planuojame šiemet. O planų turime daug: papasakosime apie keliones po Lietuvą pradėjusį ELVIS autobusą, pristatysime naujus, bet jau didelio susidomėjimo sulaukusius grotuvėlius, kalbėsime apie ELVIS mobiliąsias programėles, naujojo sporto projekto renginius.
Pristatysime ir tiflotyros ekspozicijos, kurią planuojame rengti Vilniuje, projektą. Pagrindinis šios ekspozicijos tikslas – parodyti, kaip regos sutrikimų turinčių žmonių bendruomenė prisidėjo prie Lietuvos visuomenės raidos, ir išsaugoti įdomiausias su tuo susijusias istorijas. Patirtis, žinias ir įvykius norime susirinkti iš jūsų. Tad jei turi istoriją, atsinešk ją ir papasakok!
Siekiame, kad mūsų darbai atlieptų tavo ir visų, negalinčių skaityti įprastai, poreikius, todėl tikimės drąsių pokalbių, aštrios kritikos, netikėtų siūlymų ir nesibaigiančių klausimų! Juk LAB – tai mes, ir tik kartu galime sukurti biblioteką, į kurią norisi grįžt vėl ir vėl.
Nuotraukoje - akimirkos iš susitikimo su skaitytojais
 2023.02.22 
 
 Dalinamės BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos...

2023.02.22

Dalinamės BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ straipsniu:
Popietė „Pažinkime tarmes”
Vasario 22 dieną pas mus svečiavosi LAB vyr. bibliotekininkė Daiva Žiemelienė ir vedė mums edukaciją „Pažinkime tarmes” lietuvių kalbos dienai pagerbti. Renginio metu klausėmės įvairių tarmių ir turėjome atspėti, kokia tarme buvo pasakojamas pasakojimas arba dainuojama daina. Taip pat sužinojome, kokiuose tarminiuose regionuose randasi mums žinomi Lietuvos miestai. Sužinojome ir apie mirusius žodžius, kurie nebenaudojami mūsų kalboje. Taip pat Daiva Ž. mums papasakojo apie Metų žodžio ir Metų posakio rinkimus ir nuo 2017 metų išrinktus gražiausius žodžius ir posakius. O mes diskutavome, kokie mums patys gražiausi lietuvių kalbos žodžiai. Na, o koks gražiausias lietuvių kalbos žodis Jums?
Nuotraukoje - akimirkos iš renginio
 2023.01.31 
 Ar jaučiate? Dienos vis ilgėja, saulutė negaili savo spindulių,...
2023.01.31
Ar jaučiate? Dienos vis ilgėja, saulutė negaili savo spindulių, artėja meilės diena!... Lietuvos audiosensorinė biblioteka Klaipėdoje (Šviesos g. 3) maloniai kviečia aplankyti bibliotekos bičiulių BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuolių molio veiklos keramikos darbelių parodą „Širdžių istorijos“ bei popieriaus plastikos ir audimo veiklų parodą „Gėlėti krepšeliai“.
Kūrėjai apie savo parodas kalba taip: Idėją lipdyti širdis ir jas išpiešti suradome Klaipėdos Pilies dirbtuvėse. Pastebėję su kokiu malonumu ir išmone mūsų jaunuoliai dabina širdeles savo piešiniai, nusprendėme šį arbą pratęsti centre. Kiekviena širdis yra savita ir pasakoja skirtingas istorijas. Širdys atskleidžia, kokie kūrybingi, talentingi ir paslaptingi menininkai yra mūsų centro lankytojai“. Parodos „Gėlėti krepšeliai“ eksponuojami krepšeliai buvo pinami iš susuktų reklaminių popierinių vytelių ir puošiami gėlėmis iš veltinio. Kiekvienas kūrėjas labai kruopščiai ir atsakingai kūrė unikalų ir išskirtinio grožio gėlėmis puoštus krepšelius.
Darbelius kūrė: Ramūnas V., Rita R., Benas E., Karolis M., Egidijus M., Arūnas A., Augustas B., Kristina K., Zarine M., Jurgita B.
Širdingai dėkojame bibliotekos bičiuliams už puikias parodas, kurios veiks iki balandžio 30 d.
 2023.01.31 
 Ar jaučiate? Dienos vis ilgėja, saulutė negaili savo spindulių,...
2023.01.31
Ar jaučiate? Dienos vis ilgėja, saulutė negaili savo spindulių, artėja meilės diena!... Lietuvos audiosensorinė biblioteka Klaipėdoje (Šviesos g. 3) maloniai kviečia aplankyti bibliotekos bičiulių BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuolių molio veiklos keramikos darbelių parodą „Širdžių istorijos“ bei popieriaus plastikos ir audimo veiklų parodą „Gėlėti krepšeliai“.
Kūrėjai apie savo parodas kalba taip: Idėją lipdyti širdis ir jas išpiešti suradome Klaipėdos Pilies dirbtuvėse. Pastebėję su kokiu malonumu ir išmone mūsų jaunuoliai dabina širdeles savo piešiniai, nusprendėme šį arbą pratęsti centre. Kiekviena širdis yra savita ir pasakoja skirtingas istorijas. Širdys atskleidžia, kokie kūrybingi, talentingi ir paslaptingi menininkai yra mūsų centro lankytojai“. Parodos „Gėlėti krepšeliai“ eksponuojami krepšeliai buvo pinami iš susuktų reklaminių popierinių vytelių ir puošiami gėlėmis iš veltinio. Kiekvienas kūrėjas labai kruopščiai ir atsakingai kūrė unikalų ir išskirtinio grožio gėlėmis puoštus krepšelius.
Darbelius kūrė: Ramūnas V., Rita R., Benas E., Karolis M., Egidijus M., Arūnas A., Augustas B., Kristina K., Zarine M., Jurgita B.
Širdingai dėkojame bibliotekos bičiuliams už puikias parodas, kurios veiks iki balandžio 30 d.
Nuotraukoje - BĮ NC „Klaipėdos lakštutė“ menininkai prie savo parodų
 2023 m. sausio 20 d. Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Klaipėdos...
2023 m. sausio 20 d. Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) vyko jaukus rytmetys su Klaipėdos socialinių paslaugų centro „Danė“ senjorais. Centro socialinė darbuotoja Armida Z. ir bibliotekos darbuotoja Daiva Ž. renginio dalyviams priminė apie aklųjų rašto išradėjo Luji Brailio 214-ąsias gimimo metines, papasakojo ir parodė, kokių įvairaus formato leidinių turi ir kokias paslaugas gali suteikti audiosensorinė biblioteka žmonėms, kuriems sunku skaityti įprastas knygas. Vėliau su muzika ir dainomis buvo pristatyta senjorų meninių darbų paroda „Raidžių koliažas“ (paveikslai sukurti iš spaudinių, klijuojant ant popieriaus). Prie eksponuojamos parodos kūrybos prisidėjo Irena Linkauskienė ir Valentina Klimenko, lankančios SPC „Danė“. Kūrybiniam darbui vadovavo užimtumo specialistė Violeta Jurevičienė.
Širdingai dėkojame savo bičiuliams Klaipėdos SPC „Danė“ darbuotojams, ypač Armidai Zdanienei, ir visiems lankytojams už gražią bendrystę. Maloniai kviečiame aplankyti parodą, kuri veiks iki balandžio 1 d.
Nuotraukoje - renginio dalyviai prie parodos eksponatų
 2022 m. gruodžio 21 d. 12.00 val. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos...

2022 m. gruodžio 21 d. 12.00 val. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) vyko literatūrinė popietė “Kelio ieškojimų kryžiažodis”. Gintaro Grajausko romano “Erezija” ištraukos. Dalyvavo Klaipėdos Universiteto SHMF lietuvių filologijos ir teatrologijos kurso studentės ir scenos kalbos dėstytoja, docentė, aktorė Virginija Kochanskytė bei režisierė dr. Jūratė Grigaitienė.

Nuotraukoje - renginio dalyvės su savo dėstytojomis

 2022.12.09. 
 Dėkojame klaipėdietei menininkei Rimai Baukaitei už kalėdinę...

2022.12.09.

Dėkojame klaipėdietei menininkei Rimai Baukaitei už kalėdinę šviesą Lietuvos aklųjų bibliotekoje Klaipėdoje, įsikūrusioje Šviesos gatvėje ❄️☃️????

Nuotraukoje - autorės iš kartono pagaminti namukai, kuriuose žybsi lemputės

 2022-12-06 
 Ar visi vaikystėje skaitėmė pasakas? Daugelis atsakytų...

2022-12-06

Ar visi vaikystėje skaitėmė pasakas? Daugelis atsakytų „TAIP!“ Bet ar žinote, kad ne visi gali jas skaityti? Padėti gali Lietuvos aklųjų biblioteka, kuri vaikams, turintiems skaitymo, rašymo, fizinę ir kitą negalią, sukūrė smagų interaktyvų žaidimą „Kas slepiasi knygų lentynose“. Didelis (2x2 m), spalvingas ir nuotaikingas žaidimas kviečia vaikus į kelionę po literatūros pasaulį – tereikia išridenti kauliuką ir teisingai atsakyti į edukatorės užduotą klausimą. Kelionėje juos lydi vaikiškos literatūros personažai, kurie kartu yra ir užuominos į klausimus. Tad visi turi šansą atsakyti į klausimus.
Per žaidimą, vaizdą ir garsą pateikta edukacija leidžia vaikams atsiskleisti, įsitraukti, tapti aktyviais, dirbti komandoje ir patirti pasididžiavimo savo žiniomis jausmą. O kai kas gal net užsimanys perskaityti knygą! Klaipėdoje šis žaidimas aplankė jau nemažą būrį vaikų, suteikdamas jiems nepakartojamų kelionių po knygų pasaulį.
Jeigu norite ir jūs išbandyti šią įdomią kelionę, kreipkitės į mūsų biblioteką visoje Lietuvoje: www.labiblioteka.lt

Nuotraukoje - grupė vaikų susėdę ratu aplink žaidimą

 2022-11-18 
 Kviečiame aplankyti Ugnės Žvirblytės personalinę parodą...

2022-11-18

Kviečiame aplankyti Ugnės Žvirblytės personalinę parodą „ESYBĖ“!
Autorė apie save: „Gimiau ir augau Klaipėdoje. Mokausi Vytauto Didžiojo gimnazijoje, kitais metais būsiu abiturientė. Esu baigusi Adomo Brako dailės mokyklą, bet vis dar lankau profesinės linkmės dailės ugdymą. Įsivaizduoju save studijuojančią Vilniaus dailės akademijoje, bet taip pat svajoju apie studijas užsienyje. Kol kas esu apsvarsčiusi kelias studijų programas: grafinį dizainą, tradicinę grafiką ir medijų iliustraciją.
Nuo pat mažens mane domino dailė, ypač įvairūs grafikos technikų atlikimai. Mane patraukė tai, kad joje yra standartinės komponavimo taisyklės ir suteikta laisvė, kuri leidžia piešti ekscentriškus dalykus. Man patinka transformuoti žmogaus kūno detales, komponuoti kūno detalių junginius, kurie kūryboje suteikia emocinį poveikį. Svarbus žmogaus ryšys su aplinka. Menas man leidžia susikurti savo pasaulį, kupiną keisto chaoso ir beprotybės...“
Ugnės Žvirblytės personalinė paroda „ESYBĖ“ Lietuvos aklųjų bibliotekoje Klaipėdoje (Šviesos g. 3) veiks iki sausio 4 dienos.
Maloniai lauksime!
Nuotraukoje: Ugnė Žvirblytė prie savo parodos eksponatų
 2022-11-03 
 Ar gali būti kas gražiau, kai šypsosi senjorai?  ......
2022-11-03
Ar gali būti kas gražiau, kai šypsosi senjorai?????... Lapkričio 3 dieną Lietuvos aklųjų bibliotekoje Klaipėdoje viešėjo Klaipėdos socialinių paslaugų centro „Danė“ senjorai - pasipuošę ir geros nuotaikos jie atvyko pristatyti savo rankomis lipdytų, daug meilės ir šilumos įdėję, - vizualinę-taktilinę molio keramikos darbų parodą. Prie arbatos puodelio, skambinant pianinu muzikos vadovei Nijolei, visi drauge rinkome parodai pavadinimą. Buvo pasiūlymai: „Įkvėpimas“, „Molinukų staigmenos“ ir kiti, bet nugalėjo pavadinimas - „Senjorų menas“.
Už puikų renginį ir spalvotą parodą dėkojame visam SPC „Danė“ kolektyvui ir lankytojams. O už bendrystę ir gražią draugystę - socialinei darbuotojai Armidai Zdanienei ❤️.
Maloniai kviečiame aplankyti keramikos darbų parodą Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3), kuri veiks iki gruodžio 23 dienos.
Nuotraukoje - parodos atidarymo akimirkų koliažas
 2022.10.13 
 2022 m. spalio 13 d. (ketvirtadienį) 13.30 val. Klaipėdos...

2022.10.13

2022 m. spalio 13 d. (ketvirtadienį) 13.30 val. Klaipėdos aklųjų bibliotekoje (Šviesos g. 3) vyko Žemaitės „Trys Mylimos“ garsinis pjesės skaitymas gyvai ir nuotoliu. 
Pjesę skaitė Klaipėdos dramos teatro aktoriai: Vidas Jakimauskas, Vida Kojelytė, Eglė Barauskaitė, Lina Krušnaitė, Edvardas Brazys.
Lietuvių literatūros klasikės Julijos Beniuševičiūtės-Žymantienės, geriau žinomos Žemaitės slapyvardžiu, komedijoje „Trys mylimos“ pasakojama istorija apie kaimo berną Liudviką, vienu metu viliojantį tris moterėles. Meilybėmis ir apgaule bernas siekia išvilioti pinigų kelionei, į kurią vyks su vienintele tikra mylimąja Berbele. Padėtis kebli, nes trys mylimos – vienoje troboje gyvenančios motina ir dvi dukros. Liudvikui tenka visaip išsisukinėti ir gudrauti, kad neišaiškėtų kurpiamos melagystės. Kai merginų motina, vyriausioji Liudviko mylimoji, nusprendžia, kad užteks našlauti ir pats laikas būtų tekėti dar kartą, jaunikiui pradeda gerokai svilti padai...
Nuotraukoje - renginio akimirkų nuotraukų koliažas
 2022.10.11 
 Dalinamės akimirkomis iš Klaipėdos dramos teatre vykusių...

2022.10.11

Dalinamės akimirkomis iš Klaipėdos dramos teatre vykusių Grzegorz Bral kūrybinių dirbtuvių bei koncerto performanso „Kasandros pranešimas“.
Dirbtuvių tikslas – išlaisvinti kūrybinį žmonių, turinčių negalią, potencialą. Šios kūrybinės dirbtuvės yra skirtos žmonėms, kurie dėl įvairių priežasčių turi paaštrėjusią klausą ir jautrumą juos supantiems dirgikliams. Dirbtuves vedė „Song of the Goat“ teatro įkūrėjas Grzegorzas Bralas, sukūręs unikalią darbo su kūnu ir balsu metodiką, vadinamą Bralo vaidybos metodu. Bendro susitikimo metu darbas su kūnu ir balsu leido dalyviams išreikšti savo individualumą ir tuo pačiu patenkino kontakto poreikį, palaikant linksmumo ir džiaugsmo dvasią.
„Song of the Goat“ teatras sukūrė unikalią koncerto formą, nagrinėjančią ritualines teatro šaknis, kurioje muzikalumas yra vienas iš teatrališkumo faktorių. Mitologinė realybė su mumis kalba per garsų polifoniją. „Kasandros pranešimas“ – tai simbolinė nuoroda į moteris ir jų istorijas. Jos savo jautrumu ir analitiniais gebėjimais siekia visapusiškesnės žmonijos idėjos, tačiau lieka neišklausytos priespaudos kupinoje realybėje. Mitinių personažų elgesys visuomenei nesuvokiamas. Vienišos moteriško dvasingumo sargės lieka izoliuotos savo kančiose. Daugiau nei dešimt polifoninių dainų, atliekamų aštuonių dainininkų, akompanuojant violončelei, sukuria tobulą energiją. Kompozicija lydima europietiškos egzistencinės mitologijos ir apmąstymų.
Dėkojame Klaipėdos dramos teatrui už nepakartojamą reginį.
Nuotraukoje - renginių akimirkų koliažas
 2022-10-06 
 Lietuvos aklųjų biblioteka Klaipėdoje (Šviesos g. 3)...

2022-10-06

Lietuvos aklųjų biblioteka Klaipėdoje (Šviesos g. 3) kviečia aplankyti NC „Klaipėdos lakštutė“ molio, rankdarbių ir audimo veiklų sukurtų atvirukų parodą „Su šviesiausiais palinkėjimais“ bei molio veiklos keramikos darbelių parodą „Vasaros ažūras“. Centro jaunieji kūrėjai parodas skyrė tarptautinei Baltosios lazdelės dienai paminėti ir kviečia atspėti, liečiant pirštais, ant kokio popieriaus buvo kuriamos meninės atvirutės... ????
Širdingai dėkojame jaunuoliams ir jų mokytojams.
Parodos veiks iki gruodžio 23 dienos. Maloniai visų lauksime!
 2022-09-28 
  Jau tradicine tapusi Klaipėdos knygų mugė keičia formatą...

2022-09-28

 Jau tradicine tapusi Klaipėdos knygų mugė keičia formatą ir tampa tarptautiniu festivaliu „Inkultūracija“. Jubiliejinius 10-uosius metus švenčiantis renginys užaugo, pasikeitė ir prapletė savo ribas nuo kelias dienas trunkančios knygų mugės iki gausios 10-ies dienų kultūros renginių programos. Pokytį žymi ir naujas pavadinimas „Inkultūracija“, reiškiantis kultūros, kurioje gyvename, įsisavinimą per kasdienes tradicijas, praktikas ir vertybes. Šis procesas trunka visą gyvenimą ir yra perduodamas iš kartos į kartą. Festivalis kviečia miestiečius dalyvauti renginiuose, aktyviai įsitraukti, pajausti ir asmeniškai patirti inkultūraciją.  

Dalinamės tarptautinio festivalio INKULTŪRACIJA III-osios dienos akimirkomis! Edukacija „Žmogus su negalia irgi gali“. Edukaciją vedė edukatorė Daiva Žiemelienė, Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinys.
????Aurimas Pocius

 
 
 
 
  Klaipėdos Lakštutė  
 
    Rugsėjo 2 d., 14:18...
Skaitymo iššūkis "Vasara su knyga" įveiktas!????
Šią saulėtą ir šiltą vasarą vėl dalyvavome skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“. Knygas mums skaitė Lietuvos aklųjų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Daiva Žiemelienė ir įstaigos psichologė Deimantė Flemingaitė-Juknevičienė. Birželio mėnesį knygas skaitėme Panevėžio g. padalinyje, o rugpjūčio mėnesį - Lakštučių g. padalinyje.
Šiame iššūkyje reikėjo įveikti 5 užduotis. Užduotys ir mūsų skaitytos knygos buvo šios:
1. Perskaityti knygą apie žmogaus ryšį su gyvūnu. S. Nordquist. Sąmyšis darže.
2. Perskaityti Baltijos šalių autoriaus knygą. E. Daciūtė. Paslapčiausia paslaptis.
3. Perskaityti biografinę knygą. M. Muller-Colard. Hana Arent ir jos mažasis teatras.
4. Perskaityti knygą, kurios pavadinimas vienas žodis. A. Imai. Česteris.
5. Perskaityti šeimos nario vaikystėje mėgtą knygą. J. Marcinkevičius. Grybų karas.
Jaunuoliai labai laukė skaitymo valandėlių, tai buvo laikas, kai buvo galima atsipalaiduoti ir paklausyti skaitomų istorijų. Labai dėkojame LAB vyr. bibliotekininkei Daivai Ž. už bendradarbiavimą ir vėl lauksime svečiuose kituose skaitymo užsiėmimuose!
Nuotraukoje - skaitymo iššūkio „Vasara su knyga 2022“ dalyviai - „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai - kartu su organizatorėmis: Daiva Ž. ir Deimante J.
 2022.09.12. 
 Lietuvos aklųjų biblioteka Klaipėdoje (Šviesos g. 3)...
2022.09.12.
Lietuvos aklųjų biblioteka Klaipėdoje (Šviesos g. 3) kviečia aplankyti menininkės ir bibliotekos bičiulės Rimos Baukaitės personalinę parodą „Viskas pieštuku...“.
Parodos autorė apie save: „Gimiau ir augau Šakiuose. Baigiau dailės studijas. Gyvenu Klaipėdoje. Dirbu Adomo Brako dailės mokykloje. Jau 41 metus mokau vaikus piešimo ir grafikos meno. Piešiu, tapau kartais ir palipdau. Visko, ką pati moku, stengiuosi perduoti mokiniams. Jie mokosi iš manęs, aš iš jų. Dalyvauju parodose, respublikiniuose ir tarptautiniuose pleneruose. Daug keliauju. Pieštukas yra mano kūrybos įrankis, lydintis mane visą gyvenimą. Pagaliau atėjo tas imams, stengiuosi tai išnaudoti. Gyvenu prie Baltijos jūros, todėl kūrybojemetas, kai galiu daugiau laiko skirti kūrybai, ieškoj vyrauja jos pakrantės, akmenys, pėdsakai, paukščiai, medžiai, vėjo dvelksmas, erdvės pojūtis, įvairūs rasti daiktai, valtelės, žmonių šešėliai, bangos motyvai. Gilinuosi į kiekvieną smulkmeną, ieškau netikėtų kompozicinių rakursų, atlikimo technikos įvairovės. Aš vis dar mokausi ir ieškau, ieškau, ieškau savo neatrasto pagrindinio motyvo ir linijos. Eksperimentuoju,įvairiai miksuoju technikas ir nuolat stengiuosi matytus vaizdus fiksuoti. Mano gyvenimo moto: „Nieko nėra neįmanomo“. Reikia tik tikėti. Negali būti dėkingas už tai, ką gauni, būk dėkingas už tai, ko išvengi“.
Paroda veiks iki lapkričio 30 d. Maloniai lauksime!
Nuotraukoje - parodos autorė Rima Baukaitė
 2022.08.19 
 2022 m. rugpjūčio mėn. 19 dieną Lietuvos aklųjų bibliotekos...

2022.08.19

2022 m. rugpjūčio mėn. 19 dieną Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje buvo karšta - dundėjo būgnai, liejosi eilės, skambėjo dainos... Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos (LNRS) pirmininkė, poetė, laikraščio „Gintaro gimtinė“ redaktorė, gyd. Dalia Milukaitė-Buragienė pakvietė poezijos ir meno kūrėjus iš visos Lietuvos atvykti į vasarišką Klaipėdą. Literatūrinėje-muzikinėje popietėje buvo pristatyta akrostichų rinktinė, Lietuvos literatūrinių rekordų knyga „Iš jausmo aukščiausio išaugus“. Renginį vedė aktorė, režisierė, UNISEF Geros valios ambasadorė, lietuviškojo žodžio puoselėtoja ir skleidėja, KU docentė, liepos 3 d. atšventusį gražų jubiliejų ir rugpjūčio 1 d. už nuopelnus Klaipėdai apdovanota Didžiojo Magistro žiedu, visų mylima Virginija Kochanskytė. Savo kūrybos eiles skaitė poetai: Dalia Milukaitė-Buragienė, Gema Pangonienė, Gerda Jankevičiūtė, Rita Bijeikytė-Gatautė, Gediminas Bytautas, Janina Žemaičiūnienė, Saulius Grinkevičius, Irena Grabienė, rašytojas-humoristas Algimantas Vaškys ir kiti. Poeziją keitė muzika ir dainos - muzikinius kūrinius atliko moterų vokalinis ansamblis „Vakaro žaros“ (vadovės J. Žemaičiūnienė ir N. Kaupienė), improvizacijas būgnais atliko Jokūbas Maščinskas.
Širdingai dėkojame visiems poezijos ir muzikos kūrėjams bei atlikėjams, renginio žiūrovams ir klausytojams taip gausiai susirinkusiems kartu praleisti pačią karščiausią vasaros popietę mūsų bibliotekoje. Iki kitų susitikimų!
Nuotraukoje - renginio akimirkų koliažas
 2022.07.07 
 Pažinti dar nežinomą pasaulį ir aplankyti aklųjų biblioteką!...

2022.07.07

Pažinti dar nežinomą pasaulį ir aplankyti aklųjų biblioteką! Štai kokį tikslą vieną vasaros dieną išsikėlė Klaipėdos m. M. Gorkio progimnazijos vasaros dienos stovyklos vaikai su mokytoja Marina. Juos pasitiko ir nematomo pasaulio duris „atvėrė“ bibliotekos darbuotoja Daiva Ž. ir skaitytoja Zofija V. Renginiui pasibaigus, vaikai dar ilgai nenorėjo skirstytis ir dėkojo už puikias akimirkas. O grįžę į savo stovyklą, vaikai ir jų tėveliai džiaugėsi ir vis kartojo, kad tai buvo pati įdomiausia savaitės kelionė ????.

Nuotraukoje - Klaipėdos m. M. Gorkio progimnazijos vasaros dienos stovyklos vaikai prie LAB Klaipėdos padalinio

 2022.07.07 
 Pažinti dar nežinomą pasaulį ir aplankyti aklųjų biblioteką!...

2022.07.07

Pažinti dar nežinomą pasaulį ir aplankyti aklųjų biblioteką! Štai kokį tikslą vieną vasaros dieną išsikėlė Klaipėdos m. M. Gorkio progimnazijos vasaros dienos stovyklos vaikai su mokytoja Marina. Juos pasitiko ir nematomo pasaulio duris „atvėrė“ bibliotekos darbuotoja Daiva Ž. ir skaitytoja Zofija V. Renginiui pasibaigus, vaikai dar ilgai nenorėjo skirstytis ir dėkojo už puikias akimirkas. O grįžę į savo stovyklą, vaikai ir jų tėveliai džiaugėsi ir vis kartojo, kad tai buvo pati įdomiausia savaitės kelionė ????.

Nuotraukoje - LAB skaitytoja Zofija V. vaikams rodo, kaip rašo Brailio raštu.

 2022.06.27. 
 
 
 
 
 
 
 Ar gali būti kas geriau, kaip praleisti vasarą su...

2022.06.27.

Ar gali būti kas geriau, kaip praleisti vasarą su draugais? O dar kai draugai atvykę iš įvairių šalių, - tokių kaip Lenkija, Latvija, Estija ir Ukraina ????... Birželio 26 - liepos 1 dienomis vaikai su regos negalia laiką leidžia tartautinėje stovykloje „Pažinimo stebuklas 2022“ nuostabioje sodyboje „Gribžė“ Klaipėdos rajone. Stovyklos tema: „Sužinoti, atrasti, patirti ir pažinti naujus dalykus“. Edukacinį užsiėmimą „Žmogus su negalia irgi gali“ pravedė, apie LAB istoriją, jos veiklą ir teikiamas paslaugas pasakojo, su virtualia biblioteka ELVIS supažindino, įvairių skaitymo formatų fondo pavyzdžius - nuo Brailio raštu iki taktilinių (liečiamųjų) knygelių, moksleiviams rodė ir pasakojo bibliotekos darbuotoja Daiva Ž.
Už galimybę susipažinti su kitų šalių vaikais, turinčiais regos negalią, pažinti jų kultūrą, pasidomėti, kaip ir ką jie skaito, širdingai dėkojame Klaipėdos Regos ugdymo centro direktorei Laimutei G. bei UAB „Regseda“ direktorei Kristinai Z.
 
 
 2022.06.21 
   
 
   
 BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos...

2022.06.21

 
 
BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuolių parodos „Jūros gyvūnija“ kūrybiniai darbeliai buvo atlikti audimo staklėmis bei veltinio technika. Ant žydrai išaustų audinių nugulė jūros platybių gyventojai. Povandeniniame pasaulyje slypi net 70 procentų Žemės gyvybės, iš kurių, tikrai dar ne visus pažįstame. Paroda „Jūros gyvūnai“ siekia atskleisti tą gražų povandeninį pasaulį. Jūra- neatsiejama mūsų šalies dalis, todėl džiaugiamės, kad turime ją. Esame mylintys gamtą, jūrą ir mus supančią gyvąją savastį.
Darbelius kūrė:
Olesia M., Ramūnas V., Benas E., Raimundas M., Karolis M., Rasa G., o padėjo jaunuoliams centro darbuotojos Liveta V. ir Ingrida N.
Nuotraukoje - kūrybiniai darbai LAB Klaipėdos padalinyje
 2022.06.20. 
 Smagu vasarą atostogauti ir žinių pasisemti!  ... Vasaros...

2022.06.20.

Smagu vasarą atostogauti ir žinių pasisemti! ????... Vasaros stovyklos „Žalioji biblioteka 2022“ vaikai, atvykę iš įvairių Lietuvos miestų bei Ukrainos, galėjo sužinoti daug įdomių dalykų apie nematomą pasaulį. Čia jiems apie aklųjų raštą, Brailio, garsines bei taktilines (reljefines) knygas, apie virtualią biblioteką ELVIS pasakojo ir rodė aklųjų bibliotekos darbuotoja Daiva Ž. Vaikai bandė rašyti aklųjų raštu, pirštukais lietė reljefines knygų iliustracijas, skaitė taktilines knygeles, užrištomis akimis rideno aklųjų sporto skambantį kamuolį.
Už bendrystę dėkojame Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešąjai bibliotekai ir vasaros stovyklos vadovei Irinai Tabak.
Iki kitų susitikimų!
Nuotraukoje - mergaitė užrištomis akimis pirštais liečia reljefinę iliustraciją
 2022.06.17. 
 Džiugu, kai Lietuvos aklųjų bibliotekos veikla domisi...

2022.06.17.

Džiugu, kai Lietuvos aklųjų bibliotekos veikla domisi jaunuoliai iš Lenkijos, Slovakijos ir Ispanijos. 2022 m. birželio mėn. 17 dieną LAB Klaipėdoje lankėsi 15-16 metų jaunuoliai ir dėstytojai, dalyvaujantys Erasmus+ projekte „Let`s read“. Čia bibliotekos darbuotoja Daiva Žiemelienė supažindino juos su LAB veikla, fondu ir teikiamomis paslaugomis, pristatė virtualią biblioteką ELVIS ir kas gali bei turi teisę naudotis joje esančiais leidiniais. Apie Brailio raštą ir knygas jaunuoliams pasakojo bibliotekos bičiulė Vaida Butautaitė-Sankovskaja, kuri pateikė ir užduotį - perskaityti Brailio raštu atspausdintą tekstą. Įveikti užduotį buvo nelengva, bet mobiliųjų telefonų pagalba, užduotį visi džiaugsmingai įveikė!

Nuotraukoje - renginio akimirka

 

 2022.05.30 
 
 
 
 
 
 
 DUOday diena Klaipėdoje įvyko! Už filmo...

2022.05.30

DUOday diena Klaipėdoje įvyko! Už filmo „Piligrimai“ peržiūrą su garsiniu vaizdavimu esame širdingai dėkingi Klaipėdos apskrities sutrikusios klausos vaikų ir jaunimo tėvų bendrijai „Aidas“
(pirmininė Kristina Rimkienė), Virgai Rimkuvienei už bendrystę, Klaipėdos kino teatrui „Arlekinas“ ir visiems susirinkusiems žiūrovams!
Pasaulinė filmo premjera įvyko 2021 m. rugsėjį seniausiame planetoje Venecijos kino festivalyje. „Piligrimai“ buvo įtraukti į festivalio konkursinę programą „Horizontai“, kurioje dėl pagrindinio apdovanojimo – garsiojo Venecijos liūto – varžėsi naujų kino formų atradėjai iš įvairių šalių. Lietuviams pavyko – tai aukščiausias kada nors iškovotas apdovanojimas mūsų šalies kino istorijoje.
„Kino pavasario“ organizatoriai džiaugiasi, kad Venecijos kino festivalio liūtą laimėjęs Lauryno Bareišos ilgametražis debiutas „Piligrimai“ bus prieinamas ir regos negalią turintiems žiūrovams.
 
 
 
 Nuotraukose - 1. Filmo žiūrovai kino teatro „Arlekinas“ salėje; 2. Filmo plakatas
 
 
 
 2022 m. gegužės mėn. 12 dieną LAB Klaipėdoje vyko Bruno Le Coutre atsiminimų...
2022 m. gegužės mėn. 12 dieną LAB Klaipėdoje vyko Bruno Le Coutre atsiminimų knygos „Mano miestas Klaipėda. 1900-1939 metai“ pristatymas. Knygą išleido Lietuvos jūrų muziejus, sudarytojas ir paaiškinimų autorius istorikas Dainius Elertas, įgarsino Lietuvos aklųjų biblioteka. Renginyje ištraukas iš knygos skaitė Klaipėdos dramos teatro aktorius Edvardas Brazys.
„... Šie atsiminimai turėtų padėti mums, dabartiniams Klaipėdos gyventojams, pažinti dingusius bendro mūsų ir autoriaus bei jo amžininkų miesto fragmentus, pajusti ano laiko papročius ir tradicijas. Jie turėtų pamokyti mus, kaip reikia mylėti savo gimtąjį miestą ir šalį...“
Dėkojame Lietuvos jūrų muziejui už bendrystę!
Nuotraukoje - renginio svečiai: aktorius Edvardas Brazys, istorikas dainius Elertas ir Lietuvos jūrų muziejaus darbuotoja Neringa Stančikienė
 2022.05.11 
 LAB Klaipėdos padalinyje - knygų skirtukų paroda „Su...

2022.05.11

LAB Klaipėdos padalinyje - knygų skirtukų paroda „Su meile knygai“.
Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, bibliotekos bičiuliai - BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ darbuotojai ir centro lankytojai - kūrė knygų skirtukus.
Savo parodą jie pristato taip: „Pasaulio knygos - išminties lobynas. Jos tokios įvairios: pasakojančios apie Žemės planetą ir kosmoso tolybes, mokančios sveikai gyventi ir skatinančios atsgręžti į dvasines vertybes, sekančios pasaulio pasakas ir dovanojančios vaikams linksmas nuotykių istorijas. Iš žavėjimosi knygų pasauliu ir meilės knygai gimė ir mūsų knygų skirtukų paroda.“
Dėkojame parodos kūrėjams: Tomui, Linai, Benui, Rasai, Agnei, Inai, Karoliui, Ritai, Ramūnui ir socialinei darbuotojai Livetai Valaitytei, užimtumo specialistei Margarita Aušrienė, soc. darbuotojo padėjėjoms Daliai Dargienei, Laurai Šereikienei, Ingridai Norkuvienei.
Paroda LAB Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) eksponuojama iki liepos 1 d. Maloniai kviečiame aplankyti!
Nuotraukoje - parodos kūrėjų ir jų darbų koliažas
 2022.05.05 
 Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, LAB Klaipėdos...

2022.05.05

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, LAB Klaipėdos padalinyje gegužės 5 dieną įvyko kasmetinis Brailio raštu skaitančiųjų konkursas. Šiais metais geriausia skaitove tapo LAB Klaipėdos padalinio skaitytoja Raminta Stankevičiūtė, kuri 150 žodžių tekstą perskaitė per 1,25. Širdingai sveikiname ne tik konkurso nugalėtoją, bet ir dėkojame komisijos pirmininkei tiflopedagogei Danutei Marcelei Balčiūnienei bei visiems konkurso dalyviams, skaitantiems ir mylintiems Brailio raštą: Vitalijai Petkutei, Vaidai Butautaitei-Sankovskajai, Rūtai Pankauskaitei, Albinai Kudžmaitei, Zofijai Vilkienei bei Ramintai Stankevičiūtei.

Nuotraukoje - Brailio raštu skaitančiųjų konkurso LAB Klaipėdos padalinyje nugalėtoja Raminta Stankevičiūtė

 2022.04.26 
 Dalinamės BĮ NC „Klaipėdos lakštutė“...

2022.04.26

Dalinamės BĮ NC „Klaipėdos lakštutė“ informacija:

Socialinio darbo metodinis centras Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ balandžio 25-29 dienomis vykdė Įžanginius socialinių darbuotojų padėjėjų mokymus Ukrainos karo pabėgėliams. Mokymai vyko nemokamai. Pažymėjimai įteikti 13 mokymo dalyvių!
Ačiū bendradarbiavimą Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijai „Klaipėdos viltis“, Techninės pagalbos neįgaliesiems centrui prie SADM (Klaipėdos skyriui), Lietuvos aklųjų bibliotekai (Klaipėdos skyriui), Klaipėdos daugiafunkciniam centrui
„Svetliačiok“
 2022.04.15 
 Klaipėdos Regos ugdymo centro vaikučiai žino, kad aklųjų...

2022.04.15

Klaipėdos Regos ugdymo centro vaikučiai žino, kad aklųjų bibliotekoje atsiveria pasaulio lobiai. O koks pasaulis nuostabus ir įdomus, jau keletą metų LAB Klaipėdos padalinio darbuotoja Daiva Ž. pasakoja ir veda garsinius skaitymus mažiesiems smalsučiams. Po kiekvieno susitikimo jie piešia įspūdžius ir siunčia į biblioteką. Dalinamės Klaipėdos Regos ugdymo centro ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučių palinkėjimais Šv. Velykom artėjant ????????????

Nuotraukoje - garsinių skaitymų akimirkų ir vaikų piešinių koliažas

 2022.04.13. 
 Balandžio 13 d. 14.30 val. Klaipėdos aklųjų...

2022.04.13.

Balandžio 13 d. 14.30 val. Klaipėdos aklųjų bibliotekoje (Šviesos g. 3) vyko Neilo Saimono pjesės „Saugokite Florą“ garsinis skaitymas.

Pjesę skaitė Klaipėdos dramos teatro aktoriai: Sigutė Gaudušytė, Eglė Jackaitė, Edvardas Brazys, Alina Miktavičiūtė, Digna Kulionytė.

Tai istorija apie dvi drauges, dvi vyrų paliktas moteris. Pedantiška, nepriekaištinga namų šeimininkė Flora ir visiška jos priešingybė žurnalistė Oli, aplinkybių priverstos gyventi po vienu stogu, tampa komiškų situacijų aukomis. Būdamos labai skirtingos, jos priveda viena kitą iki neprognozuojamų poelgių. Gera dozė smagaus humoro, šmaikštaus teksto, žavingų personažų, pradedant dar viena keista draugių porele ir baigiant iš proto varančiais ispanais, leis ne tik smagiai praleisti vakarą, bet ir pamąstyti, kad viską gyvenime galima pakeisti į gerą, jei tik pradedi nuo savęs.

 2022.04.13 
 2022 m. balandžio mėn. 13 d. LAB Klaipėdos padalinyje ir...

2022.04.13

2022 m. balandžio mėn. 13 d. LAB Klaipėdos padalinyje ir nuotoliu vyko Neilo Saimono pjesės „Saugokite Florą“ garsinis skaitymas. Širdingai dėkojame Klaipėdos dramos teatro aktoriams: Sigutei Gaudušytei, Eglei Jackaitei, Edvardui Braziui, Alinai Mikitavičiūtei ir Dignai Kulionytei už šiltą ir gerą nuotaiką. Už mūsų gražią bendrystę „Ačiū“ tariame ir dramos teatro kultūros projektų koordinatorei Linai Lencevičiūtei. Visiems žiūrovams, tiek susirinkusiems bibliotekoje, tiek prisijungsiems nuotoliu, linkime sveikų ir gražių artėjančių Šv. Velykų!

Nuotraukoje - Klaipėdos dramos teatro aktoriai LAB Klaipėdos padalinyje

 2022 m. balandžio mėn. 11 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko popietė...
2022 m. balandžio mėn. 11 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko popietė „Nešu nešu kiaušį...“, skirta pažinti gražiausią pavasario šventę - Šventas Velykas. Renginyje dalyvavo pedagogė ir tautodailininkė Danutė Čirikienė, kuri susirinkusiems pasakojo ir rodė, kokiais būdais dažomi margučiai, kokie papročiai, valgiai ir žaidimai būdavo švenčiami senojoje Lietuvoje, minint pavasario sugrįžtuves. Čia pat menininkė paruošė ir savo sukūrtų margučių parodą. Ji domisi įvairiais margučių dažymo būdais, ypač susidomėjo pasaulio margučiais. O visus renginio svečius savo dainomis ir muzika linksmino folkloro ansamblis „Spingsulė“, kuriam vadovauja Sigita Mačernienė.
Sutikime Šv. Velykas sveiki ir džiaugsmingi!
Nuotraukoje - margučių parodos autorė Danutė Čirikienė
 2022.04.06 
 Ar sunku išmokti Brailio raštą? Kas jį sukūrė ir...

2022.04.06

Ar sunku išmokti Brailio raštą? Kas jį sukūrė ir kas jį naudoja? Kiek ženklų galima sudaryti iš šešių Brailio taškelių? Ar visi regos negalią turintys žmonės moka aklųjų raštą, kiek knygų Brailio raštu yra aklųjų bibliotekoje? Apie visa tai Klaipėdos miesto „Verdenės“ mokyklos 5-6 klasių mokiniai galėjo sužinoti atvykę į Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinį, kuriame dalyvavo edukacijoje „Paslaptingasis Brailio raštas“. Ją vedė vyr. bibliotekininkė Daiva Žiemelienė. Renginyje apie aklųjų raštą, kaip jis skaitomas, rašomas ir spausdinamas mašinėle, papasakojo ir parodė bibliotekos bičiulė Vaida Butautaitė. Ji Brailio raštu spausdino tekstą, o mokiniai, pasinaudodami mobiliuoju telefonu surasta Brailio abėcėle, turėjo atlikti užduotį - perskaityti Vaidos parašytą tekstą. Tikimės, kad mokiniams tai buvo nepakartojama kelionė susipažįstant su neregio pasauliu.

Nuotraukoje - edukacijos „Paslaptingasis Brailio raštas“ akimirkų koliažas

 2022.04.08. 
 Artėja gražiausia pavasario šventė - Šventos...
2022.04.08.
Artėja gražiausia pavasario šventė - Šventos Velykos. LAB Klaipėdos padalinys iki balandžio mėn. 14 d. kviečia aplankyti velykinių žvakių ir žvakidžių parodą „Stebuklingų Velykų belaukiant“, kurią kūrė BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunieji kūrėjai (mokytojos Marina Bondareva, Anžela Širvinskienė, Odeta Burgan ir Vilma Starostina).
Apie savo parodą kūrėjai atsiliepia taip: „Pradėję kurti naujas velykines šventines tradicijas, į savo namus nusprendėme įnešti daugiau malonių netikėtumų. O kalbant apie žvakidžių kompozicijų gamybą - tai mums tapo tinkama proga lavinti kūrybiškumą, gebėjimus bei vaizduotę, patobulinti savo meninius, rankdarbiams reikalingus įgūdžius. Puikūs darbo rezultatai sužadino jaunuolių pasitikėjimą savimi, norą ir galimybę kurti. Kurdami kompozicijas, mūsų jaunuoliai tiesiogiai bendravo su gamta, pradedant nuo žvakių liejimo, žaliavos rinkimo iki floristikos kompozicijų kūrimo bei lakavimo.“
Dėkojame „Klaipėdos lakštutė“ kūrėjams ir sumanytojams bei sveikiname su artėjančiom Šv. Velykom!
Nuotraukoje - parodos eksponatų koliažas
 2022.04.05 
 2022 m. balandžio mėn. 5 dieną Lietuvos aklųjų bibliotekos...

2022.04.05

2022 m. balandžio mėn. 5 dieną Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje vyko susitikimas su skaitytojais „LAB - mano biblioteka“.
Renginyje (gyvai ir nuotoliu) bibliotekos planus bei ateities vizijas, skaitytojų poreikius išklausė ir į jų klausimus atsakė LAB direktorė Inga Davidonienė, vyresnioji specialistė tiflotyrai Ugnė Žilytė, leidybinės veiklos vyriausiasis kuratorius Audrius Meška, VAS vadovė Justina Gagarina, Klaipėdos padalinio darbuotojos Daiva Žiemelienė ir Henrika Nedzveckienė.
Koks svarbus bebūtų darbas su leidėjais ar kitomis bibliotekomis, pats svarbiausias mums esi tu – LAB ar ELVIS skaitytojas.
Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio skaitytojams kalba Ugnė Žilytė ir LAB direktorė Inga Davidonienė
 2022.04.05. 
 2022 m. balandžio mėn. 5 dieną Lietuvos aklųjų bibliotekos...

2022.04.05.

2022 m. balandžio mėn. 5 dieną Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje vyko susitikimas su skaitytojais „LAB - mano biblioteka“.
Renginyje (gyvai ir nuotoliu) bibliotekos planus bei ateities vizijas, skaitytojų poreikius išklausė ir į jų klausimus atsakė LAB direktorė Inga Davidonienė, vyresnioji specialistė tiflotyrai Ugnė Žilytė, leidybinės veiklos vyriausiasis kuratorius Audrius Meška, VAS vadovė Justina Gagarina, Klaipėdos padalinio darbuotojos Daiva Žiemelienė ir Henrika Nedzveckienė.
Koks svarbus bebūtų darbas su leidėjais ar kitomis bibliotekomis, pats svarbiausias mums esi tu – LAB ar ELVIS skaitytojas.
Nuotraukoje - kalba LAB direktorė Inga Davidonienė
 2022.04.08. 
 Artėja gražiausia pavasario šventė - Šventos...

2022.04.08.

Artėja gražiausia pavasario šventė - Šventos Velykos. LAB Klaipėdos padalinys iki balandžio mėn. 14 d. kviečia aplankyti velykinių žvakių ir žvakidžių parodą „Stebuklingų Velykų belaukiant“, kurią kūrė BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunieji kūrėjai (mokytojos Marina Bondareva, Anžela Širvinskienė, Odeta Burgan ir Vilma Starostina).
Apie savo parodą kūrėjai atsiliepia taip: „Pradėję kurti naujas velykines šventines tradicijas, į savo namus nusprendėme įnešti daugiau malonių netikėtumų. O kalbant apie žvakidžių kompozicijų gamybą - tai mums tapo tinkama proga lavinti kūrybiškumą, gebėjimus bei vaizduotę, patobulinti savo meninius, rankdarbiams reikalingus įgūdžius. Puikūs darbo rezultatai sužadino jaunuolių pasitikėjimą savimi, norą ir galimybę kurti. Kurdami kompozicijas, mūsų jaunuoliai tiesiogiai bendravo su gamta, pradedant nuo žvakių liejimo, žaliavos rinkimo iki floristikos kompozicijų kūrimo bei lakavimo.“
Dėkojame „Klaipėdos lakštutė“ kūrėjams ir sumanytojams bei sveikiname su artėjančiom Šv. Velykom!
Nuotraukoje - parodos kūrėjai prie savo kūrinių parodos
 2022.04.04 
 2022 metų balandžio mėn. 4 dieną Lietuvos aklųjų bibliotekos...

2022.04.04

2022 metų balandžio mėn. 4 dieną Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje vyko menininkės iš Vilkyčių Stasės Jokimčienės karpinių parodos „Paukštės plunksnos palytėta“ palydėtuvės ir ketvirtos naujos karpytų (pjaustytų peiliuku) darbų parodos „Zodiakai“ sutiktuvės. Renginio viešnią, švenčiančią garbingą 70-ąjį jubiliejų, sveikino draugai ir sielos bičiuliai. Renginio metu gausiai susirinkusią publiką savo muzika ir dainomis linksmino folkloro ansamblis „Spingsulė“, kuriam vadovauja Sigita Mačernienė.
Menininkei Staselei linkime sveikatos ir kūrybinių jėgų!
Nuotraukoje - karpinių parodos autorė Stasė Jokimčienė 
 2022.04.04 
 2022 metų balandžio mėn. 4 dieną Lietuvos aklųjų bibliotekos...

2022.04.04

2022 metų balandžio mėn. 4 dieną Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje vyko menininkės iš Vilkyčių Stasės Jokimčienės karpinių parodos „Paukštės plunksnos palytėta“ palydėtuvės ir ketvirtos naujos karpytų (pjaustytų peiliuku) darbų parodos „Zodiakai“ sutiktuvės. Renginio viešnią, švenčiančią garbingą 70-ąjį jubiliejų, sveikino draugai ir sielos bičiuliai. Renginio metu gausiai susirinkusią publiką savo muzika ir dainomis linksmino folkloro ansamblis „Spingsulė“, kuriam vadovauja Sigita Mačernienė.
Menininkei Staselei linkime sveikatos ir kūrybinių jėgų!
Nuotraukoje - renginio svečiai ir dalyviai.
 2022.03.31 
 Dalinamės gerąja patirtimi! Štai kokį atsiliepimą apie...

2022.03.31

Dalinamės gerąja patirtimi! Štai kokį atsiliepimą apie praėjusius biblioterapinius renginius parašė BĮ NC „Klaipėdos lakštutė“: Kovo mėnesį minime akciją "Be patyčių". Šia proga kovo 10 d. (su Lakštučių g. padaliniu) ir kovo 18 d. (su Panevėžio g. padaliniu) vykome į Lietuvos aklųjų biblioteką, kurioje turėjome pasakų terapijos užsiėmimus. Vyr. bibliotekininkė Daiva Žiemelienė skaitė pasaką „Violetinis šuniukas“ (aut. I. Ogenskienė) ir kartu su įstaigos psichologe Deimante Flemingaite-Juknevičiene analizavome šią pasaką. Kalbėjome apie patyčių patirtį, apie tai kaip jaučiasi tie, iš kurių tyčiojamasi. Taip pat kalbėjome ką galime padaryti kai matome patyčias ir ką daryti pačiam susidūrus su patyčiomis. Svarbiausia netylėti matant patyčias ir būti draugiškiems vienas kitam. Juk visi esame skirtingi ir unikalūs, o skaitytoje pasakoje išgirdome svarbią mintį – būti visiems vienodiems būtų nuobodu.

Nuotraukoje - biblioterapinių užsiėmimų akimirkų koliažas

 2022.03.29 
 Kaip padėti žmogui, turinčiam negalią? Apie įvairias negalias -...

2022.03.29

Kaip padėti žmogui, turinčiam negalią? Apie įvairias negalias - matomas ir nematomas, jas turinčius žymius pasaulio ir Lietuvos žmones, jų kasdieninį gyvenimą ir veiklas, apie įvairias priemones ir paslaugas, pagerinančias neįgalių žmonių gyvenimą, apie Lietuvos aklųjų bibliotekos fondą, veiklą ir teikiamas paslaugas, apie ELVIS - virtualią biblioteką, pritaikytą regėjimo ar kitą negalią turintiems asmenims, disleksikams - skaitymo ir rašymo problemų turintiems vaikams, - apie visa tai kovo 29 dieną LAB Klaipėdos padalinį aplankiusioms Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro socialinio darbuotojo padėjėjų programos mokinėms ir jų profesijos mokytojai Aušrai Prišmontienei, pristatė bibliotekos darbuotoja Daiva Žiemelienė.

Nuotraukoje - renginio akimirkų koliažas

 2022.04.04. 
 Iki birželio 3 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos...

2022.04.04.

Iki birželio 3 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3 ) eksponuojama Klaipėdos miesto Adomo Brako dailės mokyklos mokinių diplominių grafikos darbų paroda „Dėmė ir linija“ (mokytojos Rima Baukaitė ir Rasa Užpelkytė).
Mokinių darbuose atsispindi Klaipėdos miesto tematika, pajūrio motyvai, mokslo vaidmuo, ateities vizijos, minčių labirintai, laiko galia ir net Egipto mitai.
Maloniai kviečiame aplankyti parodą!
Nuotraukoje - A. Brako dailės mokyklos mokytojos Rasa Užpelkytė ir Rima Baukaitė prie eksponuojamos parodos.
 2022 m. kovo 2 d. LAB Klaipėdos padalinyje atidaryta pedagogės,...
2022 m. kovo 2 d. LAB Klaipėdos padalinyje atidaryta pedagogės, visuomenininkės Rimantės Vasiljevos tapybos darbų paroda „Įkvėpimo vietos kūrybai“. Renginio pradžioje parodos autorė pasidalino mintimis apie šiandieninę situaciją Ukrainoje. Geografijos mokytoja R. Vasiljeva priminė visiems susirinkusiems Ukrainos valstybės istoriją, supažindino su heraldikos ženklais, kartu klausėmės Ukrainos valstybės himno, širdyje meldėmės už taiką.
Didžioji dalis Rimantės Vasiljevos darbų sukurti vasaros pleneruose: Kuršių Nerijoje (Nidoje, Pervalkoje, Smiltynėje), Aukštaitijoje (prie Lūšių, Bebruso ežerų). Rudens, žiemos vakarais gimė natiurmortai, atlikti akvarelės technika. Autorės tapybos mokytojai: Valdas Pumputis, Virginijus Viningas, Viktoras Binkis, Aleksandr Ganelin, Ernestas Žvaigždinas. Rimantė žavisi tarpukario dailininkų kūryba, jai ypač artima Antano Gudaičio tapyba, nes sugebėta sukelti judėjimo įspūdį laike, o betarpiškas primityvumas turi kažkokį lietuvišką mitologinį pradą. Autorė puoselėja kolorizmą, šviesos žaismą, ekspresyvų aliejinių dažų potėpį, daug dėmesio skiriama skambiems spalvų deriniams. Ji ir aktyvi visuomenininkė dalyvauja Klaipėdos krizių įveikimo centro (nuo 2002 m.) veiklose, Vydūno draugijoje (1997–2002).
Autorės žodis: Vydūno mokyme žmogus save suvokia neatsiejama gamtos, kurioje svarbios visos gyvos būtybės ir negyvi jos elementai, dalimi, jis yra „spindulys begalinės šviesos“, žmogus pašauktas dieviškam gyvenimui. Dievas žmogui apsireiškia žodžiu, išreikštu Šventajame Rašte ir savo tvariniais. Gamta apreiškia savo slėpinius, reikia nusiteikti, įjungti visas savo jusles, pasirengti išgyventi katarsį (gr. katharsis „apvalymas“ – dvasinis apsivalymas). Tikiu Vydūno įžvalga, kad ne tik gamta, bet ir menas, vaizduotė taurina sielas ir gydo iš esmės.
Renginyje savo poezijos kūrinius skaitė ir autorės mama – poetė Rita Bijeikytė-Gatautė, kurios knygas iliustravo dukra Rimantė. Savo muzikinius kūrinius pristatė ir muzikantas Vytautas Dvarionas, sukūręs muziką pagal poetės žodžius.
Dėkojame visiems renginio svečiams ir dalyviams, kurių širdys prisipildė šviesos, šilumos ir gėrio.
Maloniai kviečiame aplankyti parodą, kuri bus eksponuojama LAB Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) iki kovo 18 dienos.
Nuotraukoje - kairėje poetė Rita Bijeikytė-Gatautė ir dešinėje parodos autorė Rimantė Vasiljeva
 Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3)...
Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) eksponuojama Klaipėdos Regos ugdymo centro mokinių keramikos darbų paroda „Dovana Lietuvai“ (mokytoja Rita Razmienė).
Parodą aplankyti kviečiame iki gegužės 31 dienos.
Nuotraukoje - keramikos kūrinių fotokoliažas.
 2022.02.22. 
 Pavadinimas: Keren Klimovsky pjesės „Našlė,...

2022.02.22.

Pavadinimas: Keren Klimovsky pjesės „Našlė, neūžauga, ruonis ir kiti“ garsinis skaitymas

Vasario 22 d. 14.30 val. Klaipėdos aklųjų bibliotekoje (Šviesos g. 3) vyko Keren Klimovsky pjesės „Našlė, neūžauga, ruonis ir kiti“ garsinis skaitymas.

Pjesę skaitė Klaipėdos dramos teatro aktoriai: Renata Idzelytė, Jonas Viršilas, Regina Arbačiauskaitė, Rimantas Pelakauskas, Toma Gailiutė.

Pjesę vertė Alvydas Vizgirda

Pjesės pasakojimas nupintas iš trijų novelių apie meilę. Tai paprastos, tarpusavyje niekaip nesusijusios istorijos, kurias pasakoja paprasti žmonės: našlė, negalinti „paleisti“ savo mirusio vyro; cirko apsaugininkas, įsimylėjęs merginą, su kuria daug metų nesiryžta pasikalbėti; namų šeimininkė, netikinti savo nuolatine sėkme.

Visi veikėjai, tokie nepanašūs vienas į kitą, bando atsakyti į klausimą – kas yra meilė. Jų pasakojimai pateikiami savotiško teismo forma, taip primenant žiūrovui žmogišką įprotį skubėti teisti aplinkinius, klijuoti jiems etiketes ir nurašyti empatijos bei supratingumo galimybę.

Pjesės autorė Keren Klimovsky – dramaturgė, prozininkė, vertėja, KEF teatro įkūrėja. Gimė 1985 m. Maskvoje, gyveno Baltarusijoje, studijavo JAV, o šiuo metu gyvena Malmėje.

Nuotraukoje - renginio akimirkų koliažas

 2022 m. vasario 17 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje vyko...
2022 m. vasario 17 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje vyko muzikinė literatūrinė popietė „Su poezija Lietuvos likimo ir meilės keliu“, skirta paminėti Vasario 16-ąją ir Lietuvos valstybės atkūrimo 104-ąsias metines. Šventinį renginį organizavo Lietuvos aklųjų biblioteka kartu su Klaipėdos Regos ugdymo centru. Ir nors už lango lijo stiprus lietus, pūtė šiaurės jūrinis vėjas, bibliotekos salė buvo pilnutėlė – tiek daug tą dieną susirinko Lietuvos patriotų bei poezijos mylėtojų. Šventinio renginio scenarijaus autorė ir pagrindinė skaitovė – lietuvių literatūros mokytoja-ekspertė, už ilgametį gerą pedagoginį ir metodinį darbą apdovanota Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino 1 laipsnio medaliu, aklųjų bibliotekos skaitytoja – Nijolė Klimantavičienė. Ji visus sužavėjo prabilusi Lietuvos poetų eilėmis. Tai buvo nepakartojama lietuvių literatūros ir istorijos pamoka! Girdėjome žymiausių Lietuvos poetų kūrinius – J. Marcinkevičiaus, A. Mickevičiaus, S. Stanevičiaus, A. Baranausko, P. Vaičaičio, V. Kudirkos, Maironio, V. Mykolaičio-Putino, B. Brazdžionio, S. Nėries, J. Aisčio, K. Bradūno, J. Vaičiūnaitės ir kitų Lietuvos dainių. Poeziją keitė muzika – susirinkusieji visi drauge dainavo „Oi neverk, motušele“, J. Aisčio „Peizažas“, mintyse visi kartojo Lietuvos Himno tekstą kaip maldą. Populiarias lietuvių poetų eiles, virtusias dainomis, atliko Zofija Vilkienė, Vaida Butautaitė-Sankovskaja, gitara grojo Alina Glybina. Renginiui artėjant į pabaigą, niekas neskubėjo skirstytis – šiluma, meilė, jaukumas ir gėris užliejo visų širdis!
Už pagalbą organizuojant renginį dėkojame Danutei Marcelei Balčiūnienei ir muzikos vadovei Loretai Aukštuolienei, bibliotekos bičiuliams – Klaipėdos Regos ugdymo centrui.
Nuotraukoje - renginio akimirkų koliažas
 2022 m. vasario 17 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje vyko...
2022 m. vasario 17 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje vyko muzikinė literatūrinė popietė „Su poezija Lietuvos likimo ir meilės keliu“, skirta paminėti Vasario 16-ąją ir Lietuvos valstybės atkūrimo 104-ąsias metines. Šventinį renginį organizavo Lietuvos aklųjų biblioteka kartu su Klaipėdos Regos ugdymo centru. Ir nors už lango lijo stiprus lietus, pūtė šiaurės jūrinis vėjas, bibliotekos salė buvo pilnutėlė – tiek daug tą dieną susirinko Lietuvos patriotų bei poezijos mylėtojų. Šventinio renginio scenarijaus autorė ir pagrindinė skaitovė – lietuvių literatūros mokytoja-ekspertė, už ilgametį gerą pedagoginį ir metodinį darbą apdovanota Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino 1 laipsnio medaliu, aklųjų bibliotekos skaitytoja – Nijolė Klimantavičienė. Ji visus sužavėjo prabilusi Lietuvos poetų eilėmis. Tai buvo nepakartojama lietuvių literatūros ir istorijos pamoka! Girdėjome žymiausių Lietuvos poetų kūrinius – J. Marcinkevičiaus, A. Mickevičiaus, S. Stanevičiaus, A. Baranausko, P. Vaičaičio, V. Kudirkos, Maironio, V. Mykolaičio-Putino, B. Brazdžionio, S. Nėries, J. Aisčio, K. Bradūno, J. Vaičiūnaitės ir kitų Lietuvos dainių. Poeziją keitė muzika – susirinkusieji visi drauge dainavo „Oi neverk, motušele“, J. Aisčio „Peizažas“, mintyse visi kartojo Lietuvos Himno tekstą kaip maldą. Populiarias lietuvių poetų eiles, virtusias dainomis, atliko Zofija Vilkienė, Vaida Butautaitė-Sankovskaja, gitara grojo Alina Glybina. Renginiui artėjant į pabaigą, niekas neskubėjo skirstytis – šiluma, meilė, jaukumas ir gėris užliejo visų širdis!
Už pagalbą organizuojant renginį dėkojame Danutei Marcelei Balčiūnienei ir muzikos vadovei Loretai Aukštuolienei, bibliotekos bičiuliams – Klaipėdos Regos ugdymo centrui.
Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio vyr.bibliotekininkė Daiva Žiemelienė (kairėje) ir nusipelniusi Lietuvai mokytoja ekspertė Nijolė Klimantavičienė, apdovanota Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino 1-ojo laipsnio medaliu (dešinėje)
 2021 m. lapkričio 4 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje vyko...
2021 m. lapkričio 4 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje vyko lenkų kino scenaristo ir režisieriaus Domano Novakovskio pjesės „Kai kurios erelių rūšys“ garsinis skaitymas.
Pjesę skaitė Klaipėdos dramos teatro aktoriai Igoris Reklaitis ir Jonas Baranauskas. Šioje pjesėje autorius kalba apie televizijos ir kitų medijos priemonių žalingą įtaką, apie jų invaziją į šiuolaikinio vartotojo smegenis, kai pradedama manipuliuoti tikromis ir menamomis vertybėmis. Netikėtomis, netgi intriguojančiomis aplinkybėmis susitinka du visiškai skirtingi tiek savo amžiumi, tiek pasaulėžiūra personažai. Vienas – savo gyvenimo kelio pradžioje, dar pilnas svajonių, jaunatviško maksimalizmo ir idealizmo. Kitas – beprasidedančiame gyvenimo saulėlydyje, kai, įgijęs gyvenimo patirties, į jaunystės siekius ir norus pradeda žiūrėti realisto akimis. Palaidojęs išgalvotus idealus, prasmės pradeda ieškoti paprastesniuose, žemiškuose dalykuose. Ar pavyks jam atverti akis romantizuotam jaunuoliui, ar pavyks įtikinti, kad jo pasirinktas kelias yra pražūtingas?
O kokį įspūdį ši pjesė paliko žiūrovams ir klausytojams, aiškiai aprašė žurnalistė Janina Zvonkuvienė:
„KAI KURIOS ERELIŲ RŪŠYS“. Čia apie tuos erelius, kuriuos ereliais padaro televizija. Ir apskritai – ką su mumis daro televizija... Su senais (su seniais televizijoje) ir su jaunais, besiveržiančiais į televiziją. Aktualija, kuria nepersmelkti tik atsiskyrėliai, tik įstengiantys gyventi atsiskyrėliškai. Šias aktualijas labai apnuogintai ir gvildena lenkų režisierius ir dramaturgas Domanas Novakovskis savo parašytoje pjesėje „Kai kurios erelių rūšys“. Kai tema veik visai visuomenei matoma, žinoma ir beveik visiems suprantama, lieka stebėti, kaip ji autoriaus perteikiama, kaip sudėliotos mintys. Sudėliotos jos dviejų veikėjų – pagyvenusio ir jauno “ – pokalbio forma. Taigi, skaitydami tekstą čia pat sėdintiems klausytojams, visą pjesės mintį, vyksmą ir perteikė Klaipėdos dramos teatro aktoriai Igoris Reklaitis ir Jonas Baranauskas. Tai lyg savotiška jų repeticija prieš kada nors galbūt pjesei ir užgimsiančiai teatro scenoje. Aktorių balsas, įtaigi intonacija, saikinga gestikuliacija gana įtikinamai, gana puikiai perteikė pjesės minties esmę. Buvo įdomu ir malonu klausytis. O klausantis dar labiau susimąstyti, nei ir šiaip kasdien mąstome: kas atsitiko su pasauliu, su žmonėm, kad taip lengvai juos valdo televizija. Tiesa, kai kurie šiandien tikrai „gyvenantys“ išsireiškimai, žodžiai pagyvenusio amžiaus klausytojų jausmams... nepriimtini. Bet čia šių dienų aktualija – taip šiandieną iš tiesų bendraujama...
Tokius pjesės skaitymus pirmą kartą organizavo Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinys. Labai tinkamas, labai patinkamas, labai gerai nuteikiantis toks dviejų aktorių mažas spektakliukas, trukęs gerą valandą. Labai dėkojame mūsų mielai ir pamėgtai bibliotekai... Joje renginiai visada puikaus lygio, visada atgaivinantys ir sielą, ir mintis. Čia niekada nieko nedaroma „bele kaip“. Jei jau renginys – tai ateiti visada verta. Visų dalyvavusiųjų (kruopščiai pertikrintų) vardu – nuoširdžiausias AČIŪ aktoriams ir bibliotekai!“
Nuotraukoje - Klaipėdos Dramos teatro aktoriai Jonas Baranauskas ir Igoris Reklaitis
 2022.02.22 
 Pavadinimas: Keren Klimovsky pjesės „Našlė,...

2022.02.22

Pavadinimas: Keren Klimovsky pjesės „Našlė, neūžauga, ruonis ir kiti“ garsinis skaitymas

Vasario 22 d. 14.30 val. Klaipėdos aklųjų bibliotekoje (Šviesos g. 3) vyko Keren Klimovsky pjesės „Našlė, neūžauga, ruonis ir kiti“ garsinis skaitymas.

Pjesę skaitė Klaipėdos dramos teatro aktoriai: Renata Idzelytė, Jonas Viršilas, Regina Arbačiauskaitė, Rimantas Pelakauskas, Toma Gailiutė.

Pjesę vertė Alvydas Vizgirda

Pjesės pasakojimas nupintas iš trijų novelių apie meilę. Tai paprastos, tarpusavyje niekaip nesusijusios istorijos, kurias pasakoja paprasti žmonės: našlė, negalinti „paleisti“ savo mirusio vyro; cirko apsaugininkas, įsimylėjęs merginą, su kuria daug metų nesiryžta pasikalbėti; namų šeimininkė, netikinti savo nuolatine sėkme.

Visi veikėjai, tokie nepanašūs vienas į kitą, bando atsakyti į klausimą – kas yra meilė. Jų pasakojimai pateikiami savotiško teismo forma, taip primenant žiūrovui žmogišką įprotį skubėti teisti aplinkinius, klijuoti jiems etiketes ir nurašyti empatijos bei supratingumo galimybę.

Pjesės autorė Keren Klimovsky – dramaturgė, prozininkė, vertėja, KEF teatro įkūrėja. Gimė 1985 m. Maskvoje, gyveno Baltarusijoje, studijavo JAV, o šiuo metu gyvena Malmėje.

 2022.01.17  
 Dalinamės bibliotekos bičiulių BĮ NC „Klaipėdos...

2022.01.17 

Dalinamės bibliotekos bičiulių BĮ NC „Klaipėdos lakštutė“ straipsniu socialiniame tinkle FB:

https://www.facebook.com/LABiblioteka-Klaip%C4%97da-102288684518950/

“Vasara su knyga” apdovanojimai.
Sausio 11 dieną Lakštučių g. 6 padalinyje lankėsi Lietuvos aklųjų bibliotekos atstovė Daiva Žiemelienė. Ji kartu su įstaigos vadove ir psichologe įteikė diplomus dalyvavusiems skaitymo iššūkyje "Vasara su knyga". Kartu su diplomu dalyviams buvo įteikti ir prizai - daugkartinio naudojimo šiaudeliai ir skirtukai knygoms. Dėkojame Lietuvos aklųjų bibliotekai, kad skatina mus skaityti ir tikimės, jog galėsime sudalyvauti skaitymo iššūkyje ir šią vasarą“.
Nuotraukoje - renginio organizatoriai ir kai kurie dalyviai
 2022.01.17 
  „Vieną dieną išėjau į kiemą ir, staiga, pro...

2022.01.17

„Vieną dieną išėjau į kiemą ir, staiga, pro akis praskrido neregėto grožio paukštė... Tai buvo pelėda - didžiaakė, margaspalvė, išdidi ir išmintinga...  Rankos pačios pradėjo karpyti nepaprasto grožio paukštes. Taip ir gimė virš 30 karpytų pelėdų. Jas visas norėjau atnešti, parodyti ir papasakoti aklųjų bibliotekos skaitytojams Klaipėdoje - kodėl vienos pelėdos akys tokios didelės ir išmintingos, o kitos sparnai tokie margi, kodėl snapas toks aštrus, o plunksnos tokios švelnios... 

Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinys (Šviesos g. 3) maloniai kviečia aplankyti Stasės Jokimčienėsmenininkės iš Vilkyčių (Šilutės raj.)  jau trečią šioje bibliotekoje karpinių parodą „Paukštės plunksnos paliesta“. Paroda veiks iki kovo 31 dienos. 

Nuotraukoje - karpinių parodos autorė Stasė Jokimčienė stovi prie savo kūrinių

 2021-12-01 LAB Klaipėdos padalinys 
  „Artėjant kalėdiniam...

2021-12-01 LAB Klaipėdos padalinys

„Artėjant kalėdiniam laikotarpiui, neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliams atsirado noras puošti savo aplinką. Juk taip smagu suteikti šilumos namams savo rankomis sukurtais darbeliais... Darbeliams panaudotos medžiagos tarsi gamtos stebuklai. Jaunuolių kūryba atspindi mūsų pajūrio gamtos nepakartojamą grožį. Šv. Kalėdos - laisvo polėkio ir kūrybos šventė - atskleidžiama kuo daugiau jos spalvų ir grožio, didinant jaunuoliams pažinimą ir meilę šiai gamtos duotybei. Parodos lankytojams perteikiamas unikalios augmenijos grožis, pagamintų rankų darbo žvakių šiluma ir suteikiama romantiška šventinė atmosfera.“ 

Taip savo parodą pristato BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ kūrėjai.  

Maloniai kviečiame aplankyti floristikos veiklos darbelių parodą „Kalėdinis spindesys“, kuri aklųjų bibliotekoje Klaipėdos mieste (Šviesos g. 3) veiks iki gruodžio 20 dienos. 

Nuotraukoje - floristikos parodos eksponatų (žvakidžių) koliažas

 2021-11-30. 
 SAVO BUVIMU PRAVIRKDEI ŠIRDĮ. Toks poetinis meilės...

2021-11-30.

SAVO BUVIMU PRAVIRKDEI ŠIRDĮ. Toks poetinis meilės motyvas virpėjo jautriųjų klausytojų jausmuose, kai klausėmės aktorės Eglės Jackaitės balso, kai matėme jos šilto spindulio kupinas akis. Meilės lyrikos ir meilės dramatizmo eilėraščius ši aktorė deklamavo, dainomis dainavo Klaipėdos aklųjų bibliotekoje. 2021 m. lapkričio 30 d. čia vėl įvyko jaukus, dvasią maloninantis renginys. Žiūrovai su aktore buvo veidas į veidą, širdis į širdį. Buvo jaučiama, matoma, kaip ši žavi aktorė ne vaidmenį atlieka, o atveria savo sielą, savo gražiausius, giliausius, tikrai išgyvenamus ar išgyventus jausmus. Išreikšti juos aktorei padeda puiki žinomų ir mažiau žinomų poetų eilės. Tai dainuodama, tai deklamuodama ši gražutė aktorė, geltonai plaukais, juoda suknute – visa lyg gėlė liauna – pavergė visų širdis ir jausmus. Viskas buvo dar papuošta ir muzikos garsais, kuriuos skambino Antanas Cirtautas. Po tokios jausmingos Advento popietės į namus pargrįžome nešini jausmų šviesą, kurią įžiebė ar beblėstančius iš naujo įpūtė gilus, itin šiltas, itin teisingas ir nuoširdus Eglės Jackaitės jausmingumas. Ji išdalino savęs daug daugiau, nei įmanoma, nei jos pačios yra. Čia pat jos klausėsi ir pulkelis jos studentų. Turėjo gražią progą pamatyti, kokiu nuoširdžiu, kokiu tikru, kokiu paprastu ir tuo pačiu su sielos žavesiu reikia būti prieš žiūrovus, prieš žmones, kurie čia pat, kurių net padažnėjusį širdžių plakimą tylos minutėlę buvo galima išgirsti. Pagarba tokiai nuoširdžiai aktorei, pagarba Aklųjų bibliotekai, vis pakviečiančiai klaipėdiečius (kurie turi galimybių pasus) į tokius vertingus ir, žinoma, nemokamus renginius. Bibliotekoje dar veikia net kelios meninės parodos, parodėlės. (Žurnalistė Janina Zvonkuvienė)
LAB Klaipėdos padalinys širdingai dėkoja nuostabiai bibliotekos bičiulei žurnalistei Janina Zvonkuvienė už išsakytas mintis ir nuotraukas bei visiems, taip gausiai susirinkusiems žiūrovams, nepabijojusiems pirmojo šaltuko.
Nuotraukoje - renginio akimirkų nuotraukų koliažas
 2021-11-30. 
 SAVO BUVIMU PRAVIRKDEI ŠIRDĮ. Toks poetinis meilės...

2021-11-30.

SAVO BUVIMU PRAVIRKDEI ŠIRDĮ. Toks poetinis meilės motyvas virpėjo jautriųjų klausytojų jausmuose, kai klausėmės aktorės Eglės Jackaitės balso, kai matėme jos šilto spindulio kupinas akis. Meilės lyrikos ir meilės dramatizmo eilėraščius ši aktorė deklamavo, dainomis dainavo Klaipėdos aklųjų bibliotekoje. 2021 m. lapkričio 30 d. čia vėl įvyko jaukus, dvasią maloninantis renginys. Žiūrovai su aktore buvo veidas į veidą, širdis į širdį. Buvo jaučiama, matoma, kaip ši žavi aktorė ne vaidmenį atlieka, o atveria savo sielą, savo gražiausius, giliausius, tikrai išgyvenamus ar išgyventus jausmus. Išreikšti juos aktorei padeda puiki žinomų ir mažiau žinomų poetų eilės. Tai dainuodama, tai deklamuodama ši gražutė aktorė, geltonai plaukais, juoda suknute – visa lyg gėlė liauna – pavergė visų širdis ir jausmus. Viskas buvo dar papuošta ir muzikos garsais, kuriuos skambino Antanas Cirtautas. Po tokios jausmingos Advento popietės į namus pargrįžome nešini jausmų šviesą, kurią įžiebė ar beblėstančius iš naujo įpūtė gilus, itin šiltas, itin teisingas ir nuoširdus Eglės Jackaitės jausmingumas. Ji išdalino savęs daug daugiau, nei įmanoma, nei jos pačios yra. Čia pat jos klausėsi ir pulkelis jos studentų. Turėjo gražią progą pamatyti, kokiu nuoširdžiu, kokiu tikru, kokiu paprastu ir tuo pačiu su sielos žavesiu reikia būti prieš žiūrovus, prieš žmones, kurie čia pat, kurių net padažnėjusį širdžių plakimą tylos minutėlę buvo galima išgirsti. Pagarba tokiai nuoširdžiai aktorei, pagarba Aklųjų bibliotekai, vis pakviečiančiai klaipėdiečius (kurie turi galimybių pasus) į tokius vertingus ir, žinoma, nemokamus renginius. Bibliotekoje dar veikia net kelios meninės parodos, parodėlės. (Žurnalistė Janina Zvonkuvienė)
LAB Klaipėdos padalinys širdingai dėkoja nuostabiai bibliotekos bičiulei žurnalistei Janina Zvonkuvienė už išsakytas mintis ir nuotraukas bei visiems, taip gausiai susirinkusiems žiūrovams, nepabijojusiems pirmojo šaltuko.
Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio vyr.bibliotekininkė Daiva Žiemelienė, bibliotekos bičiulė ir savanorė Gražina Cibitytė, Klaipėdos dramos teatro aktorė Eglė Jackaitė, muzikantas Antanas Cirtautas
 Savo širdies tolybėje mes ilgimės Dievo, norime būti apsaugoti....
Savo širdies tolybėje mes ilgimės Dievo, norime būti apsaugoti. Norime, kad mus matytų, atjaustų, įvertintų kas nors Didesnis, Teisingesnis, Geresnis už mus. Trokštame būti jo apglėbti. Angelas yra tasai, kuris atneša mums žinią nuo Dievo, taigi Angelo žvilgsnio gelmėje – visada Dievo žodžiai. Angelo prisilietimai, kviečia jausti, atjausti… Kiekvieną sekundę esame apgaubti jų šilto gėrio, meilės ir pagalbos auros. Angelai mato ir jaučia mūsų skausmą ir ašaras, padeda įveikia sunkumus, kužda palaikymo žodžius, duoda patarimus. Jie daro tą patį, ką darome mes. Kartais mes jaučiame tik jų artumą ar girdime jų šnabždesį. Ir kartais jie atrodo niekuo nesiskiriantys nuo mūsų pačių...
Taip gražiai ir jautriai apie savo parodos gimimą atsiliepė jaunieji kūrėjai ir jų mokytojos iš BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“.
Paroda „Angelo paliesti“- Paveikslų kūrėjai, lipdydami angelus, taip išreiškė savo gėrio supratimą, nes angelas simbolizuoja meilę, gerumą, draugystę, bendrystę. Paveikslų kūrybai buvo pasitelkta „papjė mašė“ technika. Tai popieriaus skiautelių masė, sumaišyta su klijais, kuri vėliau sustingsta. Sustingus masei paveikslai buvo tapomi akriliniais dažais.
Angelus kūrė: Darius B., Jolanta N., Stanislovas J., Tadas R., Olesia M., Evaldas E. T., Tomas A., Ramūnas V., Sergėj B., Vytautas T. O jiems padėjo socialinės darbuotojos: Skaistė Z., Rasa B., Liveta V. bei
socialinio darbuotojo padėjėjos: Dainora J., Jūratė Š., Ilona Z.
Maloniai kviečiame aplankyti parodą „Angelo paliesti“ Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) iki gruodžio 31 dienos.
Širdingai dėkojame BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomenei už ilgalaikę bičiulystę ????
Nuotraukoje- prie savo kūrinių parodos stovi BĮ Neįgaliųjų centro jaunieji kūrėjai
 Savo širdies tolybėje mes ilgimės Dievo, norime būti apsaugoti....
Savo širdies tolybėje mes ilgimės Dievo, norime būti apsaugoti. Norime, kad mus matytų, atjaustų, įvertintų kas nors Didesnis, Teisingesnis, Geresnis už mus. Trokštame būti jo apglėbti. Angelas yra tasai, kuris atneša mums žinią nuo Dievo, taigi Angelo žvilgsnio gelmėje – visada Dievo žodžiai. Angelo prisilietimai, kviečia jausti, atjausti… Kiekvieną sekundę esame apgaubti jų šilto gėrio, meilės ir pagalbos auros. Angelai mato ir jaučia mūsų skausmą ir ašaras, padeda įveikia sunkumus, kužda palaikymo žodžius, duoda patarimus. Jie daro tą patį, ką darome mes. Kartais mes jaučiame tik jų artumą ar girdime jų šnabždesį. Ir kartais jie atrodo niekuo nesiskiriantys nuo mūsų pačių...
Taip gražiai ir jautriai apie savo parodos gimimą atsiliepė jaunieji kūrėjai ir jų mokytojos iš BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“.
Paroda „Angelo paliesti“- Paveikslų kūrėjai, lipdydami angelus, taip išreiškė savo gėrio supratimą, nes angelas simbolizuoja meilę, gerumą, draugystę, bendrystę. Paveikslų kūrybai buvo pasitelkta „papjė mašė“ technika. Tai popieriaus skiautelių masė, sumaišyta su klijais, kuri vėliau sustingsta. Sustingus masei paveikslai buvo tapomi akriliniais dažais.
Angelus kūrė: Darius B., Jolanta N., Stanislovas J., Tadas R., Olesia M., Evaldas E. T., Tomas A., Ramūnas V., Sergėj B., Vytautas T. O jiems padėjo socialinės darbuotojos: Skaistė Z., Rasa B., Liveta V. bei
socialinio darbuotojo padėjėjos: Dainora J., Jūratė Š., Ilona Z.
Maloniai kviečiame aplankyti parodą „Angelo paliesti“ Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) iki gruodžio 31 dienos.
Širdingai dėkojame BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomenei už ilgalaikę bičiulystę ????
Nuotraukoje - parodos eksponatas „Angelas
 2021.11.05 
 Kviečiame aplankyti keramikos darbų parodą „Skriski,...
2021.11.05
Kviečiame aplankyti keramikos darbų parodą „Skriski, paukšte“, kurią kūrė BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai iš Panevėžio g. ir Lakštučių g. padalinių (mokytojos: užimtumo specialistė Margarita Aušrienė ir socialinė darbuotoja Vida Gedrimė).
Savo parodą jaunuoliai pristato taip: „Kadangi mūsų įstaigos pavadinime yra žodis „Lakštutė“, nusprendėm lipdyti molinius paukštelius. Pasitelkėm išmonę ir fantaziją juos dekoruodami, nuspalvindami įvairiausiomis spalvomis. Tai mūsų vilčių, svajonių paukščiai, skraidinantys gerą nuotaiką, šiltus palinkėjimus kiekvienam aplankiusiam mūsų paukščių parodėlę“.
Maloniai lauksime! Paroda eksponuojama Klaipėdos aklųjų bibliotekoje (Šviesos g. 3) iki gruodžio 31 dienos.
Nuotraukoje - parodos autoriai su mokytoja Margarita Aušriene
 2021-10-27  
 Nuo šių metų spalio 27...

2021-10-27

Nuo šių metų spalio 27 dienos 14.00 val. LAB Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) prasideda kultūrinės edukacinės programos veikla „TĖVYNĖS MEILĖS VEDAMI”. Gyvename ypatingu laiku ir turime būti ypač stiprūs, vieningi, drąsūs. Protu ir širdimi ieškosime išeities iš komplikuotų situacijų, mokysimės dar giliau pažinti save, šalia esančius, dalinsimės sukaupta gyvenimo patirtimi, žiniomis. Prasminga edukacinė kultūrinė veikla atitolins nemalonias mintis, skatins išreikšti save per meną, kūrybą. Užsiėmimus ves trys mokytojos: Rimantė Vasiljeva (dailės terapija), Dana Lukauskienė (anglų kalbos pamokos) ir Rita Staršelskienė (psichologijos užsiėmimai). Susitikimai vyksta nuo 14.00 val. iki 16.00 val. Psichologijos užsiėmimų temos: 

Lapkričio 3 d. – „Aš ir pasaulis“. Gamtojauta link savęs pažinimo. Jonas Mekas „Gėlių kalbėjimas“. Praktinis užsiėmimas. Relaksacija.  

Lapkričio 5 d. – Emocijos ir jų kilmė, valdymas. Emocinis intelektas. A. Maslow poreikių piramidė. Praktinis užsiėmimas. Relaksacija. Eilėraščių skaitymas apie tėvynę. 

Lapkričio 10 d. – Bendravimas be pykčio. Sėkminga kūno kalba. Kūrybinis rašymas. Praktinis užsiėmimas. Relaksacija. 

Lapkričio 17 d. – Brandi asmenybė. Intuicija. Mylėk save. Palaiminti, siekiantys teisingumo. Praktinis užsiėmimas. Relaksacija. Kūrybinis rašymas. Kūrybos sklaida internetinėje platformoje. 

Lapkričio 24 d. – Kūrybinis rašymas. ,,Menas mus daro geresniais“ – poezijos ar prozos kūrinėlių konkursas. 

Maloniai visų laukiame. 

 2021.10.20 
 Tęsiant pažintinius renginius visuomenei, skirtus Baltosios...

2021.10.20

Tęsiant pažintinius renginius visuomenei, skirtus Baltosios lazdelės dienai paminėti, LAB Klaipėdos padalinį spalio 20 d. aplankė Klaipėdos rajono Slengių daugiafunkcio centro - mokyklos ikimokyklinės grupės vaikai (mokytoja Edita Mockienė), kurie susipažino su aklųjų bibliotekos istorija, veikla, teikiamomis paslaugomis ir turimu specialaus formato knygų fondu. Ypač vaikus sužavėjo taktilinės (liečiamosios) knygelės.

Nuotraukoje - renginio akimirkos.

 2021.10.15. 
 Minint tarptautinę Baltosios lazdelės dieną, LAB Klaipėdos...

2021.10.15.

Minint tarptautinę Baltosios lazdelės dieną, LAB Klaipėdos padalinio darbuotoja Daiva Žiemelienė Kretingalės pagrindinės mokyklos 5 ir 6 klasės moksleivius supažindino su žmonių, turinčių regėjimo negalią gyvenimo šiuolaikinėje visuomenėje ypatumais, jų dalyvavimą kultūrinėje ir švietėjiškoje veikloje.
Dėkojame mokytojai Mildai Serapinienei už kvietimą ir nuoširdų bendradarbiavimą.
Nuotraukoje - renginio akimirkų koliažas
 2021.09.20-21 
 Ar žinote, kad įvairių stilių architektūros objektus galima...

2021.09.20-21

Ar žinote, kad įvairių stilių architektūros objektus galima ne tik pamatyti ir paliesti, bet ir pajausti bei išgirsti? Tai itin aktualu žmonėms, turintiems regos negalią. Štai Danguolė, silpnaregė klaipėdietė, aplinką pažįsta per lytėjimą. Sako: „Einu ir liečiu: namą, medį, šalia augančias gėles. Taip aš pažįstu pasaulį“.
2021 m. rugsėjo 20-21 dienomis Klaipėdoje lankėsi architektė Rasa Chmieliauskaitė ir menotyrininkas Justinas Kalinauskas. Jiedu miesto bendruomenei, turinčiai regos sutrikimų, pristatė kūrybinį edukacinį projektą [NE]matoma architektūra. Pirmąją projekto dieną Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje dalyviai buvo supažindinti su įvairiais nevizualiais (taktiliniais, garsiniais) architektūros pažinimo būdais, pristatyti taktiliniai (liečiamieji) leidiniai ir muzikos kūriniai. O antroji diena buvo skirta praktiniams atradimams – organizuota ekskursija į Klaipėdos senamiesčio objektus ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejų.
Projektu siekiama didesnės neregių ir silpnaregių bendruomenės įtraukties į pilnavertį dalyvavimą kultūros lauke. Norima atskleisti mus supančios aplinkos estetinę ir kultūrinę-istorinę vertes, įvairius jos niuansus, bei pristatyti juos įvairių regos sunkumų patiriantiems prieinamais būdais. Kaip teigia projekto organizatoriai, daugelis matančiųjų retai susimąsto, kad neregiai pasaulį irgi „mato“, supranta, priima, tačiau tai patiria kitokiais būdais nei regintieji. Kalbant apie architektūrą, daug svarbesne už vaizdą tampa jos akustika, erdvės šiluma, sienų ir paviršių medžiagos bei faktūros. Remiantis šiuo požiūriu skatinama atsigręžti į architektūrą per jos smulkiausią – patyriminį – mastelį ir surasti dialogą tarp matančiųjų ir neregių, kad abi grupės galėtų geriau pažinti juos supančią aplinką ir patirti architektūrą, „įdarbinant“ ir matančiųjų, ir neregių galimybes.
Širdingai dėkojame svečiams iš Kauno Rasai ir Justinui, kurie supažindino klaipėdiečius su įvairių laikotarpių ir stilių pastatais, mokė geriau suprasti juos – pajausti ir išgirsti. Kaip sakė Rasa: „Architektūra – kaip didelis pasaulis, svarbu mokėti jį pajausti ir skaityti...“ Didysis vokiečių genijus J. V. Getė rašė: „Architektūra – tai sustingusi muzika“ – apie tai labai subtiliai dalyviams atskleidė menotyrininkas Justinas. O susitikimo pabaigą vainikavo bendras visų dalyvių kūrybinis darbas „Dienovidžio skveras“.
Dėkojame VšĮ LASS Pietvakarių centro Klaipėdos miesto filialui už galimybę dalyvauti tokioje nekasdieniškoje veikloje.
Nuotraukoje - renginio akimirkų koliažas
 2021.09.21. 
 
 
 
 
 
 
 Ar žinote, kad įvairių stilių architektūros...

2021.09.21.

Ar žinote, kad įvairių stilių architektūros objektus galima ne tik pamatyti ir paliesti, bet ir pajausti bei išgirsti? Tai itin aktualu žmonėms, turintiems regos negalią. Štai Danguolė, silpnaregė klaipėdietė, aplinką pažįsta per lytėjimą. Sako: „Einu ir liečiu: namą, medį, šalia augančias gėles. Taip aš pažįstu pasaulį“.
2021 m. rugsėjo 20-21 dienomis Klaipėdoje lankėsi architektė Rasa Chmieliauskaitė ir menotyrininkas Justinas Kalinauskas. Jiedu miesto bendruomenei, turinčiai regos sutrikimų, pristatė kūrybinį edukacinį projektą [NE]matoma architektūra. Pirmąją projekto dieną Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje dalyviai buvo supažindinti su įvairiais nevizualiais (taktiliniais, garsiniais) architektūros pažinimo būdais, pristatyti taktiliniai (liečiamieji) leidiniai ir muzikos kūriniai. O antroji diena buvo skirta praktiniams atradimams – organizuota ekskursija į Klaipėdos senamiesčio objektus ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejų.
Projektu siekiama didesnės neregių ir silpnaregių bendruomenės įtraukties į pilnavertį dalyvavimą kultūros lauke. Norima atskleisti mus supančios aplinkos estetinę ir kultūrinę-istorinę vertes, įvairius jos niuansus, bei pristatyti juos įvairių regos sunkumų patiriantiems prieinamais būdais. Kaip teigia projekto organizatoriai, daugelis matančiųjų retai susimąsto, kad neregiai pasaulį irgi „mato“, supranta, priima, tačiau tai patiria kitokiais būdais nei regintieji. Kalbant apie architektūrą, daug svarbesne už vaizdą tampa jos akustika, erdvės šiluma, sienų ir paviršių medžiagos bei faktūros. Remiantis šiuo požiūriu skatinama atsigręžti į architektūrą per jos smulkiausią – patyriminį – mastelį ir surasti dialogą tarp matančiųjų ir neregių, kad abi grupės galėtų geriau pažinti juos supančią aplinką ir patirti architektūrą, „įdarbinant“ ir matančiųjų, ir neregių galimybes.
Širdingai dėkojame svečiams iš Kauno Rasai ir Justinui, kurie supažindino klaipėdiečius su įvairių laikotarpių ir stilių pastatais, mokė geriau suprasti juos – pajausti ir išgirsti. Kaip sakė Rasa: „Architektūra – kaip didelis pasaulis, svarbu mokėti jį pajausti ir skaityti...“ Didysis vokiečių genijus J. V. Getė rašė: „Architektūra – tai sustingusi muzika“ – apie tai labai subtiliai dalyviams atskleidė menotyrininkas Justinas. O susitikimo pabaigą vainikavo bendras visų dalyvių kūrybinis darbas „Dienovidžio skveras“.
Dėkojame VšĮ LASS Pietvakarių centro Klaipėdos miesto filialui už galimybę dalyvauti tokioje nekasdieniškoje veikloje.
Nuotraukoje - projekto dalyviai Klaipėdos Dienovidžio skvere
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 2021.09.08.  
 Ar dažnai susimąstome, kas yra ramybė? Dievo...

2021.09.08. 

Ar dažnai susimąstome, kas yra ramybė? Dievo prašome ramybės, jos linkime sau ir savo artimiesiems. Rugsėjo 8 dieną Lietuvos aklųjų bibliotekoje Klaipėdoje įvyko muzikinio radijo spektaklio „Kelionė į ramybę“ pristatymas. Spektaklio autoriai ir atlikėjai – Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ nariai. Šis kūrinys gimė „Kūrybinių laboratorijų“ metu 2020 m. liepos 20-25 d. Inturkės kaime, Molėtų rajone. Spektaklio autorė – regos negalią turinti Vaida Butautaitė.

Spektaklyje pasakojama apie tai, kaip depresija serganti mergina važiuoja traukiniu. Čia ji sutinka likimo draugus, visi jie kartu keliauja per stoteles „Neviltis“, „Gerumas“, „Išmintis“, „Draugystė“, kol pasiekia galutinį kelionės tikslą – stotį „Ramybė“. Spektaklyje vaidina LSKD „Guboja“ nariai iš visos Lietuvos. Tai regos, judėjimo, intelekto negalias turintys žmonės, kurie draugijoje „Guboja“ yra buriami meninei, kūrybinei veiklai. „Kelionė į ramybę“ garso operatorius – Martynas Vitkus, garso režisierius – Aleksas Konovas. Šį muzikinį radijo spektaklį, įrašytą į kompaktinį diską, galite gauti atėję į mūsų biblioteką arba prisijungę prie virtualios bibliotekos: https://naujaselvis.labiblioteka.lt/
Širdingai dėkojame renginio svečiams ir dalyviams, linkėdami RAMYBĖS!
Nuotraukoje - renginio akimirkų koliažas
 2021.08.26. Kviečiame į klaipėdietės tautodailininkės Joanos Kaktavičienės...

2021.08.26. Kviečiame į klaipėdietės tautodailininkės Joanos Kaktavičienės sukurtų atvirukų parodą „Vasaros akimirkos“ LAB Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3). Čia pamatysite su didele šiluma ir meile kurtas atvirutes, kuriose atsispindi didelė meilė Tėvynei, lietuviškos gamtos grožis bei liaudiški motyvai. Ponia Joana daug metų dirbo mokytoja, jaunajai kartai skiepijo liaudies meno grožį. Kviečiame ir jus užsukti į biblioteką, – užtruksite vos minutę, o įspūdžių pakaks ilgam! Paroda veiks iki spalio 30 d.

Nuotraukoje - autorės meninių atvirukų koliažas

 
 
 
 
 
 
 „Gyvenimas – tai aukštos akimirkos, kurių...
„Gyvenimas – tai aukštos akimirkos, kurių metu žmogus išsiskleidžia pilnatvėje. Jos vienos padaro žmogaus gyvenimą tikrai vertingą. O mano didžiausias troškimas yra visus išmokyti geist tų aukštųjų akimirkų.“ (Vytautas Mačernis)
2021 m. rugpjūčio mėn. 17 d. Lietuvos aklųjų bibliotekoje Klaipėdoje įvyko tarptautinio rašytojų kūrybos almanacho „Apnuogintos širdies vizijos“, skirto poeto-klasiko Vytauto Mačernio 100 metų jubiliejui, pristatymas. Renginyje dalyvavo Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos (LNRS) valdybos pirmininkė, laikraščio „Gintaro gimtinė“ redaktorė Dalia Milukaitė-Buragienė, poetai Gema Pangonienė, Gerda Jankevičiūtė, Rita Bijeikytė-Gatautė, Gintaras Karlauskas, Aleksandra Zikaraitė-Navakauskienė. Renginį vedė, poeto eiles skaitė ir jo gyvenimo akimirkas minėjo bibliotekos bičiulė, visų mylima aktorė Virginija Kochanskytė. Širdingai dėkojame visiems poeto Vytauto Mačernio gerbėjams ir poezijos mylėtojams.
Nuotraukoje - renginio „Apnuogintos širdies vizijos“ svečiai ir dalyviai: iš kairės - aktorė Virginija Kochanskytė, poetės Aleksandra Zikaraitė-Navakauskienė, Gerda Jankevičiūtė, Gema Pangonienė, Rita Bijeikytė-Gatautė, LAB Klaipėdos padalinio vyr. bibliotekininkė Daiva Žiemelienė, poetė Dalia Milukaitė-Buragienė, Gintaras Karlauskas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 2021 m. liepos 12 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinį...

2021 m. liepos 12 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinį aplankė NC „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai. Čia vyr. bibliotekininkė Daiva Žiemelienė kartu su centro psichologe Deimante Flemingaite-Juknevičiene ir socialine darbuotoja Rasa Burbiene vedė biblioterapijos užsiėmimą. Jo metu jaunuoliai klausėsi vyr. bibliotekininkės Daivos skaitomų pasakojimų „Rojaus paslaptis“ ir „Ne iš akmenų sumūrytos tvirtovės“ (autorius B. Ferrero). Štai kokius atsiliepimus po renginio išsakė klausytojai: „Išklausę tekstų kalbėjome apie tai, jog mūsų gerovė priklauso nuo mūsų elgesio, t. y. jei būsime savanaudžiai – būsime nelaimingi ir pikti, o jei rūpinsimės artimu – tai ir mumis bus pasirūpinta, ir dėl to būsime laimingi. Taip pat kalbėjome apie tai, kad aplinkui esantys žmonės ir artimieji yra mums kaip tvirtovės, ir jog kiekvienas iš mūsų turime tokių tvirtovių. Be to, žaidėme prasmingą ir linksmą žaidimą „Draugystės kamuolys“.

Dėkojame bibliotekos bičiuliams NC „Klaipėdos lakštutė“ už prasmingai praleistą laiką.

Nuotraukoje - biblioterapijos užsiėmimo akimirkų nuotraukų koliažas

 
 
 2021 m. liepos 12 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinį...

2021 m. liepos 12 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinį aplankė NC „Klaipėdos lakštutė“ jaunuoliai. Čia vyr. bibliotekininkė Daiva Žiemelienė kartu su centro psichologe Deimante Flemingaite-Juknevičiene ir socialine darbuotoja Rasa Burbiene vedė biblioterapijos užsiėmimą. Jo metu jaunuoliai klausėsi vyr. bibliotekininkės Daivos skaitomų pasakojimų „Rojaus paslaptis“ ir „Ne iš akmenų sumūrytos tvirtovės“ (autorius B. Ferrero). Štai kokius atsiliepimus po renginio išsakė klausytojai: „Išklausę tekstų kalbėjome apie tai, jog mūsų gerovė priklauso nuo mūsų elgesio, t. y. jei būsime savanaudžiai – būsime nelaimingi ir pikti, o jei rūpinsimės artimu – tai ir mumis bus pasirūpinta, ir dėl to būsime laimingi. Taip pat kalbėjome apie tai, kad aplinkui esantys žmonės ir artimieji yra mums kaip tvirtovės, ir jog kiekvienas iš mūsų turime tokių tvirtovių. Be to, žaidėme prasmingą ir linksmą žaidimą „Draugystės kamuolys“.

Dėkojame bibliotekos bičiuliams NC „Klaipėdos lakštutė“ už prasmingai praleistą laiką.

Nuotraukoje - biblioterapijos užsiėmimo dalyviai

 2021 m. liepos mėn. 1 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje...
2021 m. liepos mėn. 1 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje vyko poezijos šventė „Spindulys esu tos begalinės Šviesos, kurioje gyvenu. Joje yra mano esmė...“/Vydūnas. Renginio organizatoriai - Lietuvos menų ir mokslo asociacija „Vydūno šviesa“ (prezidentas dr. Vilimantas Zablockis) ir aklųjų biblioteka Klaipėdoje, pakvietė poezijos, muzikos ir kitų menų mylėtojus iš visos Lietuvos - Kauno, Kėdainių, Klaipėdos miesto ir rajono į vasaros Saulėgrąžos kūrybos popietę, kurioje buvo paminėti didieji Lietuvos meno genijai - Vydūnas, V. Mačernis, S. Nėris bei kiti autoriai. Renginio metu kūrėjai ir svečiai iš Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos, LMMA „Branduma“, Pagyvenusių žmonių asociacijos Klaipėdos skyriaus, Klaipėdos universiteto Trečiojo amžiaus studentai skaitė savo ir kitų poetų eiles, dalijosi prisiminimais ir pamąstymais. Už tai dėkojame gerbiamai Janinai Zvonkuvienei, Onutei Jakubonienei, Nijolei Kulnickienei, Janinai Žemaičiūnienei, Nijolei Puzanauskienei, Armidai Zdanienei, dr. Vilimantui Zablockiui, Rimantui Pociui ir kitiems. Poezijos šventėje muzikinius kūrinius ir dainas atliko moterų vokalinis ansamblis „Vakaro žaros“ (vadovės N. Kaupienė ir J. Žemaičiūnienė).
Širdingai dėkojame poezijos kūrėjams ir renginio klausytojams taip gausiai susirinkusiems kartu praleisti šiltą ir jaukią popietę.
Nuotraukų koliaže - renginio akimirkos.
 2021.06.25. 
 Jei norite pažinti senovės Lietuvos deives, maloniai kviečiame...
2021.06.25.
Jei norite pažinti senovės Lietuvos deives, maloniai kviečiame užsukti į Lietuvos aklųjų biblioteką Klaipėdos mieste (Šviesos g. 3). Čia bibliotekos bičiuliai iš neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ paruošė floristikos darbelių parodą „Senovės lietuviškos deivės“.
Floristika - tai įvairių darbų kūrimas, naudojant gamtines medžiagas. Tai puikus užsiėmimas, kurio metu kūrybiškai praleidžiamas laikas, lavinama fantazija, skatinamas noras kurti grožį. Ši veikla suteikia malonumą, pasitenkinimą ir pasididžiavimą savo kūrybiškumu, o sukurtos kompozicijos pradžiugina ne tik kūrėją, bet ir jo artimuosius, pagyvina gyvenamąją aplinką. Kiekvienas iš mūsų tas pačias priemones (gėles, augalus, akmenėlius, medį, kitas gamtines medžiagas) gali panaudoti savitai, suteikti jiems kitokią, visai nematytą, nepažintą meninę išraišką. Tam reikia įgūdžių ir išradingumo. Puikūs darbo rezultatai žadina pasitikėjimą savimi, norą ir galimybę kurti. Kaip teigia centro darbuotojai, - „...tapydami paveikslus, mūsų jaunuoliai tiesiogiai bendravo su gamta, pradedant nuo žaliavos rinkimo iki paveikslėlių ir kompozicijų lakavimo.“ Aklųjų bibliotekos lankytojai floristikos parodos darbelius galės liesti rankomis.
Dėkojame parodos kūrėjams: Evaldui E. Tamošauskui, Sergej Builov, Zarine Martirosian, Ritai Rimkutei. Paroda veiks iki liepos 27 dienos.
Nuotraukoje - floristikos darbų koliažas.
 2021.06.25. 
 Jei norite pažinti senovės Lietuvos deives, maloniai kviečiame...
2021.06.25.
Jei norite pažinti senovės Lietuvos deives, maloniai kviečiame užsukti į Lietuvos aklųjų biblioteką Klaipėdos mieste (Šviesos g. 3). Čia bibliotekos bičiuliai iš neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ paruošė floristikos darbelių parodą „Senovės lietuviškos deivės“.
Floristika - tai įvairių darbų kūrimas, naudojant gamtines medžiagas. Tai puikus užsiėmimas, kurio metu kūrybiškai praleidžiamas laikas, lavinama fantazija, skatinamas noras kurti grožį. Ši veikla suteikia malonumą, pasitenkinimą ir pasididžiavimą savo kūrybiškumu, o sukurtos kompozicijos pradžiugina ne tik kūrėją, bet ir jo artimuosius, pagyvina gyvenamąją aplinką. Kiekvienas iš mūsų tas pačias priemones (gėles, augalus, akmenėlius, medį, kitas gamtines medžiagas) gali panaudoti savitai, suteikti jiems kitokią, visai nematytą, nepažintą meninę išraišką. Tam reikia įgūdžių ir išradingumo. Puikūs darbo rezultatai žadina pasitikėjimą savimi, norą ir galimybę kurti. Kaip teigia centro darbuotojai, - „...tapydami paveikslus, mūsų jaunuoliai tiesiogiai bendravo su gamta, pradedant nuo žaliavos rinkimo iki paveikslėlių ir kompozicijų lakavimo.“ Aklųjų bibliotekos lankytojai floristikos parodos darbelius galės liesti rankomis.
Dėkojame parodos kūrėjams: Evaldui E. Tamošauskui, Sergej Builov, Zarine Martirosian, Ritai Rimkutei. Paroda veiks iki liepos 27 dienos.
Nuotraukoje - sėdi parodos kūrėjai šalia savo kūrinių.
 2021.06.21. 
 Ar žinai, kad skaityti galima pirštais? Ar gali knygos...
2021.06.21.
Ar žinai, kad skaityti galima pirštais? Ar gali knygos kvepėti? O jei sunku skaityti įprastą tekstą, gal knyga gali prabilti žmogaus balsu? Apie jų įvairovę ir kam jos skirtos, pokalbio ir žaidimų pagalba birželio 21 dieną galima buvo sužinoti ir pamatyti vaikų vasaros poilsio stovykloje „Žalioji biblioteka 2021“ Giruliuose, edukacinės programos „Paliesk. Pajausk. Išgirsk“ metu, kurią iš visos Lietuvos susirinkusiems vaikams vedė Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos mieste vyr. bibliotekininkė Daiva Žiemelienė.
Dėkojame Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešajai bibliotekai už draugišką bendrystę.
Nuotraukoje - stovyklos vaikai rišasi ant akių skareles, stovi prie stalo, ant kurio eksponuojama tiflopriemonių paroda, apie kurią pasakoja LAB Klaipėdos miesto vyr. bibliotekininkė Daiva Žiemelienė.
 2021.06.21 
 Ar žinai, kad skaityti galima pirštais? Ar gali knygos...
2021.06.21
Ar žinai, kad skaityti galima pirštais? Ar gali knygos kvepėti? O jei sunku skaityti įprastą tekstą, gal knyga gali prabilti žmogaus balsu? Apie jų įvairovę ir kam jos skirtos, pokalbio ir žaidimų pagalba birželio 21 dieną galima buvo sužinoti ir pamatyti vaikų vasaros poilsio stovykloje „Žalioji biblioteka 2021“ Giruliuose, edukacinės programos „Paliesk. Pajausk. Išgirsk“ metu, kurią iš visos Lietuvos susirinkusiems vaikams vedė Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos mieste vyr. bibliotekininkė Daiva Žiemelienė.
Dėkojame Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešajai bibliotekai už draugišką bendrystę.
Nuotraukoje - vaikai susikibę vienas paskui kitą eina vorele užrištomis akimis, juos veda renginio vedėja Daiva Žiemelienė
 2021.06.17.  
 Minėdami Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) 55-metį, visi...

2021.06.17. 

Minėdami Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) 55-metį, visi darbuotojai ir ištikimiausi skaitytojai Brailio raštu buvo pakviesti į Vilniaus universiteto Botanikos sodą Kairėnuose, kuriame buvo apdovanota LAB Klaipėdos padalinio ir geriausia skaitytoja Brailio raštu Lietuvoje - Vitalija Petkutė.

Nuotraukoje - LAB direktorė Inga Davidonienė sveikina Vitaliją Petkutę

 2021.06.01 Minėdama 55 metų sukaktį, augdama ir stiprėdama, Lietuvos aklųjų...

2021.06.01 Minėdama 55 metų sukaktį, augdama ir stiprėdama, Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) pakvietė visus savo skaitytojus bei profesionalus – socialinius darbuotojus, pedagogus, nevyriausybinių organizacijų atstovus, bibliotekininkus, logopedus ir kitus – susitikti kūrybinėse dirbtuvėse. Išgirdome patirtis, istorijas ir lūkesčius, kad LAB ateities veiklos ir kuriamos knygos būtų dar naudingesnės! Kūrybinės dirbtuvės vyko mišriu būdu. Susitikti pakvietė šešiuose miestuose, kuriuose veikia  biblioteka. Kam kelias per tolimas – pakvietė prisijungti nuotoliniu būdu.

Programa

 • Dalyvių sutikimas, nuotolinių dalyvių pasitikimas.
 • Įvadas ir kūrybinių dirbtuvių pristatymas. Paulius Godvadas, „Kitokie projektai“.
 • Esame tam, kad skaityti galėtų visi. Inga Davidonienė, LAB direktorė.
 • Žvilgsnis į praeitį: kaip gimė biblioteka neregiams. Asmeninės istorijos.
 • Žvilgsnis į dabartį: vienijame skaitančius savaip. Atradimo istorijos.
 • Žvilgsnis į ateitį: biblioteka augs ir atsivers. Kuriančios istorijos.
 • Kūrybinių dirbtuvių apibendrinimas.

Nuotraukoje - renginio akimirkos iš LAB Klaipėdos mieste 2021 m. birželio 1 d.

 Lietuvos aklųjų biblioteka Klaipėdos mieste (Šviesos g. 3) kviečia į...
Lietuvos aklųjų biblioteka Klaipėdos mieste (Šviesos g. 3) kviečia į Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos 4 A klasės mokinių (mokytoja metodininkė Vaida Tamošauskienė) 3D origami būrelio darbų parodą „Origami spalvos“. Daugiausia ir sudėtingiausius darbus sukūrė mokinys Paulius Mažeika. Darbai atlikti 3D origami technika iš smulkių kaip lego detalių. 3D origami - tai 90% matematikos, ir tik 10% origami. Prieš gaminant darbelį, reikia pirmiausiai nusibraižyti schemą ir jungiant detales, nuolat skaičiuoti.
Maloniai kviečiame aplankyti parodą, kuri veiks iki rugpjūčio 30 dienos. Nuotraukoje - mokinių origami darbai.
 Lietuvos aklųjų biblioteka Klaipėdos mieste (Šviesos g. 3) kviečia į...
Lietuvos aklųjų biblioteka Klaipėdos mieste (Šviesos g. 3) kviečia į Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos 4 A klasės mokinių (mokytoja metodininkė Vaida Tamošauskienė) 3D origami būrelio darbų parodą „Origami spalvos“. Daugiausia ir sudėtingiausius darbus sukūrė mokinys Paulius Mažeika. Darbai atlikti 3D origami technika iš smulkių kaip lego detalių. 3D origami - tai 90% matematikos, ir tik 10% origami. Prieš gaminant darbelį, reikia pirmiausiai nusibraižyti schemą ir jungiant detales, nuolat skaičiuoti.
Maloniai kviečiame aplankyti parodą, kuri veiks iki rugpjūčio 30 dienos. Nuotraukoje - Paulius Mažeika rankoje laiko savo sukurtą origami darbą.
 2021.05.19. Ar žinojote, kad kosmose galima keliauti? Kokie gyvūnai skrido į...

2021.05.19. Ar žinojote, kad kosmose galima keliauti? Kokie gyvūnai skrido į kosmosą? Kokia planeta buvo pirmoji, atrasta teleskopu? Kuo skiriasi kosmonautas nuo astronauto? Ar kosmose šiuo metu gyvena žmonės? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus bei įvairius stulbinančius faktus apie kosmoso tyrinėjimus Klaipėdos Regos ugdymo centro „Ežiukų“ grupės vaikai (auklėtoja Daiva Katkienė) galėjo sužinoti virtualaus pažintinio renginio „Kosmoso platybėse“ metu, kurį vedė Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) Klaipėdos miesto vyr. bibliotekininkė Daiva Žiemelienė. Dalinamės vaikų įspūdžiais, kuriuos jie atskleidė popieriaus lape.Nuotraukoje - vaikų piešiniai apie kosmosą.

  2021.05.18. Lietuvos aklųjų biblioteką Klaipėdoje aplankė lėlės,...

2021.05.18. Lietuvos aklųjų biblioteką Klaipėdoje aplankė lėlės, gyvenančios čia patPanevėžio gatvėje, gimusios visai neseniai, prieš pirmąjį karantiną. Kaip sako neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ lėlių teatro „Lakštutės lėlės“ vadovas Linas Zubėsulaukėme tik vienerių metų ir dviejų mėnesių. Karantinai neleido sukurti vaidmenų spektakliuose.“ O pačios lėlės save pristato taip: „Mes trokštame būti romantiškos, poetiškos, kartais rimtos, kartais nelabai, o dažniausiai būname juokingos. Tačiau kiti apie mus sako, kad mes rimtuolės...“. Maloniai kviečiame aplankyti Lakštutės lėles, kurios bibliotekoje gyvens iki rugpjūčio 30 d. Lėlių autoriai: Tomas AmulisNikolaj LipinskijSergej Builov, Zarine MartirosianRasa Gasperskaitė, Ramūnas Vainutis, Natalija ZelinskajaEvaldas E. Tamošauskas ir užimtumo specialistas Linas Zubė. 

Nuotraukoje - tarp lėlių eksponatų NC „Klaipėdos lakštutė“ užimtumo specialistas Linas Zubė

 LAB Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) iki 2021 m. birželio mėn. 30...

LAB Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) iki 2021 m. birželio mėn. 30 d. eksponuojama menininkės iš Šakių RIMUTĖS AMONIENĖS tapybos darbų paroda „Spalvoti išsikalbėjimai“. Maloniai kviečiame!

Nuotraukoje - parodos koliažas

 2021.05.04 LAB Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) iki birželio...

2021.05.04 LAB Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) iki birželio 30 d. eksponuojama menininkės iš Šakių RIMUTĖS AMONIENĖS tapybos darbų paroda „Spalvoti išsikalbėjimai“. Maloniai kviečiame!

Autorė apie save: 42 metus dėsčiau dailę Šakių rajono Griškabūdžio mokykloje (gimnazijoje), su jaunimu grąžinau miestelį, dalyvavome tarptautiniuose projektuose. Baigusi savo darbų maratoną, dabar galiu jau skirti laiko sau, kūrybai. Mano siela pritepta dažų, todėl kalbu spalvomis. Įsiklausau, ir pasikliauju, ką sako mano širdis, mintys ir leidžiu rankai tai perteikti dažais ant drobės. Išankstinio sumanymo, eskizo neturiu, mintys dėliojasi kūrybos procese. Mano kūryba įvairi: savito stiliaus peizažai, tapyba simboliais, abstrakcijos.

Nuotraukoje - tapybos parodos plakatas (viduryje autorės nuotrauka)

 2021.10.29 
 
 „Fotografijos kalba yra vienintelė tokia, kuria...

2021.10.29

„Fotografijos kalba yra vienintelė tokia, kuria susikalbėti gali visas pasaulis“ (Bruno Barbey)
Ar pastebėjote, kad fotografuojant laisvalaikiu ir pasinėrus į prisiminimus apžiūrint nuotraukas, patiriame galingą fotografijos poveikį? Pats fotografavimo procesas teikia malonumą, yra smagi kūrybinė veikla. Nuotraukose pasaulis parodomas toks, koks yra, kokį jį sutinkame, kokiame gyvename. Nuotraukos turi galią parodyti tai, ko įprastai nepastebime. Fotografavimas ir fotografijų peržiūra neša terapinę prasmę: nuramina, pralinksmina, padeda atsipalaiduoti, sukelia norą bendrauti su šalia esančiais žmonėmis, paskatina dalintis patirtais įspūdžiais. Nuotraukos padeda kalbėtis apie jausmus, leidžia atskleisti kiekvieno žmogaus individualumą. Kiekvienas galime fotografuoti ir kalbėtis apie nuotraukas. Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos pedagogai susidomėjo fotografijos metodų taikymo galimybėmis darbe su specialiųjų ugdymosi poreikių vaikais. 2021 m. balandžio mėn. mokyklos mokiniai kartu su tėvais ir pedagoge Tatjana Verba dalyvavo respublikiniame fotografijos konkurse „Pasaulis mano akimis“.
Iki gruodžio 31 d. LAB Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) eksponuojama Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos mokinių Loretos, Dainiaus, Danilo, Karinos, Nojaus fotodarbai tema „Pasaulis mano akimis“ (mokytoja Tatjana Verba).
Maloniai kviečiame aplankyti parodą!
  2021 m. balandžio mėn. 15 dieną Lietuvos aklųjų biblioteka Klaipėdos...

2021 m. balandžio mėn. 15 dieną Lietuvos aklųjų biblioteka Klaipėdos mieste organizavo  skaitymo Brailio raštu konkursą. Konkurso esmė – siekiame populiarinti Brailio raštą, suburti ir paskatinti tokiu būdu skaitančius žmones. Šiais metais aštuoni įvairaus amžiaus bibliotekos skaitytojai, apsilankę po vieną ir laikydamiesi visų saugos reikalavimų, skaitė parinktą teksto ištrauką Brailio raštu. Sveikiname greičiausiai ir išraiškingiausiai tekstą perskaičiusią konkurso dalyvę – Vitaliją Petkutę, kuri jau ne pirmus metus laimi geriausios skaitovės Brailio raštu vardą ne tik Klaipėdos mieste, bet ir visoje Lietuvoje. Linkime jai sėkmės ir šiemet, birželio 17 dieną, respublikiniame skaitymo Brailio raštu konkurso ture Vilniuje. Nuoširdžiai dėkojame visiems konkurso dalyviams: Vaidai Butautaitei, Zofijai Vilkienei, Albinai Kudžmaitei, Ramintai Stankevičiūtei, Rasai Kaminskaitei, Vitalijai Petkutei, Albertui Mumgaudžiui, JaroslavSankovskij ir tiflopedagogei Danutei Marcelei Balčiūnienei. Tegyvuoja Brailio rašto taškeliai, atveriantys kultūros ir mokslo lobius! 

 2021 m. kovo 26 dieną įvyko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos...
2021 m. kovo 26 dieną įvyko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos organizuota nuotolinė konferencija „Kai silpsta rega – pagalba ir galimybės“. Konferencija buvo skirta socialiniams darbuotojams, lankomosios priežiūros specialistams ir visiems, dirbantiems ar bendraujantiems su regėjimo sutrikimų turinčiais žmonėmis.
Konferencijoje pranešimus skaitė LNF projektų vadovė Lina Garbenčiūtė, Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė, ir LASS specialistai: Daina Vitkauskienė, Vytautas Gendvilas ir Vilmantas Balčikonis.
Prie konferencijos prisijungė apie 450 dalyvių.
Džiaugiamės tokia dalyvių gausa ir tikimės, kad konferencija buvo įdomi ir naudinga.
Nuotraukoje - nuotolinės konferencijos akimirka.
 Sveikiname Vitaliją Petkutę - geriausią skaitytoją Brailio raštu!...

Sveikiname Vitaliją Petkutę - geriausią skaitytoją Brailio raštu!

Nuotraukoje - Vitalija Petkutė

 Nuotraukų koliaže - LAB Klaipėdos padalinyje eksponuojama klaipėdiečio...

Nuotraukų koliaže - LAB Klaipėdos padalinyje eksponuojama klaipėdiečio Ramūno Šurkaus fotografijos paroda „Nereali realybė“.

 LAB Klaipėdos padalinyje iki 2021 m. balandžio mėn. 30 d. eksponuojama...

LAB Klaipėdos padalinyje iki 2021 m. balandžio mėn. 30 d. eksponuojama klaipėdiečio Ramūno Šurkaus fotografijos paroda „Nereali realybė“. Nuotraukoje - parodos autorius Ramūnas Šurkus

 
 Kovas - sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ. 
 
 
 Kovo mėn. 2 d. LAB...
Kovas - sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ.
Kovo mėn. 2 d. LAB Klaipėdos padalinio darbuotoja Daiva Žiemelienė kartu su BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ psichologe Deimante Flemingaite-Juknevičene surengė virtualų renginį „Pasakų terapija“ neįgaliųjų centro jaunuoliams, kurio metu, skaitant bei analizuojant pasaką, kalbama apie sąmoningumą, toleranciją, pagarbą ir draugystę, ugdoma savigarba, gerinami tarpasmeniniai santykiai, stiprinami ryšiai. Nuotraukoje - virtualaus renginio dalyviai.
 2021 m. vasario mėn.19 dieną LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji...

2021 m. vasario mėn.19 dieną LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė Klaipėdos miesto Regos ugdymo centro priešmokyklinės grupės „Ežiukai“ (auklėtoja D. Kaktienė) ugdytiniams nuotoliniu būdu pravedė virtualų renginį „Brangiausioji dovana“, skirtą Vasario 16-ajai - Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Po renginio vaikai pristatė savo kūrybinius darbelius. Nuotraukų koliaže - vaikų darbeliai, skirti Lietuvai ir virtualaus renginio vedėja D. Žiemelienė.

 2020 spalio 21 d. Kretingos VB bibliotekininkės ir LAB Klaipėdos padalinio...

2020 spalio 21 d. Kretingos VB bibliotekininkės ir LAB Klaipėdos padalinio bibliotekininkė Henrika sukvietė Kretingos miesto gimnazijų, progimnazijų, lopšelių – darželių logopedus, spec. pedagogus ir bibliotekininkus į renginį „ELVIS – reali pagalba vaikui, kuriam sunku skaityti.“  Gaila, kad gerus planus koreguoja COVID – susitikimą teko perkelti į nuotolinį formatą. Džiaugiamės gausiu ratu susidomėjusių mokymosi specialistų. Visi susitikime dalyvaujantys  pedagogai patvirtino, kad garsinis leidinys – didelė pagalba dirbant su vaikais, patiriančiais skaitymo sunkumų. Viena išradinga pedagogė pasidalino savo gerąja patirtimi, kuomet pati vaikams garsindavo trumpus tekstukus.  LABiblioteka džiaugiasi, galėdama ateiti į pagalbą!  Visos logopedės, spec. pedagogės ir bibliotekininkės bus prijungtos prie ELVIS virtualios bibliotekos kaip administratorės, kad galėtų vaikams, patiriantiems įvairių skaitymo sunkumų, atsiųsti garsinius leidinius ir taip palengvintų „kariavimą“ su tekstais, suteiktų daugiau pasitikėjimo savimi. Dėkojame Kretingos VB bendruomenei ir mokymosi specialistams, atvykusiems į renginį. Dėkojame, kad  Jums rūpi. Nuotraukoje, Kretingos VB darbuotojai su bibliotekininke Henrika, Kretingos bibliotekos foje.

 2021 m. sausio 21 ir 28 dienomis Klaipėdos regos ugdymo centro vaikai...

2021 m. sausio 21 ir 28 dienomis Klaipėdos regos ugdymo centro vaikai nuotoliniu būdu LAB Klaipėdos padalinio iniciatyva galėjo dalyvauti renginiuose, kuriuose pažino pasakų pasaulį bei susipažino ir virtualiai keliavo po muziejus, įsikūrusius Klaipėdos mieste. Nuotraukų koliaže - renginio akimirkos.

 2021.01.12 - 13 dienomis, minint Lietuvos Laisvės gynėjų dienos 30-metį, LAB...

2021.01.12 - 13 dienomis, minint Lietuvos Laisvės gynėjų dienos 30-metį, LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė, Klaipėdos Regos ugdymo centro „Pelėdžiukų“ ir „Ežiukų“ grupės vaikams papasakojo apie Sausio 13-ios nakties įvykius. Po nuotolinių renginių vaikai savo piešiniuose pavaizdavo tai, kaip jie suprato, kaip buvo ginama šalies Nepriklausomybė. Nuotraukoje - nuotolinių renginių akimirkos.

 Jau šeštus metus iš eilės LAB Klaipėdos padalinys...

Jau šeštus metus iš eilės LAB Klaipėdos padalinys dalyvauja Kalėdinių eglučių kiemelyje, puošiant eglutes ir džiuginant klaipėdiečius ir miesto svečius. Šios Kalėdos - kitokios, bet eglutė ir vėl nušvito, džiugindama savo bendruomenę... Džiaugiamės Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės VB kolegų draugyste ir bendradarbiavimu. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio eglutė ir Padėka.

 2020 gruodžio 11 d. bibliotekininkė Henrika skaitė pranešimą...

2020 gruodžio 11 d. bibliotekininkė Henrika skaitė pranešimą mokslinėje praktinėje konferencijoje „Gyvosios (Ne)galios knygos: nenurašyk dėl viršelio“. Nuotolinės transliacijos metu pasisakė įvairių neįgaliųjų organizacijų vadovai, seimo nariai, miesto meras. Pranešimuose buvo dalinamasi: patirtimi, kokios pagalbos neįgalieji pasigenda iš miesto bendruomenės, valdžios atstovų, kaip savo negalią paversti galia, ar keičiasi visuomenės požiūris į neįgaliuosius. Konferencijoje Henrika pristatė LAB paslaugas ir užmezgė kontaktą su kitomis neįgaliuosius aptarnaujančiomis organizacijomis. Nuotraukoje, nuotolinės konferencijos akimirka iš kompiuterio ekrano, dėl COVID pandemijos tuščioje Klaipėdos universiteto salės auditorijoje.

 2020 m. spalio mėn. 15 d. LAB Klaipėdos padalinys kartu su LASS Klaipėdos...

2020 m. spalio mėn. 15 d. LAB Klaipėdos padalinys kartu su LASS Klaipėdos filialu ir Klaipėdos Regos ugdymo centru (RUC) prisijungė prie bendros akcijos „TAIP mano raštui mano mieste“. Minėdami Pasaulinę Baltosios lazdelės dieną, klaipėdiečiai M. Mažvydo alėjoje skaitė ir rašė Brailio raštu, taip atkreipdami visuomenės dėmėsį į Brailio rašto svarbą neregių gyvenime. Nuotraukoje - akcijos akimirkos.

 Minint Pasaulinę Baltosios lazdelės dieną, LAB Klaipėdos padalinys visą...

Minint Pasaulinę Baltosios lazdelės dieną, LAB Klaipėdos padalinys visą savaitę organizavo įvairias pažintines veiklas. Ypač aktyvūs buvo Klaipėdos . „Vitės“ progimnazijos moksleiviai. Jie net kelias dienas skirtingomis klasėmis lankėsi LAB Klaipėdos padalinyje, kur vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė juos spažindino su aklųjų pasauliu. Nuotraukoje - rengnio akimirkos.

 2020 m. spalio mėn. 14 d. LAB Klaipėdos padalinyje viešėjo Klaipėdos...

2020 m. spalio mėn. 14 d. LAB Klaipėdos padalinyje viešėjo Klaipėdos m. „Saulėtekio“ progimnazijos 4a klasės mokiniai su mokytojom Vaida Tamošauskiene ir Asta Pociene. Pažintinio renginio „Drauge su baltąja lazdele“ metu vaikai susipažino su knygomis, kurias skaito neregiai, rašė Brailio raštu savo vardus, užrištomis akimis vaikščiojo su baltąja lazdele, rideno skambantį kamuolį. Renginys buvo skirtas paminėti Pasaulinę Baltosios lazdelės dieną. Renginio metu moksleiviai bibliotekos skaitytojams pristatė tapybos darbų parodą „Rudens spalvos“. Nuotraukoje - akimirkos iš renginio.

 2020 m. spalio 12 d. LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė...

2020 m. spalio 12 d. LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė kartu su Kretingos visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Valentina Bružiene bei Kretingos miesto Marijono Daujoto progimnazijos bibliotekos vedėja Milda Serapiniene moksleiviams organizavo edukacinę pamoką „Pažinkime neregimą pasaulį“, skirtą paminėti Pasaulinę Baltosios lazdelės dieną. Nuotraukoje - akimirkos iš renginio.

 2020 m. spalio 8 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko BĮ neįgaliųjų centro...

2020 m. spalio 8 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ ugdytinių molio, audimo ir žvakių liejimo veiklos darbelių parodos „Gyvenimo atspindžiai“ pristatymas. Nuotraukoje - parodos pristatymo akimirkos.

 2020 m. spalio 6 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko Padėkos popietė, skirta...

2020 m. spalio 6 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko Padėkos popietė, skirta aktyviai dalyvavusiems skaitytojams akcijoje „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkyje „Skaitymas mus jungia“. Nuotraukoje - kai kurie akcijoje dalyvavę ir iššūkį įveikę LAB Klaipėdos padalinio skaitytojai - Nastazija Čebanienė, Algirdas Mumgaudis ir Eglė Streckytė.

 2020 m. spalio mėn. 5 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko informacinis renginys...

2020 m. spalio mėn. 5 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko informacinis renginys „Internetinė tapatybė ir jos saugumas“, kuriame lektorė Jolita Baltrimienė supažindino klausytojus su duomenų apsauga naudojantis informacinėmis technologijomis. Nuotraukoje - renginio klausytojai ir lektorė. 

 2020 m. rugsėjo mėn. 30 d. LAB Klaipėdos padalinio skaitytojai dalyvavo...

2020 m. rugsėjo mėn. 30 d. LAB Klaipėdos padalinio skaitytojai dalyvavo filmo „Nova Lituania“ (režisierius Karolis Kaupinis) su garsiniu vaizdavimu peržiūroje Klaipėdos „Forum Cinemas“ kino salėje. Filmas sulaukė pasaulinės šlovės, apdovanotas daugelyje prestižinių kino festivalių, o tarptautiniame Atėnų kino festivalyje laimėjo pagrindinį festivalio „Grand Prix“. Nuotraukoje - žiūrovai kino salėje.

 2020 m. rugsėjo mėn. 23 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko susitikimas su 5...

2020 m. rugsėjo mėn. 23 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko susitikimas su 5 knygų autoriumi ir 4 knygų bendraautoriumi, metafizikos mokslų daktaru, Lietuvos menų ir mokslo asociacijos „Vydūno šviesa“ prezidentu Vilimantu Zablockiu ir jo knygos „Įrodyk man...“ pristatymas. Nuotraukoje - renginio svečiai ir dalyviai.

 2020.09.08. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinyje įvykusios literatūrinės...

2020.09.08. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinyje įvykusios literatūrinės popietės „Posmai tėviškei ir poetei Salomėjai Nėriai“ LNRS (vadovė Dalia Milukaitė Buragienė) poezijos mylėtojai iš visos Lietuvos. Renginį vedė aktorė Virginija Kochanskytė.

 2020.09.08. LAB Klaipėdos padalinyje vyko literatūrinė popietė „Posmai...

2020.09.08. LAB Klaipėdos padalinyje vyko literatūrinė popietė „Posmai tėviškei ir poetei salomėjai Nėriai“. Renginyje dalyvavo Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nariai iš Kauno, Rietavo, Plungės, Klaipėdos krašto. Šiai organizacijai vadovauja poetė Dalia Milukaitė Buragienė. Renginį vedė aktorė Virginija Kochanskytė. Nuotraukoje - pilna salė žiūrovų.

 Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinyje eksponuojama Klaipėdos vaikų...

Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinyje eksponuojama Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubo „Liepsnelė“ kūrybinės keramikos būrelio „Molinė pėda“ ugdytinių ir Palangos S. Vainiūno meno mokyklos pradinio ugdymo mokinių (vadovė - keramikos mokytoja Živilė Malūkaitė) keramikos darbų paroda „Formos ir faktūra“.

 Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinyje eksponuojama tautodailininkės Joanos...

Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinyje eksponuojama tautodailininkės Joanos Kaktavičienės grafikos darbų paroda „Nuo studijų iki karantino“ ir rankdarbių paroda „Lino pasaka“. Maloniai kviečiame aplankyti parodą iki 2020 m. rugsėjo 15 dienos.

 LAB Klaipėdos padalinyje iki 2020 m. spalio mėn. 19 d. eksponuojama...

LAB Klaipėdos padalinyje iki 2020 m. spalio mėn. 19 d. eksponuojama dailininkės-grafikės ir pedagogės iš Latvijos KRISTĖ BELLTE kolagrafijos ir lino raižinių ciklas „Keturi metų laikai“, kuriame vyrauja gamtos motyvai. Grafikės kūryboje labai svarbus ritmas, šviesos ir šėšėlių žaismas, saulės švytėjimas ir blikai. Kiekvienas metų laikas įkvepia Kristę kūrybai, padiktuoja savo tematiką ir raiškos būdus. Nuotraukoje - autorės darbų koliažas.

Kristė Bellte - baigė Latvijos dailės akademiją. 2006 m. jai suteiktas humanitarinių mokslų meno krypties magistro laipsnis. Pedagoginio darbo patirtis: aukštoji informacinių sistemų menedžmento mokykla, Rygos technikos universitetas, Jūrmalos dailės mokykla. Dalyvavo meno projektuose ir parodose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Prancūzijoje. 

 2020.08.26. LAB Klaipėdos padalinyje viešėjo socialiniai darbuotojai...

2020.08.26. LAB Klaipėdos padalinyje viešėjo socialiniai darbuotojai iš Klaipėdos ir Tauragės regionų. Ekskursijos metu jie susipažino su LAB veikla, paslaugomis ir fondais, sužinojo apie regėjimo negalią turinčių žmonių pagalbines priemones. Nuotraukoje - ekskursijos dalyvės domisi baltosiomis lazdelėmis.

 2020.08.25. LAB Klaipėdos padalinyje vyko LAB Vartotojų aptarnavimo skyriaus...

2020.08.25. LAB Klaipėdos padalinyje vyko LAB Vartotojų aptarnavimo skyriaus (VAS) kvalifikacijos diena. Jos metu LAB padalinių (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Ukmergės) darbuotojai dalijosi gerąja patirtimi, mintimis ir idėjomis, sprendė iškilusias problemas. Nuotraukoje - renginio dalyviai.

 2020.08.20. LAB Klaipėdos padalinyje vyko „Coding: internetinių...

2020.08.20. LAB Klaipėdos padalinyje vyko „Coding: internetinių puslapių kūrimo pagrindų mokymai regos negalią turintiems asmenims“. Nuotraukoje - IT specialistas Viktoras Kalnikas moko kompiuterinių pagrindų renginio dalyvį.

 2020.08.20. LAB Klaipėdos padalinyje vyko „Coding: intrenetinių...

2020.08.20. LAB Klaipėdos padalinyje vyko „Coding: intrenetinių puslapių kūrimo pagrindų mokymai regos negalią turintiems asmenims“. Mokymus vedė LAB IT specialistai Viktoras kalnikas ir Justas Pažarauskas. Nuotraukoje - mokymų dalyviai sėdi prie kompiuterių.

 2020 m. liepos mėn. 31 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko edukacnė pamokėlė...

2020 m. liepos mėn. 31 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko edukacnė pamokėlė „Nematau, bet jaučiu ir girdžiu“ Klaipėdos miesto M. Gorkio pagrindinės mokyklos vasaros stovyklos vaikams (mokytoja Marina Filičeva). Renginį vedė ir apie neregio pasaulį vaikus supažindino vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė. Nuotraukoje - vaikai žaidžia aklųjų riedulio žaidimą.

 2020.06.30. LAB Klaipėdos padalinyje vyko literatūrinė popietė...

2020.06.30. LAB Klaipėdos padalinyje vyko literatūrinė popietė „Ilgesio žemė“, kurioje aktorė Virginija Kochanskytė interpretavo poetų Henriko Nagio, minint jo 100-ąsias ir Henriko Radausko - 110-ąsias gimimo metines, eiles. Nuotraukoje - aktorė V. Kochanskytė deklamuoja poetų eiles prieš publiką.

 Nuotraukoje - aktorė, scenos kalbos pedagogė, Klaipėdos universiteto docentė...

Nuotraukoje - aktorė, scenos kalbos pedagogė, Klaipėdos universiteto docentė Virginija Kochanskytė LAB Klaipėdos padalinyje. 2020.06.30

 2020.06.30. Literatūrinė popietė „Ilgesio žemė“ LAB Klaipėdos...

2020.06.30. Literatūrinė popietė „Ilgesio žemė“ LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - aktorė Virginija Kochanskytė interpretuoja poetų Henriko Nagio ir Henriko Radausko eiles.

 Nuo 2020 m. birželio mėn. 5 dienos iki rugpjūčio mėn. 31 d. LAB Klaipėdos...

Nuo 2020 m. birželio mėn. 5 dienos iki rugpjūčio mėn. 31 d. LAB Klaipėdos padalinyje eksponuojama Valdonijos Sausaitytės-Karaliūnienės autorinė tapybos darbų paroda „Pasaka teptuku“.

 2020.03.09 LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Liaudies skrynią...

2020.03.09 LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Liaudies skrynią atvėrus“, skirtas Tautodailės metams bei Kovo 11-ąjai paminėti su Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniais. Nuotraukoje - medinių verpsčių paroda.

 2020.03.09. LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Liaudies skrynią...

2020.03.09. LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Liaudies skrynią atvėrus“, skirtas Tautodailės metams bei KOVO 11-ąją paminėti. Renginyje dalyvavo Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai ir mokytojos: Asta Pocienė, socialinė pedagogė Giedra Misevičienė bei progimnazijos folkloro ansamblio „Vieversėlis“ vadovė Virginija Gargasienė. Vaikai dainavo dainas ir skaitė eilėraščius. Renginio metu buvo eksponuojama progimnazijos mokinių medinių verpsčių paroda. Nuotraukoje - Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai ir mokytojos renginio metu.

 2020.02.12. Nuotraukoje - renginio „Kai menas liejas iš...

2020.02.12. Nuotraukoje - renginio „Kai menas liejas iš širdies...“, skirto Tautodailės metams, liaudies meno mylėtojai Joana Kaktavičienė ir Pranas Kemerzūnas.

 2020.02.12 LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Kai menas liejas...

2020.02.12 LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Kai menas liejas iš širdies...“, skirtas Tautodailės metams. Nuotraukoje - renginio dalyviai.

 2020.02.12 LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Kai menas liejas...

2020.02.12 LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Kai menas liejas iš širdies...“, skirtas Tautodailės metams. Nuotraukoje - renginio lankytojai domisi Joanos Kaktavičienės rankdarbių paroda.

 2020.02.12. LAB Klaipėdos padalinyje eksponuojama liaudies meno mylėtojo...

2020.02.12. LAB Klaipėdos padalinyje eksponuojama liaudies meno mylėtojo Prano Kemerzūno tapytų paveikslų jūrine tematika paroda.

 2020.02.12. LAB Klaipėdos padalinyje eksponuojami liaudies meno mylėtojos...

2020.02.12. LAB Klaipėdos padalinyje eksponuojami liaudies meno mylėtojos Joanos Kaktavičienės tapyti puodeliai.

 2020.02.12. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio parodoje eksponuojamos...

2020.02.12. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio parodoje eksponuojamos liaudies meno mylėtojos Joanos Kaktavičienės tapytos medinės virtuvinės lentelės.

 2020.02.04. LAB Klaipėdos padalinyje įvyko Srgejaus Vasiljevo personalinės...

2020.02.04. LAB Klaipėdos padalinyje įvyko Srgejaus Vasiljevo personalinės tapybos darbų parodos pristatymas. Nuotraukoje - parodos žiūrovai.

 2020 m. sausio mėn. 29 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko pažintinė popietė...

2020 m. sausio mėn. 29 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko pažintinė popietė „Nematau, bet skaitau“, kurioje vyriausioji bibliotekininkė D. Žiemelienė Klaipėdos Licėjaus 9 klasės (mokytoja Šarūnė Marčišauskaitė) mokinius supažindino su įvairaus formato leidiniais, kuriuos skaito žmonės, netekę regėjimo. Nuotraukoje - mokinys rankoje laiko brailio raštu spausdintą knygą, ant kurios lietuviška brailio abėcėlė.

 2020.01.27. Vaikų rytmetis „Pojūčių pasaulis“ LAB Klaipėdos...

2020.01.27. Vaikų rytmetis „Pojūčių pasaulis“ LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - mergaitė rankomis liečia taktilinę iliustraciją.

 2020.01.27. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų rytmetis „Pojūčių...

2020.01.27. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų rytmetis „Pojūčių pasaulis“, kuriame vyriausioji bibliotekininkė D. Žiemelienė Klaipėdos m. Vitės progimnazijos moksleivius supažindino su aklųjų biblioteka, jos fondais ir paslaugomis. Vaikams buvo pristatyta tiflopriemonių paroda. Nuotraukoje - vaikai klausosi garsinių svarstyklių.

 2020.01.24. LAB Klaipėdos padalinyje vyko Klaipėdos m. Vitės progimnazijos...

2020.01.24. LAB Klaipėdos padalinyje vyko Klaipėdos m. Vitės progimnazijos „Žiniukų“ priešmokyklinio ugdymo grupės kūrybinių darbų parodos „Žiemą baltą visiems šalta“ pristatymas (mokytoja Audronė Mališkienė). Nuotraukoje - vaikai iškėlę rankose laiko savo tapytus darbus.

 2020.01.22. Pažintinis renginys „Kitoks pasaulis“ LAB Klaipėdos...

2020.01.22. Pažintinis renginys „Kitoks pasaulis“ LAB Klaipėdos padalinyje, kuriame vyriausioji bibliotekininkė D. Žiemelienė Klaipėdos m. Vydūno gimnazijos 6 klasės mokinius supažindino su neregio pasauliu. Nuotraukoje - mokiniai eina užrištomis akimis.

 2020.01.22. LAB Klaipėdos padalinyje vyko pažintinis renginys „Kitoks...

2020.01.22. LAB Klaipėdos padalinyje vyko pažintinis renginys „Kitoks pasaulis“, kuriame vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė Klaipėdos m. Vydūno gimnazijos 6 klasės mokinius supažindino su Brailio rašto istorija. Nuotraukoje - susėdę ratu makoniai rankose laiko brailio raštu spausdintus popieriaus lapus, o D. Žiemelienė pasakoja apie Brailio rašto.

 2020.01.28. LAB Klaipėdos padalinyje vyko pažintinis renginys...

2020.01.28. LAB Klaipėdos padalinyje vyko pažintinis renginys „Skaityti galima ir pirštais“. Dalyvavo Klaipėdos m. M. Gorkio mokyklos jungtinė 5-8 klasių grupė su mokytojomis. Vyriausioji bibliotekininkė D. Žiemelienė mokiniams papasakojo apie aklųjų bibliotekos istoriją, jos veiklą ir paslaugas, pristatė specialiųjų formatų leidinius, supažindino su tiflopriemonėmis, skirtomis žmonėms, turintiems regėjimo negalią. Nuotraukoje - susėdę mokiniai rankose laiko taktilinį kūrinį.

 2020 m. vasario mėn. 4 d. LAB Klaipėdos padalinyje įvyko Sergejaus Vasiljevo...

2020 m. vasario mėn. 4 d. LAB Klaipėdos padalinyje įvyko Sergejaus Vasiljevo personalinės tapybos darbų parodos atidarymas. Nuotraukoje - autorius prie savo tapybos kūrinių.

 2020 m. sausio mėn. 21 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko pažintinis renginys...

2020 m. sausio mėn. 21 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko pažintinis renginys „Susipažinkime su garsinėmis knygomis“, kuriame dalyvavo Klaipėdos rajono Slengių daugiafunkcio centro ikimokyklinukai. Nuotraukoje - garso įrašams klausyti skirtas grotuvas bei garsinės ir reginčiųjų raštu knygos.

 2020 m. sausio mėn. 16 d. renginys „Pažinkime neregio pasaulį“....

2020 m. sausio mėn. 16 d. renginys „Pažinkime neregio pasaulį“. Nuotraukoje - mokiniai, susėdę prie stalų, ant kurių eksponuojamos įvairios tiflopriemonės ir specialaus formato knygos, atidžiai klausosi LAB Klaipėdos padalinio vyriausiosios bibliotekininkės Daivos Žiemelienės pasakojimo.

 (2020.01.16.) Renginys „Pažinkime neregio pasaulį“. Nuotraukoje...

(2020.01.16.) Renginys „Pažinkime neregio pasaulį“. Nuotraukoje - mergaitė lygina reginčiųjų ir Brailio rašto abėcėlę.

 (2020.01.16.) Renginys „Pažinkime neregio pasaulį“. Nuotraukoje...

(2020.01.16.) Renginys „Pažinkime neregio pasaulį“. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė mokiniams pasakoja apie garsinių knygų atsiradimą.

 (2020.01.16.) Renginys „Pažinkime neregio pasaulį“. Nuotraukoje...

(2020.01.16.) Renginys „Pažinkime neregio pasaulį“. Nuotraukoje - 1 klasės mokinė piršteliais nagrinėja Brailio raštą

 2020 m. sausio mėn. 16 d. LAB Klaipėdos padalinys vedė pažintinį renginį...

2020 m. sausio mėn. 16 d. LAB Klaipėdos padalinys vedė pažintinį renginį „Pažinkime neregio pasaulį“ Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos pirmokams (mokytoja Diana Simutienė). Renginys vyko Klaipėdos rajono savivaldybės viešojoje J. Lankučio bibliotekos vaikų skyriuje. Dėkojame kolegoms už kvietimą. Nuotraukoje - D. Žiemelienė veda pirmokus užrištomis akimis.

 2020 m. sausio mėn. 9 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų rytmetys...

2020 m. sausio mėn. 9 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų rytmetys „Taškai taškeliai“, kuriame dalyvavo Klaipėdos rajono Slengių daugiafunkcio centro ikimokyklinukai. Renginį vedė D. Žiemelienė. Nuotraukoje - mergaitė rankų pirštukais liečia reljefinę iliustraciją.

 2020 m. sausio mėn. 9 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų rytmetys...

2020 m. sausio mėn. 9 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų rytmetys „Taiškai taškeliai“, kuriame dalyvavo Klaipėdos rajono Slengių daugiafunkcio centro ikimokyklinukai. Renginį vedė D. Žiemelienė. Nuotraukoje - vaikai domisi aklųjų bibliotekos fondais.

 2020 m. sausio mėn.13 d. LAB Klaipėdos padalyje vyko atminimo vakaras...

2020 m. sausio mėn.13 d. LAB Klaipėdos padalyje vyko atminimo vakaras „Kai žvakės tirpsta tamsoje...“, skirtas Sausio 13 - Laisvės gynėjų dienai. Nuotraukoje - rankoje laikomas Sausio 13-ios medalis.

 2020 m. sausio mėn. 13 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko atminimo vakaras...

2020 m. sausio mėn. 13 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko atminimo vakaras „Kai žvakės tirpsta tamsoje...“, skirtas Sausio 13-ajai. Nuotraukoje - žuvusiųjų Laisvės gynėjų nuotraukos ir žvakutės šalia.

 2020 m. sausio mėn.13 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko atminimo vakaras...

2020 m. sausio mėn.13 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko atminimo vakaras „Kai žvakės tirpsta tamsoje...“, skirtas Sausio 13 - Laisvės gynėjų dienai. Nuotraukoje - Lietuvos kariuomenės karininkas Kastytis Jurgelionis gausiai susirinkusiems žiūrovams pasakoja Sausio 13-ios įvykius.

 2020 m. sausio mėn. 6 d., minint Trijų Karalių dieną, Klaipėdos apskrities...

2020 m. sausio mėn. 6 d., minint Trijų Karalių dieną, Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje apdovanotos 45 Klaipėdos miesto įstaigos už originaliai papuoštas eglutes. Jau 5-us metus iš eilės šią gražią tradiciją tęsia ir LAB Klaipėdos padalinys, puošdamas savo fantazijos kalėdinę eglutę. Dėkojame kolegoms už draugystę ir bičiulystę! Martyno Vainoriaus nuotraukoje - kalėdinių eglučių kūrėjai.

 

 2019 m. gruodžio mėn. 12 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko politiko ir...

2019 m. gruodžio mėn. 12 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko politiko ir rašytojo Vytauto Čepo naujos knygos „Siena“ pristatymas. Renginyje dalyvavo romano autorius Vytautas Čepas, prokurorė Nijolė Požarskienė, Sandra Sirutienė, asociacijos „Permainų Klaipėda“ atstovai Algirdas Grublys ir Teisutis Matulevičius. Nuotraukoje - Nijolė Požarskienė renginio klausytojams komentuoja V. Čepo naują romaną, šalia sėdi S. Sirutienė ir V. Čepas, ant stalelio atremta nauja knyga.

 2019 m. gruodžio mėn. 11 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko adventinė popietė...

2019 m. gruodžio mėn. 11 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko adventinė popietė „Po balto angelo sparnu...“. Renginyje dalyvavo Klaipėdos Šv. Kazimiero parapijos dvasininkas Andrejus Lazarevas. Kalėdines giesmes atliko Vaida Butautaitė, jai akomponavo Loreta Aukštuolienė, poeziją skaitė Klaipėdos krašto poetai. Nuotraukoje - būryje - adventinės popietės svečiai ir dalyviai, viduryje stovi kunigas Andrejus.

 2019 m. gruodžio mėn. 2 - 31 d. Klaipėdos technologijų mokymo centre...

2019 m. gruodžio mėn. 2 - 31 d. Klaipėdos technologijų mokymo centre eksponuojama Lietuvos aklųjų bibliotekos taktilinių (liečiamųjų) knygų paroda, skirta paminėti tarptautinę Neįgaliųjų dieną. Nuotraukoje - taktilinių knygų fotokoliažas.

 2019 m. gruodžio mėn. 6 d. LAB Klaipėdos padalinyje, tvarkydami bibliotekos...

2019 m. gruodžio mėn. 6 d. LAB Klaipėdos padalinyje, tvarkydami bibliotekos patalpas, Tarptautinę savanorių dieną paminėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos pirmokai - Dominyka, Dainius, Kamilė ir Danielius. Dėkojame jaunimui ir mokytojai už netradicinės veiklos pamoką aklųjų bibliotekoje. Nuotraukoje - gimnazistai valo knygų lentynas.

 2019.12.06. LAB Klaipėdos padalinyje vyko bendras tęstinis projektas...

2019.12.06. LAB Klaipėdos padalinyje vyko bendras tęstinis projektas „Aš seku, pasek ir tu, sekam pasakas kartu“ su Klaipėdos m. Šiaurinio mikrorajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų logopedais ir vaikais, turinčiais kalbinės komunikacijos sutrikimų. Nuotraukoje - vaikai demonstruoja medalius, kuriais buvo apdovanoti už dalyvavimą renginyje „Pasakų kraitelė“.

 2019 m. gruodžio mėn. 6 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko bendras tęstinis...

2019 m. gruodžio mėn. 6 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko bendras tęstinis renginys „Aš seku, pasek ir tu, sekam pasakas kartu“ su Klaipėdos Šiaurinio mikrorajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų logopedais ir vaikais, turinčiais kalbinės komunikacijos sutrikimų. Renginyje buvo rodomas spektaklis „Daržovių olimpiada“, žaidžiami žaidimai, dainuojamos dainelės, deklamuojami eilėraščiai. Nuotraukoje - vaikai ant savo delnų piešia pasaką.

 2019 m. gruodžio mėn. 6 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko tęstinis projektas...

2019 m. gruodžio mėn. 6 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko tęstinis projektas „Aš seku, pasek ir tu, sekam pasakas kartu“ su Klaipėdos Šiaurinio  mikrorajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų logopedais ir vaikučiais, turinčiais kalbinės komunikacijos sutrikimų. Renginyje Klaipėdos Vitės progimnazijos „Žirniukų“ priešmokyklinio ugdymo grupė parodė spektaklį „Daržovių olimpiada“ (mokytojos A. Mališkienė ir D. Lukauskienė). Nuotraukoje - mergaitė piešia ant delno pasaką.

 2019 m. gruodžio mėn. 6 d. Kalėdinių eglučių kiemelyje, esančiame Klaipėdos...

2019 m. gruodžio mėn. 6 d. Kalėdinių eglučių kiemelyje, esančiame Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, jau penktus metus iš eilės sužibo ir LAB Klaipėdos padalinio natūrali rankų darbo eglutė. Nuotraukoje - eglišakiais, raidėmis, lemputėmis papuošta eglutė, kurios viršūnėje sėdi pelėda - žinių ir išminties simbolis.

 2019.11.27. LAB Klaipėdos padalinyje vyko nuotaikingas teatrinis/muzikinis...

2019.11.27. LAB Klaipėdos padalinyje vyko nuotaikingas teatrinis/muzikinis renginys, skirtas tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Dalyvavo Klaipėdos Baltijos gimnazijos ugdytiniai. Nuotraukoje - besišypsantys žiūrovai ploja šokėjai.

 2019.11.27. LAB Klaipėdos padalinyje vyko nuotaikingas teatrinis/muzikinis...

2019.11.27. LAB Klaipėdos padalinyje vyko nuotaikingas teatrinis/muzikinis renginys, skirtas tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Dalyvavo Klaipėdos Baltijos gimnazijos ugdytiniai. Nuotraukoje - akimirka iš renginio, kuomet aklą karalių linksmina nuotaikinga šokėja.

 2019.11.27. LAB Klaipėdos padalinyje vyko nuotaikingas teatrinis/muzikinis...

2019.11.27. LAB Klaipėdos padalinyje vyko nuotaikingas teatrinis/muzikinis renginys, skirtas tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Dalyvavo Klaipėdos Baltijos gimnazijos ugdytiniai. Nuotraukoje - šventinės programos atlikėjai iš Klaipėdos Baltijos gimnazijos.

 2019.11.26. LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Amuletai iš...

2019.11.26. LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Amuletai iš gintaro“, skirto Klaipėdos lopšelio/darželio „Bangelė“ grupės „Gintarėlis“ ugdytiniams. Nuotraukoje - mergaitė žiūri taktilinę knygą apie grybus.

 2019.11.26. LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Amuletai iš...

2019.11.26. LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Amuletai iš gintaro“, skirto Klaipėdos lopšelio/darželio „Bangelė“ grupės „Gintarėlis“ ugdytiniams. Nuotraukoje - „Gintarėlis“ grupės auklėtinis su auklėtoja liečia reljefinį atviruką su amuletų pavyzdžiais.

 2019.11.26. LAB Klaipėdos padalinyje vykos edukacinis renginys...

2019.11.26. LAB Klaipėdos padalinyje vykos edukacinis renginys „Amuletai iš gintaro“, skirtas Klaipėdos lopšelio/darželio „Bangelė“ grupės „Gintarėlis“ ugdytiniams. Nuotraukoje - LASS Klaipėdos ir Telšių regiono direktorė Daina Vitkauskienė „Gintarėlio“ grupės vaikams rodo skirtingų rūšių gintarą. 

 2019 m. lapkričio 21 dieną LAB Klaipėdos padalinyje vyko jauki...

2019 m. lapkričio 21 dieną LAB Klaipėdos padalinyje vyko jauki pašnekesių popietė „ Žemaitijos kultūrinis sąjūdis“, skirta Žemaitijos metams. Nuotraukoje - ilgametė Žemaičių kultūros draugijos narė Janina Zvonkuvienė, atnešusi išsaugotų laikraščių, knygų, nuotraukų apie Žemaitijos kultūrinį paveldą ir jos žmones.

 2019 m. lapkričio 21 dieną LAB Klaipėdos padalinyje vyko jauki...

2019 m. lapkričio 21 dieną LAB Klaipėdos padalinyje vyko jauki pašnekesių popietė, skirta Žemaitijos metams. Nuotraukoje - „Žemaičių alkierius“ dainininkės, ilgametė Žemaičių kultūros draugijos narė Janina Zvonkuvienė ir žemaitiškos tarmės mylėtojai skaito laikraštį „A mon sakaa?“

 2019 m. lapkričio 21 dieną LAB Klaipėdos padalinyje vyko jauki...

2019 m. lapkričio 21 dieną LAB Klaipėdos padalinyje vyko jauki pašnekesių popietė „Žemaičių kultūrinis sąjūdis“, skirta Žemaitijos metams. Nuotraukoje - ilgametė Žemaičių kultūros draugijos narė Janina Zvonkuvienė ir „Žemaičių alkierius“ dainininkės.

 2019.11.19. LAB Klaipėdos padalinyje vyko muzikinis literatūrinis vakaras...

2019.11.19. LAB Klaipėdos padalinyje vyko muzikinis literatūrinis vakaras „Žmogui reikia žmogaus“, kuriame savo koncertinę programą parodė Klaipėdos regos ugdymo centro (RUC) atlikėjai. Nuotraukoje - solistė Zofija Vilkienė, skaitovas ir dainininkas Albertas Mumgaudis ir jų vadovė Loreta Aukštuolienė pasirodo priešais gausiai susirinkusius žiūrovus.

 2019 m. lapkričio mėn. 19 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko muzikinis...

2019 m. lapkričio mėn. 19 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko muzikinis literatūrinis vakaras „Žmogui reikia žmogaus“, kuriame dalyvavo maži ir dideli Klaipėdos regos ugdymo centro atlikėjai, kuriuos paruošė vadovės Danutė Marcelė Balčiūnienė ir Loreta Aukštuolienė. Nuotraukoje - koncertinę programą atlieka Klaipėdos regos ugdymo centro (RUC) mėgėjų teatro trupė „Palėpė“ artistai (vadovė Danutė Marcelė Balčiūnienė). 

 2019 m. lapkričio 19 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko muzikinis...

2019 m. lapkričio 19 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko muzikinis literatūrinis vakaras „Žmogui reikia žmogaus“, kuriame savo koncertinę programą parodė Klaipėdos regos ugdymo centro (RUC) „Pelėdžiuko“ grupės vaikai. Nuotraukoje - jaunieji atlikėjai.

 2019.11.15. LAB Klaipėdos padalinys kartu su Seimo nariu Dainiumi Kepeniu...

2019.11.15. LAB Klaipėdos padalinys kartu su Seimo nariu Dainiumi Kepeniu pakvietė klaipėdiečius prisijungti prie Vydūno šviesos skleidimo ir praleisti šiltą vakarą vieno veiksmo spektaklyje „Avelė“, kuris sukurtas pagal Vydūno kūrybą. Spektaklyje vaidino LASS Klaipėdos miesto filialo dramos studijos „Meleta“ aktoriai (vadovė Janina Monienė). Savo mintimis apie Vydūną pasidalino Seimo narys Dainius Kepenis ir Mokslo ir menų asociacijos „Vydūno šviesa“ prezidentas Vilimantas Zablockis. Nuotraukoje - scenoje stovi spektaklyje vaidinę aktoriai ir svečiai.

 2019.11.13. LAB Klaipėdos padalinyje vyko metinė skaitytojų konferencija....

2019.11.13. LAB Klaipėdos padalinyje vyko metinė skaitytojų konferencija. Nuotraukoje - į gausų būrį susirinkusiųjų skaitytojų klausimus atsakinėja LAB direktorė Inga Davidonienė, LAB VAS vedėja Janina Vileikienė ir vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė.  

 2019.11.13. Pažintinis seminaras

2019.11.13. Pažintinis seminaras "Informacijos ir paslaugų prieinamumas: ką svarbu žinoti". Nuotraukoje - susirinkusiems seminaro dalyviams LAB direktorė Inga Davidonienė skaito pranešimą "Negalia ir skaitymas: dėl kokių priežasčių negalime skaityti?"

 2019.11.13. LAB klaipėdos padalinyje vyko pažintinis seminaras...

2019.11.13. LAB klaipėdos padalinyje vyko pažintinis seminaras „Informacijos ir paslaugų prieinamumas: ką svarbu žinoti “. Nuotraukoje - seminaro dalyviai rankomis liečia taktilines knygas, kurias pristato LAB VAS vadovė Janina Vileikienė

 2019.11.13. LAB Klaipėdos padalinyje vyko pažintinis seminaras

2019.11.13. LAB Klaipėdos padalinyje vyko pažintinis seminaras "Informacijos ir paslaugų prieinamumas: ką svarbu žinoti". Nuotraukoje -  pranešėja LAB VAS vedėja Janina Vileikienė supažindina klausytojus su taktilinėmis knygomis ir paaiškina pojūčių svarbą priimant informaciją. 

 2019.11.08. LAB Klaipėdos padalinyje  Klaipėdos  licėjaus 4d...

2019.11.08. LAB Klaipėdos padalinyje  Klaipėdos  licėjaus 4d klasės mokiniams  pravesta atvira pamoka  be sienų "Brailio skaičiai". Nuotraukoje mokiniai rašo Brailio skaičius.

 2019.11.07. Nuotraukoje LASS Plungės paslaugų punkto narių ataskaitinis...

2019.11.07. Nuotraukoje LASS Plungės paslaugų punkto narių ataskaitinis susirinkimas ir susitikimas su skaitytojais. Pirmininkė Janina Rupšienė pristato metinę ataskaitą ir atvykusius svečius iš Klaipėdos ir Panevėžio.

 2019.10.25. LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva...

2019.10.25. LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė Kretingos Visuomenės sveikatos biuro buvo pakviesta pravesti pamoką „Pažink neregio pasaulį“ Kretingos m. Marijono Daujoto progimnazijos moksleiviams. Nuotraukoje - D. Žiemelienė supažindina moksleivius su brailio ir taktilinėmis knygomis, kurias skaito žmonės, netekę regėjimo.

 2019.10.25. LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė pravedė...

2019.10.25. LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė pravedė pamoką „Pažink neregio pasaulį“ Kretingos m. Marijono Daujoto progimnazijos moksleiviams. Nuotraukoje - vaikai rankomis liečia brailio raštu spausdintas iliustracijas.

 2019.10.18. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio LASS Gargždų paslaugų...

2019.10.18. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio LASS Gargždų paslaugų punkte vykusios šventės, skirtos pasaulinei baltosios lazdelės dienai, koncerto atlikėjai - ansamblis „Asablyvi“ (vadovė Janina Monienė).

 2019.11.06. LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Paliesk. Pajausk....

2019.11.06. LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Paliesk. Pajausk. Atrask“ su Klaipėdos Vydūno gimnazijos 6 klasės mokiniais ir dailės mokytoja Kristina Mickevičiene. Nuotraukoje - mokiniai užrištomis akimis kairę ranką padėję draugui ant peties vorele eina į bibliotekos skaityklą.

 2019.11.06. LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Paliesk. Pajausk....

2019.11.06. LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Paliesk. Pajausk. Atrask“ su Klaipėdos Vydūno gimnazijos 6 klasės mokiniais ir dailės mokytoja Kristina Mickevičiene. Renginio metu mokiniai susipažino su brailio, garsinėmis ir taktilinėmis (liečiamosiomis) knygomis. Nuotraukoje - mokinys rankomis liečia rankų darbo taktilinę knygą.

 2019.10. 15.  LAB Klaipėdos padalinyje, Pasalulinės baltosios lazdelės...

2019.10. 15.  LAB Klaipėdos padalinyje, Pasalulinės baltosios lazdelės dienos proga, vyko Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokinių savanorytės diena. Nuotraukoje   Klaipėdos Baltijos mokiniai - savanorių su ilgamete bibliotekos vyriausiąja bibliotekininke Daiva Žiemeliene (dešinėje). 

 2019.10.02. Nuotraukoje Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokiniai, LAB...

2019.10.02. Nuotraukoje Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokiniai, LAB Klaipėdos padalinio bibliotekos kvietimu, sveikina Klaipėdos globos namų gyventojus su pasauline pagyvenusiųjų žmonių diena.  Mokiniai atlieka populiaras dainas su teatrine improvizacija.

 2019.10.17. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų rytmetys...

2019.10.17. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų rytmetys „Taškuotas kelias“ su Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos moksleiviais. Nuotraukoje - mergaitė per didinamąjį stiklą žiūri į knygą.

 2019.10.17. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų rytmetys...

2019.10.17. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų rytmetys „Taškuotas kelias“, kuriame dalyvavo Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos auklėtiniai su mokytojomis. Bibliotekos darbuotoja Daiva supažindino moksleivius su LAB istorija, jos veikla, specialiaisiais fondais bei tiflopriemonių paroda. Nuotraukoje - moksleivis užrištomis akimis eina su baltaja lazdele.

 

 2019.10.17. LAB Klaipėdos padalinyje vykusiame renginyje...

2019.10.17. LAB Klaipėdos padalinyje vykusiame renginyje „Taškuotas kelias“ „Medeinės“ mokyklos mokiniai galėjo paliesti taktilines knygeles. Nuotraukoje - berniukas rankomis liečia knygos iliustraciją, šalia mokytoja jam padeda.

 2019 m. spalio mėn. 8 dieną LAB Klaipėdos padalinyje vyko susitikimas su...

2019 m. spalio mėn. 8 dieną LAB Klaipėdos padalinyje vyko susitikimas su Lietuvos kino, teatro ir televizijos aktore Regina Arbačiauskaite. Nuotraukoje - viešnia susirinkusiems žiūrovams ir gerbėjams pasakoja apie savo kūrybinį kelią.

 Nuotraukoje - 2019 m. spalio mėn. 8 dieną LAB Klaipėdos padalinyje įvykusio...

Nuotraukoje - 2019 m. spalio mėn. 8 dieną LAB Klaipėdos padalinyje įvykusio susitikimo su Lietuvos kino, teatro ir televizijos aktore Regina Arbačiauskaite, žiūrovai ir gerbėjai kartu su viešnia.

 Nuotraukoje - Lietuvos kino, teatro ir televizijos aktorė Regina...

Nuotraukoje - Lietuvos kino, teatro ir televizijos aktorė Regina Arbačiauskaitė LAB Klaipėdos padalinyje 2019 m. spalio mėn. 8 dieną.

 2019.10.04. Jau tapo tradicija Klaipėdos „Smeltės“...

2019.10.04. Jau tapo tradicija Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijoje, minint tarptautinę Mokytojo dieną, į pamokas pasikviesti svečius. Įvairias ir kūrybingas pamokas mokiniams vedė tėveliai ir įvairių miesto įmonių atstovai. Mokiniams tai žinios, emocijos ir įspūdžiai, o „naujiems mokytojams“ iššūkis. Nuotraukoje - įvairių profesijų atstovai Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijoje, jų tarpe ir LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė.(nuotrauka iš „Smeltės“ progimnazijos svetainės)

 

 2019.10.04. Minint tarptautinę Mokytojų dieną, Klaipėdos...

2019.10.04. Minint tarptautinę Mokytojų dieną, Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijoje vyko renginys, kuriame pakviesti įvairiausių profesijų turintys žmonės vedė pamokas moksleiviams. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė pravedė pamoką „Bibliotekininko profesija. Be knygos nė dienos“.

 2019.10.04. Minint tarptautinę Mokytojų dieną Klaipėdos...

2019.10.04. Minint tarptautinę Mokytojų dieną Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijoje, LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė buvo pakviesta pristatyti bibliotekininko specialybę. Apie aklųjų bibliotekos veiklą, jos paslaugas, specialiuosius fondus ir skaitytojus, turinčius regėjimo negalią, mokiniams padėjo suprasti parodyta vaizdinė medžiaga. Nuotraukoje - moksleiviai žiūri filmą „Kelias“.

 2019.10.04. Nuotraukoje - Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos...

2019.10.04. Nuotraukoje - Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos moksleiviai po pažintinės pamokos apie bibliotekininko profesiją su LAB Klaipėdos padalinio vyriausiąja bibliotekininke Daiva Žiemeliene.

 2019.10.04. Minint tarptautinę Mokytojo dieną, Klaipėdos...

2019.10.04. Minint tarptautinę Mokytojo dieną, Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijoje pažintinę pamoka apie bibliotekininko profesiją vedė LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė. Nuotraukoje - ji moksleiviams rodo taktilinę (liečiamąją) knygelę „Mūsų gyvūnai“.

 2019. 10. 11. Palangos sanatorinėje mokykloje vyko renginys, skirtas...

2019. 10. 11. Palangos sanatorinėje mokykloje vyko renginys, skirtas pasaulinei baltosios lazdelės dienai paminėti. Renginį vedė LAB Klaipėdos padalinio bibliotekininkė (atstovė regionams) Indrė Ordavičienė.  Nuotraukoje vyresniųjų klasių mokiniai, susipažinę su neregių ir silpnaregių buities ir sporto priemonėmis, stebi ir komentuojama  dokumentinį filmą apie žmonių su regos negalia laisvalaikį.

 2019.10.10. Minint tarptautinę Baltosios lazdelės dieną, LAB Klaipėdos...

2019.10.10. Minint tarptautinę Baltosios lazdelės dieną, LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė Telšių „Džiugo“ gimnazijoje 3 klasės gimnazistams pravedė pažintinę pamoką „Pažinkime neregio pasaulį“. Nuotraukoje - savanoriams ant akių rišamos skarelės.

 2019.10.10. Renginio, skirto Baltosios lazdelės dienai paminėti...

2019.10.10. Renginio, skirto Baltosios lazdelės dienai paminėti metu,Telšių „Džiugo“ 3 klasės gimnazistams pristatyta LAB veikla ir paslaugos, taktilinių (liečiamųjų) knygų paroda bei tiflopriemonės, skirtos žmonėms, turintiems regėjimo negalią. Nuotraukoje - Daiva Žiemelienė rodo brailio raštu spausdintą knygą.

 2019.09.30. Nuotraukoje - renginio akimirka: gausiai susirinkę LASS...

2019.09.30. Nuotraukoje - renginio akimirka: gausiai susirinkę LASS Telšių paslaugų punkto skaitytojai.

 2019.09.30. Nuotraukoje - taktiline (liečiamąja) paroda susidomėję LASS...

2019.09.30. Nuotraukoje - taktiline (liečiamąja) paroda susidomėję LASS Telšių paslaugų punkto skaitytojai.

 2019.09.30. Nuotraukoje - taktilinių (liečiamųjų) knygų parodos ekspozicija...

2019.09.30. Nuotraukoje - taktilinių (liečiamųjų) knygų parodos ekspozicija LASS Telšių paslaugų punkte.

 Nuo 2019 m. rugsėjo mėn. 12 d. iki lapkričio mėn. 22 d. LAB Klaipėdos...

Nuo 2019 m. rugsėjo mėn. 12 d. iki lapkričio mėn. 22 d. LAB Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) eksponuojama BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ molio veiklos keramikos darbelių paroda „Mūsų mintys - kaip žuvys“. Maloniai kviečiame aplankyti! Nuotraukoje - koliažas molinės žyvys.

 2019 m. rugsėjo mėn. 10 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko daktarės, Lietuvos...

2019 m. rugsėjo mėn. 10 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko daktarės, Lietuvos Nepriklausomų rašytojų sąjungos pirmininkės, poetės Dalios Milukaitės-Buragienės jubiliejinės poezijos rinktinės „Skamba devynbalsė mūza“ sutiktuvės. Nuotraukoje - autorės knyga.

 2019.09.11. Nuotraukoje - žiūrovai susėdę ant kėdžių ir grindų susitikimo su...

2019.09.11. Nuotraukoje - žiūrovai susėdę ant kėdžių ir grindų susitikimo su Selemonu Paltanavičiumi metu.

 2019.09.11. LAB Klaipėdos padalinyje susitikimas su gamtininku,...

2019.09.11. LAB Klaipėdos padalinyje susitikimas su gamtininku, rašytoju ir fotografu S. Paltanavičiumi. Nuotraukoje - Selemonas Paltanavičius skaito ištraukas iš savo knygos.

 2019.09.11. Nuotraukoje - gamtininkas, rašytojas ir fotografas...

2019.09.11. Nuotraukoje - gamtininkas, rašytojas ir fotografas Selemonas Paltanavičius susitikimo metu su klaipėdiečiais.

 2019 m. rugsėjo mėn. 11 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko susitikimas su...

2019 m. rugsėjo mėn. 11 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko susitikimas su gamtininku, rašytoju ir fotografu Selemonu Paltanavičiumi. Nuotraukoje - pilna salė žiūrovų - nuo pačių mažiausių iki vyriausių.

 2019.09.11. Susitikimas LAB Klaipėdos padalinyje su Selemonu Paltanavičiumi....

2019.09.11. Susitikimas LAB Klaipėdos padalinyje su Selemonu Paltanavičiumi. Nuotraukoje - autorius pasirašo ant savo knygų.

 2019 m. rugsėjo mėn. 10 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko poezijos popietė...

2019 m. rugsėjo mėn. 10 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko poezijos popietė „Skamba devynbalsė mūza“. Nuotraukoje - (iš kairės) renginio vedėja aktorė Virginija Kochanskytė, poetė Dalia Milukaitė-Buragienė ir LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė

 2019 m. rugsėjo mėn. 10 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko poezijos popietė,...

2019 m. rugsėjo mėn. 10 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko poezijos popietė, kurios metu buvo pristatyta daktarės ir poetės Dalios Milukaitės-Buragienės jubiliejinė poezijos rinktinė „Skamba devynbalsė mūza“. Poeziją skaitė aktorė Virginija Kochanskytė. Nuotraukoje - poetės draugai ir artimieji, atėję pasveikinti knygos autorę.

 2019 m. rugsėjo mėn. 10 d. Nuotraukoje - poezijos popietės „Skamba...

2019 m. rugsėjo mėn. 10 d. Nuotraukoje - poezijos popietės „Skamba devynbalsė mūza“ žiūrovai ir dalyviai.

 2019 m. rugsėjo mėn. 10 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko poezijos popietė...

2019 m. rugsėjo mėn. 10 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko poezijos popietė „Skamba devynbalsė mūza“, kurios metu buvo pristatyta poetės D. Milukaitės-Buragienės jubiliejinė poezijos rinktinė. Nuotraukoje - aktorė V. Kochanskytė kalbina poetę D. Milukaitę-Buragienę.

 2019 m. liepos mėn. 26 d. Klaipėdoje vyko jubiliejinė 60-oji Jūros...

2019 m. liepos mėn. 26 d. Klaipėdoje vyko jubiliejinė 60-oji Jūros šventės eisena „Jūra tinka kiekvienam“, kurioje dalyvavo apie 7 000 dalyvių iš įvairių Klaipėdos miesto įmonių bei organizacijų. Nuotraukoje - žygiuoja Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos darbuotojai. Pirmoje eilėje, šalia bibliotekos direktorės Lauros Juchnevič, žygiuoja LAB atstovė - Daiva Žiemelienė.

 2019 m. balandžio mėn. 11 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų rytmetys...

2019 m. balandžio mėn. 11 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų rytmetys „Čiulbėk, čiulbėk, paukšteli...“. Nuotraukoje - renginio akimirkų koliažas.

 2019.07.26. Nuotraukoje - jubiliejinės 60-osios Jūros šventės eisenos...

2019.07.26. Nuotraukoje - jubiliejinės 60-osios Jūros šventės eisenos „Jūra tinka kiekvienam“ spalvingieji personažai.

 2019.07.26. Nuotraukoje - Klaipėdos m. Jūros šventės eisenos...

2019.07.26. Nuotraukoje - Klaipėdos m. Jūros šventės eisenos „Jūra tinka kiekvienam“ bibliotekininkų komandos personažai - Juras ir Barkas.

 2019.07.26. Nuotraukoje - jubiliejinės 60-osios Jūros šventės eisenos...

2019.07.26. Nuotraukoje - jubiliejinės 60-osios Jūros šventės eisenos „Jūra tinka kiekvienam“ dalyviai - bibliotekininkai.

 2019.07.26. Nuotraukoje - (iš kairės) Laura Juchnevič - Klaipėdos...

2019.07.26. Nuotraukoje - (iš kairės) Laura Juchnevič - Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos direktorė ir Daiva Žiemelienė - LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė, pasiruošusios dalyvauti šventinėje 60-ojoje Jūros šventės eisenoje „Jūra tinka kiekvienam“.

 2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenės namuose vyko renginys...

2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenės namuose vyko renginys „Popietė tarp pajūrio pušų“, skirtas vasaros stovyklos vaikus supažindinti su LAB kaupiamu specialaus formato knygomis, skirtomis žmonėms, turintiems regėjimo negalią. Nuotraukoje - vaikai susipažįsta su įvairiais leidiniais - garsiniais, Brailio rašu spausdintais bei taktiliniais (liečiamaisiais).

 2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenės namuose vyko renginys...

2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenės namuose vyko renginys „Popietė tarp pajūrio pušų“, skirtas supažindinti vasaros stovyklos vaikus su neregių pasauliu. Renginį vedė LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė D. Žiemelienė. Nuotraukoje - vaikai užrištomis akimis žaidžia šaškėmis.

 2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenės namuose vyko renginys...

2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenės namuose vyko renginys „Popietė tarp pajūrio pušų“, skirtas vasaros stovyklos vaikus supažindinti su neregio pasauliu. Nuotraukoje - vaikai užrištomis akimis eina su baltąja lazdele.

 

 2019 m. liepos mėn. 23 d. LAB KLaipėdos padalinyje vyko vaikų popietė...

2019 m. liepos mėn. 23 d. LAB KLaipėdos padalinyje vyko vaikų popietė „Pažinkime kitokį pasaulį“. Nuotraukoje - Klaipėdos m. M. Gorkio pagrindinės mokyklos vasaros stovyklos priešmokyklinės grupės vaikai žiūri taktilinių knygelių ir kūrybinių darbų parodą.

 2019 m. liepos mėn. 23 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų popietė...

2019 m. liepos mėn. 23 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų popietė „Pažinkime kitokį pasaulį“. Nuotraukoje - Klaipėdos m. M. Gorkio pagrindinės mokyklos vasaros stovyklos priešmokyklinės grupės vaikai žiūri taktilines knygeles ir domisi skaitymo didinimo prietaisu.

 2019 m. liepos mėn. 23 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų popietė...

2019 m. liepos mėn. 23 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų popietė „Pažinkime kitokį pasaulį“. Nuotraukoje - Klaipėdos m. M. Gorkio pagrindinės mokyklos vasaros stovyklos priešmokyklinės grupės vaikai žaidžia su golbolo kamuoliu.

 2019 m. liepos mėn. 23 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų popietė...

2019 m. liepos mėn. 23 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko vaikų popietė „Pažinkime kitokį pasaulį“, kuriame dalyvavo Klaipėdos m. M. Gorkio pagrindinės mokyklos vasaros stovyklos priešmokyklinės grupės vaikai su mamytėm ir mokytoja Marina Filičeva. Nuotraukoje - vaikai užrištomis akimis vorele eina į bibliotekos skaityklą.

 2019 m. birželio 20 d. LAB Klaipėdos padalinyje viešėjo svečiai...

2019 m. birželio 20 d. LAB Klaipėdos padalinyje viešėjo svečiai iš Suomijos, Lenkijos, Slovakijos ir Lietuvos. Tai projekto „Erasmus+Paramos stiprumas“ dalyviai iš įvairių organizacijų, dirbantys su neįgaliais asmenimis. Šio vizito tikslas - gerosios patirties pasidalinimas. Nuotraukoje - svečiai iš užsienio LAB Klaipėdos padalinyje.

 2019.06.20. Svečių iš Suomijos, Lenkijos, Slovakijos ir Lietuvos...

2019.06.20. Svečių iš Suomijos, Lenkijos, Slovakijos ir Lietuvos viešnagė LAB Klaipėdos padalinyje. Tikslas - gerosios patirties pasidalinimas. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė (dešinėje) svečiams rodo, kaip reikia naudotis skaitymo didinimo technika.

 2019.06.20. Projekto „Erasmus+Paramos stiprumas“ dalyviai...

2019.06.20. Projekto „Erasmus+Paramos stiprumas“ dalyviai iš Suomijos, Lenkijos, Slovakijos ir Lietuvos ypač susidomėjo taktilinėmis (liečiamosiomis) knygelėmis vaikams. Nuotraukoje - svečiai žiūri ir skaito taktilines knygas.

 2019.06.18. LAB Klaipėdos padalinio taktilinė (liečiamoji) paroda...

2019.06.18. LAB Klaipėdos padalinio taktilinė (liečiamoji) paroda „Žemaitijos miestų herbai“, kurią sukūrė Klaipėdos m. Adomo Brako dailės mokyklos mokiniai kūrybinės studijos metu „Liečiu - vadinasi, matau 2019“ (mokytojos Rima Baukaitė ir Birutė Andriekutė). Nuotraukoje - parodos eksponatai.

 2019 m. birželio mėn. 18 d. Kretingoje įvyko LASS meninės raiškos ir...

2019 m. birželio mėn. 18 d. Kretingoje įvyko LASS meninės raiškos ir kūrybos festivalis „Linksminkimos ir džiaukimos“, kuriame dalyvavo ir LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė su taktiline (liečiamaja) paroda „Žemaitijos miestų herbai“. Nuotraukoje - festivalio žiūrovai ir klausytojai, Kretingos miesto parko centre dainuoja LASS Klaipėdos rajono ansamblio „Asablyvi“ atlikėjai.

 2019.06.18. Tarp festivalio žiūrovų ir svečių ypač didelį dėmesį sulaukė LAB...

2019.06.18. Tarp festivalio žiūrovų ir svečių ypač didelį dėmesį sulaukė LAB Klaipėdos padalinio taktilinė (liečiamoji) paroda „Žemaitijos miestų herbai“, skirta Žemaitijos metams paminėti. Nuotraukoje - Žemaitijos miestų herbais susidomėjo festivalio žiūrovė.

 2019.06.18. LAB Klaipėdos padalinio taktilinė (liečiamoji) paroda...

2019.06.18. LAB Klaipėdos padalinio taktilinė (liečiamoji) paroda „Žemaitijos miestų herbai“ LASS meninės raiškos ir kūrybos festivalyje „Linksminkimos ir džiaukimos“ Kretingoje. Nuotraukoje - herbais domisi ir jauni ir seni.

 2019 m. birželio mėn. 13 d. LAB Klaipėdos padalinyje įvyko tęstinės...

2019 m. birželio mėn. 13 d. LAB Klaipėdos padalinyje įvyko tęstinės kūrybinės studijos „Liečiu - vadinasi, matau 2019“ pristatymas. Dalyvavo Klaipėdos m. Adomo Brako dailės mokyklos mokiniai su mokytojomis Rima Baukaite (pirma iš dešinės) ir Birute Andriekute (antra iš dešinės). Nuotraukoje - parodos dalyviai ir mokytojos su savo kūriniais.

 2019.06.13. Renginio metu mokiniai pristatė savo sukūrtus taktilinius...

2019.06.13. Renginio metu mokiniai pristatė savo sukūrtus taktilinius (liečiamuosius) kūrinius - Žemaitijos miestų herbus - regėjimo negalią turintiems žmonėms. Nuotraukoje - renginio lankytojai pirštais liečia taktilinius kūrinius.

 2019.06.13. Kūrybinės studijos „Liečiu - vadinasi, matau 2019“...

2019.06.13. Kūrybinės studijos „Liečiu - vadinasi, matau 2019“ pristatymas LAB Klaipėdos padalinyje.Telšių miesto simbolį - mešką pristato Klaipėdos m. Adomo Brako dailės mokyklos mokinys Andrius Maksimavičius LAB Klaipėdos padalinio skaitytojui Albertui Mumgaudžiui.

 2019.06.13. Kūrybinės studijos „Liečiu - vadinasi, matau 2019“...

2019.06.13. Kūrybinės studijos „Liečiu - vadinasi, matau 2019“ prstatymas LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - Klaipėdos m. Adomo Brako dailės mokyklos mokinė Gintarė Gedrimaitė pristato savo taktilinį kūrinį - Mažeikių miesto herbą, o skaitytojas Kazimieras Valančiauskas rankomis su juo susipažįsta.

 2019.06.13. Kūrybinės studijos „Liečiu - vadinasi, matau 2019“...

2019.06.13. Kūrybinės studijos „Liečiu - vadinasi, matau 2019“ pristatymas LAB Klaipėdos padalinyje. Viena iš organizatorių - mokytoja Rima Baukaitė (nuotraukoje dešinėje stovi ir sako kalbą) tęstinėse kūrybinėse studijose „Liečiu - vadinasi, matau“ LAB Klaipėdos padalinyje dalyvauja jau treji metai iš eilės.

 2019.06.03-12. Kūrybinių akimirkų metu, kuriant Žemaitijos miestų herbus,...

2019.06.03-12. Kūrybinių akimirkų metu, kuriant Žemaitijos miestų herbus, regėjimo negalią turintiems žmonėms. Nuotraukoje - Klaipėdos m. Adomo Brako dailės mokyklos mokinė kuria herbą.

 2019.06.10. Renginys. LAB Klaipėdos padalinyje. Klaipėdos m....

2019.06.10. Renginys. LAB Klaipėdos padalinyje. Klaipėdos m. „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniams taktilinės (liečiamosios) knygelės buvo pačios populiariausios tarp kitų eksponatų, skirtų regėjimo negalią turintiems žmonėms. Nuotraukoje - mokiniai žiūri taktilines knygas.

 2019.06.10. Renginys LAB Klaipėdos padalinyje.  Nuotraukoje - Klaipėdos...

2019.06.10. Renginys LAB Klaipėdos padalinyje.  Nuotraukoje - Klaipėdos m. „Saulėtekio“ progimnazijos moskeiviai ypač domėjosi tiflopriemonėmis, padedančiomis neregiams kasdieninėje veikloje ir taktilinėmis (liečiamosiomis) knygelėmis vaikams

 2019.06.10. Renginys LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos...

2019.06.10. Renginys LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė moksleivius supažindino su Brailio rašto knygomis.

 2019 m. birželio mėn. 10 d. LAB Klaipėdos padalinyje lankėsi Klaipėdos...

2019 m. birželio mėn. 10 d. LAB Klaipėdos padalinyje lankėsi Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos vasaros grupės moksleiviai su mokytojomis Giedra Misevičiene ir Asta Pociene, kurie bandė skirtingais pojūčiais pažinti aplinką. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė veda moksleivius užrištomis akimis.

 2019.06.04. Ypač didelio dėmesio sulaukė Emilės Turskytės paroda, skirta...

2019.06.04. Ypač didelio dėmesio sulaukė Emilės Turskytės paroda, skirta žmonėms, turintiems regėjimo negalią. Nuotraukoje - moksleivė pirštais liečia parodos eksponatą - taktilinį ugnies ženklo simbolį.

 2019.06.04. Klaipėdos m. Adomo Brako dailės mokyklos mokiniai pažintinės...

2019.06.04. Klaipėdos m. Adomo Brako dailės mokyklos mokiniai pažintinės ekskursijos metu LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - mokiniai žiūri Emilės Turskytės taktilinę (liečiamąją) parodą, mokytoja Rima Baukaitė ją pristato.

 2019.06.04. Pažintinė ekskursija LAB KLaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - LAB...

2019.06.04. Pažintinė ekskursija LAB KLaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio skaitytojas Albertas Mumgaudis mokiniams rodo, kaip reikia rašyti Brailio raštu.

 2019 m. birželio mėn. 4 dieną LAB Klaipėdos padalinyje lankėsi Klaipėdos m....

2019 m. birželio mėn. 4 dieną LAB Klaipėdos padalinyje lankėsi Klaipėdos m. Adomo Brako dailės mokyklos mokiniai su mokytoja Rima Baukaitė. Pažintinės ekskursijos metu D. Žiemelienė mokinius supažindino su aklųjų bibliotekos istorija, veikla bei kaupiamu specialiuoju fondu, o skaitytojas Albertas Mumgaudis parodė, kaip skaito ir rašo neregiai. Nuotraukoje - mokiniai klausosi skaitytojo A. Mumgaudžio.

 LAB Klaipėdos padalinyje iki liepos 31 d. eksponuojama Neįgaliųjų centro...

LAB Klaipėdos padalinyje iki liepos 31 d. eksponuojama Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ ugdytinių keramikos darbų paroda „Baltų angelų šokis“. Nuotraukoje - parodos eksponatai - angelai iš keramikos.

 2019 m. gegužės mėn. 28 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko popietė...

2019 m. gegužės mėn. 28 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko popietė „Pakalbėkime apie Žemaitiją“, skirta Žemaitijos 800-sioms metinėms paminėti. Dalyvavo folkloro ansamblis „Spingsulė“ (vadovė S. Mačernienė), „Žemaičių alkierius“ narės ir žurnalistė, Žemaičių kultūros draugijos narė - Janina Zvonkuvienė. Nuotraukoje - renginio svečiai ir dalyviai.

 2019.05.28. Nuotraukoje - apie Žemaitiją, jos istoriją, heraldiką,...

2019.05.28. Nuotraukoje - apie Žemaitiją, jos istoriją, heraldiką, raštą, kalbos ypatumus, žymius žmones ir kitas istorijas, susirinkusiems vaizdžiai papasakojo tikra žemaitė, kilusi nuo Telšių,  žurnalistė, Žemaičių kultūros draugijos įkūrėja ir narė - Janina Zvonkuvienė.

 2019.05.28. Nuotraukoje - renginio, skirto Žemaitijai metu,...

2019.05.28. Nuotraukoje - renginio, skirto Žemaitijai metu, žemaitiškas dainas atliko ir linksmas istorijas porino „Žemaičių alkieriaus“ narės (iš kairės): Staselė Jokimčienė, dainų vedančioji Danielė Reminienė, kolektyvo dabartinė vadovė Aldona Zovienė ir Staselė Gedrimienė.

 2019.05.28. Nuotraukoje - renginio, skirto Žemaitijai metu, visiems buvo...

2019.05.28. Nuotraukoje - renginio, skirto Žemaitijai metu, visiems buvo įdomu pamatyti ir pavartyti Žemaičio pasą.

 2019.05.28. LAB Klaipėdos padalinio skaityklos salėje, vykstant renginiui...

2019.05.28. LAB Klaipėdos padalinio skaityklos salėje, vykstant renginiui apie Žemaitiją,  vos tilpo žiūrovai ir dalyviai. Akimirka iš šilto, jaukaus ir įdomaus renginio, skirto Žemaitijos metams.

 LAB Klaipėdos padalinyje eksponuojama Neįgaliųjų centro „Klaipėdos...

LAB Klaipėdos padalinyje eksponuojama Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ ugdytinių šiaudinių vištų paroda, kurią galima pamatyti iki 2019 m. birželio 28 dienos. Maloniai kviečiame! Nuotraukoje - parodos eksponatų koliažas.

 2019.04.29. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinyje eksponuojama Neįgaliųjų...

2019.04.29. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinyje eksponuojama Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ ugdytinių šiaudinių vištų paroda.

 2019.04.26. Kaip ir kiekvienais metais LAB Klaipėdos padalinio skaitytoja...

2019.04.26. Kaip ir kiekvienais metais LAB Klaipėdos padalinio skaitytoja Vitalija Petkutė skina laurus Brailio raštu skaitymo konkurse Klaipėdoje ir šiais metais. Ji 150 žodžių tekstą iš J. Tumo-Vaižganto knygos „Pragiedruliai“ perskaitė per 1,52 min. Nuotraukoje - skaitovė Brailio raštu Vitalija Petkutė.

 2019 m. balandžio mėn. 26 dieną LAB Klaipėdos padalinyje įvyko Brailio...

2019 m. balandžio mėn. 26 dieną LAB Klaipėdos padalinyje įvyko Brailio raštu skaitančiųjų konkursas bei LAB Tiflotyros padalinio 50-čio paminėjimas. Nuotraukoje - muzikinius kūrinius atlieka (pirmas iš kairės) Jonas Drėgva ir saksofonu groja Arvydas Jakubėnas.

 2019 m. balandžio mėn. 26 dieną LAB Klaipėdos padalinyje vyko Brailio...

2019 m. balandžio mėn. 26 dieną LAB Klaipėdos padalinyje vyko Brailio raštu skaitymo konkursas bei LAB Tiflotyros padalinio 50-čio paminėjimas. Muzikinius kūrinius atliko muzikantai (pirmas iš kairės) Jonas Drėgva ir Arvydas Jakubėnas (dešinėje).

 2019.04.26. Renginys LAB Klaipėdos padalinyje, skirtas LAB Tiflotyros...

2019.04.26. Renginys LAB Klaipėdos padalinyje, skirtas LAB Tiflotyros padalinio 50-čiui paminėti. Apie tiflotyros reikšmę aklųjų švietimui ir kultūrai, apie LAB tiflotyros padalinio veiklą, jos fondą ir sukauptus neįkainojamus turtus - įrašus, dokumentus, nuotraukas ir kitą filmuotą medžiagą - 50 metų gyvavimo istorijoje, pasakojo LAB Tiflotyros padalinio vyriausiasis specialistas Juozas Valentukevičius (nuotraukos centre).

 201904.26. Brailio raštu skaitančiųjų konkursas ir LAB Tiflotyros...

201904.26. Brailio raštu skaitančiųjų konkursas ir LAB Tiflotyros padalinio 50-mečio paminėjimas LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - sveikinimo žodį LAB Klaipėdos padalinio skaitytojams taria LAB direktorė Inga Davidonienė.

 2019.04.26. Brailio raštu skaitančiųjų konkursas LAB Klaipėdos...

2019.04.26. Brailio raštu skaitančiųjų konkursas LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - Lina Norkienė pasakoja ir rodo savo rankų darbo taktilinę knygelę „Sargio kiemas“ LAB Klaipėdos padalinio skaitytojams.

 2019.04.26. Brailio raštu skaitančiųjų konkursas LAB Klaipėdos...

2019.04.26. Brailio raštu skaitančiųjų konkursas LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - Lina Norkienė pasakoja LAB Klaipėdos padalinio skaitytojams, kaip kuriamos taktilinės knygelės vaikams.

 2019 m. balandžio mėn. 19 d. LAB Klaipėdos padalinyje viešėjo...

2019 m. balandžio mėn. 19 d. LAB Klaipėdos padalinyje viešėjo perkusijos studijos „Afrikos būgnai“ vadovas ir atlikėjas Gediminas Mačiulskis (nuotraukos centre).

 2019.04.19. Perkusijos studijos „Afrikos būgnai“ vadovo Gedimino...

2019.04.19. Perkusijos studijos „Afrikos būgnai“ vadovo Gedimino Mačiulskio pasirodymas LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - gausiai susirinkę žiūrovai LAB Klaipėdos padalinyje energingai mokėsi mušti afrikietiškus būgnus.

 2019.04.19. Renginys LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - Gediminas...

2019.04.19. Renginys LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - Gediminas Mačiulskis klausytojams papasakojo ir parodė įvairius afrikietiškus būgnus.

 2019.04.18. Parodos „Žmogus ir simbolis“ atidarymas LAB...

2019.04.18. Parodos „Žmogus ir simbolis“ atidarymas LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - taktilinės (liečiamosios) parodos „Žmogus ir simbolis“ atidarymo metu eksponatus buvo galima liesti pirštais.

 2019.04.18. LAB Klaipėdos padalinyje parodos „Žmogus ir...

2019.04.18. LAB Klaipėdos padalinyje parodos „Žmogus ir simbolis“ atidarymo metu kūrinius buvo galima liesti rankomis. Nuotraukoje - parodos žiūrovė liečia kūrinius.

 2019.04.17. Renginys „Velykinės dirbtuvėlės“ LAB Klaipėdos...

2019.04.17. Renginys „Velykinės dirbtuvėlės“ LAB Klaipėdos padalinyje su tautodailininke Danute Čirikiene. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio skaitytojų margučiai.

 2019 m. balandžio mėn. 17 d. LAB Klaipėdos padalinys pakvietė savo...

2019 m. balandžio mėn. 17 d. LAB Klaipėdos padalinys pakvietė savo skaitytojus į velykines dirbtuvėles su tautodailininke Danute Čirikiene. Nuotraukoje - viešnia D. Čirikienė pamokė ir parodė, kaip marginti velykinius kiaušinius.

 2019.04.18. Nuotraukoje - Emilė Turskytė (kairėje) ir jos dailės mokytoja...

2019.04.18. Nuotraukoje - Emilė Turskytė (kairėje) ir jos dailės mokytoja bei įkvėpėja Rima Baukaitė (dešinėje), pristatant taktilinę (liečiamąją) parodą „Žmogus ir simbolis“ LAB Klaipėdos padalinyje.

 Nuotraukoje - Emilė Turskytė šiuo metu ruošiasi menų studijoms...

Nuotraukoje - Emilė Turskytė šiuo metu ruošiasi menų studijoms Barselonoje „IED Barselona“ universitete. Šią parodą „Žmogus ir simbolis“ ji skyrė Baltų ženklams - saulė, ugnis, vanduo ir augalai. Norėdama priartinti šiuos ženklus akliesiems, sukūrė praktinius daiktus: skirtuką, marškinėlius, dėlionę, ženklelį ir skrajutę.Tikima, kad baltų ženklai turi daugiau galios ir energijos nei žodis.

 2019 m. balandžio mėn. 16 d. LAB Klaipėdos padalinyje savo margaspalvę...

2019 m. balandžio mėn. 16 d. LAB Klaipėdos padalinyje savo margaspalvę parodą iš medžio, siūlų ir antrinių medžiagų pristatė Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos 7-10 SĮU (socialinių įgūdžių ugdymo) klasės mokiniai pagal neformaliojo vaikų švietimo technologijų krypties programą (mokytoja Valentina Legenzova ir vyresnysis specialusis pedagogas Žilvinas Žemgulis). Nuotraukoje - šalia savo darbų stovi parodos autoriai su mokytoju Ž. Žemguliu (dešinėje).

 2019 m. balandžio mėn. 15 d. LAB Klaipėdos padalinyje viešėjo...

2019 m. balandžio mėn. 15 d. LAB Klaipėdos padalinyje viešėjo socialinės darbuotojos bei jų padėjėjos. Nuotraukoje - apie LAB veiklą, teikiamas paslaugas ir tiflopriemones, kurias naudoja regėjimo negalią turintys asmenys, papasakojo LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė.

 2019 m. balandžio mėn. 15 d. LAB Klaipėdos padalinyje viešėjo...

2019 m. balandžio mėn. 15 d. LAB Klaipėdos padalinyje viešėjo socialinės darbuotojos ir jų padėjėjos ne tik iš Klaipėdos miesto, bet ir iš Nidos, Palangos, Šilalės bei Trakų miestų. Nuotraukoje - apie LAB teikiamas paslaugas regėjimo neįgaliesiems bei kitą negalią turintiems LAB skaitytojams, apie jų naudojamas tiflopriemones, papasakojo LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė.

 2019.03.27. Renginys „Tarp kitokių knygų“ su Klaipėdos...

2019.03.27. Renginys „Tarp kitokių knygų“ su Klaipėdos „Vitės“ progimnazijos 6 klasės mokiniais (etikos mokytoja Rima Lankelienė). Nuotraukoje - kokiomis tiflopriemonėmis naudojasi žmonės, turintys regėjimo negalią, papasakojo D. Žiemelienė.

 2019 m. kovo mėn. 15 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Vien...

2019 m. kovo mėn. 15 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko renginys „Vien tik balti taškeliai...“, kurį vedė LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė. Dalyvavo Klaipėdos m. S. Dacho 5 klasės mokiniai, kurie susipažino su LAB veikla, klausėsi garsinių knygų, vaikščiojo užrištomis akimis, rašė Brailio raštu. Nuotraukoje - mokiniai užrištomis akimis pojūčiais susipažįsta su aplinka.

 2019.03.12. LAB Klaipėdos padalinyje vyko Klaipėdos Adomo Brako dailės...

2019.03.12. LAB Klaipėdos padalinyje vyko Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos 9 -10 metų mokinių dailės parodos „Rudenėlis“ atidarymas. Nuotraukoje - parodos koliažas (mokytojos J. Šakinienė (viršuje dešinėje) ir R. Baukaitė (apačioje kairėje). 

 2019 m. sausio 15 d. LAB Klaipėdos padalinyje Klaipėdos moksleivių...

2019 m. sausio 15 d. LAB Klaipėdos padalinyje Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro keramikos studijos „Žiezdrė“ moksleivė Eglė Keliuotytė pristatė savo VII keramikos darbų parodą „Gamtos taisyklės“ (mokytoja Vida Daukšienė). Nuotraukoje - parodos plakatas.

 2019 m. balandžio mėn. 4 dieną LAB Klaipėdos padalinio iniciatyva Klaipėdos...

2019 m. balandžio mėn. 4 dieną LAB Klaipėdos padalinio iniciatyva Klaipėdos globos namų senjorams padovanota pavasarinė muzikos ir poezijos šventė „Aš diemedžiu žydėsiu...“. Lietuvių klasikų kūrinius skaitė Daiva Žiemelienė, o populiarios muzikos dainas atliko Vida Miknienė ir Janina Monienė. Nuotraukoje - renginio nuotraukų koliažas.

 Balandžio mėn. 4 d. Klaipėdos globos namuose įvyko muzikos ir poezijos...

Balandžio mėn. 4 d. Klaipėdos globos namuose įvyko muzikos ir poezijos šventė „Aš diemedžiu žydėsiu...“  Nuotraukoje - populiarias dainas atliko Janina Monienė (stovi kairėje), Klaipėdos globos namų senjoras, rašytojas, menininkas ir dainininkas Jonas Tarasevičius (sėdi centre) bei Vida Miknienė (sėdi dešinėje).

 Nuotraukoje - Balandžio mėn. 4 d. vykusioje pavasarinėje muzikos ir poezijos...

Nuotraukoje - Balandžio mėn. 4 d. vykusioje pavasarinėje muzikos ir poezijos šventėje „Aš diemedžiu žydėsiu...“ kartu su organizatoriais dainavo, skaitė eiles ir net šoko Klaipėdos globos namų senjorai ir socialiniai darbuotojai.

 LAB KLaipėdos padalinyje 2019 m. kovo 28 d. vyko vaikų rytmetys...

LAB KLaipėdos padalinyje 2019 m. kovo 28 d. vyko vaikų rytmetys „Išbėgs, išbėgs pelė iš miško“, kuriame dalyvavę vaikai sekė dainuojamąją lietuvių liaudies pasaką. Nuotraukoje - renginyje dalyvavo Klaipėdos miesto šiaurinio mikrorajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikai ir logopedės bei rašytoja Vėjų Motina (Albina Kudžmaitė).

 2019.03.28. Renginys „Išbėgs pelė iš miško“...

2019.03.28. Renginys „Išbėgs pelė iš miško“ LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - vaikams pasakas sekė ir eilėraščius deklamavo rašytoja Vėjų Motina (stovi kairėje).

 2019.03.28. Renginys „Išbėgs pelė iš miško“...

2019.03.28. Renginys „Išbėgs pelė iš miško“ LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - vaikai rodo ir seka dainuojamąją lietuvių liaudies pasaką „Išbėgs, išbėgs pelė iš miško“, dešinėje muzikos mokytoja griežia smuiku.

 Nuotraukoje - mokiniams apie Brailio raštą papasakojo ir parodė, kaip...

Nuotraukoje - mokiniams apie Brailio raštą papasakojo ir parodė, kaip rašo bei skaito neregiai, LAB Klaipėdos padalinio skaitytojas Albertas Mumgaudis (sėdi dešinėje).

 2019.03.14. Literatūrinis-muzikinis renginys „Gimtųjų žodžių...

2019.03.14. Literatūrinis-muzikinis renginys „Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje“, skirtas Tarptautinei Gimtosios kalbos dienai paminėti LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - moterų vokalinio ansamblio „Vakaro žaros“ (vadovė J. Žemaičiūnienė trečia iš kairės) narės, žurnalistė Janina Zvonkuvienė (penkta eilėje iš kairės) ir LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė D. Žiemelienė (viduryje).

 2019.03.14. Nuotraukoje - literatūrinio-muzikinio renginio „Gimtųjų...

2019.03.14. Nuotraukoje - literatūrinio-muzikinio renginio „Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje“ žiūrovai ir klausytojai.

 2019 m. kovo 14 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko literatūrinis-muzikinis...

2019 m. kovo 14 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko literatūrinis-muzikinis vakaras „Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje“, skirtas Tarptautinei Gimtosios kalbos dienai paminėti su Lietuvos menų mėgėjų asociacija „Branduma“. Renginyje dalyvavo Klaipėdos krašto literatai, apie kalbos reikšmę tautai kalbėjo žurnalistė Janina Zvonkuvienė,dainavo moterų vokalinis ansamblis „Vakaro žaros“ (vadovė J. Žemaičiūnienė). Renginį vedė LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekninkė Daiva Žiemelienė. Nuotraukoje - centre kalba žurnalistė Janina Zvonkuvienė.

 Nuotraukoje - 2019 m. kovo 6 d. Klaipėdos regos ugdymo centre...

Nuotraukoje - 2019 m. kovo 6 d. Klaipėdos regos ugdymo centre „Pelėdžiukų“ grupės vaikai susidomėję liečia ir žiūri taktilinę kūrybinę parodą „Baltų simboliai“.

 2019.03.06. Taktilinę parodą „Baltų simboliai“ sukūrė Klaipėdos...

2019.03.06. Taktilinę parodą „Baltų simboliai“ sukūrė Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos moksleiviai vasaros kūrybinės studijos metu LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - Klaipėdos RUC vaikai žiūri ir liečia parodos eksponatus.

 Nuotraukoje - 2019 m. kovo 5 d. LAB KLaipėdos padalinį aplankė ir...

Nuotraukoje - 2019 m. kovo 5 d. LAB KLaipėdos padalinį aplankė ir skaitytojus linksmino Užgavėnių persirengėliai - žydukai, raganaitės, velniukai ir kiti liaudiškos šventės personažai, vadovaujami Janinos Monienės.

 2019 m. vasario 14-ąją Klaipėdos Baltijos gimnazijos inžinerijos klasės...

2019 m. vasario 14-ąją Klaipėdos Baltijos gimnazijos inžinerijos klasės mokiniai surengė parodą „Širdies žvilgsniu“. Darbai sukurti naudojant konstravimo ir popieriaus plastikos techniką. Dėkojame mokytojoms V. Smilgienei ir I. Ordavičienei. Nuotraukoje - parodos ekspozicija.

 2019.02.14. Nuotraukoje - pirmieji parodos „Širdies...

2019.02.14. Nuotraukoje - pirmieji parodos „Širdies žvigsniu“ LAB Klaipėdos padalinyje dalyviai - Klaipėdos technologijų mokymo centro 3M-3 grupės moksleiviai su mokytoja Indre Ordavičiene (pirma iš dešinės) ir LAB Klaipėdos padalinio vyriausiąja bibliotekininke Daiva Žiemeliene (pirma iš kairės)

 Rašytojas, filosofas, Atgimimo Sąjūdžio pirmeivis Arvydas Juozaitis...

Rašytojas, filosofas, Atgimimo Sąjūdžio pirmeivis Arvydas Juozaitis (kairėje) ir Klaipėdos dramos teatro aktorė Nijolė Sabulytė (dešinėje) LAB Klaipėdos padalinyje.

 2019.02.08. Renginys-susitikimas su rašytoju, filosofu Arvydu...

2019.02.08. Renginys-susitikimas su rašytoju, filosofu Arvydu Juozaičiu LAB Klaipėdos padalinyje. Nuotraukoje - norinčiųjų gauti knygą su autoriaus - Arvydo Juozaičio - parašu nusidriekė ilga eilutė.

 2019 m. vasario 8 d. LAB Klaipėdos padalinyje susitikimo su rašytoju...

2019 m. vasario 8 d. LAB Klaipėdos padalinyje susitikimo su rašytoju ir filosofu Arvydu Juozaičiu metu lietuvių liaudies dainas atliko folkloro ansamblis „Spingsulė“ (vadovė Sigita Mačernienė). Nuotraukoje - folkloro ansamblio pasirodymas.

 2019 m. vasario 8 d. LAB Klaipėdos padalinyje įvyko susitikimas su...

2019 m. vasario 8 d. LAB Klaipėdos padalinyje įvyko susitikimas su rašytoju, filosofu ir Atgimimo Sąjūdžio pirmeiviu Arvydu Juozaičiu ir jo knygos „Tėvynės tuštėjimo metas“ sutiktuvės. Nuotraukoje - centre kalba Arvydas Juozaitis.

 Nuotraukoje - 2019 m. vasario 6 d. LAB Klaipėdos padalinyje svečiavosi LR...

Nuotraukoje - 2019 m. vasario 6 d. LAB Klaipėdos padalinyje svečiavosi LR Seimo narys ir Klaipėdos miesto politikas Simonas Gentvilas (pirmas iš kairės), šalia centre stovi LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė ir dešinėje - UAB „Regseda“ direktorė Kristina Zibalienė.

 2019.01.30. Muzikinės-kūrybinės popietės „Jausti, vadinasi, matyti...

2019.01.30. Muzikinės-kūrybinės popietės „Jausti, vadinasi, matyti 2019“ metu žmonėms, turintiems regėjimo negalią, buvo sukurti ir padovanoti taktiliniai atvirukai. Nuotraukoje - neregys skaitytojas A. Mumgaudis pirštais liečia atviruką.

 2019.01.30. Muzikinės-kūrybinės studijos „Jausti, vadinas, matyti...

2019.01.30. Muzikinės-kūrybinės studijos „Jausti, vadinas, matyti 2019“ metu sukurti taktiliniai atvirukai buvo padovanoti LAB Klaipėdos padalinio skaitytojams. Nuotraukoje - neregys skaitytojas Kazimieras Valančiauskas pirštais liečia atviruką.

 2019 m. sausio 30 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko kūrybinė-muzikinė popietė...

2019 m. sausio 30 d. LAB Klaipėdos padalinyje vyko kūrybinė-muzikinė popietė „Jausti, vadinasi, matyti 2019“, kurios metu muzikinius kūrinius atliko Klaipėdos Vydūno gimnazijos gitaristai. Nuotraukoje - gitaros klubo atlikėjų pasirodymas.

 Nuotraukoje - 2019 m. sausio 30 d. Klaipėdos m. Vydūno gimnazijos gitaros...

Nuotraukoje - 2019 m. sausio 30 d. Klaipėdos m. Vydūno gimnazijos gitaros klubo atlikėjai LAB Klaipėdos padalinyje.

 2019.01.15. LAB Klaipėdos padalinio taktilinių knygelių paroda Klaipėdos...

2019.01.15. LAB Klaipėdos padalinio taktilinių knygelių paroda Klaipėdos regos ugdymo centre. Nuotraukoje - vaikas ranka liečia taktilinę knygą.

 2019.01.15.LAB Klaipėdos padalinio taktilinių knygelių paroda Klaipėdos...

2019.01.15.LAB Klaipėdos padalinio taktilinių knygelių paroda Klaipėdos regos ugdymo centre. Nuotraukoje - RUC vaikai skaito taktilines knygeles.

 Nuotraukoje - prie paminklo „Už laisvę žuvusiems. 1923 m.“...

Nuotraukoje - prie paminklo „Už laisvę žuvusiems. 1923 m.“ Paminėdami 96-ąsias Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metines, LAB Klaipėdos padalinio skaitytojai dalyvavo viktorinoje apie Klaipėdos krašto sukilimą 1923 m. sausio 15 dieną bei išvykoje prie paminklo.

 

 2019 m. sausio 15 d. LAB Klaipėdos padalinio skaitytojai dalyvavo...

2019 m. sausio 15 d. LAB Klaipėdos padalinio skaitytojai dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje minint 96-ąsias Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metines. Nuotraukoje - Lietuvos kariuomenė kariai prie paminklo.

 2019 m. sausio 15 d. Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro...

2019 m. sausio 15 d. Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro keramikos studijos „Žiezdrė“ moksleivė Eglė Keliuotytė pristatė VII savo keramikos darbų parodą „Gamtos taisyklės“ (mokytoja Vida Daukšienė). Nuotraukoje - Eglė Keliuotytė šalia savo darbų.

 Nuotraukoje - Padėka LAB Klaipėdos padaliniui už dalyvavimą Kalėdinių...

Nuotraukoje - Padėka LAB Klaipėdos padaliniui už dalyvavimą Kalėdinių eglučių įžiebimo šventėje Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje.

 Nuotraukoje - 2018 metų Kalėdinių eglučių kūrėjai Klaipėdos apskrities I....

Nuotraukoje - 2018 metų Kalėdinių eglučių kūrėjai Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje (pirma iš kairės sėdi LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė).

 Nuotraukoje - 2019 m. sausio 7 d. LAB Klaipėdos padalinio vyriausiajai...

Nuotraukoje - 2019 m. sausio 7 d. LAB Klaipėdos padalinio vyriausiajai bibliotekininkei Daivai Žiemelienei (kairėje) Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų ir kultūros vadybos skyriaus vedėja Daiva Nakrošienė (dešinėje) įteikė Padėką ir atminimo dovaną už aktyvų dalyvavimą ketvirtus metus iš eilės Klaipėdos miesto kalėdinių eglučių įžiebimo šventėje bibliotekos kiemelyje. 

 Nuotraukoje - 2018 metų LAB Klaipėdos padalinio kalėdinė eglutė

Nuotraukoje - 2018 metų LAB Klaipėdos padalinio kalėdinė eglutė

 Klaipėdos dramos teatro aktorė Regina Arbačiauskaitė (pirma iš...

Klaipėdos dramos teatro aktorė Regina Arbačiauskaitė (pirma iš kairės), LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė (centre) ir rašytojas Rokas Flick (dešinėje).

 Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio viešnia - Nepriklausomybės Akto...

Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio viešnia - Nepriklausomybės Akto signatarė, aktorė, TV laidų vedėja ir visuomenininkė - Nijolė Oželytė

 LAB Klaipėdos padalinio taktilinių knygelių paroda Klaipėdos regos ugdymo...

LAB Klaipėdos padalinio taktilinių knygelių paroda Klaipėdos regos ugdymo centre. Nuotraukoje - Klaipėdos RUC auklėtinis pirštais liečia taktilinę knygą

 Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio viešnia iš JAV - džiazo...

Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio viešnia iš JAV - džiazo atlikėja Sheila Raye Charles (kairėje) , šalia jos dešinėje - LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė.

 Nuotraukoje - Klaipėdos dramos teatro aktorė, režisierė, KU docentė, UNISEF...

Nuotraukoje - Klaipėdos dramos teatro aktorė, režisierė, KU docentė, UNISEF Geros valios ambasadorė Lietuvoje Virginija Kochanskytė (pirma iš kairės), LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė (centre) ir režisierius, teatrologas, KU humanitarinių mokslų daktaras Petras Bielskis (pirmas iš dešinės).

 2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenės namuose vyko renginys...

2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenės namuose vyko renginys „Popietė tarp pajūrio pušų“, skirtas vasaros stovyklos vaikus supažindinti su neregio pasauliu ir jų skaitomomis knygomis. Renginį vedė LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė D. Žiemelienė. Nuotraukoje - popietės dalyviai: vasaros stovyklos vaikai ir savanorės iš Armėnijos bei Rusijos.

 2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenės namuose vyko renginys...

2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenės namuose vyko renginys „Popietė tarp pajūrio pušų“, skirtas vasaros stovyklos vaikams. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibiotekininkė Daiva Žiemelienė vaikams rodo Brailio raštu spausdintą knygą.

 2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenės namuose vyko renginys...

2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenės namuose vyko renginys „Popietė tarp pajūrio pušų“, skirta vasaros stovyklos vaikams. Renginį vedė LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė. Nuotraukoje - vaikai uosto kvepiančią Brailio rašto knygą. 

 2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenės namuose vyko renginys...

2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenės namuose vyko renginys „Popietė tarp pajūrio pušų“, skirtas vasaros stovyklos vaikams. Renginį vedė LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė. Nuotraukoje - vaikai pirštais skaito Brailio rašto knygą.

 2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenė namuose vyko renginys...

2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenė namuose vyko renginys „Popietė tarp pajūrio pušų“, skirtas vasaros stovyklos vaikams. Nuotraukoje - LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė D. Žiemelienė vaikams rodo aklųjų abecėlę.

 2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenės namuose vyko renginys...

2019 m. liepos mėn. 26 d. Girulių bendruomenės namuose vyko renginys „Popietė tarp pajūrio pušų“, skirtas vasaros stovyklos vaikams. Renginį vedė LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė. Nuotraukoje -  D. Žiemelienė pasakoja ir rodo, kaip neregiai rašo Brailio lentelėje su grifeliu.

 2019 m. liepos mėn. 26 d.Girulių bendruomenės namuose vyko vaikų vasaros...

2019 m. liepos mėn. 26 d.Girulių bendruomenės namuose vyko vaikų vasaros stovyklos renginys „Popietė tarp pajūrio pušų“, kurį vedė LAB Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė, pakviesta Klaipėdos m. savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos. Nuotraukoje - D. Žiemelienė vaikams pasakoja apie LAB veiklą ir specialiuosius fondus. 

 2021-11-30. 
 SAVO BUVIMU PRAVIRKDEI ŠIRDĮ. Toks poetinis meilės...
2021-11-30.
SAVO BUVIMU PRAVIRKDEI ŠIRDĮ. Toks poetinis meilės motyvas virpėjo jautriųjų klausytojų jausmuose, kai klausėmės aktorės Eglės Jackaitės balso, kai matėme jos šilto spindulio kupinas akis. Meilės lyrikos ir meilės dramatizmo eilėraščius ši aktorė deklamavo, dainomis dainavo Klaipėdos aklųjų bibliotekoje. 2021 m. lapkričio 30 d. čia vėl įvyko jaukus, dvasią maloninantis renginys. Žiūrovai su aktore buvo veidas į veidą, širdis į širdį. Buvo jaučiama, matoma, kaip ši žavi aktorė ne vaidmenį atlieka, o atveria savo sielą, savo gražiausius, giliausius, tikrai išgyvenamus ar išgyventus jausmus. Išreikšti juos aktorei padeda puiki žinomų ir mažiau žinomų poetų eilės. Tai dainuodama, tai deklamuodama ši gražutė aktorė, geltonai plaukais, juoda suknute – visa lyg gėlė liauna – pavergė visų širdis ir jausmus. Viskas buvo dar papuošta ir muzikos garsais, kuriuos skambino Antanas Cirtautas. Po tokios jausmingos Advento popietės į namus pargrįžome nešini jausmų šviesą, kurią įžiebė ar beblėstančius iš naujo įpūtė gilus, itin šiltas, itin teisingas ir nuoširdus Eglės Jackaitės jausmingumas. Ji išdalino savęs daug daugiau, nei įmanoma, nei jos pačios yra. Čia pat jos klausėsi ir pulkelis jos studentų. Turėjo gražią progą pamatyti, kokiu nuoširdžiu, kokiu tikru, kokiu paprastu ir tuo pačiu su sielos žavesiu reikia būti prieš žiūrovus, prieš žmones, kurie čia pat, kurių net padažnėjusį širdžių plakimą tylos minutėlę buvo galima išgirsti. Pagarba tokiai nuoširdžiai aktorei, pagarba Aklųjų bibliotekai, vis pakviečiančiai klaipėdiečius (kurie turi galimybių pasus) į tokius vertingus ir, žinoma, nemokamus renginius. Bibliotekoje dar veikia net kelios meninės parodos, parodėlės. (Žurnalistė Janina Zvonkuvienė)
LAB Klaipėdos padalinys širdingai dėkoja nuostabiai bibliotekos bičiulei žurnalistei Janina Zvonkuvienė už išsakytas mintis ir nuotraukas bei visiems, taip gausiai susirinkusiems žiūrovams, nepabijojusiems pirmojo šaltuko.
Nuotraukoje - Klaipėdos dramos teatro aktorė Eglė Jackaitė
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"