Peršokti į pagrindinį turinį

EPUB formatas – jau virtualioje bibliotekoje ELVIS!

EPUB formatas – jau virtualioje bibliotekoje ELVIS!

Labai džiaugiamės galėdami pranešti, kad įsigijome 43 skaitmeninių knygų licencijas iš „Baltų lankų“ leidyklos! Bendradarbiavimas su leidyklomis virtualiai bibliotekai ELVIS be galo prasmingas – įsigiję kitų leidėjų parengtą skaitmeninį turinį, nedubliuosime leidyklos jau atlikto darbo ir daugiau laiko skirsime kitų leidinių pritaikymui. Kuo daugiau prieinamos literatūros, tuo geriau skaitytojui!

Iš viso į virtualią biblioteką ELVIS šiais metais bus įkelta 31 „Baltų lankų“ knyga EPUB formatu ir 12 garsinių knygų MP3 formatu. Visi leidiniai pagal licenciją virtualios bibliotekos ELVIS vartotojams bus pasiekiami 2 metus. Iš laukiamų 43 leidinių 17 knygų jau dabar galite rasti ELVYJE: https://bit.ly/baltųlankųknygoselvyje.

Garsinių knygų mūsų skaitytojams pristatinėti nereikia, o apie EPUB formatą norėtume papasakoti daugiau.

Tai skaitmeniniai leidiniai, suteikiantys galimybę skaitytojui pritaikyti knygos turinį pagal ekrano dydį, kad būtų patogu skaityti ir skirtingo dydžio ekranus turinčiuose įrenginiuose, pavyzdžiui, planšetiniuose kompiuteriuose ar mobiliuosiuose telefonuose. Didelis šio formato leidinių patogumas – paieška pagal skyriaus pavadinimą, frazę ar terminą. Taip pat galimybė keisti teksto, paraščių dydį, atstumus tarp raidžių ir teksto eilučių bei nustatyti pageidaujamą kontrastą. Be abejo, EPUB gali būti skaitomi ir balso sinteze.

„Android“ arba „iOS“ įrenginiuose EPUB formato knygą galite atsidaryti su „EasyReader“ programėle, su kuria jau greičiausiai teko susidurti skaitant DAISY formato knygas. „Windows“ operacinei sistemai ši programa yra mokama, bet siūlome naudotis ir nemokama „Thorium“ alternatyva. Į pastarąją programą integruotas „Liepos“ sintezatorius, tad tekstiniai failai prabils puikiai pažįstamu Reginos balsu.

Jeigu Reginos balso norėtumėte klausytis ir „Android“ įrenginiuose, galite parsisiųsti mokamą skaitmeninių knygų skaityklę „Legere Reader“.

EPUB formatas nėra specializuotas, tad jei knygų skaitymui esate įpratę naudoti kitas programėles, drąsiai galite ir toliau jomis naudotis.

Dažnai mes mokome savo skaitytojus vienoje ar kitoje edukacijoje, tačiau kartais norisi pasimokyti iš Jūsų! Netrukus planuojame pakviesti į EPUB formato skaitymo dirbtuves, kuriose kartu atrasime, kaip prisijaukinti EPUB, kad jis atskleistų geriausias savo savybes tiek neregių, tiek silpnaregių išmaniuosiuose prietaisuose. O kol kas – bandykime, ieškokime, kaupkime gerąją patirtį – netrukus turėsime progą ja pasidalinti!

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"