Peršokti į pagrindinį turinį

Tautodailės metams – keramikos paroda Vilniuje

2020 m. rugsėjo 25 d. 15:00 val.
Lietuvos audiosensorinė biblioteka Skroblų g. 10 Vilnius

Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje eksponuojami tautodailininkų Algirdo Versecko ir Mindaugo Rutkausko keramikos kūriniai, kuria prisidedame prie Tautodailės metų Lietuvoje renginių. Lietuvių tautodailė yra svari etninės kultūros dalis, atspindinti lietuvių liaudies tradicijas, baltišką pasaulio suvokimą, puoselėjanti senąsias technologijas.

Mindaugas Rutkauskas gimė 1956 m. Kaune. 1981 m. Vilniaus universitete įgijo istoriko specialybę. Po studijų susidomėjo keramika, ir štai jau beveik keturiasdešimt metų pelnosi duoną iš koklininkystės ir puodininkystės. 1991 m. tapo Tautodailininkų sąjungos nariu. 2007 m. Mindaugui Rutkauskui buvo suteiktas Meno kūrėjo statusas. Meno kūrėjo statusas suteikiamas asmenims, kurių meno kūryba įvertinama kaip profesionalusis menas, o amatininkiška veikla pripažįstama profesionalia menine kūryba. 2010 m. Mindaugo Rutkausko išdegti kokliai, nužiesti ąsočiai, dubenys, puodynės, švilpukai buvo sertifikuoti kaip tautinio paveldo produktai, t. y., nemasinės gamybos amatininkų dirbiniai, pagaminti rankomis iš tradicinių žaliavų, išsaugant unikalias technologijas, gaminių savybes ir sudėtį. Parodoje eksponuojamos Mindaugo Rutkausko sukurtos vazos ir keraminis triptikas „Vilnius“, sukurtas kartu su Juozu Valentukevičiumi, kuris padirbino medinius rėmus.

Meno mėgėjų ir tautodailininkų, turinčių sutrikusią regą, ugdytojas Algirdas Verseckas dabar daugiausia kuria medžio dirbinius. Jis gimė 1963 m., parodose dalyvauja nuo 1987 m. Lietuvos tautodailininkų sąjungai priklauso nuo 2005 m., turi Meno kūrėjo statusą. Eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ narys. Algirdas Verseckas yra sertifikuotas tautinio paveldo produktų meistras. Daugeliui jo dirbinių Žemės ūkio ministerija yra suteikusi tautinio paveldo produkto sertifikatą. Parodoje eksponuojamas šio meistro įspūdingų matmenų keraminis paveikslas iš gabalėlių „Vilniaus senamiestis“, molinis kavos servizas.

Lietuvos aklųjų istorijos muziejus (dabartinė Tiflotyros skaitykla) pirmuosius šių kūrėjų darbus įsigijo po tautodailininkų parodos, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos surengtos Vokietijoje. Šiuo metu Algirdas Verseckas ir Mindaugas Rutkauskas kuria VšĮ „Amatų gildija“ dirbtuvėse Vilniuje.

Kviečiame aplankyti parodą LAB Tiflotyros skaitykloje, 202 kab., kur ji veiks iki rugsėjo 25 d.

R.152

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"