Peršokti į pagrindinį turinį

10 taisyklių, kurios padės lengvai parengti visiems suprantamą informaciją

10  taisyklių, kurios padės lengvai parengti visiems suprantamą informaciją

Nori, kad informacija būtų suprantama kuo didesnei daliai žmonių? Ją rengdamas, vadovaukis šiomis taisyklėmis:

Tekstas

  1. Trumpi sakiniai. Trumpos žinutės lengviau suprantamos bei efektyviau įsimenamos. Jei tekstas ilgas, jį patogiau sekti, kai yra suskirstytas į mažesnes dalis, pastraipas.

  2. Tiesioginės prasmės. Nenaudok žodžių perkeltine prasme. Analogijos, metaforos puošia tekstą stilistiškai, tačiau kai informacija yra itin svarbi, jų reikėtų vengti.

  3. Aiškus šriftas. Naudok „Arial“, „Verdana“, „Tahoma“, „Calibri“ šriftus, kurių raidės linija tolygi.

  4. Teksto dydis. Jeigu informaciją pateiki skaitmenoje, vartotojai tekstą gali pasididinti iki jiems tinkamo dydžio. Nepaisant to, rekomenduojame naudoti ne mažesnį kaip 12 pt dydžio šriftą.

  5. Teksto lygiavimas. Lygiuok kairėje, ir ypač skaitmeninę informaciją, nes nežinai, kokiu įrenginiu vartotojas skaitys tavo tekstą.

  6. Tarpai tarp eilučių. Jeigu nori, kad tekstas būtų lengvai perskaitomas, naudok 1,15 tarpą tarp eilučių.

  7. Venk netipiško teksto pateikimo: nerašyk didžiosiomis raidėmis, nenaudok pasvirojo, pabraukto, spalvoto teksto bei suspausto šrifto. Jei nori atkreipti dėmesį, rinkis paryškintą (bold) tekstą.

  8. Kontrastas. Išlaikyk gerą kontrastą tarp teksto ir fono. Tobulas variantas – vienspalvis fonas. Ši taisyklė galioja ir rengiant vaizdinę informaciją su tekstu. Venk pilkų atspalvių fono ir teksto – pilka spalva beveik visada sumažina kontrastą.

Vaizdinė informacija

  1. Pridėk paveikslėlių ir vaizdo įrašų aprašus, kad nematantys ar prastai matantys žmonės galėtų susipažinti su ten pateikiama informacija.

  2. Vaizdo įrašuose informaciją pateik vaizdu, garsu ir pridėk titrus. Vaizdinis turinys tiks intelekto negalią, autizmo spektro sutrikimus ir disleksiją turintiems žmonėms. Garsinis vaizdavimas padės suprasti informaciją regos negalią turintiems žmonėms, o titrai – kurtiesiems ir turintiems klausos sutrikimų.

Informacijos prieinamumui įtakos turi ir tinklalapių prieinamumas, tačiau tai – jau nauja tema.

Nori sužinoti daugiau?

Kreipkis į mūsų specialistus konsultacijai arba registruokis į mokymus, kuriuos paprastai organizuojame kelis kartus per metus: info@labiblioteka.lt, 8 666 85 307.

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"