Peršokti į pagrindinį turinį

Edukacinės programos

LAB visuomenei siūlo šias edukacines programas:

Edukacinis užsiėmimas „Apie disleksiją paprastai“: kodėl kai kuriems vaikams sunkiau skaityti?

Su kokiomis problemomis susiduria skaitymo ir rašymo sunkumus patiriantys žmonės? Kaip jaučiasi disleksiją (skaitymo sutrikimą) turintis mokinys, kai jam sukasi, keičiasi, šokinėja ir vartosi raidės? Kaip jis jaučiasi, kai jam tenka skaityti prieš klasę?.. Ar žinote, kad tokie žymūs žmonės, kaip britų virtuvės šefas Džeimis Oliveris, okeonografas Robertas Balardas, atradęs „Titaniko“ skendimo vietą, „Ikea“ parduotuvės įkūrėjas Ingvaras Kamprandas turi disleksiją? Skaitymo sutrikimą turi net po mėnulį vaikščiojęs astronautas Čarlas (Pete) Konradas!

Edukacinio užsiėmimo metu pristatysime knygą „Apie disleksiją paprastai“. Smagiais pavyzdžiais bei užduočių ir diskusijų metu stengsimės paaiškinti, kad tam tikri sunkumai būdingi mums visiems ir kad kiekvienas žmogus stiprus savaip.

Edukacija skirta 4-6 kl. moksleiviams

Trukmė: 45 min.

Užsiregistruoti į virtualius mokymus galite el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt arba telefonu 8 658 92 712.

Edukacinis užsiėmimas „Žmogus su negalia irgi gali“

Besiformuojant mūsų mažųjų pasaulėžiūrai, tinkamiausias metas supažindinti juos ne tik su pačia negalia, bet ir ugdyti suvokimą bei natūralią pagarbą kitam žmogui. Pasitelkę šešis knygutės herojus, vaikams pristatysime įvairias negalias, jų apibūdinimus, atkreipsime dėmesį į nevartotinus terminus ir atrasime tinkamus žodžius. Siekdami didinti vaikų socialinį sąmoningumą, pateiksime žymių žmonių, turinčių vienokią ar kitokią negalią ar sutrikimą, pavyzdžius ir pasiekimus. Diskutuosime ir spręsime lavinamąsias užduotis, kurių metu bus skatinamas pozityvumas ir atvirumas priimant kitokį.

Edukacija skirta 2-5 kl. moksleiviams

Trukmė: 45 min.

Užsiregistruoti į virtualius mokymus galite el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt arba telefonu 8 658 92 712.

 

Kūrybinės dirbtuvės „Išmok rašyti Brailio raštu“


Tai yra Lietuvos aklųjų bibliotekoje rengiamos kūrybinės dirbtuvės, skirtos visuomenei. Dalyvauti kviečiame mokyklinio amžiaus mokinius ir suaugusius žmones. Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai susipažins su Brailio rašto sukūrimo istorija, neregių švietimu užsienyje ir Lietuvoje. Sužinos apie šio aklųjų rašto pritaikymą lietuvių kalbai, knygų spausdinimo Brailio raštu pradžia Lietuvoje, dabartine leidyba, su rašymui ir skaitymui reikalingomis priemonėmis. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai patys parašys trumpą tekstą, naudodamiesi tam skirtomis priemonėmis. 

Trukmė – 45 min. 

Daugiau informacijos teikiama ir registracija vykdoma tel. 8 658 92 710 ir el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt 

Edukacinės ekskursijos po biblioteką

Edukacinių ekskursijų dalyviai supažindinami su LAB veikla ir teikiamomis paslaugomis, specialiųjų formatų leidiniais (Brailio raštu, garsiniais, reljefiniais (liečiamaisiais) piešiniais). Taip pat pristatoma aklųjų ir silpnaregių profesinė veikla, aklųjų sporto pasiekimai, pristatomos įvairios kompensacinės priemonės palengvinančios aklųjų ir silpnaregių gyvenimą.

Organizuojama LAB teritoriniuose padaliniuose Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Daugiau informacijos teikiama ir registracija vykdoma el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt

Kultūros paso edukacinė programa „Kinas neregio akimis“

Kino filmai – viena iš populiariausių kultūrinio gyvenimo išraiškų. Kviečiame sudalyvauti LAB kultūros edukacijoje “Susipažink su mano pasauliu – kinas neregio akimis”, kurios dalyviai turės galimybę pamatyti kino filmų ištraukas neregio akimis, bus supažindinami su garsinio vaizdavimo ypatybėmis ir patys, pasitelkdami turimas menines / kultūrines kompetencijas, mokysis perteikti parinktą kino filmo sceną nematančiam žmogui. Veiklų metu bus akcentuojama meno prieinamumo svarba regos ar kitą negalią, sutrikimą turintiems asmenims, todėl dalyviai bus skatinami kurti atsakingai, aiškiai perteikti norimą žinutę, emociją bei vaizdą taip, kad būtų suprantama nematančiam žmogui. Taip pat bus skatinama kalbėti apie garsinio vaizdavimo kino filmus, išsakyti mintis ir pojūčius žiūrint ar įgarsinant tokio pobūdžio filmus supažindinti dalyvius su audiovizualinio vaizdavimo pagrindais. Kultūros edukacijos “Susipažink su mano pasauliu–kinas neregio akimis” dalyviai dalyvių saviraiška, empatija bei neįprasta kultūrinė patirtis.

Skirta 9-12 klasėms
Kaina mokiniui (mokykloje) 3 EUR
Kaina mokiniui (bibliotekoje) 2 EUR
Kaina mokiniui (nuotoliu) 1,5 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Papildoma informacija ir užsakymas: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/288

Kultūros paso edukacinė programa „Galiu kitaip: kalbantys filmai, garsinės ir liečiamos knygos“

Edukacija „Galiu kitaip“ – tai ne tik pokalbis su vaikais, bet ir patirtys, vedančios į kitokio galėjimo žmonių pasaulį, atveriančios didesnį supratimą, girdėjimą, susikalbėjimą. Kas yra taktiliniai paveikslai ir taktilinės knygos? Kodėl skaitymo sunkumus patiriančiam draugui reikia garsinių knygų? Kaip jis jaučiasi, kai tenka skaityti prieš klasę? Kaip disleksiją turintis draugas mato raides ir tekstą? Kaip atrodo kino filmai (pvz., „Šuns tikslas“) neregio akimis ir kaip garsinis vaizdavimas gali atverti nematančiam draugui visai kitokią kino patirtį – visa tai ir dar daugiau sužinosite, pasirinkę edukaciją „Galiu kitaip“. Prisiliesime prie savo jausmų, kurie kyla susidūrus su kitokio galėjimo žmonėmis, ir mokysimės kurti atsakingai. Tvariai. Aiškiai perteikti norimą žinutę, emociją bei vaizdą. Perteikti taip, kad mūsų sukurtas produktas būtų prieinamas kuo platesnei visuomenės grupei. Mokysimės kurti ateitį, kuri palanki visiems. Šią edukaciją tau praves Lietuvos aklųjų bibliotekos, kuri rūpinasi visais, negalinčiais skaityti įprastai, komanda. Ši biblioteka, veikianti vedina vizijos, kad skaityti galėtų visi – lyderė Lietuvos bibliotekų lauke, kai kalbama apie įtrauktį ar galimybių atvėrimą tiems, kuriems būdingas kitoks galėjimas. Arba – negalia. Bet mums labiau patinka sakyti „kitokio galėjimo žmonės“, nes mes visi galime, tik skirtingai. Sužinok apie kitokį galėjimą. Sužinok, kaip gali padėti ir prisidėti!

Skirta 3-6 klasėms
Kaina mokiniui (mokykloje) 3,00 EUR
Kaina mokiniui (bibliotekoje) 2,50 EUR
Trukmė: 45 min.

Papildoma informacija ir užsakymas: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/7992

LAB negalią ar sutrikimų turintiems žmonėms siūlo šias kūrybines dirbtuves:   

Kūrybinės dirbtuvės „Vasaros kvapų ryšulėlis“ (pritaikytos vaikams, turintiems regos ir kitą negalią ar sutrikimų)

Užsiėmimo metu atkreipiamas dėmesys į kvapų svarbą neregiams bei silpnaregiams. Praktinė užsiėmimo dalis suteikia žinių apie kvapiųjų augalų mišinių gamybą. Ugdomas vaikų suvokimas apie kvapų reikšmę, lavinama motorika ir rankų darbo įgūdžiai, skatinamas nevartotojiškas požiūris per suvokimą, kokias gėrybes suteikia gamta ir ką galime pasigaminti savo rankomis.

Skirta 5–10 ir 10-15 metų vaikams;
Grupės dydis – 10–15 moksleivių
Renginio trukmė 90 min.

 

S.74

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"