Peršokti į pagrindinį turinį

Edukacinės programos

LAB visuomenei siūlo šias edukacines programas:

Edukacinis užsiėmimas „Žmogus su negalia irgi gali“

Besiformuojant mūsų mažųjų pasaulėžiūrai, tinkamiausias metas supažindinti juos ne tik su pačia negalia, bet ir ugdyti suvokimą bei natūralią pagarbą kitam žmogui. Pasitelkę šešis knygutės herojus, vaikams pristatysime įvairias negalias, jų apibūdinimus, atkreipsime dėmesį į nevartotinus terminus ir atrasime tinkamus žodžius. Siekdami didinti vaikų socialinį sąmoningumą, pateiksime žymių žmonių, turinčių vienokią ar kitokią negalią ar sutrikimą, pavyzdžius ir pasiekimus. Diskutuosime ir spręsime lavinamąsias užduotis, kurių metu bus skatinamas pozityvumas ir atvirumas priimant kitokį.

Edukacija skirta 4-5 kl. moksleiviams

Trukmė: 45 min.

Užsiregistruoti į virtualius mokymus galite el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt arba telefonu 8 658 92 712.

 

Kūrybinės dirbtuvės „Išmok rašyti Brailio raštu“


Tai yra Lietuvos aklųjų bibliotekoje rengiamos kūrybinės dirbtuvės, skirtos visuomenei. Dalyvauti kviečiame mokyklinio amžiaus mokinius ir suaugusius žmones. Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai susipažins su Brailio rašto sukūrimo istorija, neregių švietimu užsienyje ir Lietuvoje. Sužinos apie šio aklųjų rašto pritaikymą lietuvių kalbai, knygų spausdinimo Brailio raštu pradžia Lietuvoje, dabartine leidyba, su rašymui ir skaitymui reikalingomis priemonėmis. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai patys parašys trumpą tekstą, naudodamiesi tam skirtomis priemonėmis. 

Trukmė – 45 min. 

Daugiau informacijos teikiama ir registracija vykdoma tel. 8 658 92 710 ir el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt 

 

Edukacinės ekskursijos po biblioteką

Edukacinių ekskursijų dalyviai supažindinami su LAB veikla ir teikiamomis paslaugomis, specialiųjų formatų leidiniais (Brailio raštu, garsiniais, reljefiniais (liečiamaisiais) piešiniais). Taip pat pristatoma aklųjų ir silpnaregių profesinė veikla, aklųjų sporto pasiekimai, pristatomos įvairios kompensacinės priemonės palengvinančios aklųjų ir silpnaregių gyvenimą.

Organizuojama LAB centre Vilniuje ir teritoriniuose padaliniuose Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Ukmergėje

Daugiau informacijos teikiama ir registracija vykdoma el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt

Kultūros paso edukacinė programa „Pojūčių laboratorija“

Edukacinė programa sudaryta iš 2 etapų:
1) edukacinės ekskursijos po biblioteką, kurios metu vaikai supažindinami su specialiųjų formatų leidiniais (Brailio rašto, garsiniais, reljefiniais (liečiamaisiais) piešiniais), aklųjų ir silpnaregių profesine veikla, aklųjų sporto pasiekimais;
2)  kūrybinių dirbtuvių, kurių metu vaikai turės galimybę kurti reljefinius piešinius – atvirukus. Dirbtuvių metu vaikai išmoks aiškiai perteikti vaizdą (taip, kad būtų suprantama nematančiam žmogui) naudojant įvairias medžiagas bei tekstūras.

Skirta 3–4 klasėms
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Papildoma informacija ir užsakymas: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/288

LAB negalią ar sutrikimų turintiems žmonėms siūlo šias kūrybines dirbtuves:   

Kūrybinės dirbtuvės „Kuriame plakatą“ (pritaikytos vaikams, turintiems regos ir kitą negalią ar sutrikimų)

Užsiėmimas supažindina su lytėjimo svarba neregio ir silpnaregio pasaulyje. Praktinė užsiėmimo dalis suteikia žinių apie iliustracijų kūrimą nematančiam ir kuo jos skiriasi nuo liečiamų iliustracijų matantiems. Ugdomas vaikų suvokimas apie lytėjimo reikšmę, lavinama motorika ir rankų darbo įgūdžiai, žadinama empatija ir kūrybiškumas bei darbo grupėje įgūdžiai.

Skirta 6–10 ir 10-15 metų vaikams;
Grupės dydis – iki 20 moksleivių; darbas grupėse po 5-7 moksleivių;
Renginio trukmė 90 min.

Kūrybinės dirbtuvės „Vasaros kvapų ryšulėlis“ (pritaikytos vaikams, turintiems regos ir kitą negalią ar sutrikimų)

Užsiėmimo metu atkreipiamas dėmesys į kvapų svarbą neregiams bei silpnaregiams. Praktinė užsiėmimo dalis suteikia žinių apie kvapiųjų augalų mišinių gamybą. Ugdomas vaikų suvokimas apie kvapų reikšmę, lavinama motorika ir rankų darbo įgūdžiai, skatinamas nevartotojiškas požiūris per suvokimą, kokias gėrybes suteikia gamta ir ką galime pasigaminti savo rankomis.

Skirta 5–10 ir 10-15 metų vaikams;
Grupės dydis – 10–15 moksleivių
Renginio trukmė 90 min.

 

S.74

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"